22.9.2021 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Karel Gott se zasloužil o socialismus

Pamětní deska tohoto znění by měla být (třeba násilím) umístěna na mistrově vile na Bertramce, jak v to alespoň tajně doufají vyznavači jediných správných názorů pánové Hutka, Rejžek, Šídlo a další, jež se rovněž v pytli neutají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Derat 23.7.2019 11:40

Re: Karel Gott se zasloužil o socialismus

Je vidět, že o tom nic nevíte, on je navštěvoval (jako estébák) v emigraci, nechal se od nich živit, hrál si na jejich přítele, ale jeho zádání od StB nebyl Kryl nebo Hutka (o těch věděli vše, a nemohli jim nijak zásadně už škodit), zadání bylo udávat lidi, kteří je také navštěvovali, a kteří se vraceli poté domů, udávat jejich protirežimní názory atd. A tak se tito lidé dostávali do hledáčku StB, a do problémů vč. vydírání , nucení ke spolupráci atd.

P. Dvořák 23.7.2019 7:07

Paradoxem je, že jeho de facto první slavná TV píseň,

dnes bychom řekli, že se jedná o videoclip, nepletu-li se, byla Šťastný Woody a pojednávala o pasáku krav, tedy byl to cowboy jakožto typický a symbolický představitel amerického způsobu života.

M. Mikulec 23.7.2019 6:17

Porovnavani

Pred rokem 1990 si stranovláda vybírala i ty správné lidi s talentem, kteří mohli byt vpuštěni na veřejnost a dokonce i na obrazovky. Srovnání s řemeslnikem a jeho rodinou naprosto kulhá.

Za druhé mám dnešním mafioznim kulturním pracovníkům masmedii za zlé, ze neustále omílají normalizační hity v podání Helenky, Hanicky, Michala D. a Mistra. Dnes, kdy je z čeho vybírat, a 30 let od konce totality, je to hnus.

F. Houžňák 23.7.2019 6:50

No jo, ale za to Karel Gott, v podstatě poctivý

řemeslník v hudební brázdě, jaksi nemůže, že kulturní fronta omílá Helenku a socialistické seriály.

M. Mikulec 23.7.2019 6:58

Re: No jo, ale za to Karel Gott, v podstatě poctivý

Agentura GoJa, Gott- Janeček, oba mají dlouhé prsty. To jsou přesně ti, kteří neuznávají volný trh, protože by na něm nedominovali sami! Takže i když je z čeho vybírat, tihle zombies to nedopustí.

J. Kouk 23.7.2019 7:15

Jo, nevysilat je a kdyz to nepomuze a lidi budou chodit radsi na jejich konzerty, nez nejake dvojce ze soutěže talentu, tak je i zakazat uplne... Joo a ty penize co za to maji, takovy Janda, ja jim to nezavidim :) nejak sis poplet dobu

M. Mikulec 23.7.2019 7:22

Re:

To je blábol. Protože je vysílají, jak píšu výš, posluchač ma dojem, ze žije v predlistopadu. Nemá z čeho vybírat.

M. Hubáček 23.7.2019 7:41

Re:

Naprostý souhlas. Do Česka se vracívám tak jednou za půldruha roku. Pustím rádio a pokaždé mi přijde, že v něm doba zmrzla někdy v roce 1985. Nejúžasnější je Lenka Filipová, ta se vysíl/racího času drží zuby nehty pouhýma dvěma písníčkama...

M. Mikulec 23.7.2019 8:09

Re:

Přesně. Oblíbenci minulého režimu se neztratí. Pripomnelo mi to stávky pražských taxikarů proti Uberu: vypečené taxikáře by volný trh vytesnil, tak je na ten “volný trh” raději ani nepustíme. Hrozné metody. Chtějí dominovat ti, co dominovali predtim.

M. Hubáček 23.7.2019 8:30

Re:

Poslech (ale i televizní pokuk) ve mně budí dojem, že se jedná o součást sametového předání moci.

Prostě "Na kulturní frontu nám ale nesahejte".

M. Mikulec 23.7.2019 8:37

Re:

Ano, Havlovo Cosmesi tosmesi. V TV koukám jen na Netflix, my doma nemluvíme česky.

M. Hubáček 23.7.2019 8:49

Re:

Od té doby, co mám VPN, dostanu se přes české servery i na programy ČTV. V posledním měsíci mě zaujaly dva normalizační detektivní seriály - v obou byla v kanceláři náčelníka na polici bysta Gottwalda a Lenina a se zdi do kamery laskavým okem na herce shlížel Felix Edmundovič.

Jak to, že Hitler je špatně a Dzerdžinskij v pořádku? To se smí?

Češtinu si snažím pěstovat, i když po těch letech mimo hroudu už na ní určitě raší tu a tam nějaká ta plíseň. Bohužel, doma česky jen nadávám a kleju, děti jsem k češtině nedovedl, takže mluvíme jen japonsky. Vy doma anglicky?

M. Mikulec 23.7.2019 8:55

Re:

Excelentní!Japonštinu jsem kdysi studovala, krátce. Ano, angl.A bohužel sledujeme brexit a ten paskvil kolem v přímém přenosu. Už bych nejradši řekla, ze se vším jen bavím a maloco mě překvapí, ale ty změny k horšímu jsou bohužel rychle a nevratné.

M. Hubáček 23.7.2019 9:22

Re:

Já japonštinu nestudoval, já byl do ní hozen :-)

Brexit je podle mě důsledek necitlivého postupu či přístupu Europánů k Británii. Prostě tlak budí protitlak.

