19.9.2020 | Svátek má ZitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Zaregistrujte si milenkuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 99, poslední: 8.3.2006 21:41, přehled diskusí

kněžství je svátost, ale na rozdíl od manželské, kde si ji :
Autor: michal Datum: 8.3.2006 21:41

navzájem udělují manželé, kněžství uděluje jen biskup...což není banalita, pokud totiž není biskup po ruce, nelze býti knězem...kdežto na pustém ostrově lze být manžely docela pohodlně...podobně i v komunismu nacismu a jiných průlomových hnutích....
 
registrovaný partner je tu ale ponělkud jen mimochodemn, jde u zrychlení hlubších procesů a tlak silnějších lobbistů, než je jen zakřiklá nejednotná guy comunita...stručně vyjádřeno, děti zde nabízejí své sourozence...pohrobci komunismu ničím neomezení mohou podnikat bez hranic...grossovsky atd.....

Co jste zkoumal vy:
Autor: Vládík Datum: 7.3.2006 21:59

Z čeho usuzuje, co si myslí těch 68 %. Patřím mezi oněch 68 % a trvám na tom, že za mě nemáte co mluvit.

Re: Co jste zkoumal vy:
Autor: zíralek Datum: 7.3.2006 22:02

To už je jich 68%? Vždyť jich nedávno bylo 4%?

rodina tu je kvuli detem, ale i kvuli peci o partnera:
Autor: karel Datum: 7.3.2006 17:47

rodina tu neni jen od toho, aby se v ni plodily deti, ale i od toho, aby se clovek staral o toho druheho (zejmena ve stari, v nemoci, atd.). proboha proc nedat pravo starat se o druheho bez ohledu na pohlavi?
co se tyce srovnanim s milenkou - to mi projde postaveny na hlavu. zatimco manzel ma moznost se svobodne rozhodnout, koho chce mit za manzelku (svoji stavajici, nebo milenku), tahle volba ve vztahu k same-sex parum proste neni mozna. 
podle me by bylo lepsi prenechat rozhodnuti o svem zivotnim stylu kazdymu jednomu a ne se tvarit, jako ze poslanci mym osobnim preferencim rozumi nejlip.

Asi by stačilo úplně zrušit dědickou daň, za neopomenutelné dědice považovat pouze nezletilé děti.:
Autor: Vocílka Datum: 7.3.2006 16:15

Dědická daň je totiž další zdaňování majetku pořízeného z již zdaněných příjmů.Tím by odpadlo daňové zvýhodnění t.zv. první skupiny dědiců a posílila důležitost závěti.

rozumný článek:
Autor: Atei Datum: 7.3.2006 15:58

vyslyšený bohužel nebude. Národ je zcela v moci médií, která preferují dekadenci a exhibicionismu před zdravým úsudkem a přirozeností. Takže: sexuálně úchylní hlavu vzhůru!! Brzy jistě dostanete glejt o své normálnosti. V dalších krocích hude odstraněna diskriminace pedofilů, zoofilů, ......... , .

Pozdní lítost:
Autor: Novák Jiří Datum: 7.3.2006 14:16

Asi bylo chybou tolerovat homosexuální vztahy. Nyní se z toho vytváří ideologie (kdo není buzerant není člověk) a taková ideologie je stejně jako jiné ideologie velmi nebezpečná. Vždy je spojena s netolerancí a mnohdy s agresivitou. Plně souhlasím s autorem, protože na ideologii by neměl být nikdy zákon. Ta by měla být předmětem zcela soukromým.

Přijetí zákona by ovšem znamenalo,:
Autor: karel Datum: 7.3.2006 14:10

že se např. muž může oženit s ženou a přitom si ještě pak registrovat homopartnera, aniž by se musel rozvést. Nejde tu přece o žádné množenství :-)
Ne, opravdu to není v rozporu - manželství  a partnerství jsou totiž  dvě různé instituce. Poradil se  někdo z našich  poslanců s právníky, než ten zákon podpořil?

