19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Přídavky na děti a rómský problém

V předvolebním období objevili v sobě naši politici odpovědnost za demografický vývoj v České republice. Porodnost je povážlivě nízká, obyvatelstvo stárne, imigrace není populární, a je tedy na místě nějak porodnost podpořit nebo alespoň ukázat, že mám snahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kldkrj 23.4.2006 17:25

realita

Nedělejte si nějaké iluze. šestičlenná zásadně nepracující rodina krát páně Tlustého šesttitisícový zaručený příjem na hlavu, to je 36 000 měsíčně, to je 432 000 za rok, to je 4 320 000 za deset let. V tomto světle nějaké nářky o nedostatku peněz na zdravotnictví nebo důchody pro lidi, kteří celý život těžce pracovali vypadají jako krutý žert. Ale on to žert není - je to realita a je v podstatě jedno, jestli bude premiér pan Paroubek nebo pan Topolánek - oba budou platit a platit a platit. A proč? Protože slušný člověk se těžko brání a ty peníze stejně nejdou z jejich kapsy, tak co.

Sch. glosátor 23.4.2006 16:40

Podíl přídavků na polidštění opice ?

Ale nějaký Engels napsal, že to prý byla práce a nějaký Darwin cosi o přírodním výběru. Mýlili se oba. U zrodu Homo Sapiens sapiens byly přídavky. Jen bych rád věděl, kdo je platil. Že by odpověď našel třeba Daniken ?

pavel 99 23.4.2006 18:23

Re: Podíl přídavků na polidštění opice ?

"...U zrodu Homo Sapiens sapiens byly přídavky...." - a nebylo to naopak? Jestli přídavky "nezarazily" evoluční vývoj. Když se podíváte na některé "pobírače", tak občas v ranných fázích vývoje.

C.H. 23.4.2006 3:33

toto si prectete, stoji to za to

http://www.christnet.cz/diskuse/prispevek.asp?zobraz=134712

Valentina 23.4.2006 11:49

Re: toto si prectete, stoji to za to

Tohle je fakt síla. Té paní je mi upřímně líto, jedna z mála, která o ideálech a o tom jak by něco mělo být jen nekecala, ale zkoušela tak žít. A pak tohle. Ale není jediná, o podobné zkušenosti s adopcí jsem slyšela už víckrát -  u kluků tyhle konce, u holek E55. 

Psychologie praví, že v populaci je přibližně 5% psychopatů. Psychopatie je vrozená porucha osobnosti, léčit se nedá. Těchto 5% lidí spáchá 70% trestných činů. O celé věci se moc nemluví, protože nezapadá do propagované politické korektnosti.

 

občan z kraje města 23.4.2006 12:10

je to naprosto zákonité

zákony evoluce fungují už miliony let. Tvrzení, že všichni lidi, rasy, etnika a podobně mají stejné předpoklady se neopírá o žádný racionální základ, je to pouhá propagandistická ničím nepodložená víra. U těch romů působí ještě navíc selekce v jejich gethech, protože ti nejschopnější z nich se odstěhují mezi většinovou populaci nebo do zahraničí, zůstávají ti horší. Z genetického hlediska to v dnešním globalizovaném světě nemusejí být jen rasové rozdíly, ale mohou to být i rozdíly vyvolané různým účelovým seskupováním lidí. Například v Hongkongu je průměrné IQ -107 a v Číně -100, přitom to je stejná rasa. Podobně ti Vietnamci u nás jsou nadprůměrnými z hlediska jejich země.

Pozorovatel 22.4.2006 22:54

Vietnamci a Cikáni jsou problém této země

Vláda dělá všechno pro to, aby se Cikáni přemnožili. Cikáni plivou ba bělochy v této zemi, kteří dělají na ně a na jejich zahálku. Těch pár Cikánů co dělá nepadá na váhu. S těmi Vietnamci to není dobrý příklad. S Vietnamci problémy teprve začnou, vlastně již začaly. Vietnamci nemají jakýkoli vztah k této zemi. Ničí nám zdraví svými kšunty - výrobky a potravinami, obojí vyrobené z čehokoli a kdykoli. Každý Vietnamec vám potvrdí, že Česká republika je pro něj jen přestupní stanice. Vietnamci v této zemi jen bezohledně bagrují z Čechů peníze a jejich děti studují na univerzitách na Západě a celá tahle naše země je jim lhostejná. Viz aféry na tržnicích, daňové úniky, obchod s drogami, zločinnost atd. Jednou bude s Vietnamci daleko větší problém a jen tak lehce se jich nezbavíme. Nechápu, proč je tady necháváme podnikat a škodit této zemi ekonomicky a dalšími způsoby. Nejsem rasista, ale Vietnamce bych odsud vypakoval. Včera bylo pozdě.

