18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tadeas 4.12.2009 11:46

hmmm

Ještě dovysvětlení....

pokud na ulici potkám někoho oblečeného jako šaška tak mi přijde k smíchu. Stejně tak mi přijde k smíchu když chlap vypadá a snaží se chovat "jako ženská". Což oni dělají.

Uvědomujete si vůbec, že nutíme muslimy integrovat se do naší společnosti (zakazujeme jim nosti ty jejich hadry) a musí se nám přizpůsobyt aby nebyli na okraji. To samé gayové. Aby byli začlenění musí se přizpůsobyt a ne naschvál vyčnívat, tak to prostě je. Bohužel ta odlišnost kterou se vyznačují je do jisté míry způsobena námi (většinovou populací) Oni se snaží nacházet si stejné partnery a proto se chovají jinak aby měli šanci. Dneska to již potřeba není, už mají svoje bary a místa,takže to nepotřebují,ale asi je to pro ně těžký, začít se zase najednou chovat normálně, i když už můžou.

Autor článku 4.12.2009 15:01

Re: Vím, že mě za můj názor asi spousta lidí bude kamenovat,ale

Pozor na pravidla diskuse, viz nahoře

Poutník z Moravy 4.12.2009 11:13

Problém je v tom,

že Bible označuje homosexualitu jako hřích! Např. kniha Zjevení na konci Bible. V kralickém překladu stojí doslova, že mimo vrahy, zloděje, nečisté, uvádí konkrétně ,,chlapcomilce", že nevejdou do města o dvanácti branách, Nového Jeruzaléma. Nicméně osobně zachovávám umírněnější postoj: na homosexuály nijak netlačit a nediskriminovat je, jen jim vysvětlovat, že je to nejen chorobná sexuální orientace, ale i hřích, který Bůh netoleruje, ostatně Bůh netoleruje žádný hřích. Uvědomit si hřích a jeho hloubku i s důsledky, musí každý sám! Ježíš řekl: kdo ke mě přijde, toho nevyženu ven! On odpouští každý vyznaný hřích, tedy i jakoukoli úchylku, včetně homosexuality. Znám dva kluky. Jeden se homosexuality vzdal a druhý ne, ale jsou dobří a udělají cokoli, aby pomohli normálním lidem!

I-Worm 4.12.2009 11:47

Re: Problém je v tom,

Bůh sice netoleruje žádný hřích, avšak právo trestat ponechává sobě - lidem pak říká: Kdo jsi bez viny, hoď první kamenem.

Co se pak katolické církve týká, ta spíše nežli mezi hříchy, rozlišuje mezi jejich pachateli. Když dva činí totéž, není to totéž!

Poutník z Moravy 4.12.2009 20:43

Re: Problém je v tom,

Budete se divit, ale souhlasím s vámi!R^

Tadeas 4.12.2009 11:50

hmmm

Jestli znáš někoho, kdo se homosexuality vzdal, tak buď nebyl teplej,anebo chtěl rodinu tak obelhal nějakou ženskou se kterou už nespí. Hm super. A ty slinty o hříchu jsou úplně mimo. To že kdysi nějaký následovník (obyčejný a asi i hloupý člověk) něco načmáral do nějaké knížky neznamená, že to tak bůch nebo Ježíš chtěli. Prostě to tam jenom napsal.;-P Já když si koupím bibli a připíšu do ní pasáž že jmenovat se Karel je hřích, tak budou automaticky všichni Karlové hříšní?

j 4.12.2009 12:05

Re: Problém je v tom,

Než se začnete ohánět Bohem, chtělo by to napřed dokázat, že existuje. Jelikož to nejde přejděte k tomu základnímu a to je víra v Boha, potom je celý váš příspěvek zbytečný. Pro mě je zase úchýlné věřit v nadpřirozeno to ale neznamená, že bych vám kvůli tomu bral základní společenská práva tak jako vy gayům.

Kočičák 4.12.2009 13:52

Re: Problém je v tom,

Ja bych to viděl obráceně. Dokaž, že Bůh neexistuje.

