17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Přídavky na děti a rómský problém

V předvolebním období objevili v sobě naši politici odpovědnost za demografický vývoj v České republice. Porodnost je povážlivě nízká, obyvatelstvo stárne, imigrace není populární, a je tedy na místě nějak porodnost podpořit nebo alespoň ukázat, že mám snahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jonáš 22.4.2006 10:08

Re: jedinou možností, jak omezit příživnický způsob života na základě porodnosti

Jasně, směr ste moudře vytyčila, teď to jen nechat někoho rozpracovat a pak závěry osmačtyricátýho sjezdu splníme!!;-)

dvd 22.4.2006 10:22

A jak byste to řešil Vy?

jonáš 22.4.2006 10:46

Re: A jak byste to řešil Vy?

Ještě nevim, nerozumim úplně všemu ;-D

Auiam 22.4.2006 3:06

Zakonik prace

Podle noveho navrhu ZP, ktery tak vehementne prosayuji bolsevici z KSCM a CSSD, je prakticky nemozne (nebo minimalne velmi nevyhodne) sjednavat si praci na zkraceny uvazek. Ceske urady POHRDAJI RODINOU. Veskere sluzby jsou smerovany na dospele bez deti. Vykopat bolsevickou chatru, ktera neni schopna vytvorit zakladni podminky pro fungovani rodin!

?? 22.4.2006 3:03

Myslím, že děláte účet bez hostinského....

Počkejte, až se vyspí profesionální zastánce lidských práv Petr Vuhl s Ankou Chřestýš Šabatovou. Ty Vám to spočítají.:-D:-D:-D!!

Nebo  se zeptejte starosty Neštěmic; uvidite asi toto : ;-O!!!!!!  

Muki 22.4.2006 2:23

Lee Kuan Yew

Lee Kuan Yew by byl osouzen v evropske spolecnosti, protoze jeho politika byla puvodne jina, nez se rika. V "normalni" vyspele spolecnosti, je to tak, cim vyssi inteligence a vzelani zeny, tim mene deti. Tim padem kazdou generaci prumerne IQ naroda se trochu snizi. On se to pokusil zvratit ti, ze odmenoval  vysokolsky a stredoskolsky vzdelane zeny, aby meli deti tedy podle vzdelani se prispevky zvysovaly a mentalne zaostali nedostali prakticky nic. Neco takoveho v nasi spolecnosti, usilujici prakticky o pomalou sebelikvidaci, bylo nemyslitelne.

Strider 22.4.2006 3:42

Re: Lee Kuan Yew

A kdyby evropska spolecnost a hlavne nas mily Vilem slyseli projevy jeho syna tak se z toho asi p...... ;-).Projev ke dni nezavislosti kdy rekl, ze vlada pomuze tem z chudych kdo se budou snazit pomoci si sami a najdou si praci, a ze ti kteri budou jenom sedet a cekat az jim neco spadne zhury se nedockaji, by mu v evrope asi moc potlesku nevynesl.

J A Ronovsky 22.4.2006 7:17

Tak, tak. Cim vetsi hlupak, tim vice fakanu.

Staci se podivat napriklad na zdejsiho dutoleba Tondu Vachu aka Vodnika. Sotva se uzivi, ale deti napichal dost. Kolik mu na ne v Holandsku  danovi poplatnici prispivaji. No a jestli jsou po tatovi, tak to potez panbu.

J A Ronovsky 22.4.2006 7:18

Potes, jinak by se Vacha mohl podelat.

dvd 22.4.2006 14:32

Re: Lee Kuan Yew

A proto je taky Singapur úspěšný.

Ivan 23.4.2006 14:47

Re: Lee Kuan Yew

Ten Singapurský příklad je asi jediným schůdným řešením s tzv. pozitivní zpětnou vazbou. Rodiče s nejvyšším vzděláním jsou podporováni přídavky na děti, rodiče zcela bez vzdělání musí za každé jim narozené dítě platit státu daň a pokud nemohou platit, je provedena (i nuceně) sterilizace.