V Evopě, na rozdíl od států USA, jsme navzájem odlišnější. A Británie je taková "nepotopitelná loď Evropy" stojící si víceméně vždycky samostatně, prostě ještě odlišněji.

Podobně je na tom Japonsko - geograficky je v Asii, ale "mentálně" v ní vlastně není. Ani jedna z obou zemí k "mateřskému" kontinentu prostě příliš nenáleží.

M. Mikulec 23.7.2019 9:43

Re:

Máte můj obdiv.To je správný pohled na věc. EU je ideologická, Británie pragmatická a slušná, a nebyla připravena dobře na blackmailing: EU je zoufalá po penězích, a ještě před začátkem jednání prohlásila, že nejdřív se vyjedná pokuta za odchod! EU je jako islám: připojit se může každý, ale odpadlictví se trestá smrtí.

M. Hubáček 23.7.2019 10:08

Re:

Když jsem ještě dávno zamlada uvažoval o emigraci, vyšla mi Británie jako mně nejbližší volba. Moc se mi líbil její common sense, kultura, rock a vůbec všechno. Kontinent, kde spíš platí Befehl a Ordnung se mi zajídal.

Nezdrhl jsem, ale legitimní cestou se mi podařilo dostat do nejvýchodnější země Západu ;-)

Obávám se však, že common sense brzy vystřídá šáriá. Evropa ovšem jako variantu nabízí pouze common nonsense, čili Befehl. Ordnung už snad ani ne, místo něho Bordel..

M. Mikulec 23.7.2019 10:20

Re:

Tak to je. Británie je stále příjemná země a je to osvěžení, když se lidé omlouvají a děkují, auta si dávají přednost..což asi u vás jistě také. Ta slušnost nevymizela, ale je bohužel přečíslena. Zde anglická žurnalistka o situaci: https://www.youtube.com/watch?v=AjzQrD7B63o

M. Hubáček 23.7.2019 10:31

Re:

Vlastně máte pravdu!

Zvolil jsem si Japonsko jakožto asijskou variantu Británie!

Podvědomí zapracovalo...

M. Hubáček 23.7.2019 10:38

Re:

Díky za odkaz, moc jsem se pobavil.

Zatím nevím, jestli vesele, nebo se smutkem...

M. Mikulec 23.7.2019 11:01

Re:

Pleasure. Katie is cheeky. Mám ji moc ráda a ona má ráda stejné lidi jako já.

E. Derat 23.7.2019 8:40

Re:

Když hráli čeští hokejisté v Naganu, a vyhráli olympijské zlato, tak si v šatně pouštěli pro dobrou náladu písničky Michala Davida. A v rozhovorech říkali, že se jim to hrozně líbí. No, jistě o jejich vkusu si můžeme myslet své, ale vybrali si to dobrovolně, a byli většinou mladí. To, že milovaní zlatí hoši z Nagana poslouchali Davida mu velmi pomohlo k "rehabilitaci" z prorežimního zpěváka u spousty lidí.

M. Mikulec 23.7.2019 8:50

Re:

Aha, tak se dělá kultůra. Dneska obecně kvantita vytesnila kvalitu.

M. Moravcová 23.7.2019 10:02

Re:

Ale že vy máte jiný vkus je přece váš problém. Tak těm vašim oblíbencům trochu zatlačte. Nejde to, co? Nebylo by takové množství posluchačů. Oni totiž lidi, co makají od nevidím do nevidím chtějí muziku, která je potěší, dodá jim dobrou náladu a můžou si u rádia zazpívat. Soudím podle sebe. Muzika, kde není rozumět textům, je to jen samé tuc, tuc, tuc a kravál, ta k pohodě moc nepřispěje. K vyřádění jo, ale k pohodě ne. Každý to máme holt jinak.

M. Hubáček 23.7.2019 8:55

Re:

A to je dobře, nebo špatně? A nešlo třeba o "rehabilitační" marketing? Prachy by na to Láďa Štancl vulgo Michal David určitě měl/má.

Hokejista je jako každý profi sportovec mimo své umění i reklamní panel. Když může nést na chrbátě Škodovku či jiné adidasy, co by si nemohl sborově zanotovat "Pijeme kolu" nebo "Poupata"?

E. Derat 23.7.2019 9:11

Re:

To je realita. Jako je realita, že lidé chodí večer masově na koncerty estébáckého udavače kamarádů Jarka Nohavici, a nadšeně mu aplaudují. Ale, odpoledne kočují po náměstích, a nadávají na estébáka Babiše. I to je realita. Jsem pragmatik, beru věci tak jak jsou, nemám důvod někoho vychovávat.

M. Hubáček 23.7.2019 10:26

Re:

Umělce je lepší nekádrovat, Prostě řídit se osobním vkusem - líbí/nelíbí. Nehledat "poselství".

Málokdo z branže je charakter - naopak kdyby byl, tak tím komediantem snad ani nemůže být.

F. Houžňák 23.7.2019 9:00

No, to je možné, já se v těchhle kruzích

nepohybuju a nevyznám. "Veřejná" rádia a televize jsou jedna velká banda, takže by mě to nijak nepřekvapilo.

M. Moravcová 23.7.2019 9:56

Re: No jo, ale za to Karel Gott, v podstatě poctivý

Ale to je volovina. Prostě jsou schopní. Po revoluci už je 30 let a každý měl příležitost se za tu dobu vypracovat. Jenže oni stojí s napřaženou rukou a čekají dotace nebo sponzora. Ona namyšlenost a nadutost na vlastní genialitu peníze nevydělá, ani nikoho neproslaví.