19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
qwert 11.3.2009 14:23

Re: Automaticky poskytované služby, ačkoli o ne pacient nestojí?

No, podle mne je Cerný Petr na straně zdravotních pojišťoven, protože málo kontrolují a revidují. A pak v systému nezbývají peníze pro ty, které je potřebují na léčení naléhavěji.

Pacoš 11.3.2009 15:04

Re: Automaticky poskytované služby, ačkoli o ne pacient nestojí?

A podle mne je ten Černý Petr na straně toho,kdo službu přijal,tedy u pacienta.Takovou drahou službu mám dostat s řádným vyúčtováním a teprve s mým podpisem je proplatitelná. Potom se pojišťovna bude dohadovat jen se mnou o tom,co mi uhradí a co uhradím já jí jako nadstandart. 

Ypsilon 11.3.2009 16:02

Re: Automaticky poskytované služby, ačkoli o ne pacient nestojí?

nemám nějak představu, jak budu potvrzovat, co se mnou lékaři ve stvau bezvědomí prováděli....:-P

OMar 11.3.2009 14:19

Re: Automaticky poskytované služby, ačkoli o ne pacient nestojí?

Sakra Qwerte, máte evidentně potíže s tím psyché (o vašem fýzis si netroufám spekulovat)  to chce to TICHO a KLID (co léčí jak známo úplně všechno). Vaše představa o nemocném člověku pravděpodobně vznikla na základě Ordinace v růžové zahradě- skočte si někdy do špitálu podívat se jak to vypadá v reále.  

qwert 11.3.2009 14:27

Re: Automaticky poskytované služby, ačkoli o ne pacient nestojí?

v reále jsem, člověče, viděl už dost lidí, co se rozkládali jen proto, že byli lékařem přinuceni k připojení na monitory a kapačky. Chápu riziko soudních tahanic, nicméně jsem přesvědčen, že určitému počtu takto léčených pacientů by spíše pomohlo to ticho a klid, a tišení bolesti a spánek.

Jistě vám neuniklo, že každý hlavoun, když má potíž, tak se nechá hodit do umělého spánku.

.

Ypsilon 11.3.2009 13:14

Re: Automaticky poskytované služby, ačkoli o ne pacient nestojí?

můžete objasnit, jak souvisí propuštění na revers s hrazením pomůcek u léčby DMI?

qwert 11.3.2009 13:30

Re: Automaticky poskytované služby, ačkoli o ne pacient nestojí?

podívejte, do zdravotnictví můžete nasypat libovolný obnos penez a nikdy to nebude stačit. Jestliže z 5000 tisíc osob využívá něco jen 11 pacientů, tak rozeberte proč. Proč jich není 4999? Proč o to "nestojí". Protože je to cenově nepřijatelné? Protože dokáží žít i bez toho? A je přípustné jim to nutit, jen proto že existují nějaká rizika a jen proto aby se to vyúčtovalo ZP?

Ypsilon 11.3.2009 13:44

Re: Automaticky poskytované služby, ačkoli o ne pacient nestojí?

Pomůcky pro léčbu DMI  je pojišťovna schopna hradit jen omezenému okruhu pacientů  a ještě ne zcela. Další na  doplatky na ně buď mají nebo nemají (podle finanční situace rodiny). On tady snad někdo tu léčbu pacientovi vnucuje?

Ve svém okolí jsem se s propuštění "na revers" setkal 2x. Poprvé šlo o propuštění pacienta v konečném stadiu rakoviny (celkem pochopitelné, že?). Druhý případ byl poněkud složitější , jednalo se o propuštění z psychiatrie. Oba případy ovšem měly společné to, že se reversem špitál sichroval proti případné žalobě.

Pavla B. 11.3.2009 13:54

Re: Automaticky poskytované služby, ačkoli o ne pacient nestojí?

Správně by pojišťovna měla všechny své pacienty nutit k využívání optimální léčby. Vyjde to totiž levněji než následné léčení sekundárních komplikací. U DMI to platí 100 %, I to kontinuální měření glykémií je pořád ještě o hodně levnější než pacient na dialýze, případně pacient v invalidním důchodě (což je ale hlavně zátěž pro sociální systém, ne pro ZP).

janabok 11.3.2009 11:30

autorce

dík za problematiku osvětlující článek...

vládík 11.3.2009 11:03

Trh se zdravím je viditelný

Léčba i prevence jsou služby. A žádná služba není zdarma. Jen někteří politici předstírají, že tomu tak není. A vymýšlejí hesla o bezplatné péči (a dávají je do Ústav) či péči nejlepší, jaká existuje.

Když Julínek chtěl popsat standard, napsal, že se každému dostane nejlevnější péče, která ještě zajistí jeho léčbu. Doposud se mu nedostává ani té. Přesto (ve vlastním zájmu) začali Paroubek a Ráth řvát.

