5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xury 28.2.2008 14:39

Re: Re: Re: Můj vymytý mozek chápe

To je standartní snůška demagogie, kterou lze vymyslet téměř na cokoliv a ve finále zjistíme, že nejen by mělo být vše zadarmo, ale daně by měli platit jen lidé mezi 25-40 lety. Vždycky jde vymyslet nějaký srdceryvný příběh nicméně máte už dost dlouho svobodný přístup k informacím, abyste mohl zjistit, že nic není na světě zadarmo a že i pro peníze platí zákon zachování hmoty. Rád bych vás viděl, kdybyste přišel do nemocnice a tám vám řekli :" Máte rakovinu. Je sice léčitelná , ale nákladí na ni jsou příliš vysoké a my jsme už potřebnou částku utratili na acylpiryny, brufeny a hotelové služby pro ostatní včetně vás.

Alfons 28.2.2008 15:27

A Anglii mají tak vymyté mozky.

že do 18let a senioři neplatí NIC a mezi tím, ti co pracují platí dle výše příjmu. NAŠI modří Julínkovi zloději, ale vyjímečně v poplatcích zavádějí jimi všude odsuzované rovnostářství. Je to banda bezohledných nenažroutů. ;-D

Xury 28.2.2008 16:45

Re: A Anglii mají tak vymyté mozky.

V Anglii to mají tak a jinde zase jinak. Pokud vím, tak jednotný systém zdravotnictví ve světě není.

Když jste tak o té Anglii informován, tak kolik činí poplatek za návštěvu u lékaře? A když jsou tam tak chytří oproti naši vymytým mozkům, co kdybychom zkrátili rodičovskou dovolenou na 13 týdnů a přestali vyplácet rodičovský příspěvek podle jejich vzoru?

es: 28.2.2008 18:00

Re: Re: A Anglii mají tak vymyté mozky.

kolik činí poplatek za návštěvu u lékaře?

es:

Nic, 0, je to zdarma - pokud nejdete k privatnimu doktorovi - privatne. Zrovna tak zachranka nic nestoji, ci navsteva na pohotovosti a nebo pobyt v nemocnici. V pripade nouze toto plati i pro cizince, kteri neplatili srazky... 

přestali vyplácet rodičovský příspěvek podle jejich vzoru

zde (Spojene Kralovstvi) se vyplaci podpora za dite bez ohedu na vydelek - primo mamince (ci tatinkovi) kazdy tyden. Tak nevim o cem mluvite..

Honza 28.2.2008 21:41

Re: Re: Re: Re: Můj vymytý mozek chápe

A nebo kdyby se u nás zavedlo to, co je na Slovensku (a bylo i u nás za reálného socialismu) - člověk, s určitou diagnózou ve vyšší věku není léčen, protože už není perspektivní

es: 28.2.2008 17:50

Re: Re: Můj vymytý mozek chápe

Mzdy a důchody se reálně (po odečtení inflace) zvyšují. ...

es:

Mzdy mozna, duchody v kazdem pripade ne!

strejda 28.2.2008 11:43

Pán neumí počítat

Autor tvrdí, že za pobyt v nemocnici s porodem se platí za tři dny 180 Kč. Ovšem zcela vědomě lže.  Pokud se dítě narodí v ten den, co rodička přijede, se jedná o 360 Kč. 180 Kč lze platit jen v případě, že rodička jeden den přijede, odrodí a tentýž den do večera odjede domů.

MUDr Jiří Kilian 28.2.2008 14:21

Re: Pán neumí počítat

No, v podstatě to lež není, ale má to vadu na kráse. Jednak platí novorozenec i matka, tedy 360, jednak se nehrdlím o těch 360, ale o to, že když se tomu novorozenci nedaří, nebo jsou to dvojčata a nezralí, tak s emůže stát, že se ragulační poplatky vyšplhají do výše 60 dnů krát 180 Kč

Honza 28.2.2008 11:40

Navrhoval bych takový experiment.

Zrušit povinné zdravotní pojištění a nechat na občanech, aby se sami rozhodli, že se vzdají části svých příjmů a zaplatí si sami dobrovolně zdravotní pojištění, nebo tyto peníze probendí jiným způsobem (samozřejmě že s patřičnými důsledky v případě, že onemocní). Vsadím se, že tak minimálně 50% občanů (a v drtivé většině voličů levice) by s radostí zvolilo tu druhou možnost. Bylo by to proto, že v jejich vymytých mozcích není místo na pochopení faktu, že i ta dosavadní "bezplatná" zdravotní péče stojí ve skutečnosti spoustu peněz.

strejda 28.2.2008 12:00

Re: Navrhoval bych takový experiment.