Karle, to myslíte vážně?:
Autor: O.K. Datum: 7.3.2006 14:54

§ 4 návrhu:
Do partnerství nemůže vstoupit osoba, která - nedosáhla věku 18 let, - nemá způsobilost k právním úkonům, nebo - již dříve uzavřela manželství nebo která již dříve vstoupila do partnerství anebo do obdobného svazku osob stejného pohlaví v zahraničí, a její manželství nebo partnerství anebo obdobný svazek trvá.
 
Jste první osoba, která mě donutila se na ten návrh podívat. Neveřila jsem, že by navrhovatelé zapomněli na tak základní věc a nevěřila jsem správně. Možná byste se měl s někým radit Vy, než napíšete na Psa okmentář.

A trestní zákon se v tomto směru také mění?:
Autor: Saša Datum: 7.3.2006 15:39

Já mám za to, že ne.
Jestli ano, tak proč?
Jestli ne, tak má autor příspěvku pravdu.
 

A ještě mne dodatečně dochází, :
Autor: Saša Datum: 7.3.2006 16:07

jak bude nechutné a urážlivé, aby snoubenci před svatbou na matrice prohlašovali, že nemají uzavřeno nejen manželství, ale ani homosexuální partnerství.
A pokud takový registrovaný partner prohlásí nepravdivě a pak se ožení/vdá, co bude prohlášeno neplatným? Jeho manželství nebo jeho partnerství. Co bude společností více chráněno? (Zvlášť, bude-li již dítě z manželství na cestě či přímo mezi námi!)
A pokud by dvojregistrace byla nakonec opravdu prohlášena za trestný čin, a k tomu přidána i trestnost současné registrace a manželství, za co budou dávány vyšší tresty: za to, když se registrovaný ožení/vdá, nebo když se ženatý/vdaná navíc ještě bez rozvodu zaregistruje?
 

Re: A ještě mne dodatečně dochází, :
Autor: Hawk Datum: 7.3.2006 17:57

Pokud jsem to pochopil, tak RP stejně jako manželství má být zaneseno v OP. U cizích státních příslušníků je stav uveden v pasu (jak je to s uváděním RP,  v zemích kde je uzákoněno, netuším). Přibylo by tedy padělání dokladů, či jak se ten § jmenuje.
Takže dotaz na manželsví vás neuráží, ale dotaz na RP ano? Jo, není podvod jako podvod

Co s tím má společného trestní zákon?:
Autor: O.K. Datum: 7.3.2006 16:15

Když uzavřu manželství s vlastním bratrem, tak to taky není trestné (pokud s ním nesouložím, představte si, že je třeba eunuch). Máte za to, že se v ČR mohou uzavírat manželství mezi sourozenci?
 
Samozřejmě nemohou, tak jako by se podle toho návrhu nemohla uzavírat souběžná partnerství a manželství.
 
 
 
 

To, že se něco nemůže, ještě neznamená, že se to nedělá.:
Autor: Saša Datum: 7.3.2006 16:31

Aby se něco nedělalo, musí být stanovena sankce. Je-li sankce v oboru práva trestního, bývá účinnější. Jako s tou bigamií.
Je-li však sankcí jen neplatnost, pak platí můj druhý příspěvek. Jak řešit situaci, kdy dojde k souběhu manželství a registrovaného partnerství?

Re: To, že se něco nemůže, ještě neznamená, že se to nedělá.:
Autor: O.K. Datum: 8.3.2006 9:31

Nu vida Sašo, on Karel jenom vtipkoval. A Vy jste si myslel, že má pravdu.
 

