25.9.2022 | Svátek má Zlata


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Busta 29.11.2005 12:55

Re: Re: A většinou názporů p.Uhla nesouhlasím, ale styl článku

Jaky je rozdil mezi komousem a nacistou? Zadny. Hitler se ucil od Stalina, jak znamo. Gulagy byly drive a malokdo vi, ze v SSSR bylo v tricatych letech na 1500 ozbrojenych rolnickych povstani proti totalitnimu rudemu rezimi, krvave potlacenych. Je treba cist, nyni uz zdroje existuji. Aspon to.Ovsem lidem s bolsevickym mozkem a myslenim kteri to maji zazrane pod kuzi a na vic nemaji, neni pomoci. Jen otravuji vzduch. A vyrusta nam zde  /a nejen zde/ v tichosti temer bez povsimnuti grada mladych pitomych neonacistu. I diky takovym, kteri pisi podobne prispevky.
Busta 29.11.2005 12:49

Re: A většinou názporů p.Uhla nesouhlasím, ale styl článku

Ma narok, vazeny.
Xaver X.X. 29.11.2005 15:49

Zkuste číst lépe a radostněj, nárok mu neberu,

nicméně na tom, že to je napsáno bolševicky hnusně, trvám.
J. T. 29.11.2005 10:53

Tohle není nic nového

tihle bolševičtí obhájci lidských práv se zásadně starají jen o ta práva, co si sami vyberou. Jako v té Matiční.
Busta 29.11.2005 18:46

Re: Tohle není nic nového

Presne. Zatimco Svatopluk Karasek, nynejsi vladni zmocnenec dostal prasecak v Letech u Pisku jako vladni ukol. Ze se pan Uhl tehdy nezajimal taky tak vehementne, ze v Hodonine u Kunstatu kde byl cikansky tabor /1942-43, /kde je dalsi pamatnik cikanskeho holocaustu , slavnostne odhaleny 17.srpna 1997 je  rekreacni stredisko a bazen. Hlavni taborova budova stale stoji a slouzi.  To velike zastance lidskych prav nepoburuje? Jaky je v tom rozdil? Ta prasata nevedi kde se nachazeji, ale lide se tam jezdi rekreovat dobrovolne. Ve vsi skromnosti, nejsem zmocnenec neceho a nikoho, a presto jsem se slavnostniho odhaleni pamatniku zucastnila. Pozval mne totiz autor vitezneho navrhu , zvitezil v  konkurzu.  Cikan. Pamatnik je dustojny a krasny, stoji vedle ve smutnem a ponurem lese.
 
Publikace MA BISTEREN - NEZAPOMENEME
vydalo Muzeum romske kulrury 
Petra 29.11.2005 10:43

Pane Benesi, mel byste se panu Uhlovi omluvit

Zavilost zurivych antikomunistu je zarazejici. Ta cira nenavist je az patologicka.
Pane Benesi, udelejte si nejdriv poradek v sobe a nez hodite kamenem, ptejte se, zda jste bez viny.
Zast a nenavist nepatri zrovna k nejlepsim strankam duse.
A radeji si jeste jednou prectete clanek pana Uhla. On haji zakladni principy demokracie a
zakonnosti nikoli, jak tvrdite vy, obhajovani komunistu.
A naznacovat, ze pana Uhla zajimaji lidska prava jen tehdy, pokud mu z toho plynou prebendy, to uz je
nehorazna sprostota. Za tuto vetu: "
"Či ho snad lidská práva, ta Hučínova, přestala zajímat, když už za jejich ochranu není placen z našich berní?"
 byste se mel omluvit. Tedy, povazujete-li se za slusneho cloveka.      
Martin Š. 29.11.2005 10:52

Re: Pane Benesi, mel byste se panu Uhlovi omluvit

Pane Beneši, ježíšikriste, neomlouvejte se. Na Vašem místě bych byl pyšný na výrok té soudružkyPetry, že je pro ni zarážející Vaše zuřivá antikomunistická zavilost. Já Vám za tu zavilost moc děkuju!!!!
Václav 29.11.2005 11:31

