20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
libienski 1.2.2010 12:42

Re: Velmi špatně zvolený zdroj

Aspoň stručné, když už je to  bez smyslu i argumentu.

libienski 1.2.2010 12:40

Re: Žabomyší války

A Gore,  se na problémy environmentalismu zaměřoval celou svou politckou kariéru. Za to ekonom Klaus se do globálního oteplování pustil z relativně z čerstva, ale nevadí, nově už jeho génius zasáhl i do epidemiologie, kde spolu s jedním doktorem ze záchranky předpověděl vývoj epidemie či pandemie prasečí chřipy už po její první vlně. Štastný to génius Český, syn slavné matky a vlasti naší České:-) 

Lojza 1.2.2010 12:39

Re: Žabomyší války

Nárůst cen o 300-500% způsobí naprosto dostatečné ochlazení ambicí mnoha lidí, asi i u nás. Dostáváme se ale k jádru ekoproblémů - vzhledem k možnostem planety přemnožené lidstvo.

Herdík 1.2.2010 12:36

Re: Velmi špatně zvolený zdroj

...protože jsou také, na rozdíl od Vás, schopni kriticky uvažovat a myslet ...

Kriticky jistě, uvažovat a myslet ovšem valnou většinou nikoliv.

Q.E.D. Vaším příspěvkem.

libienski 1.2.2010 12:36

Re: Žabomyší války

Optimální jak pro koho:-)

Lojza 1.2.2010 12:34

Re: Žabomyší války

Jen vybírači ekodaní budou mít konečně možnost to všechno vybranými penězi zase vše uvést do pořádku. Cože, ony už byly utráceny průběžně a nezabralo to?!

libienski 1.2.2010 12:31

Re: Žabomyší války

Voni tu ropu totiž  nemaj ani tak  vrahové z Volstrýtu, jako někdo úplně jinej, že jo. Voni si ji i ti vrahouni z Volstrýtu někde kupujou....:-) Rusko, Venezuela, Mexiko, OPEC...Zdroje fosilí energie totiž nebudou nadále klesat relativně vůči počtu obyvatel, ale vůči jejich ambicím prosperity. Ekonomicky rozvíjející se Čína a Indie, bude-li jejich růst zdárně pokračovat, dospěje stejně jako evropa k modelu průměrně max. 1,5 dítěte. Nebude to populace, ale touha oné části lidstva, která na to zatím "neměla", být jako my. Jezdit autem, na víkendy atd. To je už 10 let hlavním motorem růstu spotřeby. Ropný průmysl má ještě reálnou šanci zareagovat a 10 - 15 let udržet potřebný růst produkce za rozumnou cenu. Celkově ale tato strategie jen urychlí vyčerpání zásob surovin, které by v případě omezení jejich současné spotřeby byly v budoucnu využitelné mnohem lépe.

očko 1.2.2010 12:28

Re: Žabomyší války

Souhlas. Podle mého názoru je jeden z problémů příiš rychlý rozvo technologií, z nichž mnohé jsou nastaveny na podmínky - zhruba řečeno - posledních desetiletí. Rozkývá-li se klima/počasí, ať z té či oné příčiny, působí to velké problémy. Stojí D1, pod vodou jsou chaty a chalupy vystavené na místech, kde by něco stavět  např. takové Kelty ani nenapadlo.

NevericiTomas 1.2.2010 12:24

Re: CLIMATEGATE: O neposlušném moři

Clovek vraci do atmosfery jen ten CO2 ktery tam uz jednou byl a byl postupne stahovan rostlinami. Jak jste prisel na to ze je to spatne?

krmič 1.2.2010 12:22

Re: Velmi špatně zvolený zdroj

Studijní materiál k problému učitelek (jen pro znalé cizích nářečí :-))

http://kantor.bloguje.cz/

NevericiTomas 1.2.2010 12:19

Re: Žabomyší války

Jeste porad mi nikdo nevysvetlil, jak se doslo k zaveru ze zrovna klima prelomu 19 a 20. stol. je optimalni.

para 1.2.2010 12:19

Re: Odborníci

Trochu jinak. Odborníci "tvrdí", že už se to v historii planety stalo tím jak se severoamerická jezera vylila naráz do Atlantiku a byl s toho mladší Drias... Jsou na to paleoklimatické doklady.