Re: Karle, to myslíte vážně?:
Autor: Karel Datum: 7.3.2006 21:28

Proboha nedávejte rady, když  jste sama  nevěděla,  jestli to tam je :-). Patrně jst enepochopila, že šlo o vtip. Podstatné je, že tím zákon vlastně   dává registraci plnou ekvivalenci manželství.
Také jste n euvedla, že bude muset být uzákoněn  i homorozvod. Jak ale  urovná zákon finanční poměry v případě rozluky či "odregistrování"? Patrně jako v  manželství? Nuže i tady bude registrace plně ekvivalentní manželství.
Jaký tedy bude rozdíl? Hlavně v tom, že manželství může vytvářet nové kvality - tj. potomky.  Proto bude  další krokem homopárů snaha nějak si pořídit potomlky. Zelenáčové už dokonce chtějí adopci dětí - myslím, že tím prozradili pravé úmysly homaktivistů.
 
 
 
Podle toho tedy je partnerstv í rovnocenné s manželství

Karle, mohl byste to sem napsat ještě jednou, pro Sašu?:
Autor: O.K. Datum: 8.3.2006 9:40

Nejlépe červeně?
Nemyslel jsem to vážně. Není pravda, že  ženatý chlap může uzavřít registrované patrnerství, aniž by se rozvedl.
 
Děkuji Vám. Na zbytek Vašeho příspěvku si dovolím nereagovat, protože jestli je registrované partnerství rovno manželství nebo není je mi celkem šumafuk :-)

Některé želvy a někteří papoušci se dožívají velmi vysokého věku a svého původního vlastníka o mnoho let přežijí.:
Autor: Saša Datum: 7.3.2006 13:14

Mnozí lidé tráví život nebo jeho pozdější část se zvířetem, ke kterému velice přilnou. Nejčastěji je to pes, někdy kočka, občas papoušek či želva... Takovému starému člověku mnohy vztah se zvířat úplně nahrazuje jeho rozpadlé mezilidské vztahy. Někteří lidé ke stáří opravdu nemají už nikoho blízkého než to zvíře. A když ti lidé zemřou, jejich majetek propadne státu a o zvíře se mnohdy nikdo nepostará, nebo se dostane do velmi špatných rukou.
Pokud by takové lidé po vzoru homosexuálů vznesli požadavek na zavedení páté matriční knihy registrovaných lidí se zvířaty, aby zvířata automaticky mohla dědit jejich majetek, proč by měl být jejich názor posuzován odlišně od názorů homosexuálů...
Stejně jako homosexuálové si to i tito spolužijící se zvířetem mohou zajistit závětí - na rozdíl od homosexuálů však bude muset být jejich závěť o hodně složitější (zřídit nadaci - a to je ještě nejisté, zda taková nadace ve prospěch jednoho zvířete vůbec může rejstříkovým soudem projít). Neměli by tedy mít na zavedení registrovaného partnerství se zvířetem přednostnější nárok než homosexuálové?
Tedy nejprve čtvrtá matriční kniha: lidé se zvířaty
a pak až pátá matriční kniha: lidé stejného pohlaví.

Re: Některé želvy a někteří papoušci se dožívají velmi vysokého věku a svého původního vlastníka o mnoho let přežijí.:
Autor: Libor Datum: 7.3.2006 14:21

To už se myslím probíralo v diskusích k předchozím článkům na tohle téma: zvíře nemůže dědit, protože není právnická ani fyzická osoba, a za takovou ji (možná kromě lidoopů a delfínů ;) ani nemá cenu nějakým dalším zákonem prohlašovat, protože se svým případným majetkem (myslím finančním - uzákonit nárok ptáka na svoje hnízdo, aby mu je nemohl jen tak někdo zničit, by smysl mělo) může jen těžko nějak nakládat. Takže i kdyby váš návrh prošel a vaše zvíře po vás mohlo dědit, stejně byste potřeboval nějakou instituci (člověka, firmu, společnost...), která by se o něj za peníze z vašeho dědictví postarala. Takže to můžete takové instituci rovnou odkázat; pochybuji, že by na trhu taková firma nebyla. Potřeba vámi navrhovaného zákona tudíž asi reálně neexistuje. Bylo-li tedy vaším cílem ukázat, že dříve než (dědická a jiná) práva nesezdaných lidí by se zrovna tak dobře mohlo řešit něco absurdního, je třeba pro toto reductio ad absurdum najít nějaké jiné absurdum (pokud se dá).