Zrušit by se mělo vše solidární, důchody, zdravotnictví, ježdění po silnicích, kultura, školství, vstup do lesů a vodních toků atd. Každý by si zaplatil jen ten svůj kus co spotřebuje. A kdo by neměl na chleba, tak by jedl koláče. To věděla již Marie Antoinetta blahé paměti. Měla zcela pravdu a za pravdu se trpí. Ona ovšem dlouho netrpěla. A měla to gratis. I to je jedna z cest k zářným zítřkům.

brok 28.2.2008 14:46

Re: Re: Navrhoval bych takový experiment.

Důchody není věc solidarity. Už mnohokrát jsem tu vysvětloval, že důchody jsou pro stát vysoce ziskové. Jde jen o to, aby to státní úředníci neprožrali. Počítejte se mnou. Do důchodu se započítává doba odpracovaná mezi 18. a 62. rokem. Zaměstnanec společně se zaměstnavatelem platí cca 40% platu na důchod. Za 44 let to dělá 0,4×12 (za rok) × 44 (za 44 let) celkem 211,2 měsíčních platů. Lidé v ČR se průměrně dožívají 75 let (muži 74, ženy 76). Důchod začínají čerpat v 62 letech a důchody těsně nedosahují 40% průměrného platu, tedy opět 0,4×12×(75-62) = 62,4 průměrného měsíčního platu. Z toho vyplývá, že na každého důchodce státu zůstává 148,8 průměrného platu. Jestliže odhadneme, že režie dělá ve státní sféře cca 70%, pak je zisk před výpočtem daně 44,6 násobkem průměrného platu. Sakra, takový koryto bych taky chtěl. Takže žádná solidarita, ale pořádný kasovní trhák.

strejda 28.2.2008 16:33

Re: Re: Re: Navrhoval bych takový experiment.

Máte pravdu, zdá se ale, že i to je málo a vejvar se musí zvýšit.

Honza 28.2.2008 21:44

Re: Re: Re: Navrhoval bych takový experiment.

Ten výpočet má drobnou vadu, peníze nikde neukládají, ale spotřebovávají těmi, kteří už důchod pobírají. Mimochodem, kolik je právě teď v našem státu důchodců, víte to?

Vocílka 28.2.2008 11:11

Poplatky u lékařů jsou dost legrační

A to jak pro lékaře,tak pro většinu pacientů.Regulační jsou snadd poplatky v lékárnách,kdy některé léky jsou ve volném prodeji levnější než poplatek.Kolikrát měsíčně běžný občan navštěvuje lékaře?Jednou?Dvakrát?Řekněme,že třikrát(jednou praktik,dvskrát specialista).To je tedy 90Kč měsíčně a to snad nemůže ohrozit téměř nikoho.

MUDr Jiří Kilian 28.2.2008 11:25

Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

třináct kontaktů / rok , to je průměrný počet u nás, oproti šesti ve zbytku Evropy.

Vocílka 28.2.2008 11:32

Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Tak to jsem mírně nad evropským průměrem. Jednou za dva měsíce praktický lékař (předpis léků),jednou za půl roku kontrola u internisty a dvakrát do roka stomatolog.Je pravdou,že po přechozeném zápalu plic jsem strávil dva týdny v nemocnici a potom absolvoval asi 15 různých vyšetření,ale to se stane asi jednou za život

MUDr Jiří Kilian 28.2.2008 11:42

Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Záleží na Vašem věku - jde o průměrný počet na hlavu, což nevyjadřuje rozdíly v generacích, je tedy možné, že jste hluboko pod průměrem našim ve své věkocvé skupině a  ještě dost pod evropským. Ale to je jedno. Podstatné není regulovat potřebnou péči, ale péči zbytečnou. To e velice těžko hledá jinak, než skrze přímou účast spotřebitele péče na její úhradě, což je zatím jediný známý přirozený mechanismus regulace.  Na něj by měla navazovat pravidla sociální pomoci potřebným. Ve zdravotnictví je ten problém, že není dost peněz na úhradu spotřebovávané péče /(srovnejte s absolutními výdaji v EU - kde ceny přístrojůl, léků, materiálu  a režijní náklady vlůbec jsou v absolutních čáístkách prakticky stejné jako u nás ). Když na to nemáme, musíme to nějak regulovat a jistě je lepoší, aby lidé platili drobné výdaje než aby  skutečně drahá péče nebyla dostupná.  Kdfyby medicína neměla po ruce tolika poznatků,  kdyby nebylo tolika léků a vymoženosti techniky by byly nedostupné, pak by na pokrytí péče, poskytované lékařem pomocí jednoho fonendoskopu a pěti unavených smyslů, byla mnohem levnější a u smrtících h chorob říkalo by se akorát, že už se nedalo nic dělat.

