14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. M. 22.7.2008 13:59

Re: výborně

Vy jste ten článek asi nečetl celý, že?

Finrod Felagund 22.7.2008 0:16

Máte naprostou pravdu

V Norsku to funguje skvěle, limity, drastické pokuty, a jezdí se slušně a bezpečně. Bohužel si plno českých řidičů jízdu bere osobně a v životě by například nepřežili, kdyby je někdo předjel a často operují v diskusi jakýmsi "právem na spěch", které je značně pochybné. Bohužel švejkovská nátura Čechů je více než problematická....

abc 22.7.2008 3:26

Re: Máte naprostou pravdu

"v životě by například nepřežili, kdyby je někdo předjel": bože, to je blábol!

chytrý horák 22.7.2008 3:56

Re: Re: Máte naprostou pravdu

Sice trochu expresivně vyjádřeno, ale v podstatě má pravdu. Pozoruji už dlouho chování řidičů a dělám si z toho závěry o lidech vůbec. Moje poslední "studie" z minulého týdne byla docela poučná. Často jsem měl pocit, že mnou předjížděná auta zrychlují. Začal jsem si na to dávat pozor a udělal jsem pokus. Stovkou na tempomat jsem dojel auto, které jelo tak 90. Když předjíždím, tak vždy tak, abych se mohl co nejdřív zařadit zpět doprava, tedy na plný plyn. Tedy když ho dojíždím, zrychlím, předjedu a pustím plyn. Rychlost se vrátí na hodnotu nastavenou na tempomatu, tedy na 100. A představte si, že v zrcátku vidím auto, které mě dojíždí, vzápětí brzdí a někdy i bliká. Tento pokus jsem opakoval během cesty 18x, stejný nebo podobný průběh jako v uvedeném případě nastal 11x. Předjíždění většinou dodržovali povolenou rychlost. Závěr si může udělat každý sám. Já jen dodám, že kdo klade rovnítko mezi porušování předpisů a bezohlednost či agresivitu je blb. Obdobně je jím ten, pro něhož jsou synonymy slušnost a poslušnost.

rzl 25.7.2008 7:13

Re: Máte naprostou pravdu

F prezentuje svoje zazitky z Polska a severskych zemi. Nevim, kde je nabral. Ale to je vse. Neni to o opresivnim rezimu, ale o slusnosti. Ktera se neda vynutit represivnim zakonem.