Znovu připomínám,:
Autor: Saša Datum: 7.3.2006 15:58

že někteří lidé milují svého papouška nad všechny ostatní lidi.
Je-li právně nepřípustno, aby papoušek dědil, je to diskriminace mnohem horší než diskriminace homosexuálních spolužijích osob, které po sobě ze zákona dědí v druhé dědické skupině - stejně jako manželka z bezdětného manželství.  A závětí lze homosexuálního partnera dostat na úroveň manželky z manželství se zletilými dětmi.
To s papouškem, želvou, kočkou či psem nebo slonem podle našeho práva nikdy nedokážete. Teoreticky můžete závětí zřídit nadaci v prospěch svého zvířete, avšak je to nepoměrně náročnější než napsat závěť ve prospěch homosexuálního partnera. A v případě, že to osoby touto závětí zkrácené na svém očekávaném dědictví ex lege soudně napadnou, budou mít mnohem větší šanci než v případě testování ve prospěch homosexuálního partnera.
Takže lidé, žijící se zvířaty, jsou na tom mnohem hůře než homosexuálové a proto jim má být při odstraňování homosexuály tvrzené diskriminace dána přednost.
Potřeba takového zákona je reálná, neboť je mnohem více lidí, žijících jen se zvířetem, než lidí žijících v homosexuálním zatím neregistrovaném partnerství. A zatímco po smrti homosexuálního partnera dědí přeživší, pokud s ním ve společné domácnosti aspoň rok žil, zvíře nedědí, ani žilo-li se zemřelým dvacet let.
A zatímco homosexuální partner není v případě smrti druhého partnera v žádném ekonomickém maléru, protože nikdy se nemusel vzdát výdělku pro nutnou péči o společné děti, papoušek nebo pejsek v maléru jsou, protože nikdy ani vydělávat nemohli a vždy byli na zesnulého odkázáni v plném rozsahu.
A zatímco homosexuál po svém partnovi dědí i bez závěti a se závětí dokonce všechno (nejde-li o novohomosexuála, který nejprve jako heterosexuál měl děti a pak teprve onemocněl), tak zvířátko nedědí vůbec nic a dědit ani nemůže. A ani závětí nelze někomu zvířátko odkázat spolu s ostatním majetkem s podmínkou, že se o zvířátko bude starat. Podmínky k závěti

Dokončení:
Autor: Saša Datum: 7.3.2006 15:59

 A ani závětí nelze někomu zvířátko odkázat spolu s ostatním majetkem s podmínkou, že se o zvířátko bude starat. Podmínky k závěti připojené jsou podle našeho práva neplatné.
Takže opravdu jediná možnost, jak se postarat o zvířátko, je zřídit nadaci. Ale to je jednak náročné a složité a jinak hrozí, že to někdo, kdo by z toho mohl mít prospěch, napadne pro obcházení nadačního zákona, který požaduje, aby nadace byla zřízena v souladu s jeho § 1, který stanoví:  "Nadace nebo nadační fond jsou účelová sdružení majetku  zřízená a vzniklá podle tohoto zákona pro dosahování obecně prospěšných cílů. Obecně prospěšným cílem je zejména rozvoj duchovních hodnot, ochrana lidských práv nebo jiných humanitárních hodnot, ochrana přírodního prostředí, kulturních památek a tradic a rozvoj vědy, vzdělání, tělovýchovy a sportu.". Je péče o jedno jediné zvíře, který zesnulý miloval a které milovalo zesnulého, obecně prospěšným cílem? Určitě nikoli - obecná prospěšnost zde chybí. Takže závěť bude napadnutelná, patrně úspěšně.
Milovníci zvířat jsou mnohem diskriminovanější než homosexuálové, kteří naopak diskriminováni vůbec nejsou.