Anebo na rovinu: přestaň používat logický klam ad ignorantim (tzn. tvrdit, že pokud něco nelze dokázat, tak to neexistuje).

Nemo 4.12.2009 14:18

Re: Problém je v tom,

Copak se dá dokázat, že něco neexistuje? Jak to můžete napsat a přitom se odvolávat na logiku?

Kočičák 4.12.2009 15:02

Re: Problém je v tom,

Ušetřím ti googlení:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klam

je to tam velmi pěkně napsané. Pak pochopíš, kam tím mířím.

Nemo 4.12.2009 15:17

Re: Problém je v tom,

Nepochopil jsem. Jestli narážíte na argument ad ignorantiam, tam jde o něco jiného.

Pokud někdo tvrdí, že něco existuje, je důkazní břemeno na jeho straně. Dokázat, že něco neexistuje nelze.

j 4.12.2009 14:44

Re: Problém je v tom,

hlavně že se nadává na scientologi, dokažte, že nemají pravdu

Kamil 4.12.2009 15:11

Re: Problém je v tom,

Nemyslím, že by to tady bylo na místě. Otázka homosexuality v bibli je důležitá pro křesťany a ostatním může být ukradená. A křesťani si při jejím řešení nemusí navzájem dokazovat existenci Boha :-).

A nevšiml jsem si, že by tady nějaký křesťan bral homosexuálům jejich společenská práva.

Poutník z Moravy 4.12.2009 20:53

Re: Problém je v tom,

Napsal jsem snad někde, že gayům upírám právo? Ukažte mi to! A dokažte mi, že Bůh neexistuje, abych se zasmál!!! Napsal jsem, že je třeba gayům trpělivě vysvětlovat nesprávnost jejich sexuální orientace a že se to nelíbí Bohu, ale pronásledovat a šikanovat je, to jsem opravdu nenapsal! Každý má svobodu věřit, nebo nevěřit v Boha, jen důsledky si musí nést sám, v případě špatného rozhodnutí, tedy neuvěřit! Mě ani nepřísuší soudit, mám jen povinnost podat základní informace a varování! Nejsem misionář, od toho jsou jiní, povolaní Bohem! Jsem jen přímluvce, ale tomu vy rozumět nebudete, ani o tom už nebudu mluvit. Tímto odcházím z diskuse!

Hanák 4.12.2009 12:27

Re: Problém je v tom,

Když to Bůh netoleruje, proč to teda vymyslel - a to nejen pro lidi? Je přece dokázané, že se s tímto "hříchem" lidé rodí a nikoliv stávají. Proč ostatně Bůh (kterého příslušníci všech náboženství dovolávají) dopouští tolika jiných nespravedlnosti vůči bezbranným lidem?

Petr* 4.12.2009 12:37

Re: Problém je v tom,

Protože Bůh stvořil člověka jako obraz sebe a tím mu musel též dát svobodu konat.

Gandalf 4.12.2009 12:44

Re: Problém je v tom,

Jakou svobodu konat? Bůh je vševědoucí. Tudíž předem ví, co já udělám. Tudíž moje konání je jednoznačně předem určeno.

Petr* 4.12.2009 12:53

Re: Problém je v tom,

A vidíte není, jsou věci mezi nebem a zemí kterým lze těžko porozumět. Základem je přestat si představovat Boha jako dědouška na obláčku. PS.Zakřivení vesmíru, černé díry a jejich zákonitosti atd. se také těžko definují a přitom je to mnohokrát snažší.

To že někdo ví, že když hledáte restauraci zabočíte v pravo ještě neznamená že vám bere svobodnou vůli,nebo ano?

Nemo 4.12.2009 13:34

Re: Problém je v tom,

Pokud dal Bůh lidem svobodnou vůli, pak za z toho vyplývající důsledky musí nést zodpovědnost.

Kde se v Bibli píše o svobodné vůli? Přece faraonovi ji Bůh dokonce odňal. Jak víte, že ji neodňal dalším lidem? Protože se o nich v Bibli nepíše?

