16.5.2022 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Přídavky na děti a rómský problém

V předvolebním období objevili v sobě naši politici odpovědnost za demografický vývoj v České republice. Porodnost je povážlivě nízká, obyvatelstvo stárne, imigrace není populární, a je tedy na místě nějak porodnost podpořit nebo alespoň ukázat, že mám snahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
VL 22.4.2006 18:47

Re: Pokud

Měl bych jiný návrh, 100 000 za sterilizaci matky po 2 dítěti, v případě některých menšin pozitivní diskriminaci, peníze po 0 dítěti.

Kuneš 22.4.2006 19:02

Re: Úroveň příspěvků

 Co to tady, slepý mládenče, plácáš za nesmysly? Dej jim zdarma antikoncepční prostředky, ještě je prodají na černém trhu. Proč by si nena dělali děti, když se o jejich výživu postará starej Paroubek?  Sociální zopovědnost není v cikánském slovníku. Přidej jim ale na počet děti, nadělají si jich ještě o hodně víc. Oni mají děti rádi a teď je budou mít ještě radši :-),  otcové budou mít co chlastat.

dvd 22.4.2006 19:53

Kdepak Paroubek

i Ty, Kuneši, i Ty se postaráš...

Ivan 23.4.2006 14:57

Re: Úroveň příspěvků

Mluví se vždy o etniku. Jiná, zřetelně odlišná etnika, problém s prací nemají. Vietnamci, resp. Číňani  u nás, Indové v jiných zemích atd.. Dvě etnika, se kterými jsou největší problémy, jsou černoši a cigáni.  Protože černoši v USA jsou už rasově hodně promícháni jak s bílými, tak i jinými etniky, není tam ten problém tak citelný. Problém s cigány se po dobrém řešit nedá. Když ho nebudeme řešit silou, po čase nás zabijí. To je nade vší pochybnost. S dědičností se výchovou zápasit nedá. Každý odborník to ví, jen málo se jich odváží o tom mluvit, protože vliv určité skupiny pseudohumanistů v naší společnosti je neúměrně velký.

Vlad 25.4.2006 13:33

Re: Úroveň příspěvků

Nabídnete antikoncepci a za pár let jim nějaký advokát poradí, aby se soudili se státem za odškodné, že jim stát znemožnil mít další děti.

občan z kraje města 22.4.2006 12:13

humální řešení

Plně by postačila plná legalizace všech drog. Případně vylepšená - kdo se nechá sterilizovat obdrží libovolnou drogu v osobní denní dávce zdarma. Někteří jedinci by s pocitem radosti a štěstí dožili a nemnožili se (možná by si to žití taky trochu zkrátili). Nemuseli by krást, byli by šťastní. Není to rasová věc. Pěkně by to společnost vyčistilo a za pár desítek let, by si těch drog přeživší příliš nevšímali.

brigman 22.4.2006 15:31

Re: humální řešení

Velmi zajímavá myšlenka. Bohužel sci-fi. Ale myslím že by mohla fungovat.:-)

zvědavec 22.4.2006 20:12

Re: humální řešení

Aplikovat  v cikánských ghettech heroin v neomezených množstvích zdarma by bylo určitě levnější řešení cikánské nepřízpusobivosti, než se stále marně snažit o kulturně-vzdělanostní povznesení této komunity. Za deset,dvacet let by bylo po problému.  

Ataman Jermak 23.4.2006 12:25

Re: humální řešení

Vždyť to se běžně děje, jen s eo tom nemluví! US vláda naoko pronásleduje drogy, ale Afroameričané jsou hlavní cílovou skupinou, tak je zas nepronásleduje moc horlivě. Co kdyby začali mít po odplevelení drog větší politické ambice?

