18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Práva žen

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sch.ještě nafouknutej 23.8.2006 16:31

Skyt !

:-D 

Seeker 23.8.2006 18:40

Re: Není tu doktor ?

I jako inženýra by Vás mohlo napadnout, že sterilizace asi není akutní zákrok a dá se provést i později. Pokud lékař během porodu zjistí, že další těhotenství by bylo rizikové, jediným korektním postupem je informovat pacientku. Je jenom na ní, aby rozhodla, zda to riziko chce podstoupit.

Ani já nejsem doktor, ale tato úvaha mi připadá dosti elementární.

Loki_F 23.8.2006 19:45

Re Seeker: Člověče odkud jste sem přišel?

Každá sterilizace kikánky po dvou dětech je akutní... Zpoždění už dnes činí zhruba 50 let. };D

Jarmila 23.8.2006 10:52

Mám dotaz

Neví někdo tady náhodou, jak se ta sterilizace provádí? Zůstane po tom na břiše nějaká jizva, nebo se to dá nějak nenápadně spodem provést třeba v narkóze, aniž by si toho dotyčná všimla?

ptakopysk našeptávač 23.8.2006 13:23

Re: Mám dotaz

tady máte odkaz:

http://www.seminarky.cz/detail.php?id=2185

P.S. myslím, že by si toho dotyčná všimla...

Jarmila 23.8.2006 13:48

Re: Re: Mám dotaz

Díky ptakopysku, ale oni za tu informaci chtějí poslat SMS či co a na to já jim kašlu.

ptakopysk 23.8.2006 14:30

šmarjá Jarmilo!!!!

to byl ftip!!!! koukněte se tam ještě jednou, jaké druhy sterilizace to jsou!!!! To je materiál todlecto...

Psí vrah Čumil 23.8.2006 10:15

Dobrý, Dante, moc dobrý...

Edmont Dante 23.8.2006 11:05

Re: Dobrý, Dante, moc dobrý...

Čumile děkuji, ale já napsal pouze to co jsem viděl a slyšel.

Andula 23.8.2006 9:45

Proč se nemluví o příčinách "rasismu"?

Ten kdo nebydlel poblíž romského gheta, neví, o co jde. V dětstvi mě Cikánka poplivala, protože jsem si dovolila jít kolem ní a byla bílá, hordy cikánů nás honily s kovovými tyčemi, když jsme si dovolili jít do školy přes "jejich" náměstí, tak jsme chodili oklikou, me prarodice okradly tri Cikanky lsti o celozivotni uspory a deda nekolik tydnu pote zemrel, protoze to trauma nevydrzel, jineho pribuzneho pobodla Cikan nozem - za tri roky byĺ z vezeni (nebyl to poku vrazdy, jen ublizeni na zdravi) a nasledne nekoho postrelil, dvakrat se me pokusili okrast kapsari - vzdy to byli podle vzheldu Cikani, zazila jsem, jak revizor mavl rukou nad Cikankou, ktera nemela listek, platim na ne ze svych dani, aniz by oni byli ochotni posilat deti do skoly a starat s o ne tak, aby mely lepsi zivot.

Velmi si vazim vsech cikani - pravniku, hercu, novinaru, muzikantu, prodavacu, remeslniku ...., a fandim jim, protoze dokazali prekonat tezke podminky prostredi, ve kterem vyrostli. Ale nikdo se na me nemuze zlobit, jestlize si na ulici davam na Cikany podvedome pozor.

hloupý Hohza 23.8.2006 8:49

Pracují jen hlupáci a Gadžové.

V jednom městě nedaleko Plzně je  početná komunita Cikánů,kolik jich opravdu je lze poznat v den kdy se vyplácí socialní dávky.To je chodník před radnicí plný dobře živených.  nevkusně  oblečených do značkových tepláků  našich spoluobčanů Cikánů.Na druhé straně je zde náborová kancelář hledající pracovníky do výroby na směny.Zde jsem nikdy nespatřil ani náhodou žádného Cikána,který by měl zájem pracovat..Musím dodat,že ve městě je nedostatek pracovníků,  proto ve zdejších továrnách a prodejnách pracují muži a ženy ze Sllovenska. 

