19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Přídavky na děti a rómský problém

V předvolebním období objevili v sobě naši politici odpovědnost za demografický vývoj v České republice. Porodnost je povážlivě nízká, obyvatelstvo stárne, imigrace není populární, a je tedy na místě nějak porodnost podpořit nebo alespoň ukázat, že mám snahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vlad 25.4.2006 13:33

Re: Úroveň příspěvků

Nabídnete antikoncepci a za pár let jim nějaký advokát poradí, aby se soudili se státem za odškodné, že jim stát znemožnil mít další děti.

Borek@Exil 23.4.2006 21:04

Re: Ghetta vznikají tak,

Ano...přesně tak to fubguje v USA. Říká se tomu "white flight",....útěk bílých. Normální, produktivní a nezločinní lidé se odstěhují do "suburbs"...předměstí ..a v centrech měst zůstane plebs...lumpenproletariát. Také se tady vžil termín "inner city" pro označení zpustošených "vnitřních" městských oblastí. Když byly v Los Angeles černošské nepokoje po spravedlivém osvobození policistů v aféře Rodney King, zdemolovali si černouškové své vlastní bydliště. My jsme na to koukali v TV jako na válku v cizině (bydlíme v San Fernando Valley, severní předměstí L.A.). V čtvtek nepokoje náhle utichly. Ve čtvrtek toti ž přicházejí vládní šeky na sociální podporu (welfare). Místní pošta byla yž zdemolovaná, tak se černoušci museli pěšourem vydat někam jinam...tam utvořili dlouhatánské fronty před poštou a bylo po nepokojích.

pavel 99 23.4.2006 18:23

Re: Podíl přídavků na polidštění opice ?

"...U zrodu Homo Sapiens sapiens byly přídavky...." - a nebylo to naopak? Jestli přídavky "nezarazily" evoluční vývoj. Když se podíváte na některé "pobírače", tak občas v ranných fázích vývoje.

kldkrj 23.4.2006 17:25

realita

Nedělejte si nějaké iluze. šestičlenná zásadně nepracující rodina krát páně Tlustého šesttitisícový zaručený příjem na hlavu, to je 36 000 měsíčně, to je 432 000 za rok, to je 4 320 000 za deset let. V tomto světle nějaké nářky o nedostatku peněz na zdravotnictví nebo důchody pro lidi, kteří celý život těžce pracovali vypadají jako krutý žert. Ale on to žert není - je to realita a je v podstatě jedno, jestli bude premiér pan Paroubek nebo pan Topolánek - oba budou platit a platit a platit. A proč? Protože slušný člověk se těžko brání a ty peníze stejně nejdou z jejich kapsy, tak co.

občan z kraje města 23.4.2006 16:46

neviděl bych to tak dramaticky

to je otázka trhu, oni jen uspokojují poptávku, já bych ty sračky nekoupil, ale mezi námi je sposta lidí co od nich nakupují. U nich je prblém spíše s krácením daní a porušováním autorských práv. V každém případě, tohle lze celkem snadno řešit a oni jsou schopni se přizpůsobit a hlavně jsou aktivní a ctižádostiví což plyne z toho, že jsou to emigranti, tedy nejaktivnější a možná nejschopnější lidi z Vietnamu.

Sch. glosátor 23.4.2006 16:40

Podíl přídavků na polidštění opice ?

Ale nějaký Engels napsal, že to prý byla práce a nějaký Darwin cosi o přírodním výběru. Mýlili se oba. U zrodu Homo Sapiens sapiens byly přídavky. Jen bych rád věděl, kdo je platil. Že by odpověď našel třeba Daniken ?

občan z kraje města 23.4.2006 16:40

to je mimo mísu

Amerika má na prohibici drog postavený busines. Používání drog či nezaměstnanost není rasovým problémem. Je to problém mentální, perspektivní člověk na droze závislost nezíská i kdyby ji měl zadarmo nebo ji občas použije, stejně tak jako nezíská závislost na sociálních dávkách. Například alkoholikem se většina lidí nestává a nemyslím, že by lidi víc chlastali, kdyby byl levnější. Je to otázka žebříčku hodnot.

Ivan 23.4.2006 14:57

Re: Úroveň příspěvků

Mluví se vždy o etniku. Jiná, zřetelně odlišná etnika, problém s prací nemají. Vietnamci, resp. Číňani  u nás, Indové v jiných zemích atd.. Dvě etnika, se kterými jsou největší problémy, jsou černoši a cigáni.  Protože černoši v USA jsou už rasově hodně promícháni jak s bílými, tak i jinými etniky, není tam ten problém tak citelný. Problém s cigány se po dobrém řešit nedá. Když ho nebudeme řešit silou, po čase nás zabijí. To je nade vší pochybnost. S dědičností se výchovou zápasit nedá. Každý odborník to ví, jen málo se jich odváží o tom mluvit, protože vliv určité skupiny pseudohumanistů v naší společnosti je neúměrně velký.