Pokřik o nějaké humanitě je nesmyslný. Singapurský postup je bezesporu nejhumánnější ze všech, které byly zatím kde realizovány.

Kvetla 22.4.2006 1:09

Jako daňový poplatník chci přispívat a podporovat řádnou výchovu

a vzdělání všech našich občanů.Odmítám podporovat plošně ty,kteří si pletou ženu s ramlicí Znám i takové,co si rádi pořídí ještě jednu manželku.A to,bohužel není vtip!!

Vilém 22.4.2006 1:25

To bude tři na ženskou?

nebo na manželství? Pokud na ženskou, tak se určitě najdou celé houfy mohamedánů s čtyřmi ženskými. Pokud na rodinu, tak se budou formálně rozvádět a zase ženit.

Nika 22.4.2006 1:32

Re: Jako daňový poplatník chci přispívat a podporovat řádnou výchovu

A proč ne, když alimenty za nepracujícího otce zaplatí stát ?!! Celé dohromady je to perfektní návrh na vytvoření Českoromska....:-/

Lišák FOX 22.4.2006 10:15

Re: Re: Jako daňový poplatník chci přispívat a podporovat řádnou výchovu

Českoromska nebo Čorkoromska?

68 22.4.2006 0:57

A nebo, Viléme,

za velmi účinné bych v případě našich cikánských spoluobčanů  (a spoluobčanek) také pokládal, mimo jiné, udělování trestných bodů (demerit points) za každý přírůstek v rodině, při čemž každý takový bod by znamenal řekněme dvacetiprocentní snížení celkové sociální podpory provinivší se rodiny.  Toto účinné opatření by mohlo být poněkud kompensováno jednorázovým přídavkem za úmrtí v rodině, jakési pohřebné. Nevěřím, že by se nedostavily výsledky.

Vilém 22.4.2006 1:02

Takhle bych postupoval

u osob s SQ pod 40, tedy u vás. Aby se moc nemnožili lidé s katastrofálně nízkým sociálním koeficientem.;-)

janabok 22.4.2006 1:31

Re: Viléme,

vy marxistický fanatiku, zkusíte aspoň přijmout fakt, že lidé, kteří nevytváří hodnoty (vyjma dětí, důchodců, postižených a pod.), by opravdu neměli mít jakoukoliv!!! podporu? ...

a klidně začněte blekotat o "nadhodnotě" (k.Marx)...

68 22.4.2006 1:32

Re: Takhle bych postupoval

Podívejte, měřil jsem se nedávno na Internetu a bylo to 43. Vy si můžete říkat co chcete, je to Vaše věc, Váš odhad. (Mám ten výsledek vyprintován.)

watabi 22.4.2006 2:05

Re: Takhle bych postupoval

No, Viléme, zato váš sociální koeficient se limitně blíží nekonečnu;-P Možná by vám prospělo ( místo zanícených úvah o prospěšnosti Cikánů pro většinovou společnost)  trochu si s takovou povedenou cikánskou rodinkou zabydlet - tak na měsíc či dva. Pak by vás ty pseudohumanistické kecy rychle přešly.........Nevidím jediný důvod, proč bychom měli NAŠIM dětem utrhovat od úst, aby se cikánská robátka měla dobře. Pokud ovšem s vámi cloumají podobné touhy, tak jen do toho, klidně pár malých cikánských drobků adoptujte a čekejte, co vám ze semínka vyroste........třeba jste Mičurin a vyrostou vám inženýři;-D

Vilém 22.4.2006 9:41

Romové

mají samozřejmě rovnocenné vlohy, jen v této společnosti je těžko uplatní. Právě díky takovým postojům, jaký projevujete. Já nevím, proč vám nedochází, že ten problém se tímhle jen stupňuje.

