19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kadlec 16.11.2010 17:10

Re: Pan Joch zrejme studuje

Já nechodím do práce. A představy lidí, kteří nedovedou žít jako svobodní občané nějakého státu a potřebují být někam zařazeni prostě nesdílím. Zato vím, že má svoboda je svázána s faktem, že svobodní občané jsou všichni. Dokonce i ti kdo jimi být nechtějí.

R. Karafiát 16.11.2010 14:46

Re: no to je teda prima nápad

"... když státní správu dobře zaplatíte, tak si to volební právo vetkněte za klóbrc"

Prodal byste tedy volební právo za "dobré bydlo"?

A. Fritscher 16.11.2010 13:34

Re: Pan Joch zrejme studuje

Nerozumím tomu že se stavíte na zadní z představy organizace a kontroly vašeho života státem, A berňák vám připadne v pohodě. Zajímalo by mě v jaké oblasti vykonáváte vedoucí funkci, ale předpokládám, že to bude státní organizace, nebo´t v soukromém sektoru by vám tolik času na diskuse nezůstalo. V tom případě plně chápu vaše rozhořčení nad myšlenkami pan Jocha :o)

A. Fritscher 16.11.2010 13:24

Re: Znovu a pozorně študujte !

........a nejhorší je demokracie. Demokracije znamená, že se menšina podřizuje přání většiny, a jak víme z osobní zkušenosti, většina lidí jsou blbci. Je to to samé jako staré blbé české pořekadlo, že.....moudřejší ustoupí.....to se to potom udělá právě podle toho blbce, kterýmu se ustupuje :o))

S. Rehulka 16.11.2010 13:05

Takže nakonec.....

....se celá debata, která by mohla být otevřená, užitečná a zajímavá, zvrhá ve skupinu lidí, kteří nemají (politicky) v lásce pana Romana Jocha a ve skupinu, kteří s ním souhlasí.

Dovoluji si připomenout, že je rok 2010, tedy (prozatím) ještě panuje demokracie, tedy svobodná diskuse !

Jestli mám rád presidenta Klause, nebo nemám, je úplně nesouvisející, proto je trapné to zaplétat do názoru pana Jocha. Mně osobně, se jeho (R.J.) názory líbí !

A. Fritscher 16.11.2010 12:39

Vynikající text

Který nazančuje cestu.

A možná i panu PAVLOVI tak napovídá, že když do doby Churchila nikdo nic lepšího než demokracii nevymyslel, tak že by se mohlo blýskat na časy :o))

M. Baloun 16.11.2010 7:40

Re: Jak?

před aktem volení se volič musí zaregistrovat. tzn musí umět číst a psát, vyplňovat formuláře a mít dostatečnou touhu mluvit do věcí veřejných. je to sice drobná, ale přece jen selekce. narozdíl od našich krajů, kde stačí dojít k urně.

mmch: aktivisté pracující pro obamu, pomáhající voličům, kteří neradi dělají něco navíc a mají problémy s angličtinou dnešnímu prezidentovi možná dost zásadně pomohli

M. Varadinková 16.11.2010 0:18

Re: Marně hledám to jádro,

Jenže ona se nestřídá pravice s levicí, ale levice s ještě větší levicí. Proč se vlády bojí udělat radikálnější reformu? Protože množství lidí závislé na dávkách je příliš velké a politici chtějí být voleni i příště. Tak nemají odvahu k nepopulárním krokům a důsledkem je horentní zadlužení. Závislost na dávkách je jako závislost na drogách. Lidé jí propadnou, zvyknou si na ně a pak už se těch dávek nechtějí vzdát. Když jim je chtějí krátit, tak ječí: proč máme reformu platit my? Jenže oni nic neplatí, oni přece jen berou a vezou se. Jsou-li nesvéprávní a nedospělí co se týče schopnosti vlastní obživy, proč by měli být uznáni svéprávnými a dospělými ve věci volebního práva?

M. Varadinková 16.11.2010 0:06

Re: Marně hledám to jádro,

To má být argument? Já v důchodu nejsem a žádné dávky nepobírám (vy zřejmě ano). Mimoň jste Vy. Já žiju v této zemi, ale i kdybych žila kdekoliv jinde v Evropě, všude je to stejné.  Socialismus nefunguje a nikdy fungovat nebude. Prostě nejsou zdroje na rozbujelý sociální stát.  Nejsou a nebudou. Nepostavíte stabilní trvale udržitelný společenský systém na tom, že většina je závislá na dávkách a parazituje na podmaněné a okrádané menšině.