Ivan 23.4.2006 14:47

Re: Lee Kuan Yew

Ten Singapurský příklad je asi jediným schůdným řešením s tzv. pozitivní zpětnou vazbou. Rodiče s nejvyšším vzděláním jsou podporováni přídavky na děti, rodiče zcela bez vzdělání musí za každé jim narozené dítě platit státu daň a pokud nemohou platit, je provedena (i nuceně) sterilizace.

Pokřik o nějaké humanitě je nesmyslný. Singapurský postup je bezesporu nejhumánnější ze všech, které byly zatím kde realizovány.

bez brůžových brýlí 23.4.2006 12:40

Lidí s růžovýma brýlema je tady vždyky dostatek a hlopých naivků jako ataman

Je vidět že ty už antidepresivum užíváš a taky růžový brejle a vatu v uších. S trochou hlouposti se ti daří pak daří plodit svoje názory daleko od reality. Přečti si něco o Vietnamcích a jejich podnikání. Každá hygienická kontrola na tržnicích se musí zhrozit z jejich zboží. Každá státní zkušebna by jejich zboží nechala spálit jako jedovatý toxický odpad. Ať si podnikají ale u nich ve Vietnamu a krmí si svými jedy svoje Vietnamce a netahají to k nám do Čech. Nikdo to tady nepotřebuje. Jsme schopni si vyrábět sami a lepší. Odpověz mi kdo za to může? Ty chytráku.

Ataman Jermak 23.4.2006 12:31

A co historie?

Cikáni se dělili na usedlé /opravdu někik staletí/ a kočovné. Za masaryka neměli kočovní Cikáni osobní papíry, byly to "neosoby", ovšem zase se více báli porušovat zákony. Usedlí Cikáni byli integrováni do společnosti.

Málokdo ví, že o problémovosti by se mělo mluvit v souvislosti s pohyby Cikánů z Rumunska a Haliče do ČSSR.

Ataman Jermak 23.4.2006 12:25

Re: humální řešení

Vždyť to se běžně děje, jen s eo tom nemluví! US vláda naoko pronásleduje drogy, ale Afroameričané jsou hlavní cílovou skupinou, tak je zas nepronásleduje moc horlivě. Co kdyby začali mít po odplevelení drog větší politické ambice?

Britové v 19.+20. století v koloniích běžně ničili psychiku domorodých vězňů, pokud je zavřeli za politiku či náboženství. Běžným kriminálníkům nic neničili-jako Rusové v Gulagu nepronásledovali zloděje, ale politické vězně.

Ataman Jermak 23.4.2006 12:17

Doporučuji užít antidepresivum!

Žlutí jsou mnohem kvalifikovanější a odolnější, než je průměr zdejší populace. Je to pro ČR přínos a ne vysávání.

Podle autorovy optiky by muselo být vysáváním vše, co bílí vybudovali pro černochy v Africe. Přitom tam, kde se ještě vyskytuje bílá komunita, jsou africké výsledky lepší, než kde byla vyhnána.

občan z kraje města 23.4.2006 12:10

je to naprosto zákonité

zákony evoluce fungují už miliony let. Tvrzení, že všichni lidi, rasy, etnika a podobně mají stejné předpoklady se neopírá o žádný racionální základ, je to pouhá propagandistická ničím nepodložená víra. U těch romů působí ještě navíc selekce v jejich gethech, protože ti nejschopnější z nich se odstěhují mezi většinovou populaci nebo do zahraničí, zůstávají ti horší. Z genetického hlediska to v dnešním globalizovaném světě nemusejí být jen rasové rozdíly, ale mohou to být i rozdíly vyvolané různým účelovým seskupováním lidí. Například v Hongkongu je průměrné IQ -107 a v Číně -100, přitom to je stejná rasa. Podobně ti Vietnamci u nás jsou nadprůměrnými z hlediska jejich země.

Valentina 23.4.2006 11:49

Re: toto si prectete, stoji to za to

Tohle je fakt síla. Té paní je mi upřímně líto, jedna z mála, která o ideálech a o tom jak by něco mělo být jen nekecala, ale zkoušela tak žít. A pak tohle. Ale není jediná, o podobné zkušenosti s adopcí jsem slyšela už víckrát -  u kluků tyhle konce, u holek E55. 

Psychologie praví, že v populaci je přibližně 5% psychopatů. Psychopatie je vrozená porucha osobnosti, léčit se nedá. Těchto 5% lidí spáchá 70% trestných činů. O celé věci se moc nemluví, protože nezapadá do propagované politické korektnosti.

 

587 23.4.2006 9:00

Re: Re: Rómský problém.