A jak je to s tím, když někdo vykoná něco, co předpověděli proroci. Měl takový člověk svobodnou vůli to proroctví nevyplnit?

Petr* 4.12.2009 14:28

Re: Problém je v tom,

1. odpovědí je Kristus.

2. hned v první knize starého zákona obraz Boží.

3. ano měl,mnoho proroctví se nevyplnilo

Autor článku 4.12.2009 14:57

Re: Problém je v tom,

Ale, co když je to s výklady těch veršů jinak? Koukněte třeba sem: http://www.gaychristian.net/justins_view.php 

Petr* 4.12.2009 15:43

Re: Problém je v tom,

Je to jednoduché. Jste takový jaký jste a to vás přivádí do rozporu s tím v co byste chtěl věřit.Těžce s tím bojujete ale nemůžete si pomoct. Jediná cesta je bojovat, žít v celibátu, a když se něco nezdaří tak toho litovat ale bojovat dál.Zbytečně se trápit asi nepomůže.Ale rozhodně nepomůže ohýbat Bibli jak potřebujete. Bohu je jedno jestli je někdo homo či hetero ale není mu jedno zda někdo sexuálně žije se stejným pohlavím či je nevěrný partnerce(partnerovi).

Přeji hodně sil.

PS.Rozhodně vás neodsuzuji.

Pavel 4.12.2009 19:02

Re: Problém je v tom,

Dokažte, že to boha zajímá.

Pavel 4.12.2009 19:04

Re: Problém je v tom,

PS: Nebýt "ohýbání bible" tak jsou křesťani naprosto barbarská společnost. Někdi si přečtěte, jaká zvěrstva se tam přikazují.

Autor článku 4.12.2009 21:39

Re: Problém je v tom,

Petře*, možná máte pravdu. Sám si tímto hledáním procházím a nemohu říci, že bych měl vnitřní Boží ujištění, že ty "liberální" výklady jsou legitimní. Ale určitě nedávám hlavu do písku a neobelhávám sám sebe. Ono, když se tím člověk zabývá dostatečně do hloubky, na podobná pokušení narazí. A taky, může docházet k hlubším vhledům do kontextu těch veršů.

Minutus 4.12.2009 11:00

Diplomatický tlak na státy provádějící genocidu lidí

ne gayů specielně. Také slovo v nadpisu "podporovat" je příliš sugestivní - nestačilo by "tolerovat"? Žádné zákony totiž nepředepíšou, jak se má člověk cítit, když uvidí v tramvali líbat se dva vousáče.

MGM 4.12.2009 11:12

Re: Diplomatický tlak na státy provádějící genocidu lidí

Mě se dělá špatně, i když vidím ve filmu, jak si dávají "francouzáky" pečlivě oholení Husák s Brežněvem. ;-) Pokud ale s tím nepolezou na veřejnost, tak ať si klidně i zasouloží.

Minutus 4.12.2009 11:20

Re: Diplomatický tlak na státy provádějící genocidu lidí

Jo, z nich měl národ srandu..

I-Worm 4.12.2009 11:36

Re: Diplomatický tlak na státy provádějící genocidu lidí

jak o tom píše "Vallachiho svědectví", líbání bylo mezi mafiány zpočátku běžným obřadem při jejich setkání. Po čase ale od toho upustili (na veřejnosti, nikoliv v soukromí), protože společnost se na ně začala dívat divně. Zřejmě v souvislosti s šířením homosexuality. Ovšem komunističtí pohlaváři se nikdy o reakce veřejnosti nezajímali a upozornit je na ně, to si nikdo netroufal...

Autor článku 4.12.2009 14:55

Re: Diplomatický tlak na státy provádějící genocidu lidí

Jak jinak, Worme... Lépe býti mafiánem než homosexuálem, že? Tedy z hlediska prestiže. Btw, slovo "podporovat," jsem napsal s plnou vahou, vědomě jsem vynechal slůvko "tolerovat." Důvod? Např.zde: http://www.lidovky.cz/homofobie-suzuje-skoly-0vt-/ln_noviny.asp?c=A090430_000019_ln_noviny_sko&klic=231321&mes=090430_0