Honza 23.8.2006 8:09

Nesouhlas

Edmonte, já bych to tak jednoznačně neviděl. Za bolševika se s vámi v nemocnici moc nebavili, ať jste byl bílej nebo černej, a já si dovedu docela dobře představit zmatenou nevzdělanou ženskou, jak něco podpisuje, protože jí to pan doktor poradí, aniž by si uvědomovala, co to vlastně bude znamenat.

Pokud opravdu existovala státem organisovaná sterilisační kampaň určená jen pro romskou populaci (jak tady v diskusi tuším Alča píše), je to na hranici obvinění z genocidy. Pokud vím, naše vláda něco takového vehementně popírá a doufám, že má pravdu, jinak je to mezinárodní průšvih jako Brno, a budeme platit všichni a hodně, ať už ty paní na demonstraci vypadají směšně nebo ne. Stát nemá co organisovat sterilisaci části své populace na rasovém základě, to už je v Evropě nejmíň 60 let dost jasný. Jediná indikace ke sterilisaci může být zdravotní.

Andy 23.8.2006 8:57

Re: Nesouhlas

té Ančině historce moc nevěřím. V těch letech jsem v nemocnicích pracovala a občas ležela jako pacient a měla tam desítky, možná stovky známých. O ničem podobném jsem nikdy neslyšela. Taková kampaň by nemohla probíhat bez centrálního požehnání z MZ a to by se neutajilo.  Že se ale sterilizace cikánkám dělaly, aniž by se jich někdo nějak moc ptal, to si pamatuji velmi dobře. Zejména, pokud byly operovány na gyndě, ať už z jakéhokoliv důvodu, když už měly aspoň dvě děti, sterilizace následovala bez ptaní.

Dnešní cirkus je bezpochyby částečně veden touhou po penězích a částečně stádním pudem ( když jde Eržika, jdu taky demonstrovat, i když jsem tenkrát tu sterilisaci sama chtěla), ale to je problém jednotlivých zdr. zařízení, pokud nemají nastavenu takovou metodiku, aby něčemu podobnému jako je podezření z vnucených  sterilizací nebo nedostatečnému informování pacientů předešly. Na to stačí vydat pokyn, jak má poučení, které pacientky podepisují, znít- česky, s vysvětlením důsledků. Podpis před svědkem. Prevence je nejlepší léčba.

Sterilisace je dobrý způsob, jak zabránit nechtěnému početí. Ovšem- nechtěnému, ne obtížnému pro společnost.

A nikdo kromě zvrhlých Číňanů snad nemůže obhajovat něco takového, jako jsou vnucené sterilisace, zákrok nevratný a závažným způspbem zasahující do integrity člověka, i když se jedná o líné, příživnické cikány. Je problém společnosti, že se neumí s takovými lidmi vyrovnat po dobrém.

Že se okolo toho dělá mediální humbuk je jistě špatné, na problém se navalí hromada Uhlů a ženských aktivistek protivšemu.

Edmont Dante 23.8.2006 9:49

Re: Nesouhlas

pozor, já nejsem ani se nechci vydávat za odborníka na cokoliv, natož na romskou problematiku, proto nemohu vždy souhlasit respektive odporovat, přesto si všechny komentáře pozorně přečtu.

Marťa 23.8.2006 12:56

Setkala jsem se s tím

v porodnici v r. 1988 - tuším za 3 nebo 5 tisíc se tam Romky nechaly sterilizovat.

A bylo vidět, že to nebyla žádná mimořádná akce, ale běžná záležitost.

Auiam 23.8.2006 15:50

Re: Nesouhlas

Taky myslím. Kromě toho mávat papírem, který dotyčná podepsala v pokročilé fázi porodu, je zhovadilost sama o sobě. Obzvláště tehdy, kdy onen tým lékařů není schopen dokázat, že šlo o skutečně indikovaný zákrok.  