Ataman Jermak 23.4.2006 12:17

Doporučuji užít antidepresivum!

Žlutí jsou mnohem kvalifikovanější a odolnější, než je průměr zdejší populace. Je to pro ČR přínos a ne vysávání.

Podle autorovy optiky by muselo být vysáváním vše, co bílí vybudovali pro černochy v Africe. Přitom tam, kde se ještě vyskytuje bílá komunita, jsou africké výsledky lepší, než kde byla vyhnána.

bez brůžových brýlí 23.4.2006 12:40

Lidí s růžovýma brýlema je tady vždyky dostatek a hlopých naivků jako ataman

Je vidět že ty už antidepresivum užíváš a taky růžový brejle a vatu v uších. S trochou hlouposti se ti daří pak daří plodit svoje názory daleko od reality. Přečti si něco o Vietnamcích a jejich podnikání. Každá hygienická kontrola na tržnicích se musí zhrozit z jejich zboží. Každá státní zkušebna by jejich zboží nechala spálit jako jedovatý toxický odpad. Ať si podnikají ale u nich ve Vietnamu a krmí si svými jedy svoje Vietnamce a netahají to k nám do Čech. Nikdo to tady nepotřebuje. Jsme schopni si vyrábět sami a lepší. Odpověz mi kdo za to může? Ty chytráku.

občan z kraje města 23.4.2006 16:46

neviděl bych to tak dramaticky

to je otázka trhu, oni jen uspokojují poptávku, já bych ty sračky nekoupil, ale mezi námi je sposta lidí co od nich nakupují. U nich je prblém spíše s krácením daní a porušováním autorských práv. V každém případě, tohle lze celkem snadno řešit a oni jsou schopni se přizpůsobit a hlavně jsou aktivní a ctižádostiví což plyne z toho, že jsou to emigranti, tedy nejaktivnější a možná nejschopnější lidi z Vietnamu.

liberal shark 22.4.2006 22:43

snadná pomoc

Namísto dotací daňové úlevy ...

nestiham 23.4.2006 8:45

Re: snadná pomoc

souhlasim, ale to se této parte sockomleplů nehodí do krámu- kdo dělá tak vidí ja je vládou trvale čím více okrádán, kdo  nedělá tak se mu čím dál více sype aby byl vděčný- jediná pomoc  je ve volbách kopnout do pidele

HoBo 22.4.2006 21:30

Rómský problém.

;-)Někdy před 15 roky navrhoval jeden kolega v práci následující. V okrese Plzeň - sever jsou vydolované prostory po kaolinu. Jsou to poměrně hluboké jámy , do těchto prostor doporučoval přivézt několik cisteren rumu a otevřít stánky s dostatečným množstvím břitev a nožů. Přidat dobrou kapelu a uspořádat tam romskou veselici. Dobrá nálada a použití nožů a břitev by vyřešilo romskou otázku. Upozorňuji, že to nebyl žádný rasista. Na závěr by se jámy zasypaly vápnem.;-(

jonáš 22.4.2006 21:37

Re: Rómský problém.

A jak ste to poznal?8-o

zvědavec 22.4.2006 23:35

Re: Rómský problém.

Jestli tohle čte Petr Uhl, tak to s ním třeba sekne a bude o jeden problém - marxistu - méně. 

587 23.4.2006 9:00

Re: Re: Rómský problém.

Spíš o Vohla.

Kuneš 22.4.2006 18:48

PERPETUUM MOBILE?

Tak tak, čím více cikánů se bude rodit, tím vic budou brát od vlády, čím víc budou brát, tím víc se jich bude rodit ...

Čím debilnější vláda, tím chudší je země - tohle ale už nemusí být  perpetuum, tj., ustavičné - je třeba je odvalit, pardon, odvolit od válu.

Jiří 22.4.2006 18:36

romský problém

nemá žádné přijatelné řešení

Kuneš 22.4.2006 18:50

Re: romský problém

Takže je prostě třeba přijmout nějaké "nepřijatelné" řešení, to je už jasné, ne? 