O. Kadlec 15.11.2010 23:38

Re: REPREZENTATIVNÍ VLÁĎA

Ano. To má pan Joch taky na mysli. Jak jinak chcete zajistit, aby se drtivá většina lidí, totiž ti kteří nemají dostatečný majetek, nepletla do politiky? ...a taky aby se neoficiální výnosy z moci nedělily mezi tolik lidí.

O. Kadlec 15.11.2010 23:32

Re: Jak žádná organizace. Organizace je i list dubu, a krásná

Dobrou noc! Pozdravuje vás také Lady Lobkowicz (mělnické víno).

J. Šejnoha 15.11.2010 23:25

Re: REPREZENTATIVNÍ VLÁĎA

No. Ten problém s placením politiků by se dal  vyřešit   tím, že by se  jednalo o  čestné  funkce.

Místo hnidopišení  v textu by jste se ale měl  zamyslet nad principem  demokarcie. Jestli ti, kteří nedokážou uživit  sami sebe, dokážou fundovaně rozhodovat o  směřování  státu ? 

A jestli je normální, že  i v době nedostatku pracovních sil  máme  5% nezaměstnanost ?

A jestli je trvale únosné užívat si sociální vymoženosti na  dluh ?   Atd..

Text není  návodem ale  námětem k zamyšlení. 

M. Martinovská 15.11.2010 23:17

Re: Jak žádná organizace. Organizace je i list dubu, a krásná

Chápu to tak, že organizace rozdělujete na přátelské a nepřátelské, cizí a vlastní, dobrovolné a nedobrovolné - o náves... to byl příklad pouhé čtenářky statistiky, vzpomínající na Jiráskovy současníky, opravující Hronovskou náves.  Souhlasím, já nevím, co dobrého pro obec dělají ti vaši američani, co je výhodné organizovat (pardon) na nejnižší úrovni. 

Ale město vám organizuje život taky, jen nenápadněji, ale zcela nenahraditelně (a při výpadku vidíme, jak nedoceněně) kdežto církev jen tak dalece, jak vy sám dovolíte svou dobrovolnou účastí... musím jít spát, dobrou noc.

M. Martinovská 15.11.2010 23:08

Re: Člověče, vy máte představy o starém Římě...

No jo, to je zajímavý o té levici a pravici. Já myslela, že to vzniklo až v anglickém parlamentě.  Opravdu jsem to diskuzi četla úhlopříčně.

O. Kadlec 15.11.2010 23:08

Re: Jak žádná organizace. Organizace je i list dubu, a krásná

Vy zřejmě odmítáte pochopit, že nějaký Spolek pro páchání dobrých skutků ve městě Miami JE organizace, zatímco město Miami (myslím občany, ne právnickou osobu) NENÍ organizace. Můj život taky může do určité míry organizovat "moje" církev, ale nikoli město kde žiji. Demokracie je z podstaty ZASTUPITELSKÁ.  O náves se má kdo starat a mně ať dají svatý pokoj. Já mám jinou práci, a taky je pro obec prospěšná, a já po nechci po lidech plošně "aby se zapojili".

To podstatné na sporu je, že nikdo nesmí mít právo vlamovat se mi do soukromí a podle jakýchkoli vymyšlených, třeba finančních kritérií posuzovat jakého řádu je mé občanství. To BYLO. Skončilo to v 19. stol. Pan Joch - a vy taky - si nějak nemůžete zvyknout.

M. Martinovská 15.11.2010 22:57

Jak žádná organizace. Organizace je i list dubu, a krásná

Nepodezíral byste mně doufám z toho, že si myslím, že američané MUSÍ - mně udivil ten průměr 4 hodiny, čili výkyvy na obě strany určitě budou. Matky na mateřské asistují ve školách a školkách, otcové opravujou školu i náves a tak, tak si to představuju. U nás náves opravuje EU. Velké celky jsou nepřehledné, obec jsou bližní, jsou blízko. U nás se to třeba taky časem zlepší. Slovo organizace tam není záporné podle mně. Někdo to určitě organizuje, třeba sněm dospělých z obce, co já vím. Neopravují náves živelně. 

Pane Kadleci, i vy jste organizace. Spousta ochočených bakterií - některé zdomácněly,  - i buňky mají určitou autonomii - akorát se většinou nemůžou odstěhovat, což my můžeme -  do jiné organizace.