Edrik 23.8.2006 17:02

Re: Re: Nesouhlas

A uz jste zazil u porodu tmavocesku t o neni 10 hodin hekani ale prijde lehne a za pul hodky by sla domu :)

Ale vazne - ten cas by me az tak neprekvapil i kdyz to svadi k ruznym uvaham.

Podstatne na celem pripadu je pro me cas ktery od tech zakroku uplynul - najednou jim to desne vadi a zrovinka kdyz jsou citit penizky. Navic vsechny ty zeny maji deti takze az zase tak desiva ujma se dle meho nazoru ani prihodit nemohla.

A.S. Pergill 23.8.2006 8:07

Sterilizace se prováděly více-méně rutinně

U každé ženy s více než dvěma dětmi (respektive po druhém dítěti), pokud se vyskytly nějaké komplikace během těhotenství nebo pokud byl porod prováděn císařským řezem. Případně pokud hrozily komplikace, které by mohlo rychle následující těhotenství změnit na závažnou chorobu a bylo zřejmé, že pacientka není ochotna - schopna používat odpovídajícím způsobem antikoncepci. Dělalo se to bez ohledu na barvu kůže, i když je jasné, že u Rómky vyšlé se čtvrté - páté třídy zvláštní školy bude podmínka neschopnosti zvládnout antikoncepci (případně si přečíst návod na tabletkách a porozumět mu) splněna stoprocentně.

Mura 23.8.2006 8:57

Re: Sterilizace se prováděly více-méně rutinně

LOJR 23.8.2006 7:21

Zafušuji do řemesla "copy -paste" Janečkovi

 Znáte nějaké příklady usilovné integrace? Já vám jedním posloužím přímo z našeho domu. Vloni jsem si pořídil nové bydlení. Jde o bytový dům ve vlastnictví města - abych se k bytu dostal, musel jsem se přihlásit do losování, mít štěstí a teď po dobu dvacet let splácím poměrně vysoké částky, poté ještě doplatím několik set tisíc a byt bude můj. Při prezentaci projektu nám zájemcům ovšem magistrát "zapomněl" sdělit, že část bytů si hodlá ponechat navždy ve vlastnictví jako tzv. byty sociální. Jednoho dne s námi takhle začala bydlet cikánská rodina. Po několika dnech jsme se správcem zjistili, že kradou proud ze společných prostor domu, jejich děti považují dvorek s hřištěm a parkovou úpravou za alternativní WC. Naposledy mne potěšili včera. Zřejmě zrovna zabrali sociální dávky (že nikdo z nich nepracuje snad ani nemusím dodávat), takže přišla na návštěvu řada příbuzných a popíjelo se a řvalo, do pozdních nočních hodin, proč taky ne, když se nemusí vstávat do háku, že. Ostatní, co vstávat musejí, chtějí spát? Jejich problém. Ve 22.30 je manželka dořvala, protože jejich děti venčily psa přímo v dětském pískovišti. O půl hodiny později si děti  stále hrály na hřišti a řvaly jako v poledne, navíc jedno z nich si ulevovalo přímo do pískoviště. Včerejškem mi definitivně došla trpělivost a udělám všechno pro to, aby tahle svoloč byla odstěhována, kam patří, to znamená do některého z vámi tolik kritizovaných ghet. V oněch ghetech totiž svojí asociálností nikoho pohoršovat nebudou, tam se podobně chovají všichni. Půjdu ještě dál, budu se snažit, abychom my, budoucí majitelé bytů v domě, měli přímý vliv na výběr nových "sociálních" nájemníků. Pokud totiž magistrát bude vybírat takovéhle, naše byty (mne ten můj bude stát se vším všudy cca 2,5 mega) se stanou prakticky neprodejnými a to nemohu připustit. Prodej bytu někdy za třicet let je totiž kromě penzijního připojištění mojí jedinou nadějí na důstojné stáří.