Re: Pane Benesi, mel byste se panu Uhlovi omluvit

Pane Beneši neomlouvejte se obhájci bolševických práv  Uhlovi. Vážím si úpornosti pana Hučína a doufám, že rozhodnutí soudu nabyde právní moci.Soudružka Petra by se měla zamyslet nad pojmem lidská práva a hlavně přestat volit komunisty.
tatina 29.11.2005 12:13

Re: Re: Pane Benesi, mel byste se panu Uhlovi omluvit

Jen klidně ať si ty komouše volí,ale na Kubě či Sev.Korei.
honzak 29.11.2005 12:38

Re: Pane Benesi, mel byste se panu Uhlovi omluvit

Rozhněvaná mladá dámo!
Jelikož s největší pravděpodobností nemáte zkušenosti p. Beneše, ani zkušenosti nás, Gottwaldových vnuků, je Vaše horlení pochopitelné, ale neomluvitelné. Uhl je trockista, demagog a kryptokomunista. Typ člověka, který neví, ale VĚŘÍ. Jeho katolickým ekvivalentem je páter Halík.
Busta 29.11.2005 13:00

Re: Re: Pane Benesi, mel byste se panu Uhlovi omluvit

" ani zkušenosti nás, Gottwaldových vnuků,"
 
Tedy prominte, me do toho neplette, nikoho takoveho jsme nastesti v rodine nikdy nemeli, asi bychom dedovi dosli nasbirat muchomurky zelene, to by se svetu ulovilo...:-DDD
pivko 29.11.2005 13:16

Re: Pane Benesi, mel byste se panu Uhlovi omluvit

nevím, proč by se měl omlouvat, uhl si koledoval o to, aby mu někdo vymáchal čumák v těch jeho žvástech už pěkně dlouho.
Hera 29.11.2005 13:34

Re: Pane Benesi, mel byste se panu Uhlovi omluvit

souhlas, Beneš je kromě toho i pathologický antifašista.
G.Whaler 29.11.2005 10:16

soudruh Uhl

Pan soudruh Uhl má mimořádné nadání každou věc zpolitizovat a komplikovat. Jeho činění v kauze plotu v Matiční ulici je toho zářným příkladem. Dnes se tam budou instalovat kamery, aby monitorovaly chování jeho utiskovaných "indočeských" oveček. Není divu, že v Ústí (kdo to tu zná se nediví) po jejho aktivitách v Matiční se objevovaly krásné nápisy: "Uhl je vuhl".
Dred 29.11.2005 10:12

Beneši,

Beneši, pro Vás je soudce nezávislý a dobře rozhodující jen tehdy, když rozhodne v duchu Vás jediných a posledních spravedlivých v tomto bolševiky prolezlém státě (ne, že by nebyl, ale proč být tak hysterický?). To je však špatně - apoštolsky být přesvědčen o své zjevené pravdě, a všechny, kdo ji nesdílí, osočit z (krypto)bolševismu a estébáctví. Mimochodem komunismus je svinstvo a všichni bolševici jsou svině - to jen pro ty, co by mne považovali za jednoho z nich.
Veronika Valdová 29.11.2005 10:04

Když se zaujatost se zlou vůlí snoubí

Nějak se z diskuse vytratila, pod záminkou kritiky broušeného stylu, debata o obsahu a smyslu toho, co Jan Beneš napsal.
Uhl je bytostný trockista kdysi zavřený vlastními lidmi za politiku - dříve mnohými mylně považovaný za za demokrata. Zmocněnec pro lidská práva má v popisu práce zabývat se mj. i kauzou Vladimíra Hučína. A to z důvodu zneužití mocenského aparátu vůči jednotlivci. 
Kodex proefsionální etiky státního zástupce:
Kauza VH neskončí, dokud rozsudek nenabyde právní moci. Teprve poté je možno žádat satisfakci za rok vazby, léta strávená popotahováním u soudu a zničenou kariéru. Rozpad rodiny (jako v případě zpravodajce Romana Hrubanta) kompenzovat nelze. Denodenně jsme svědky krkolomných obratů v názoru různých soudů a tato trestní kauza se může vléct ještě několik let, aniž by byl kdokoliv z odpovědných nucen nést odpovědnost. 
 
valec 29.11.2005 10:48

Re: Když se zaujatost se zlou vůlí snoubí

Máte v mnohém pravdu. Uhl se měl Hučína zastat, ale to by nesměl sám být na extrémní levici. Což ale není s prominutím žádný objev...
Ale tu "záminkou kritiky broušeného stylu" od Vás neberu. Není to "záminka", mě skutečně autorův styl psaní článků silně odrazuje, a trpí tím i jiní. Dělá tím věci, kterou obhajuje, medvědí službu.
Kéž bych kritizoval broušený styl. Namísto toho mám článek, který nemá začátek ani pointu, je celý napsán revolverovým stylem a žlučí. takže žumpa. škoda.
 