strejda 28.2.2008 11:46

Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Jak si vysvětlujete vysoký propad léčených v dětských léčebnách? Podle teorie se ukázalo, že jejich léčení bylo zbytečné a jen užíralo peníze na pozdější nákladné léčení.

Xury 28.2.2008 12:14

Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Můžete své tvrzení nějak prokázat? Nejlépe odkazem na hodnověrný zdroj.

strejda 28.2.2008 12:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Na příklad včerejší zprávy na ČT1. Nejhůře jsou na tom Lázně Kynžvart, které se na děti specializují. Je možné k nim i zavolat a zjistip potřebná čísla. Podle jejich prohlášení to dělá až 40 %.

MUDr Jiří Kilian 28.2.2008 14:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Nebude-li zájem o lázeňskou a ozdravenskou péči, pak tato skončí.

brok 28.2.2008 14:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Když to bylo v televizi (kterékoliv), tak je to informace velice nespolehlivá

Lída 28.2.2008 14:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Strejdo, rodiče teď platí za dítě v lázních 60 Kč denně. Většina dětí těch 60 Kč denně doma taky projí, takže dřív rodiče na lázenské péči svých dětí výrazně ušetřili, teď holt neušetří. Ale někteří jsou zřejmě ochotní dát své dítě do lázní jen když z toho měli zisk.

MUDr Jiří Kilian 28.2.2008 14:04

Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

nijak, nemám pro takové vysvětlení potřebné informace a ani nevím, jestli Vámi uváděné údaje jsou skutečností

brok 28.2.2008 14:58

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Ono to je třeba i tak, že rodiče, když nejsou lázně zdarma, jezdí raději s dítětem k moři.

Hawk 28.2.2008 11:49

Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Pane doktore, nejsem z oboru, ale nesrovnávají se nesrovnatelné věci?  Jaká vyšetření a péči je schopen zajistit český praktik a co ten "evropský"? Pak samozřejmě počty návštěv naskakují.

MUDr Jiří Kilian 28.2.2008 14:15

Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

obecně jde o definici dostupnosti péče a o definici zdravotní péče. Dokud toto nebude, nebude ani definována zdravotní péče, hrazená ze zdravotního pojištění. A dotud ani nebude zřejmé, ne jaké vyšetření a u koho má kdo nárok.  Primární péče ( PL,, PLDD) je na stejné úrovni zde jako v Evorpě, řekl bych, že PLDD poskytují daleko více péče než v jiných státech Evropy, ale to je dáno tím, že u nás se o děti starají lékaři, vzdělaní v pediatrii.  Je to tak trochu trnem v oku a jsou tendence kl návratu k systému rodinných lékařů, byl by to ale velký krok zpět a bylo by to jistě v neprospěch dětí a nepřineslo by to žádný ekonomický efekt v nákladech.

Vocílka 28.2.2008 11:55

Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

A nebylo by tedy jednodušši zavést pokladenský systém,třeba nějak upravený,kdy by pacient platil určitou spoluúčast? Lékař by pacienta ošetřil a vystavil fakturu,pacient zaplatil a ostatní by si vyřídil s pojišťovnou,včetně spoluúčast? Samozřejmě by bylo nutné umožnit i bezhotovostní platby.

katango 28.2.2008 12:02

Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Samozřejmě by bylo,aspoň v ambulantní sféře.Rozhodně by se tím vyřešilo i připisování výkonů,které lékař neprovedl.Já to tedy nedělám,ale vytrvale ve mně sílí pocit,že se tím dost okrádám.Ovšem - dost by ubylo neprůhledných odtoků peněz jinam,vše by bylo transparentní.Myslíte,že to projde ?Tolik lidí právě z těch neprůhledných toků má dobré bydlo a nejspíše jsou lobbisticky zdatnější než obyčejní lékaři či pacienti.

Vocílka 28.2.2008 12:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poplatky u lékařů jsou dost legrační

Obávám se,že máte pravdu. Dokonce i někteří lékaři by to nevítali. A dovedu si představit i argumenty proti. Stařenka nad hrobem.....a pod.