 

Radek2 23.8.2006 7:56

Re: Zafušuji do řemesla "copy -paste" Janečkovi

Tedy, pane LOJRe, upřímnou soustrast, pevné nervy a hodně štěstí.

Edmont Dante 23.8.2006 7:58

Re: Zafušuji do řemesla "copy -paste" Janečkovi

Tady bych mohl i já zafušovat do řemesla nějakému idiotovi a oponovat Vám, že jste dosud nepochopil kulturu této národnostní nemšiny a jste typickým netolerantním představitelem majoritní společnosti.

A to je to o čem hovořím, že jde o špatný postoj romských předáků, kteří místo toho, aby se snažili pomoci svým lidém, což není snadné, zakrývaji svoji neschopnost, pod  jakoby zášť proti příslušníkům  majoritní společnosti, vyjádřené nekončicími vyčítkami a požadavky.

LOJR 23.8.2006 8:09

Re: Re: Zafušuji do řemesla "copy -paste" Janečkovi

No s tou kulturou byste měl pravdu. Skutečně jsem dosud nepochopil  a asi už sotva pochopím. Té zmíněné rodině už žádný předák pomáhat nemusí, ta  si díky sociálnímu cítění úředníků plzeňského magistrátu pomohla sama. Jenom bych dodal, že na český standard jde o byty luxusní, ty sociální se od mého liší jen velikostí. Já už jsem ale podnikl první kroky a nebude - li magistrát reagovat, podniknu i kroky právní. Pokud jsem mohl usoudit z reakcí ostatních nájemníků, nebudu sám.

Sch.glosátor 23.8.2006 15:36

Nejde o špatný postoj romských předáků.

Ale o synergii  kultury a genotypu. S tím nelze nic udělat, je to záležitost mnoha generací vývoje v  selektizujících podmínkách.

Mablung 23.8.2006 9:03

Re: Zafušuji do řemesla "copy -paste" Janečkovi

Divím se, že jste coby právník nezavolal policisty. Pokud by nechtěli aby se jim oslava prodražila, po napomenutí by předpokládám zchladli.

Co se cikánského problému týče, bez skutečně systematické práce státu a společnosti nemá řešení. Řešením není poslat je do sociálních bytů a doufat, že si vezmou ze sousedů příklad. A řešením také není poslat je do ghét. Ale tohle je věc státu, ne jednotlivce který se bude snažit ochránit sám sebe ...

rejžek II. 23.8.2006 9:17

Re: Re: Zafušuji do řemesla "copy -paste" Janečkovi

Pane, neskládá se stát náhodou z jednotlivců, tedy i z vás?

LOJR 23.8.2006 9:38

Re: Re: Zafušuji do řemesla "copy -paste" Janečkovi

Policii jsem nevolal proto, že účinek by byl zřejmě nulový. Nebo si skutečně myslíte, že kde není co exekuovat, je hrozba uložení pokuty od přestupkové komise za rušení nočního klidu skutečnou hrozbou?

jirka.s. 23.8.2006 10:35

Re: Re: Zafušuji do řemesla "copy -paste" Janečkovi

Už jste někdy zkusil zavolat policajty, myslím obecně, nejenom na cikány. To pak uslyšíte: "Ale, Dežo, co nám to tady zase vyvádíš!" a to bude  zhruba vše, čeho  se od policajta dočkáte. Snad si nemyslíte, že se bude obtěžovat zatýkáním nebo dokonce psaním jakéhosi protokolu, když mu v některých případech ten cikán může dokonce ještě napovídat.

Sch.glosátor 23.8.2006 16:34

Nee.

Homo Sapiens sapiens se vyvinul právě bez systematické práce státu a společnosti. Naopak. On je vytvořil. S onou péčí by zůstal na stromech, nenaučil by se lovit, dožadoval by se masité krmě a remcal by, že nucení k chůzi po dvou je proti pračlověčím právům.

Saša 23.8.2006 9:18

Svůj soukromý e-mail jsem Vám už posílal.

Potěšila by mne tedy neveřejná diskuse k tomuto tématu.