A nějaké poukazy na Vietnamce neobstojí, to je jako popírat, že jsou v Americe diskriminováni černoši a poukazovat na to, že třeba Češi tam diskriminováni nejsou.

Marat 22.4.2006 11:14

Re: Romové -soudruhu Viléme!

Viléme,jsi otec vola.Ty doby,kdy byli v USA diskriminovaní černoši,tak ty jsou už dávno pryč.Už dlouhá desetiletí jsou černoši všemožně zvýhodňováni.Viléme,ty své vejžvyky máš ze čtení Ruďasa a bolševických plátku a ještě tě nenapadlo,že to jsou vejžvyky staré desetiletí.

Mé děti začali chodit do školy a znaly tak deset slov anglický.Za tři roky byly nejlepšími studenty školy a všichni dosáhly vysokoškolského vzdělání.A to všechno bez předškolního jazykového ročníku.Dcera je lékařkou.

Přitom většina černochu ač jsou všemožně zvýhodňování,žijí na welfare.Mnozí jsou přesto bohatí z obchodu z drogama.Přál bych vám vidět nákupy černochu a mnohých snědých občanu první týden po prvním každého měsíce.Takové hromady potravin si pracujíci lidé nemohou dovolit.A oni nakupují zadarmo.Na Food Stamps.

A.S. Pergill 22.4.2006 10:30

Bohužel, není to tak jednoduché

Vím o řadě případů, kdy si náhradní rodiče, adoptovavší etnické mimino od kojeneckého věku, těžce nabili hubu poté, co prošlo pubertou. Někdy to končilo i jejich smrtí. Přitom šlo o děti, jejichž kontakt s biologickým rodičem byla akorát těsně kolem porodu.

Vilém 22.4.2006 0:49

Ghetta

Úplně by stačilo ghetta nestavět, ale to bychom tady nesměli mít SLABOMYSLNOU ČÁST VĚTŠINOVÉ POPULACE, jejíž rasismus samozřejmě za nic nemůže, za to si Romové můžou sami, že je na nich jejich etnický původ poznat z fyziognomie.:-D

Jinak souhlasím, že nemá cenu se vztekat nad tím, že i chudší rodina má tu drzost mít děti, problém je spíš nízká porodnost většinové populace.

janabok 22.4.2006 1:23

Re: Ghetta mimo jiné

vznikají i díky regulovanému nájemnému...

ale to je na Vás asi dost složité, že? ...

Hawk 22.4.2006 1:35

Re: Re: Ghetta mimo jiné

Tak s tímle bych to neviděl tak jasně. V Ústí vím o hezkém ghettu, kde cikánští lichváři koupili barabizny a pronajímají je zase Cikánům za sumy ¨vyšší než je tržní nájem v normálním paneláku. A jim nezbývá než jim to platit, protože jim nikdo jiný byt nepronajme

janabok 22.4.2006 1:38

Re: Re: Re: a pronajímacíjí cigoši

ty vybrané prachy určitě zdańují a dále investují...:-))

Hawk 22.4.2006 1:47

Re: Re: Re: Re: a pronajímacíjí cigoši

:-))))))))))))). Já přičinil jen poznámku, že to není jen problém městských bytů s regulovaným nájemným

Vilém 22.4.2006 9:36

A chudobu vůbec způsobuje

sociální stát, tím, že lidem dává peníze nebo brání jejich vyhození na ulici.:-D

A.S. Pergill 22.4.2006 10:26

Ghetta vznikají tak,

že se slušní lidé odstěhují z míst, kam se nakoncentrovala sociálně nepřizpůsobivá část populace (krádeže, přepady na ulicích za bílého dne, v noci řev a celodenně špína a zápach). Je nahradí další členové nepřizpůsobivé populace, vzdají to další normální atd. Je to zcela spontánní proces, kterému se dá zabránit jen nedemokratickými prostředky (nucené vykázání místa pobytu a zákazy stěhování).