Britové v 19.+20. století v koloniích běžně ničili psychiku domorodých vězňů, pokud je zavřeli za politiku či náboženství. Běžným kriminálníkům nic neničili-jako Rusové v Gulagu nepronásledovali zloděje, ale politické vězně.

občan z kraje města 23.4.2006 16:40

to je mimo mísu

Amerika má na prohibici drog postavený busines. Používání drog či nezaměstnanost není rasovým problémem. Je to problém mentální, perspektivní člověk na droze závislost nezíská i kdyby ji měl zadarmo nebo ji občas použije, stejně tak jako nezíská závislost na sociálních dávkách. Například alkoholikem se většina lidí nestává a nemyslím, že by lidi víc chlastali, kdyby byl levnější. Je to otázka žebříčku hodnot.

dfrach 22.4.2006 11:37

davky

na slovensku omezili socialni davky na 10000Sk strop a slo to; jeste misto socialnich davek zavest socialni praci: zametani ulic; stejna ulice se da zametat klidne kazdy den, just for fun; to by ale paraziti nesmeli byt vlivnou volicskou skupinou ...

grrr 22.4.2006 11:15

rozjetá hysterie čéesesdé hraničí s šílentsvím

Každému svéprávnému jedinci s vyrovnanou hormonální hladinou je jasné, že si normální člověk nenaseká osm dětí, protože to nejsou králíci, které po vykrmení sní. Z peněz od státu si mnozí "rodičové" financují svoje vlastní požitky. Augiášův vládní chlív plný hnoje už je opravdu nutno vypláchnout kompletně volebním proudem  vody, protože tak pitomé nápady s kolosálními přídavky snad nemají celoplanetárně obdoby. A pokud chtějí peníze jen deponovat na "možnost studia", tak ať jim všem taky rovnou koupí velké baráky, aby se tam ti přemnoženci mohli pořádně učit, protože v permanentním virválu desetičlenné rodiny narvané v paneláku či ubytovně z nich géniové těžko narostou. Nebo že by je pak odebírali a dávali do zvláštních výchovně vzdělávacích lágrů, kde se budou učit podle osnov "ČSSD to dělá nejlíp"?

honzak 22.4.2006 10:45

neustále se skloňuje "integrace" Romů.

Já jsem pro humánní derivaci - ztížit jim podmínky pro rozmnožování. Omezení přídavků je jednou z cest. Druhou je vytvoření pracovních příležitostí. Čištění a údržba příkopů u silnic a totéž u vodních toků jsou práce, které lze dělat pomocí ručního nářadí. A takové práce je neuvěřitelné množství. Zkušenosti z dob telefonizace s Cikánskými firmami (které Cikáni i vedli) nejsou podle mých informací špatné. Peníze, investované do takové činnosti se vrátí dvakrát.

Přídavky na 4. dítě v minimální výši, dále pak NIC. I přes řev pseudohumanistů, oni si najdou jiný pseudoproblém.

Závěrem zdravím onu Cikánskou manželskou dvojici, se kterou se setkávám v kladenském TESCU. Kdyby byli všichni Cikáni takoví!

jonáš 22.4.2006 10:50

Re: neustále se skloňuje "integrace" Romů.

Hmm, akorát vam tam stejně jako miss Rputi zase schází ten hostinskej -- kdo bude to vaše "vytvoření pracovních příležitostí" platiti. Bagr je furt levnější, i kdybyste jim platil jen pár procent nad minimální mzdu. Ale jsem optimista, možná se budou hodit, až dojde ropa nebo jí skoupí Hu.

bara 22.4.2006 15:16

Re: Re: neustále se skloňuje "integrace" Romů.

Bagr je možná rychlejší (ale i to záleží na tom, kdo v něm sedí), levnější určitě ne. Potíž je v tom, že proč by někdo kopal, když může žít s přídavků na děti, které už v útlém věku vycvičí krást (= další bezpracný příjem)?  Kopání je práce !