Autor typický náboženský pomatenec,:
Autor: Skepticus Maximus Datum: 7.3.2006 12:23

co nemá ponětí o světě a o to více by linkoval život druhým. Homosexuály sice těžko snáším, ale nechápu, co je špatného na zoficiálnění jejich vztahů.

Zoficiálnění čili zúřednění ? Pak proč nezúřednit veškeré vztahy ? :
Autor: Sch.glosátor Datum: 7.3.2006 12:34

Pane kolego, Vy se v trestním právu na rozdíl ode mne vyznáte,:
Autor: Saša Datum: 7.3.2006 13:16

a tak bych Vás prosil o posouzení problému, jak by se ve věznicích měla řešit situace, když se dva vězňové zaregistrují jako partneři.
Když se vězeň ožení nebo vězeňkyně vdá, je situace jasná. Tyto případy se stávají a jsou i mediálně provětrávány.
Ale jak to bude, když se zaregistrují dva vězni ze stejné věznice, či dokonce stejné cely?

To není přímo věc trestního práva ale řádu výkonu trestu.:
Autor: Sch.glosátor Datum: 7.3.2006 14:56

Protože trest je je vykonáván oběma pohlavími odděleně (rozuměj muži a ženami), zákon nebrání společnému výkonu trestu registrovanými partnery ani případně uzavření registrovaného partnerství v době výkonu trestu, je-li přípustné uzavření manželství. Odepření této výhody by mohlo být posouzeno jako diskriminace. Na druhou stranu, bude-li takový režim připuštěn, ozvou se oprávněně hlasy, že je diskriminující oddělený výkon trestu manželů, konkrétně například Stodolových. Zajisté by bylo možné zřídit různé typy věznic pro různé varianty, ale pak je otázka na čí náklady a zda při eskalaci požadavků a jejich vyhovování by šlo ještě o výkon trestu. Protože základním významem trestu a jeho odrazujícího účinku je, že je nepříjemný. Na což se nějak zapomíná. Na převýchovu zaponeňme, recidivistů jsou plná vězení. Že na druhou stranu jsou vězni nepotřebující převýchovu, odsouzení za ryze nedbalostní  činy spáchané za "selhání lidského faktoru" s bohužel těžkými následky, je něco jiného. To je na společenskou objednávku. To pro doplnění, abych nebyl za rasa.

Pandořina skříňka je plnější, než jsme mysleli.:
Autor: Saša Datum: 7.3.2006 16:12

A co třeba prvá domněnka otcovství. To budou též báječné právní problémy.
Dnes víme, jak to je, když se žena týden po rozvodu vdá a za další týden se jí narodí mimčo. Věc je zcela jasná, varianty řešení rovněž. Ale když si na některé místo této rovnice dosadím ještě registraci či deregistraci...

o voze a o koze:
Autor: o-kiss Datum: 7.3.2006 10:58

Srovnavat cizolozstvi a homosexualni vztah  to je fakt prirovnani. Autor je dost mimo. O voze a o koze ... chjo...

Re: o voze a o koze - tak se tomu říká u homoušů?:
Autor: klon Datum: 7.3.2006 11:49

konkubíny:
Autor: občan z kraje města Datum: 7.3.2006 10:49

V tom koránu jsou definovány dvě úrovně vztahů - čtyři manžeky a neomezený počet konkubín a mít se všemi maximální počet dětí - jediné omezení je kolik jich uživí. To jen pro upřesnění. V každém případě polygamie je stejně přirozená jako monogamie, s vírou to nemá co dělat. Ale tlupa buzerantů je neperspektivní, protože člověk není hermafrodit.

Podle Arabů lze z Koránu odvodit i jednoženství, které:
Autor: Stredocech Datum: 7.3.2006 12:25

údajně Mohamed doporučil jako ideální stav. V některých arabských státech je jednoženství také uzákoněno.