Busta 29.11.2005 13:04

Re: Re: Když se zaujatost se zlou vůlí snoubí

Pisete: Clanek je napsan "revolverovym stylem"
No, proti gustu zadny disputat:-D
valec 29.11.2005 9:34

neco na tom

je, ale autor vubec neumi psat a hlavne svymi vylevy "svými plky dává myslím najevo mentálno značně zasmrádlé, zavilé a zlou vůlí ovládané. Prostě bolševické" clanku primo skodi. Dnes se uz takhle nepise. At pise fakta, hodnoceni si ctenari, nejsou-li blbi, udelaji s prominutim sami.
Jimi 29.11.2005 9:12

Nechápu?

Nikdy jsem nepochopil, proč "bolševik" zavíral P.Uhla do kriminálu.Dnes je jejich mluvčí!
Jirka H. 29.11.2005 9:30

Re: Nechápu?

Milý Jimi - bolševik Uhla nenáviděl a občas i do kriminálu zavíral PRÁVÉ proto, že se tehdy choval jako teď. Tedy že nahlas kritizoval věci, které považoval za nespravedlivé a hájit dodržování práva a jistých zásad humanismu. A že má jistý mix statečnosti a kverulanství, totiž že ty názory říká i proti velké většině. Jediný rozdíl je v tom, že teď ho režim resp. pravice taky nenávidí, ale nezavírá  Ne že by někteří něchtěli, ale v demokracii to jde hodně těžko.
A propos kriminál - jak s jeho názory na "indočechy" moc nesouhlasím, musím uznat, že narozdíl ode mne a vás všech s nimi trávil spoustu let dost extrémním způsobem, tedy namačkán v celách (tehdy jako teď tvořili cikáni velkou část vězňů). Proto když teď vyzdvihuje a chválí něco z jejich způsobu života a kultury, musím sebekriticky klopit ši a uznat, že jeho názor má váhu. Narozdíl od salóních humanistů, kteří mají po celém světě plná ústa menšin, ale bydlet v ulici s nima, to by se osypali.
Marat 29.11.2005 10:42

Re: Re: Nechápu?

Bolševici zavírali trockistu Uhla proto,že byl ultralevičák,nikoliv proto že byl demokrat.Za vlády komunistu má pravdu jen  generální nebo první tajemník.Tu pravdu má jen do té doby,dokud je u moci.Když se odebere jeho dušička do pekla,nebo je od moci odtraněn,tak tím okamžikem se stává i padouchem.Tím končí i jeho správnost.Kritici pokud vládné,se zavírají třebas to s komunismem myslí tak dobře,jako Uhl.Zřejmě nevíte,že daleko lepší soudruzi zkončili na popravišti a spousta v kriminálech.Mnozí po kriminálu byli rehabilitování a zase se stali zuřivím pronásledovníky jiných dočasně se mýlících soudruhu.
Soudruh Novotný,dlouholetý první tajemník říkal zhruba toto: ti na pravici nevadí,musíme dávat pozor aby se nám nevytvořila grupa na levici.I sám Lev Davidovič měl "moudré" nápady které Josef Visarjonovič zavrhl aby je za krátký čas prosadil.Takže soudruh Uhl je kovaný bolševik a jen mu vadílo,že ten komunismus první tajemkník,vlastně už zase generální tajemním buduje jinak nežli si soudruh Uhl představuje a že do významných funkci nevyzedl jeho samotného.Ostatně i soudružka manželka soudruha Uhla je nejen dcerou bolševického sekerníka,v 68 roce komunistického obřezance v lidské masce,ale i ona je kovanou komunistkou.Nejsem si jistý,ale i soudruh tatínek soudružky Šabatové byl z kSČ vyhožen,tím zatrpkla nejen soudružka dcera,ale i soudruh zeť.
Busta 29.11.2005 18:34

Re: Re: Re: Nechápu?