I to je o serióznosti toho či onoho politika.

Závěr: Zdravotnictví (jako všechny služby) je ovládáno rukou trhu.  Že to někteří skrývají má svůj důvod: i politika je řízena rukou trhu. Čím neprůhlednější budou toky peněz, tím více umí "šikovný" politik získat.

Jerome 11.3.2009 11:18

Re: Trh se zdravím je viditelný

Řekl bych, že to je ještě horší. "Šikovný" politik parazituje na dementně nemocných voličích strany, kterou prezentuje. A ještě horší je, že to ví a přesto prahne po ministerstvu zdravotnictví.

Jandáček 11.3.2009 12:45

Re: Trh se zdravím je viditelný

Bolševické lži jsou známe. T, když ptáčka lapají, pškně mu zpívají. A Paroubek s rathem jsou v tomto virtuózové. Rovněž tlustý Škromach. ten jak otevře tu svoji nevymáchanou tlamu, nezapomene připomínat "úspěchy" socanské vlády. Jsou to tlučhubové, kterým jde jenom o vlastní koryta! Typičtí bolševici;-€(Y)

cb 11.3.2009 10:45

Lepsi neviditelny trh

nez viditelni zistni, lini a hloupi urednici.

Jandáček 11.3.2009 12:50

Re: Lepsi neviditelny trh

Hmm. A ten, kdo stále natahuje drápu a řve státe, dej nám, to není příživník? Spousta lidí si dokáže za nruvěřitelných podmínek vybudovat vlastní bydlení a musí při tom živořit, a banda líných lumpů stále nadává, že se o ně stát nepostará! Takový sockomunista Křeček je jejich představitelem. Ten také není schopen za soustu peněz, které vydřepí v politice, zajistit si vlastní bydlení a tyje z cizího! Jak se může někdo takových vychcán*ů zastávat, to nevím! ;-(

občan 11.3.2009 14:36

Re: Lepsi neviditelny trh

netahej sem Křečka nebo to úplně zamoříš.tohle je Pavlina diskuse...

Tino 11.3.2009 10:34

Trh se zdravím není nutně špatnost!

"Trh se zdravím" má i jiné nepřímé "kanály". Málo se píše o tom, že zdravotní pomocný personál má povinnost neustále se školit v seminářích. Kontrolované je to systémem bodového zisku u absolventů seminářů.

Semináře pochopitelně nejsou zadara jako jsou zadara poskytování zdravotní péče pacientům. Musí je někdo zaplatit a stát to není. Stát jen vyžaduje proškolování zdravotníků s neustálou pravidelností. Pacienti se také na to nesloží, aby měli proškolovaný zdravotní personál. A tak jediný kdo poskytne finance na proškolování zdravotního personálu, jsou nejrůznější farmaceutické firmy a firmy pracující v oboru zdravotnictví. Skutečně se tyhle firmy snaží a nabízejí velkou paletu proškolování. Pochopitelně při tom i dělají reklamu svému zboží či službám a tzv. lobují u zdravotníků.

Snad to někomu příjde jako špatnost takhle obchodovat u zdraví, ale kdopak by nám zaplatil ty obrovské sumy za neustálý odborný růst zdravotníků? Že je při tom něco za něco? No a co?!   ZADARMO mají zdravotní péči jen u Rátů!

nezaujatý 11.3.2009 11:17

Re: Trh se zdravím není nutně špatnost!

Všechno co firmy dělají pro kohokoliv si dají vždy do " ceny ". Bez vyjímky.

Pacoš 11.3.2009 14:18

Re: Trh se zdravím není nutně špatnost!

Trh se zdravím neni špatnost,ale funguje jinak než ve zdravotnictví. Jinde Vám pochopitelně nikdo neplatí semináře.A kdo na to nemá,musí jít dělat něco levnějšího.Konkurence má jen dvě soutěžní kategorie: kvalitu a cenu .

baci 11.3.2009 10:15

trh

trh by měl ve zdravotnictví fungovat za předpokladu,že dojde k zcela rovnocenému vztahu pacient-lékař-pojištovna,proti tomu se postaví lékaři,pacienti a pojištovny takže kvadratura kruhu,ale české zdravotnictví patří v Evropěk nejefektivnějším, vynikající výsledky s minimem nákladů-bohužel na úkor zdravotníku .Jinak přidávám pohled na zdravotnictví zvenčí blog http://bakala.bigbloger.lidovky.cz/  článek  http://bakala.bigbloger.lidovky.cz/c/66369/Pohled-na-ceske-zdravotnictvi-zvenci.html

Vendy 11.3.2009 9:59

Zázrak lze provést v Karlových Varech.