Adonis 22.4.2006 18:09

Zajímavý a podnětný návrh řešení byl uveden vysoko na zdi...

brněnského nádraží na ulici Koliště: "Cikáni? Problém? Nebudou cikáni, nebude problém". Pravdoláskové ho zabílili, tím se však potíže neodstranili, právě naopak...

brigman 22.4.2006 15:39

Všem

kteří finačními požitky podporujou množení cikánů!  Konečný efekt zvýšení populace v českých luzích a hájích je diskutabilní, protože potomci výše zminovaných utiskovaných budou stejní pobírači soc. dávek jako jejich rodiče. Jenom si urychlujeme svůj konec. Parazit pohltí svého hostitele. Vím, jsou to už otřepaný fráze ale hodně lidem to zjevně nedochází.

587 22.4.2006 16:13

Re: Všem

... a v konečném důsledku se bude odchod do důchodu prodlužovat tak na 80 let, protože začne být mnohem větší poměr dávkařů než normálních pracujících Rv

Haf 22.4.2006 15:07

Rodinný přídavky a porodný.

Je jasný, že je předvolební tah. Porodný asi jo, ale ne astronomický. Jestli pomoct rodinám s dětmi, bohatě postačujou vodpočítatelný položky - ty zvýšit razantně a ne přídavky - podle mne je zrušit. Stačej sociální dávky. Trochu by se vyčistilo v nepřehledným systému. Makáš, máš děti - tak ti zmenšíme daně. Nemakáš cigáne, není práce, tak ti pomůžem, budou veřejný práce. Nechceš, tak sociální dávky jako pomoc, ne plat. Ať se smeká nejen gádžo, ale taky černej. Možná by rychlej pochopili, že uživit děti je vo vodpovědnosti, většinou blbý nejsou. vyčůraný a líný. Tak, jak je bolševici vychovávali. Nevolte bolševiky, ani ty bejvalí, těm chybí ten  mozek. maj ho jen na panování a hrabání a ne přemejšlení vo vostatních

brigman 22.4.2006 15:26

Re: Rodinný přídavky a porodný.

Jenom faktická poznámka. Cikáni byli vyčůraní a línní už před bolševikama. Ti je tomu nemuseli učit. Takoví se už rodí.

Haf 22.4.2006 16:01

Re: Re: Rodinný přídavky a porodný.

Sorry že sem byl nepřesnej.. Bolševici jem jen ukázali cestu, že bejt línej, se u nich vyplácí

jonáš 22.4.2006 21:38

Re: Re: Re: Rodinný přídavky a porodný.

No jen škoda, že novej kapitalista jim za těch šestnáct let nedokázal ukázat vůbec nic -- kromě toho, že s nima ekonomika už nepočítá, protože dřinu strojům.

vládík 22.4.2006 12:32

Úroveň příspěvků

Zdá se, že ani velmi reálná úroveň článku, psaná velmi pochopitelným stylem neodradí některé od nesmyslných výlevů. 

Článek odhalil podstatu: jen rasistický pohled mluví o řešení situace Romů. Taková situace neexistuje (neexistovala ani při řešení Matiční ulice). Existuje problém sociálně slabé vrstvy (a ta je slabá nejen finančně). Zde nutno hledat řešení. To řešení by skutečně mělo být mj. i  v nabídce antikoncepce a propagaci jejího užívání. Protože hrozba zvyšování podílu sociálně slabých na celé populaci je velmi reálná tikající bomba.  Až hlupáci pochopí, že nemluvíme o etniku, ale o jisté vrstvě společnosti, snad sníží svůj (opakuji: rasistický) odpor k takovému řešení.

dvd 22.4.2006 14:38

Pokud

nabídne stát současně antikoncepci i balík peněz za narození potomka, co si z toho asi naši "ach tak málo podporovaní spoluobčané jistého etnika" vyberou? A co je pro ČSSD větší volební trumf: obskočné v řádu desítek tisíc nebo jistý gumový výrobek za pár šupů?

vládík 22.4.2006 14:56

Re: Pokud

Já jsem úvaze autora článku rozuměl mnohem šířeji, než jen jako předvolebnímu  povídání.  Ostatně by nebylo špatné, kdyby propagace antikoncepce zabrala alespoň po 3. dítěti.

bara 22.4.2006 15:20

Obskočné

:-D:-D myslím, že správný terminus je "skočné", ale řekl jste to pěkně.