O. Kadlec 15.11.2010 22:39

Re: Pan Joch zrejme studuje Kaddafiho spisy

Ale to jsou přece jen NĚKTEŘÍ Američané! V USA jsem nebyl, ale s Američany se stýkám běžně už skoro dvacet let a jestli něco vím tak to, že si dělají co sami chtějí.  Žádná organizace! Představa, že Američan musí odpracovat určitý počet hodin na veřejných pracech je nesmyslná. Ve svobodné společnosti spousta lidí něco dobrého dělá a jiní lidé se flákají v baru. Já se stýkám s těmi, co něco dobrého dělají. Ale jsou to svobodní občané. I když mají v něčem přísnější zákony než my. Celá jejich země je postavena na tom, že občané jsou VŠICHNI, a u nich to není jen stav společnosti, je to něco jako víra. Proto je ta společnost stabilní. A protože je to velká země, mají tam možná skutečně něco jako vaše "černé pasažéry" - totiž mafii. Opravdovou, ne jako u nás.

M. Martinovská 15.11.2010 22:15

Re: Pan Joch zrejme studuje Kaddafiho spisy

Ne, ne, ne, USA má samozřejmě dobrou životnost a nadějnou porodnost čili vyhlídky do budoucna! Čína má samozřejmě v poslední době dobré hospodářské výsledky a amerika jí dluží, ale že by se na hranicích Číny tvořily fronty emigrantů, hrnoucích se přes zeď, nehrozí. Americká demokracie je maják a tak vůbec, což neznamená, že - ač se v tom nevyznám - některá rozhodnutí jejich vlády můžou mířit vedle, (sanace bank) což zajisté je způsobeno tím, že američané se mně nezeptali a nečtou toto podnětné fórum.

Ale samoděržaví v Rusku má už taky něco za sebou. 

Chtěla jsem říct, že hodně američanů bere místní - komunální - obecní "vládu" hodně jako "svou věc" - aspoň podle neuvěřiteného průměrného počtu 4 hodin nehonorované práce pro obec či školu, o kterém jsem se dočetla v knize o neziskových organizacích. To je opak černého pasažérství, čili jsem chtěla říct, že průměrně jich asi mají málo.

O. Kadlec 15.11.2010 22:00

Re: REPREZENTATIVNÍ VLÁĎA

Kdyby to náhodou neměla být pohádka tak už dávno by to byl jiný, praktičtější Vláďa. Pan Joch by mu rád dělal poradce.

J. Schwarz 15.11.2010 21:56

Re: Pan Joch zrejme studuje Kaddafiho spisy

Jéjda! Být vyhozen ze státního vlaku je můj sen! Ovšem já se tu narodil, považuju tedy za svoje právo tu pobývat. Samozřejmě bez nároku na to, aby mne někdo živil, to dá rozum!  Společnost vždy potlačuje individualitu a páše na ní násilí. Ovšem "Společnost", která o sobě tvrdí že je tolerantní a "humanistická" by neměla propadat nesnášenlivosti a totalitárním manýrům.  Neměla by mít problém nechat každého na pokoji a, chce-li, komunikovat s ním čistě na základě vzájemné výhodnosti. Jedinec by měl mít právo  se sdružovat, komunikovat a nabízet svoje schopnosti druhým výměnou za jejich protislužby bez vynucované "solidarity" s individui, kteří dotyčnému nepřinášejí nic krom trablů. Koncept pana Jocha  je krokem správným směrem. Pokud už se někdo uvolí o druhého pečovat, je nesmyslné, aby opečovávaný měl ještě možnost rozhodovat o intenzitě oné péče. A pokud jde o vynucenou "solidaritu" - jsem přesvědčen, že bude jednou odmítnuta stejně jako "právo" muže vyžadovat po ženě sex. V případě sexu se již má zato, že, ačkoliv sex hraje v životě lidském důležitou roli, tak bez ohledu na to jak moc má jeden "chuť" či "potřebu" má partner právo veta, vždy může říct ne. Nikoho nenapadne, že by dva bratři mohli "přibrat do party" hezké děvče a potom si "odhlasovat" že si to s ní rozdají. V demokracii je ještě něco podobného stále možné - i když jen v ekonomické oblasti.

