1.5.2024 | Svátek práce


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kostej 10.3.2009 12:48

spravne!

Ano, jakozto danovy poplatnik, ktery je v teto spolecnosti neumerne zatizen vychytralymi populistickymi "napady" nekterych vladnich predstavitelu s timto nazorem naprosto souhlasim. Uz mi taky dochazi trpelivost pracovat od rana do noci jako otrok a za svou snahu jen neustale dokola sponzorovat "socialni luxus" v nasi zemi, kdy pracujici lide svou praci zivi neprizusobive obcany, kteri si za nase penize a nasi tvrde vykonanou praci jen uzivaji vsech moznych davek bez prace (proc nejsou davky vazany treba na povinnost odpracovat si jejich hodnotu napr na vseobecne prospenych pracech? Proc neplati odveke heslo "kdo nepracuje at neji"? Proc maji slusni lide makat jako idioti a nemit pak ani na duchod a druzi se vesele valeji doma, vesele rozmnozuji a nic prospesneho nedelaji - pokud nekomu nepripadaji napr kradeze prospesne- a my je za to jeste platime?)

jednim slovem - NEUVERITELNE!!!

Zadam o to, aby se konecne nekdo postaral o to, aby se Vas clanek dostal do tech spravnych rukou - vladnim cinitelum, ombudsmanovi, do Strasburku - proste kamkoliv, kde by se tim mohl taky nekdo rozumny nebo aspon dostatecne vlivny zabyvat pro dobro nas vsech, co se aspon trochu snazime neco delat.. ;-)

Goral 9.3.2009 21:18

Test IQ ...další možnost

Voliče bych pustil k volbám po přezkoušení z triviálních vědomostí (čtení,psaní,počítání).Kdo by neuspěl , neměl by volební právo . A rázem by bylo po KSČSSD !

Honza42 9.3.2009 22:20

Re: Test IQ ...další možnost

Můj známej vždycky říká: "Kdo má předplacený Blesk nebo Aha má být okamžitě zbaven volebního práva."

Václav Husák 9.3.2009 21:16

"Když nás bude víc, nebudem se bát vlka nic ..."

Prosím všechny, kteří mají názory blížící se těm, jaké jsem nastínil v poznámce, aby mne kontaktovali. E-mailem či telefonicky. Přece musíme začít něco dělat !!!

E-mail: rollpa@atlas.cz, nebo telefon: 776 024 707

Všechny zdraví PhDr.Václav Husák

Kotas 9.3.2009 21:08

Navrh pana Husaka

Logicke, spravedlive a jednoduche. Jsem pro tento navrh a proti vsem pisalkum, zpochybnujici tuto myslenku. Lidi, smyslejicich jako Vy by melo byt mnohem, mnohem vic a ten dosavadni marast by se rychle vycistil. Bohuzel, zivot nas vsech rychle a nenavratne utika za staleho tlachani "rozumbradu" bez valneho zlepseni soucasneho srabu.

Vážný 9.3.2009 20:59

Důvod solidarity

Je třeba zohlednit ale i to, že bohatší v liberálních společnostech odebírají ze společného více nákladů, protože chudší nepotřebují takovou ochranu. Mám-li málo, na co je mi obrana (když s tím málem prostě uteču do lesa před postupujícím nepřítelem), méně potřebuji i policii (když mi nikdo nemá co vzít, tak mne nebude okrádat a často ani konat jiné násilí), nepotřebuji tolik soudy (není o co se soudit a navíc to stejně prohraju nemaje na dobrého právníka). Jako chudý nepotřebuji ani tak výrazně infrastrukturu, silnice atd...

Takže co je chudému do liberálně pojatého státu bohatých. To co ho váže ke státu je jistá solidarita, solidarita školská, infrastrukturní, sociální a zdravotní. Ta z něj dělá člověka na stejné lodi.

A navíc, kdysi měl stát na své straně filozofii nerovnosti a mocenský aparát ochotný podle ní jednat. Po vítězství demokracie a postupném vítězství egalitářství již nejen, že není tato filozofie, ale mocenské struktury zdaleka nejsou ochotny bít se za vyšší vrstvy.

Proto je sociální smír nutností, protože bohatší již jinou obranu nemají a o jeho pádu dojde obvykle k vítězství nějakých levicově extrémních hnutí. V Rusku komunistů a v Německu v boji komunistů s nacisty nacistů.

JEROME 9.3.2009 21:24

Re: Důvod solidarity

Možná máte, pane Vážný, i kousek pravdy. Ovšem solidarita není parazitizmus. Bylo by zajímavé vyčíslit náklady na nepřizpůsobivé už v několika ganeracích.Nejde jen o dávky, ale také sociální zabezpečení, revitalizace vybydlených domů, zajištění náhradního bydlení prakticky zdarma, ale pořízení i jen obytných buněk něco stojí.  Různé rekvalifikační kurzy a jejich efektivnost by byly také zajímavým námětem pro pár článků. A že to je za evropské peníze ? V Bruselu je snad tisknou ? Sociální systém u nás je svým způsobem velice nesociální. A bude hůř...