Odborníci taká "tvrdí", že jsme hold zeměpisně na úrovni Vladivostoku a tam mají zimy krutější. Odborníci dnes "měří" vliv Labradorského proudu i vydatnost a změny Golfského a zd á se, že to zastavení není aktuální problém. To by roho muselo náhle začít v Gronsku tát víc a podstatně vydatněji a pak by mohlo k odklonění s důsledky hlavně pro západní evropu opravdu dojít. Posledních pár let je zde ale spíše stagnace než dostatečně razantní změna.

NevericiTomas 1.2.2010 12:16

Re: Velmi špatně zvolený zdroj

Vis smrkaci, my starsi si pamatujeme, ze soudruzky ucitelky neodesly. Jen se jim tak prestalo rikat....

peak 1.2.2010 12:14

Článek v Nature

Když už je zmiňován, tak by bylo vhodné uvést jeho celý název včetně podtitulu:

The real holes in climate science: Like

any other field, research on climate change has some fundamental gaps,

although not the ones typically claimed by sceptics. Quirin Schiermeier

takes a hard look at some of the biggest problem areas.

libienski 1.2.2010 12:13

Re: Žabomyší války

Jestli to spěje ke katastrofě je jen dáno úhlem pohledu.  A s tím přežitím je to spíš tak, že když nám dáte více peněz, budete mít pravděpodobně větší šanci, že přežijete:-) Přes držku si rozhodně flákni a pořádně:-)

Lojza 1.2.2010 12:10

Re: Žabomyší války

Mohou mít pravdu, ale nemusí... Tak proč se neustále oteplistů zastáváte? Docházející či vůči počtu obyvatel relativně se zmenšující zdroje energií mají ještě jednu vlastnost - stoupají na ceně. Není tento regulátor dostatečný až až? Pokud tedy nechcete sebrat ropu vrahům z Vólstrýtu a poskytnout ji bosým africkým dětem. To je pak už jiné hřiště..

libienski 1.2.2010 12:07

Re: Velmi špatně zvolený zdroj

To máš těžký soudruhu, když voni ti zelení jsou většinou relativně dost mladí a žádný soušky už ve školách, na rozdíl od Vás, nepotkali. V tom měli štěstí, protože jsou také, na rozdíl od Vás, schopni kriticky uvažovat a myslet aniž by museli podléhat kouzlům a mistrům všechnovědům. To jste přesně vy, když Vám ekonom motá o tom, že globální změny klimatu nejsou, tak mu podpořen bulvárním linkem z dailymail tleskáte až Vám padají fejzy:-) Stejně tak se rdíte, když Vám tentýž společně s doktorem ze záchranky vykládá, jak on už dopředu ví, že prasečí chřipka je nesmysl a  korupce, i když sotva skončila první vlna.....  Pozdravujte soudruhu, Vaši soušku.

para 1.2.2010 12:07

Re: Železničář Pačaurí

To je ale darebák ten Pančurí - vid Karlosi! "Vědecký orgán" si jede po městě celou míli 1.8l motorem s řidičem za sexem.... - škandál!

To já musím 2.5l auto bez řidiče ze sněhu nejdřív vydolovat, do sámošky jedu víc jak míli a sex si přitom než se mi zahřeje motor vůbec neužiju :((((

lary 1.2.2010 12:04

Re: Žabomyší války

Máte pravdu. Klausovi se nedá věřit. To takový Al Gore je jiná třída. Na toho je spolehnutí.

Fouc 1.2.2010 12:03

Re: Žabomyší války

Toť pravá tresť současného klimatismu - ať se bude klima vyvíjet jakkoliv, vždycky to povede ke katastrofě, takže nám musíte dát víc peněz, abyste přežili. A co takhle přes držku?

i.h. 1.2.2010 12:02

Josef Hais Týnecký, Moře

Tam kde stály Serapovy sloupy ... a rýmuje se to pak myslím na hloupý. Když si učená výprava právě prohlíží ponořené sloupy provrtané skulařem. Skvělá knížka.

libienski 1.2.2010 12:02

Re: CLIMATEGATE: O neposlušném moři

Žádný přírodní jev neprobíhá beze změny. Je ale dost pravděpodobné, že tisíce let tady lidé získávali energii převážně obnovitelnou. Po průmyslové revoluci nastal boom a během cca 200 let se do ovzduší dostalo CO2 v obrovském množství právě ze spalování fosilních paliv. A tím se právě současná klimatická změna považuje za člověkem způsobenou.

