16.5.2022 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Přídavky na děti a rómský problém

V předvolebním období objevili v sobě naši politici odpovědnost za demografický vývoj v České republice. Porodnost je povážlivě nízká, obyvatelstvo stárne, imigrace není populární, a je tedy na místě nějak porodnost podpořit nebo alespoň ukázat, že mám snahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Borek@Exil 23.4.2006 21:04

Re: Ghetta vznikají tak,

Ano...přesně tak to fubguje v USA. Říká se tomu "white flight",....útěk bílých. Normální, produktivní a nezločinní lidé se odstěhují do "suburbs"...předměstí ..a v centrech měst zůstane plebs...lumpenproletariát. Také se tady vžil termín "inner city" pro označení zpustošených "vnitřních" městských oblastí. Když byly v Los Angeles černošské nepokoje po spravedlivém osvobození policistů v aféře Rodney King, zdemolovali si černouškové své vlastní bydliště. My jsme na to koukali v TV jako na válku v cizině (bydlíme v San Fernando Valley, severní předměstí L.A.). V čtvtek nepokoje náhle utichly. Ve čtvrtek toti ž přicházejí vládní šeky na sociální podporu (welfare). Místní pošta byla yž zdemolovaná, tak se černoušci museli pěšourem vydat někam jinam...tam utvořili dlouhatánské fronty před poštou a bylo po nepokojích.

A.S. Pergill 22.4.2006 0:14

Daleko účinnější by bylo

vázat vyplácení dětských sociálních dávek na řádnou péči o ně. Tj. snižovat je u záškoláků, u těch, kdo organizují šikanu apod., dočasně je odebírat u pachatelů kriminálních deliktů (byť by byli pro mladistvý věk nepotrestatelní). Pochopitelně, naprosto bez ohledu na nějakou etnicitu nebo barvu pleti.

Hawk 22.4.2006 0:19

Re: Daleko účinnější by bylo

Obávám se, že  tohle by vedlo pouze ke zvýšení kriminality. U některých rodin by to možná fungovalo, ale je dost těch, pro které není nepřijatelné, že dětičky kradou

A.S. Pergill 22.4.2006 0:32

Re: Re: Daleko účinnější by bylo

Kriminalitu je nutné potlačovat stejně. Patrně by se hodil nějaký zákon typu "třikrát a dost". V té formě, jako ho navrhovali lidovci, se mi moc nelíbí, ale byl bych např. pro to, aby se u recidiv úmyslných trestných činů s každým kolem zvedla nejen horní, ale i dolní hranice trestní sazby. A byl bych i pro obnovení trestu smrti, a to nejen za zvlášť závažné trestné činy, ale i pro kriminální recidivisty (kde by jim ten trest odnětí svobody stejně díky zmíněné progresi vyšel za horizont reálného dožití). Jsem také toho názoru, že v případě opakovaných na sobě nezávislých vyšetřování a soudů u recidivistů je pravděpodobnost fatálního omylu nebo desinterpretace události mnohem menší než v případě nějakého jednorázového závažného zločinu (kdy je opravdu občas dost problém rozhodnout, co ještě patří do vězení a co už do blázince).

Hawk 22.4.2006 0:49

Re: Re: Re: Daleko účinnější by bylo

Pokud nechcete zavést trestnost pro 10 leté děti, tak rodina, která přijde o dávky, klidně pošle krást ratolesti a boj s kriminalitou je ve psí, že.

I dnes je možnost, aby recidivista dostal o dost vyšší trest než prvotrestaný. S trestem smrti ani  pro tyto případy nesouhlasím, i tam je možnost omylu, kdy policie, aby si ulehčila práci něco prostě "přišije" recidivistovi. Pokud si pamatuji jedna z vražd, kterou ve skutečnosti spáchali Stodolovi, byla přesně tímhle způsobem přisouzena někomu jinému. Trest smrti za opakované krádeže mi připadá absurdní.

Nemyslím si, že by u nás byly problém trestní sazby, ale spíš práce policie a pomalost soudů.

Jenda 22.4.2006 1:55

Re: Re: Re: Re: Daleko účinnější by bylo

Aha. Takze socialni davky jsou vlastne jenom uplatek aby nekradli, chapu to spravne?

jonáš 22.4.2006 10:11

Re: Re: Re: Re: Re: Daleko účinnější by bylo

Jo, přesně, a taky to snižuje náklady na úklid ulic :-D (nemluvě o takových drobnostech, jako jsou epidemie žloutenky a TBC..)

Jenda 22.4.2006 21:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Daleko účinnější by bylo

Toz pokud vam jde o ten uklid ulic tak by ho mozna mohli provadet prave ti "zavisli na socialnich davkach". A kdyz tak mluvite o tech epidemiich tak jsem si vzpomel jak pred nedavnem takovahle nejaka epidemie mezi socialy propukla a nasi mili snedi spoluobcane se dobyvali do nemocnice a tahali odtamtud nemocne a nakazlive deticky. Takze nejen, ze jim pracujici plati leceni ale jeste i policisty kteri se jim pokousi branit v sireni one epidemie.