Komik 9.3.2009 22:32

Jen poznámka

Myslím, že pan Vážný ve svém příspěvku psal o chudých, nikoli o nepřizpůsobivých či sociálně parazitujících. Je samozřejmé, že např. tkadlena v textilce s platem kousek nad minimální mzdou a žijící z výplaty do výplaty nemá tolik majetku jako bohatší spoluobčané. Stálo by za podrobnější rozbor, v čem potřebuje větší a v čem naopak menší ochranu společnosti, pohled z tohoto úhlu je velmi řídký, a proto opravdu zajímavý. Zřejmě se ale spolu shodneme, že někoho takového lze jen těžko nazvat parazitem, či sociálně nepřizpůsobivým občanem.

Honza42 9.3.2009 22:28

Re: Důvod solidarity

Myslím, že se mýlíte. Náklady státu na chudé i bohaté se neliší. Někde jsem to četl, už nevím kde. Bohatí si ochranu zajištují stejně sami a za své.

Liberální společnost neznamená, že v ní nemůže být sociální smír. Jen pravidla jsou odlišná. V přerozdělovací společnosti se má lépe ten, kdo si víc vyřve, v liberální ten, kdo více pracuje.

kpt 9.3.2009 20:30

Nic nového pod sluncem-demokracie-jako každý jiný systém má svoje mantinely

no a hlasovací právo dle majetku zavedl už Solón.. Něco zcela jiného je myšlenka o povinnosti jít volit. To je v přímém rozporu se slavnou Aristotelovou větou: Jsem-li svoboden jednat, jsem také svoboden zdržet se jednání a jsem-li schopen říct Ne jsem také schopen říct Ano.

Kolombo 9.3.2009 20:09

A ještě

detail - měl by být striktně omezen okruh otázek, o kterých je možno hlasovat. nebo nakonec budeme hlasovat i o povinné barvě rádiovky a značce zubní pasty. Jakékoli kasírování jedněch a rozhazování vybraných prostředků mezi druhé by mělo být zakázáno - charita musí být dobrovolná. Daně by měly sloužit financování infrastruktury, policie, soudů, armády a velice redukovaného státního úřednického aparátu.

Dolly 9.3.2009 19:17

To se to říká

osvícený monarcha, ale kde ho vzít? Habsburk, Němec ani snad i ten Rus nás nechtějí, vládnout si neumíme na všechno máme nějakou specifickou českou cestu. Ale navrhovaný převod problémů na peníze by se mohl uplatnit.

fo-ol 9.3.2009 18:47

koukam koukam

ze touha roztridovat lidi na ty, kteri jsou vice lide nez ostatni (a jsou si rovnejsi nez ostatni) je stale ziva. a pak se divte ze nacky oznacujeme za extremni PRAVICI a ne levici... no nebojte se, on se na nasi politicke scene nejaky ten voldemort ktery s mudly a krvezradci zatoci urcite najde...

NobodyWasHere 9.3.2009 20:39

Re: koukam koukam

máte špatný nick, lepší by byl idiot. Autor nepsal nic o tom, kdo je víc člověkem, ale že ten kdo to platí, by měl rohodovat o tom, co se hraje. Co je na tom nacistického, soudruhu Berjo ?

jirka.s. 9.3.2009 18:10

Pan Husák to sepsal s humorem, ale pan Otto to popsal stručně a jasně:

Ottova encyklopedie:

 

Okolnosti, jež pokládají se za dostatečné, aby odpíráno bylo určitým osobám právo volební, označují se jako důvody vylučovací. Takovými důvody vylučovacími jsou všeobecně:

A) Nezralost věku Pravidelně klade se za podmínku volebního práva dosažená svéprávnost neb určitý věk; tak žádá se v Dánsku dosažený věk 30 let, v Německu, Španělsku, Belgii, Nizozemí, Norsku, Portugalsku, Švédsku 25 let, v Rakousku 24 let, v Nizozemsku 23 let, ve Francii, Anglii, Rumunsku, Srbsku, Bulharsku 21 let, v Uhrách 20 let, ve Švýcarsku podle kantonálních ústav 17 až 20 let B) NEZRALOST ÚSUDKU Z této příčiny vylučují se všeobecně osoby, jež nejsou s to, aby obstarávaly své záležitosti, tedy osoby duševně choré a pod., a vůbec osoby nacházející se pod mocí poručnickou neb opatrovnickou. C) Pohlaví Až posud až na skrovné výjimky všeobecnou je zásada, že ženy nemají se účastniti voleb. D) NEDOSTATEK VZDĚLÁNÍ Někde vylučují se z volebního práva ti, kdo neprokáží aspoň znalost čtení a psaní (v Italii a Portugalsku). E) Pohyblivost pobytu Obyčejně žádá se jistá trvanlivost v pobytu na místě, na kterém má občan odevzdati volební lístek; tak žádá se ve Francii, Italii pobyt aspoň po půl roku, v Rakousku, Belgii, Dánsku, Anglii aspoň po rok, ve Španělsku po dva roky, v Norsku dokonce po pět let před volbou v místě volebním. F) NEZACHOVALOST MAJETKOVÁ Všeobecně odpírá se právo volební těm, na jejichž majetek uvalen byl konkurs, pokud trvá konkursní řízení. G) ÚHONNOST OBČANSKÁ Osoby, které trestány byly pro trestní skutky, nepřipouštějí se k volebnímu osudí, pokud trvají následky odsouzení pro takový skutek. H) ZÁVISLOST HOSPODÁŘSKÁ OSOBY, JEŽ ŽIVÍ SE NA ÚČET VEŘEJNÉ DOBROČINNOSTI, NEMAJÍ OBYČEJNĚ VOLEBNÍHO PRÁVA. Konečně pokládá se činná služba vojenská za důvod vylučující z volebního práva, aby vojsko, majíc stříci veřejný pořádek, nebylo strženo do vírů politických zápasů.