Fouc 1.2.2010 11:57

Velmi špatně zvolený zdroj

Každý zelený oteplista přece ví, že izrael je zločinný stát který by měl být zničen ve jménu nezadatelného práva plastelinců na židovský majetek. To ho naučila už soudruška učitelka na základní škole. Takže taky ví, ani imperialistický izraelský vědec nemůže stát na straně Jediné posvátné pravdy. Ostatně Usáma to nedávno jasně potvrdil a všichni machometánští bojovníci proti dětem a cestujícím v letadlech mají už dávno zelené prápory.

libienski 1.2.2010 11:56

Re: Žabomyší války

Jistě, stát se může, že ve střední evropě budemem mít nádherné zasněžené zimy s krásnám mrazivě slunečným počasím a v létě bude také nádherné léto, slunce....jen holt třeba od třech zmrzlejch až do Anny nesprchne....holt kontinentálnější ráz počas..... a bude. Za takových okolností bude asi úplně každému jedno jestli je to v důsledku lidské činnosti nebo "skrn na slunci".

Standa 1.2.2010 11:54

Odborníci

na led tvrdí, že bychom se měli bát zastavení Golfského proudu. Oteplením led roztaje  na severu a pak příjde tvrdá zima, pokud přestane fungorvat tepelný dopravníkový pás.

libienski 1.2.2010 11:52

Re: Žabomyší války

Jsem zvyklý na informace nahlížet kriticky. Kriticky ale tak nahlížím na "informace" některých lidí, jejichž relevance mě již v minulosti opakovaně zkamala. Proto můžu být IPCC strašen je toliko, koliko sám uznám za vhodné.-) Ostatně stejně jako ostatní. Beru to asi tak, můžou mít pravdu a nemusí. Může dojít ke globální změně klimatu a nemusí se vůbec oteplit, ale jisté je jen to, že na změně klimatu (jakékoli) bude obtížné globálně vydělat, čímž myslím získat lepší podmínky k životu. Nicméně například k fosilním palivům je třeba změnit přístup okamžitě už jen z toho důvodu, že dříve nebo později dojdou...Paradoxně čím lépe nám zde bude - čím vyšší prosperity dosáhneme - tím dříve dojdou.

para 1.2.2010 11:48

Re: Žabomyší války

Nejde ani tak o popisování katastrov.... ale o vysvětlení záhady proč se nám to dosud jeví tak, že jsme ve vesmíru sami?! Možná si prostě dosud křehkost naší civilizace plně neuvědomujem.

libienski 1.2.2010 11:46

Re: Železničář Pačaurí

Chápu, že zdejší skeptici hledají oporu, kde se dá. Jenom by mě zajímalo, jestli by tady dávaly linky na AHA nebo Blesk, když jim dailymail s titulkem , že někoho nachytali, že jezdí po velkoměstě 1 míli v autě s řidičem a považte dokonce s motorem 1,8l, příjdou jako relevantní.

para 1.2.2010 11:43

Re: Žabomyší války

Obelhávání spíše tkví v tom, že si mnozí myslí jak GW jim přinese jen celkové oteplení ale to nemusí být pravda. Jak ukázala letošní zima, docela by postačilo pokud by se takováto arktidská oscilace vyskytla častěji k tomu aby se naše mírné klima změnilo v důsledku zněny pravděpodobnosti typického proudění v kontinentálnější se všemy extrémnímy dopady. A dál už by se mohla třeba i celosvětová teplota utálit a přesto by to nebylo dobré. Trend jde ale zjevně dál...

http://nsidc.org/images/arcticseaicenews/20100105_Figure3.png

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2010010013

Janek 1.2.2010 11:42

Re: Žabomyší války

Chctete býti strašen věrozvěsty z IPCC, budiž vám přáno.