ASton 22.4.2006 10:40

Přídavky na děti

Nevěřte všemu co se říká a píše.To co navrhuje ČSSD je jen volební taneček,vzpoměňte si, že nám chtěli stará auta vykoupit za 50 000,00 Kč a nějak to nezvládly.Voliče musí nějak chytit,zaujmout,podplatit.Jen to řekli,hned to inovují,ne peníze,poukázky,postupné čerpání,pro vzdělání a ostatní blabla.I pro ty pastelky budete chodit na úřady,dříve se tomu říkalo žebračenka.Pěkně vyplnit formulář,doložit,že máte životní minimum,nemáte dluhy u finančního úřadu,u sociálky a zdravotní pojišťovny,zaplacený telefon. Seru jim na to.I když nemám,nebudu žebrat. Druzí nám slibují systémové změny daňové,taky jim nevěřím,když je v pokladně....... z čeho nám to chtějí platit? Již ať je po volbách. Bude klid.

ticha@dohoda 22.4.2006 10:23

Vileme mohl byste svou "genialni"myslenku nejak vice rozvest :-((

cituji:"Romove mají samozřejmě rovnocenné vlohy, jen v této společnosti je těžko uplatní."

Kdyz uz jste zminil ty Vietnamce, zkuste nam treba vysvetlit, proc Vietnamske deti dosahuje ve skole vetsinou velice dobrych vysledku a neni daleko doba, kdy Vietnamci v  CR budou mit prvni generaci vlastni Inteligence, pokud uvazime, ze ziji v CR cca 30-40 let pripada mi to jako velice presvedcivy dukaz. Romove ziji v ceskych zemich cca 400 let, vysokoskolsky vzdelane lze pocitat na kusy, par s maturitou a to jeste diky tlku "pozitivni diskriminace" naprosta vetsina konci Zvlastni skolu, kriminalita osciluje okolo 60-70%/romska komunita/ , jsou bezkonkurencne nejvetsimi parazity na statnich a verejnych rozpoctech. Napiste mi Vileme, v cem jsou Vietnamci v CR oproti Romum zvyhodnovani, podle vas maji Romove "rovnocene vlohy" , potom asi nekde bude chyba.Vysvetlete nam, proc v cele Africe neni jediny vyspely prum. zemedel. stat /JAR?/ Latinska Amerika v podstate to stejne, nebude to tim, ze Fiesta je vzdy dulezitejsi nez jit do prace nebo do skoly, ze chudi a nevzdelani plodi deti jak na bezicim pasu ?

Jednou z nadeji po listopadu 89 bylo to, ze se snad s tou bandou kriminalnickych parazitu konecne udela poradek, dnes je to jeste horsi. Do Anglie/UK dnes muze jet kazdy obcan CR, ovsem Romove nejak ztratili zajem v momentu, kdy se prestaly vyplacet podpory, Cikana v USA nebo UK tezko rozeznate od Inda nebo Pakistance, takze ani vas argument o tom ze se nemuzou uplatnit kvuli rase neplati.

A.S. Pergill 22.4.2006 10:34

A ještě doplňte

pravidelné, vysloveně rasistické kampaně proti Vietnamcům ve veřejnoprávní TV.

Olda 22.4.2006 10:37

Re: Vileme mohl byste svou "genialni"myslenku nejak vice rozvest :-((

Současní Rómové (až na několik stovek) tu nežijí 400 let, také tu nikdy nic nevytvořili,nepočítáte-li nějaké kopáčské práce za komunistů.

Ataman Jermak 23.4.2006 12:31

A co historie?

Cikáni se dělili na usedlé /opravdu někik staletí/ a kočovné. Za masaryka neměli kočovní Cikáni osobní papíry, byly to "neosoby", ovšem zase se více báli porušovat zákony. Usedlí Cikáni byli integrováni do společnosti.