fg 9.3.2009 19:15

Re: Pan Husák to sepsal s humorem, ale pan Otto to popsal stručně a jasně:

Otta píše líp

BERAN 9.3.2009 17:58

Děkuji za článek

V dějinách už bylo více takových "neuskutečnitelných" snů, které později fungovaly velmi dobře.

BERAN 9.3.2009 17:55

Jako test inteligence (některých) voličů ten článek funguje znamenitě:

Zde jen několik ukázek, proč je rovné volební právo hloupost

Volič neumí číst (= nerozumí psanému či čtenému textu)

Volič se ve škole naučil několik frází z dějin dělnického hnutí a jeho mozková kapacita se tím vyčerpala

Volič si plete příjem peněz a odvod daní u jednoho a téhož občana

Volič nechápe, že zaměstnanec, jakoli chudý, ale legálně zaměstnaný, daně platí. To nemá s významem, či nevýznamem jeho práce či společenského postavení nic společného.

Jindra 9.3.2009 16:43

a sebrat volebni pravo babam

protoze pak voli krasavce a Roko je zvyhodnen!

101010 9.3.2009 16:29

JEŠTĚ JEDEN TIP,

než bude zavedena volební povinnost.

Dnes máme v parlamentu 200 poslanců.

Co tak zavést poměrný počet.

K volbám přijde 38% voličů a nejbližší volební období bude v parlamentu jenom 76 poslanců.   ;-)

těchňik 9.3.2009 16:57

Re: JEŠTĚ JEDEN TIP,

To jako spoléháte na to, že méně blbců nadělá méně škody. ;-P Pokud ano, nebyl bych si tím tak jistý. Rv

kačer 9.3.2009 19:33

Re: JEŠTĚ JEDEN TIP,

Není jistě přímá úměra,že méně blbých nadělá méně škod,ale při poměrně menších výlohách

AdVy 9.3.2009 20:09

Re: JEŠTĚ JEDEN TIP,

R^

101010 9.3.2009 16:12

TO BY BYLO KRÁSNÝ, KDYBY TOHLE BYLO MOŽNÝ !!!

;-)

ranbow 9.3.2009 15:53

a pak se divte že komunisti ještě nevymřeli

Vskutku, tento plán, podle kterého by o řízení státu,a státním rozpočtu rozhodovalo pár generálních ředitelů největších podniků a bank, kterým by přicmrdávali finanční poradci a pár hokejistů by byl opravdu námět pro futuristický román. Dovedu si představit ten rozpočet - že je u nás zbytečně moc nemocnic, veřejných škol, knihoven, moc vysoké důchodym ale zase by se u nás mohla udělat olympiáda, poskytnou silné podpory domácím bankám a podnikům, sem tam nějaká spřátelená vojenská mise proti bořitelům světového blahobytu, nějaká ta cenzura a tajná policie proti vnitřnímu nepříteli - no nebylo by to fajn .A do pár let by už by mohli zase komunisti vyjít do ulic včele dělnických průvodů a s rudým praporem...

Václav Husák 9.3.2009 16:06

Re: a pak se divte že komunisti ještě nevymřeli

Tím chcete říci, že každý druhý nebo třetí pracující a tudíž i daně poctivě odvádějící občan je generální ředitel, poradce a hokejista? Četl jste vůbec ten článek?

Mně by se líbilo, kdyby příživníci nemohli volit vůbec a ti, kteří do společného "měšce" přispívají nadprůměrně měli o něco "silnější" hlas. To je špatně?

vita 9.3.2009 18:19

Re: a pak se divte že komunisti ještě nevymřeli

No - a to by vedlo přímo k tomu, co předvádí předřečník.

těchňik 9.3.2009 17:09

Re: a pak se divte že komunisti ještě nevymřeli

Z představy, že by o státu měli rozhodovat nějací čutálisti, mě opravdu upřímně mrazí. Už tak jej nepřímo ovlivňují dost, co by volební ikony.

Kolombo 9.3.2009 20:14

Re: a pak se divte že komunisti ještě nevymřeli

Tak dobře, nemuseli by rozhodovat, ale pak by snad nemuseli ani platit víc, co "obyčejný" občan, ne? Copak "čutálista" spotřebovává víc státních služeb než pracovník státního rybářství?

Janula 9.3.2009 15:10

Volební právo

Je dost zemí,v nichž je povinností občana volit.