Před 15 roky jsem náhle onemocněl cukrovkou DMI. Po půl roce jsem jel na lázeňský pobyt do Karlových Var. Ohromně těžké bylo najít řešení žití s hypoglykémií. První den jsem uplaval zpětně bazén v Termálu. Tak tak jsem stačil dojít si pro kostku cukru. Nějakým vnuknutím jsem začal svoji metodu. Šestý den jsem se ráno probudil v kalužích potu. Večer jsem uplaval 1000m aniž bych měl záchvat hypoglykémie. DMI není vyléčitelné. Ale od té doby mě nikdy glykémie neklesne pod 4,5 mol. Dokonce jsem si před léty dovolil držet 26dní léčebný půst! Inzulín si nepřestávám aplikovat. Kdo žažil hypoglykémie ví, jak příšerný je to stav. Od těch dob si pobyty opakuji. Proč návod nezveřejním. Znám nabubřelost lékařů. Nazvali by mě šarlatánem. Kdyby ale někdo měl zájem o terapeutickou metodiku v lázních, poskytnu mu ji. To by také vyžadovalo změnu časového období procedur. Z dnešních 7.00 do 15.00 na minimálně 7.00 do 17.00/18.00hod.

doktor 11.3.2009 10:56

Re: Zázrak lze provést v Karlových Varech.

Hypoglykemie není jen nepříjemná. Může být - v případě, že ji dostanete, když jste o samotě - i smrtelná. Nemocí, jako je DMI, je mnoho. To, co je u nás považováno za nadstandartní léčbu (na příklad insulinová pumpa), protože lze s obtížemi nemoc léčit i jinak, je v západní Evropě standard. Připojištění je problém, který tady byl rozebírán. I zde máme vzory na západě: s vážnou nemocí (poruchou) vás buď pojišťovna nepojistí vůbec, nebo s nerealizovatelně vysokým pojistným. V jiné diskusi dnes někdo na Psu rozebírá masové smrtelné důsledky nesprávné (nedostatečné) výživy pacientů v nemocnicích. Je to trvalý závod s morálkou: léčit účinně a pohodlněji tisíce mladých nemocných, nebo zachránit život statisícům těch starších. Jak Pavla B. správně na Psu napsala: nikdy nebude na léčbu VŠECH s využitím nejnovějších poznatků vědy. Zatím je to mnohdy otázka peněz, čili trhu. Ten je ve zdravotnictví - jak ekonomové( ne naši, ti se trhu koří) prokázali - neproveditelný a nemravný.  Zvláště u smrtelných nemocí.

Lída 11.3.2009 11:30

Re: Zázrak lze provést v Karlových Varech.

Nemám přesné informace, ale dost pochybuji, že se někde léčí DM I zásadně pumpou. Myslím, že aplikace moderních inzulínů pery se běžně používá i v západní Evropě. Navíc i u nás je léčba IP poměrně běžná, znám desítky lidí, kteří se tak léčí. Myslím, že rozdíl je opravdu spíš v možnostech měření, proužků je u nás opravdu málo.

m.l. 11.3.2009 12:57

Re: Zázrak lze provést v Karlových Varech.

Mravný či nemravný, to je něco co neovlivníte. Fakt je takový, že s větším množstvím peněz máte větší šanci na vyléčení a to větší množství peněz je něco co už z principu není pro každého. Takže co teď s tím, vy strážče morálky?

m.l. 11.3.2009 9:57

Syrová realita

Syrová realita je taková, že kdo má víc peněz, má i lepší zdravotní péči. Platilo to za komunistů, platí to i za socanů, za každého režimu bez ohledu na zbožná přání vyslovovaná volenými či jmenovanými vládci a chvástání některých odborníků. A nedá se s tím nic dělat, může se to buď poctivě přiznat nebo pokrytecky vytlačit do zóny šedé ekonomiky, ale zlikvidovat to nelze. Lidi si vždycky cestu najdou, jak si za lepší péči připlatit.

cb 11.3.2009 10:48

Re: Syrová realita

Rozdil mezi bohatymi a chudymi je v tom, ze bohati zijou lip nez chudi. Kdyby zili stejne, nebyl by duvod byt bohatym, vsichni by byli chudi. Protoze byt bohatym stoji trochu usili.

vládík 11.3.2009 11:05

Re: Syrová realita

R^

občan 11.3.2009 11:10

Re: Syrová realita

radšej byť zdravý a bohatý ak chudobný a .....

Minutus 11.3.2009 19:57

Re: Syrová realita

Nemyslím si, že je to vždy pravda. Je otázkou, co myslíte pod "bohatí" a co pod "líp".

Lída 11.3.2009 9:47

Diabetici ve VZP?

To,že ostatní pojišťovny expedují diabetiky do VZP, se Vám stalo osobně? My jsme naopak syna úplně bez problémů přesunuli z VZP do OZP. Pojišťovna přece ze zákona nemůže nikoho odmítnout.