P. Hofman 15.11.2010 21:53

REPREZENTATIVNÍ VLÁĎA

NEZODPOVĚDNÍ (neobčané): nezaměstnaní, zdravotně postižení, studenti, bohatí příjemci státních dotací, muži, odmítající se z náboženských či jiných důvodů chopit zbraně, ženy, nemající více než 1 dítě (včetně sobecky neplodných či příliš mladých), státní zaměstnanci (jako lékaři, učitelé, hasiči, policisté, st. úředníci, vědečtí pracovníci, vysokoškolští profesoři, zaměstnanci státních kulturních zařízení včetně např. dotovaných divadel, zaměstnanci státních institucí a firem - např. České dráhy či ČEZ, vojáci, atd.atd). A největší bomba nakonec - politici.

Jak to, žáku, že i politici? No protože by se, pane učiteli, rekrutovali sice jen z těch zodpovědných ale v momentě zvolení by se stali nezodpovědnými, neb by od státu brali víc, než by mu dávali (ještě, že se to naučili už v té odporné demokracii). No a nakonec by zůstal jen Roman Joch, zvaný Reprezentativní Vláďa. A jelikož by ho už neměl kdo odvolat, tak pokud ještě nezemřel, tak vládne dál.

Amen a pohádky je konec.

O. Kadlec 15.11.2010 21:28

Re: Pan Joch zrejme studuje Kaddafiho spisy

Komunismus v Číně a samoděržaví v Rusku má větší životnost než USA!?!?!

Zmatek ve školním dějepise?

M. Martinovská 15.11.2010 21:24

Ale s tou Amerikou souhlasím, jen nevím

jestli to není tím, že mají málo černých pasažérů?

M. Martinovská 15.11.2010 21:23

Re: Pan Joch zrejme studuje Kaddafiho spisy

Kromě komunismu v Číně a samoděržaví v Rusku.

O. Kadlec 15.11.2010 21:17

Re: Pan Joch zrejme studuje Kaddafiho spisy

Kde vidíte tu pravdu? Ve skutečnosti se už hodně generací děje opak: tyranie nějaký čas vydrží, ale nakonec se zvrhne v chaos, a pokud to ve společnosti podnítí touhu po svobodě, tak se společnost demokratizuje a uklidní.

V USA. matce demokracie, je stabilita už asi 230 let, s krátkou přestávkou občanské války, a co jsem já na světě tak plašani (v Americe!) tvrdí, že ta jejich demokracie dodělává a kdo ví jestli to vydrží do příštího roku...

...fakt je že jednoho dne skončí všechno vleže, ale zatím se ukazuje, že delší životnost než demokracie nemá nic soudobého.

M. Baloun 15.11.2010 21:13

Re: Člověče, vy máte představy o starém Římě...

člověčko znáteli čísti a textu rozuměti?  hned na začátku jsem prosil o nesměšování říše římské a republiky. protože chcemeli mluvit o demokracii musíme mít na mysli republiku a ta neznala žoldáky, přemíru zdanění ani germánské ničitele ani hospodářský kolapsus.

změnou republiky na říši se pro mně neuvěřitelný státní útvar změnil v říši jako každou jinou a je jen obdivuhodné na jak skvělých (repuvlikánských) základech byla vztyčena, díky čemuž tak dlouho přetrvala.

M. Martinovská 15.11.2010 21:09

Jak?

M. Baloun 15.11.2010 21:07

Re: Nesmrtelné měli Peršané,

proto se homosexualitě v římě říkalo řecká láska. ta poznámka o taktice je dobrá, zřejmě proto se tehdy útočilo pravým křídlem, na něj se pak přesunovali nejlepší a nejnákladněji vyzbrojené a vystrojené jednotky - zárodek rozdělení na levici a pravici

nesmrtelné měl kdekdo, bohuželjen podle jména.

M. Baloun 15.11.2010 21:01

Re: Pan Joch zrejme studuje Kaddafiho spisy

černý pasažér je pojem spjatý s postmodernou a globalizací, ne s komunismem. když je řeč o tom vyloučení z volebního procesu -zajímavě to mají zařízeno v USA

P. Čech 15.11.2010 20:59

Re: Znovu a pozorně študujte !

Vši,l jsem si, že už poněkolikáté hýříte pojmem "soukromé právo". Buďte tak laskav a oblažte mne, nevědoucího, vysvětlením, co to je. Jakékoliv lidské rozhodnutí totiž vždy zasahuje do nějaké svobody někoho jiného. Výjimku tvoří, ovšem pouze teoreticky, anarchie.  Všichni jsou si rovni a stejně svobodní. Výsledkem je ovšem chaos a rozvrat všeho.