Spíš o Vohla.

nestiham 23.4.2006 8:45

Re: snadná pomoc

souhlasim, ale to se této parte sockomleplů nehodí do krámu- kdo dělá tak vidí ja je vládou trvale čím více okrádán, kdo  nedělá tak se mu čím dál více sype aby byl vděčný- jediná pomoc  je ve volbách kopnout do pidele

C.H. 23.4.2006 3:33

toto si prectete, stoji to za to

http://www.christnet.cz/diskuse/prispevek.asp?zobraz=134712

zvědavec 22.4.2006 23:35

Re: Rómský problém.

Jestli tohle čte Petr Uhl, tak to s ním třeba sekne a bude o jeden problém - marxistu - méně. 

Pozorovatel 22.4.2006 22:54

Vietnamci a Cikáni jsou problém této země

Vláda dělá všechno pro to, aby se Cikáni přemnožili. Cikáni plivou ba bělochy v této zemi, kteří dělají na ně a na jejich zahálku. Těch pár Cikánů co dělá nepadá na váhu. S těmi Vietnamci to není dobrý příklad. S Vietnamci problémy teprve začnou, vlastně již začaly. Vietnamci nemají jakýkoli vztah k této zemi. Ničí nám zdraví svými kšunty - výrobky a potravinami, obojí vyrobené z čehokoli a kdykoli. Každý Vietnamec vám potvrdí, že Česká republika je pro něj jen přestupní stanice. Vietnamci v této zemi jen bezohledně bagrují z Čechů peníze a jejich děti studují na univerzitách na Západě a celá tahle naše země je jim lhostejná. Viz aféry na tržnicích, daňové úniky, obchod s drogami, zločinnost atd. Jednou bude s Vietnamci daleko větší problém a jen tak lehce se jich nezbavíme. Nechápu, proč je tady necháváme podnikat a škodit této zemi ekonomicky a dalšími způsoby. Nejsem rasista, ale Vietnamce bych odsud vypakoval. Včera bylo pozdě.

liberal shark 22.4.2006 22:43

snadná pomoc

Namísto dotací daňové úlevy ...

Jenda 22.4.2006 21:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Daleko účinnější by bylo

Toz pokud vam jde o ten uklid ulic tak by ho mozna mohli provadet prave ti "zavisli na socialnich davkach". A kdyz tak mluvite o tech epidemiich tak jsem si vzpomel jak pred nedavnem takovahle nejaka epidemie mezi socialy propukla a nasi mili snedi spoluobcane se dobyvali do nemocnice a tahali odtamtud nemocne a nakazlive deticky. Takze nejen, ze jim pracujici plati leceni ale jeste i policisty kteri se jim pokousi branit v sireni one epidemie. 

jonáš 22.4.2006 21:38

Re: Re: Re: Rodinný přídavky a porodný.

No jen škoda, že novej kapitalista jim za těch šestnáct let nedokázal ukázat vůbec nic -- kromě toho, že s nima ekonomika už nepočítá, protože dřinu strojům.

jonáš 22.4.2006 21:37

Re: Rómský problém.

A jak ste to poznal?8-o

HoBo 22.4.2006 21:30

Rómský problém.

;-)Někdy před 15 roky navrhoval jeden kolega v práci následující. V okrese Plzeň - sever jsou vydolované prostory po kaolinu. Jsou to poměrně hluboké jámy , do těchto prostor doporučoval přivézt několik cisteren rumu a otevřít stánky s dostatečným množstvím břitev a nožů. Přidat dobrou kapelu a uspořádat tam romskou veselici. Dobrá nálada a použití nožů a břitev by vyřešilo romskou otázku. Upozorňuji, že to nebyl žádný rasista. Na závěr by se jámy zasypaly vápnem.;-(

zvědavec 22.4.2006 20:12

Re: humální řešení

Aplikovat  v cikánských ghettech heroin v neomezených množstvích zdarma by bylo určitě levnější řešení cikánské nepřízpusobivosti, než se stále marně snažit o kulturně-vzdělanostní povznesení této komunity. Za deset,dvacet let by bylo po problému.  

dvd 22.4.2006 19:53

Kdepak Paroubek

i Ty, Kuneši, i Ty se postaráš...

68 22.4.2006 19:11

Re: Sociálně slabší skupiny vyhubit.

Alfonsi, stávající zákony v tomto směru bohužel ještě pokulhávají, jsou zastaralé, neodpovídají vyvinuvší se situaci. Vemte si takový trest smrti. Kde ho máte?

Kuneš 22.4.2006 19:02

Re: Úroveň příspěvků

 Co to tady, slepý mládenče, plácáš za nesmysly? Dej jim zdarma antikoncepční prostředky, ještě je prodají na černém trhu. Proč by si nena dělali děti, když se o jejich výživu postará starej Paroubek?  Sociální zopovědnost není v cikánském slovníku. Přidej jim ale na počet děti, nadělají si jich ještě o hodně víc. Oni mají děti rádi a teď je budou mít ještě radši :-),  otcové budou mít co chlastat.

Kuneš 22.4.2006 18:50

Re: romský problém

Takže je prostě třeba přijmout nějaké "nepřijatelné" řešení, to je už jasné, ne?