Málokdo ví, že o problémovosti by se mělo mluvit v souvislosti s pohyby Cikánů z Rumunska a Haliče do ČSSR.

jízlivec 22.4.2006 11:17

Re: Vileme mohl byste svou "genialni"myslenku nejak vice rozvest :-((

Ovšem pozor - nemají-li rovnocenné vlohy, pak tedy jsou méněcenní, tudíž za to nemohou a pak je opravdu správné je podporovat...

bara 22.4.2006 15:11

Re: Re: Vileme mohl byste svou "genialni"myslenku nejak vice rozvest :-((

Podporovat snad, nikoliv však v rozmnožování :-D

bara 22.4.2006 15:08

Re: Romove ziji v ceskych zemich cca 400 let

T@D myslím, že se s těmi 400 lety mýlíte, odhaduji to tak na 50-60 (původní populace druhou světovou prakticky nepřežila), ale to nic nemění na tom, že v ostatním s vámi souhlasím.  

Alfons 22.4.2006 9:59

Sociálně slabší skupiny vyhubit.

A je vymalováno. Jen zatěžují naši ekonomiku. Vše samozřejmě v rámci stávajících zákonů.

68 22.4.2006 19:11

Re: Sociálně slabší skupiny vyhubit.

Alfonsi, stávající zákony v tomto směru bohužel ještě pokulhávají, jsou zastaralé, neodpovídají vyvinuvší se situaci. Vemte si takový trest smrti. Kde ho máte?

LJG 22.4.2006 8:55

mamina 7 dětí je proti návrhu

viz http://bigbloger.zpravy.cz/mamina/Porodne060420.html

Pert1 22.4.2006 8:32

Proč zde stále někteří žgrindají o rasismu

jsem bytostně přesvědčen o tom, že 99% z nás nemá nic proti židů, černochům, číňanům.....takže nejsme rasisti. Nenávidíme  pouze cigoše/ já ještě komunisty/. Možná mají s nimi vlastní zkušenost. Já několik. Mám v Brně malý obchůdek. Jednou přišli zákazníci. Sedm cigošů. Jeden vůdce, asi 25 roků, zbytek stáří asi 12-13 roků. Obchod má dvě místnosti. Šmejdi začali šmejdit a prohledávat. Absolutní bezmocnost, trochu strach. Najednou během pár vteřin vypadli. Dodatečně jsem si uvědomil, že objevili monitor , mám tam kameru. Nedovedu si představit, že by se neco podobného stalo v "bílém" provedení. Takže, cigoši jsou od mládí vychováváni ke kradení. Tečka. Minulý týden jsem potkal na ulici dvě kouřící cigáňata. Stáří 5-6 roků. Skutečně kouřili, poznám to, kouřím také. Kolik je "bílých" kuřáků v tomto stáří? V sousedním domě bydlely dvě cigánské rodiny. Odpadky vyhazovali z okna na náš dvůr. Důkazy nebyly, nedalo se s tím nic dělat. Jen objednávat kontejnery a nechavat vynášet a odvážet. Před rokem byli jako neplatiči vystěhováni. Od té doby je dvůr absolutně čistý.A mohl bych pokračovat. Takže, so s nimi???? 

janoryna 22.4.2006 10:40

Re: Proč zde stále někteří žgrindají o rasismu a další

ale přece nemůžete říkat, že všichni romové jsou takoví. jistě se pár slušných najde. a všichni přeci vědí, že romské děti mají jazykové potíže v české škole. argument s vietnamci je podpásový. ti přece žádnou jazykovou bariéru nemohou pociťovat. jinak, to celé je multikulturalta v praxi. každé etnikum preferuje jiné hodnoty a naší povinností je tyto kultury podporavat a dále je rzvíjet. jinak jste xenofob, rasista atd..

Pert1 22.4.2006 10:51

Re: Re: Proč zde stále někteří žgrindají o rasismu a další

Máte úplnou pravdu. Co se týká cigošů a komunistů jsem xenofob a rasista. Ale již proti nikomu jinému.

Rpuť 22.4.2006 7:17

jedinou možností, jak omezit příživnický způsob života na základě porodnosti

(bez ohledu na původ), je odvození přídavků od mzdy, např. odpočtem fixní částky (do výše přídavků na tři děti) z daňového základu. A vytvoření pracovních příležitostí. A vytvoření podmínek pro řešení zvýšené kriminality. Protože to spolu všechno souvisí a jedno bez druhého se řešit nedá.