Myslim ze prihoriva...
Busta 29.11.2005 19:09

Re: Re: Nechápu?

Ve středu 21.5.2003, 20.15 hod.
 
Ahoj ! Srdečně zdravím Tebe  a všechny ostatní!!! Díky za vše! Dnes odpoledne jsem v pořádku obdržel od bachařů Tvůj milý pohlednicový pozdrav z 20.5.2003. Vše z internetu mám již dokonce 2x (aktualizace) díky advokátovi JUDr, Petru Živělovi(plná adresa a kontakt – pozn.) Dnes jsem díky návštěvě Vladimíra Hučína, Františka Bubeníka, Mgr. Jana Šimsy a Jana Krále (všichni signatáři Charty 77, kromě Fr. Bubeníka) konečně obdržel můj starý dobrý adresář – protože byl kroužkový, tak trvalo 14 dní než se propašoval bez obalu s ocelovými kroužky! = nebezpečný předmět! Ve středu 28.5.2003 ve 13 hodin, č. dveří 010 v přízemí Městského soudu v Brně, Rooseveltova 16, 601 62 Brno1: mohu očekávat nepodmíněný flastr klidně přes 12 měsíců (tedy natvrdo!) – inu uvidíme. Jsem „v pohodě“ – téměř od začátku jsem na cele spolu s občanem Ukrajiny, který se nachází 9-tý měsíc v režimu vydávací vyzby – viz trestní řád: Gennadij (Alexandrovič) Firsov, narozen 8.1.1965 v Kyjevě, absolvent elitní 4-leté VŠ KGB (vojenské) v Kyjevě (dědeček z matčiny strany generál Rudé armády SSSR, dále studoval VŠ ekonomickou v Kyjevě – jeho partnerka ing. Simona Hanousková , Ibsenova 6, 638 00 Brno-Lesná – pokrač. Příště!
S láskou a přátelstvím Lumír Šimeček
Martin Š. 29.11.2005 8:56

Děkuji, pane Beneši,

Taky jsem rád, že pan Hučín o prsa vyvázl ze stále se zdokonalujícího soukolí nastupujícího policejního státu. Uhlova osobnost je pro mne naprostou záhadou. Poptával jsem se disidentů, ale dověděl jsem se pouze, že je to opravdu bytostný trockista, což je vlastně úžasné, a když přijde řeč na světovou revoluci, úplně se mu změní oči - dostanou až fascinující skelný lesk. Soudruh Uhl má jednu polehčující okolnost, statečně bojuje s tou bezcitnou zrůdou Ransdorfem  ohledně kauzy Lety.
qqq 29.11.2005 8:44

Autor

je prázdný žvanil.
Nezávislý demagog 29.11.2005 8:35

Ten sloh

Proč ten šroubovaný, archaizující sloh? Kdo má co říci, nemá zapotřebí zviditelňovat se obraty jako "nynčko roku tohoto".
Pavel doe 29.11.2005 8:15

Hučín má smůlo že není indočech

Ale stejně, čí práva v tomto případě Uhl chrání? Je to přece institualizovaný (rezignoval jsem na pokus napsat tohle slovo správně) ochránce lidských práv. Asi práva komančů.
Jirka H. 29.11.2005 8:40

Re: Hučín má smůlo že není indočech

Petr Uhl hájí zákonost - kritizuje to, že soud sice uznal, že se některých těch skutků Hučín dopustil, ale nepotrestal je.
Pozor - Petr Uhl věren své zásadě padni komu padni hájil i zájmy Hučína - kritizoval nesmyslné utajování procesu!
Uhl kritizuje politizaci procesu pod taktovkou aktivistů pro Hučína - to trochu plave, sám U. se někdy chová podobně.
Co nekritizoval a já bych to udělal - Hučin rozhodně neměl být souzen v Přerově, protože tam byl prakticky vyloučen nestranný a spravedlivý proces (protože tam za ta léta H. kde koho pěkně nasr...). Soud měl určitě být někde na druhém konci republiky.
pavel doe 29.11.2005 11:04

Re: Re: Hučín má smůlo že není indočech

děkuji, vyčerpávající