18.9.2021 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Karel Gott se zasloužil o socialismus

Pamětní deska tohoto znění by měla být (třeba násilím) umístěna na mistrově vile na Bertramce, jak v to alespoň tajně doufají vyznavači jediných správných názorů pánové Hutka, Rejžek, Šídlo a další, jež se rovněž v pytli neutají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tachovsky 23.7.2019 11:08

Re: Kolik těch Gottových kritiků

Tezko mohl zvatlat o tom, jak je komunismus bajecna vec, kdyz komunismus u nas ani podle soudruhu nikdy nebyl. Nejbliz ke komunismu meli cirkevni rady, kde nebyl soukromy majetek, vsichni pracovali na spolecnem dile a dostavali podle svych skromnych potreb.

F. Houžňák 23.7.2019 9:36

Faktem je, že Gott je jediný český zpěvák, kterého

Němci - i ti o něco mladší - znají a oceňují. Dodneška, a nijak ho s nějakým socialismem nespojují, a nikdo jim ho pod nos necpe. Sami od sebe.

K. Janyška 23.7.2019 9:08

Karel Gott se zasloužill zejména o velmi kvalitní

hudbu, trdlo. A to jsem bytostný antikomunista... Dzp.

F. Houžňák 23.7.2019 9:18

A k tomu čteš jenom nadpisy,

trdlo kompozitivní.

K. Janyška 23.7.2019 9:30

Re: A k tomu čteš jenom nadpisy,

A co vy, Mažňáku ? Dzp.

M. Malovec 23.7.2019 9:04

Je to asi tak,

že doma jsem lovil Hlas Ameriky a Svobodnou Evropu (a koupil k tomu rádio s potřebnými vlnovými rozsahy) a v zaměstnání obsluhoval vysílače, které šířily socialistickou propagandu a rušily ony stanice. Do partaje jsem nevlezl na úkor služebního postupu. Prostě vystudoval jsem ten obor, práce byla v místě bydliště a já musel živit rodinu. Byl jsem darebák? Může mne to dodatečně mrzet, necpat se do politiky, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Tak to prostě bylo.

F. Houžňák 23.7.2019 9:23

Němci mají takové přísloví,

"Die schärfsten Kritiker der Elche waren früher selber welche", tedy on je to takový epigram nějakého německého komika, varianta na "Morálku nejvíc kážou vysloužilé k+urvy". A tak je to i s hlasitými kritiky "přikrčených čecháčků" a Gotta.

V. Kotas 23.7.2019 9:29

Re: Němci mají takové přísloví,

1* !

M. Moravcová 23.7.2019 10:12

Re: Němci mají takové přísloví,

perfektně vystižené

M. Valenta 23.7.2019 9:29

Re: Je to asi tak,

A proč byste měl být?

M. Valenta 23.7.2019 9:03

Karel Gott a pomazánkové máslo

Karel Gott patřil k tehdejší době stejně jako pomazánkové máslo a po sametové revoluci ke svému úžasu oba tyto produkty zjistily (Gottova slova), že jsou v kurzu pořád, což zase dobře vysvětluje, proč tu máme dodnes v politice "pomazánková másla". So geht das.

J. Kombercová 23.7.2019 8:57

Suchý a Kubišová

mluví o Gottovi hezky. To je pro mě směrodatné. Plivat po jiných je lehké a nic to nestojí.

Nebyla, nejsem jeho fanynka, na druhou stranu oceňuji jeho hlas, píli, profesionalitu, vtip. Hodně zdraví, pane Gotte.

V. Kotas 23.7.2019 9:31

Re: Suchý a Kubišová

A o tom to je. Co je vidět za většinou těch, co plivou.

M. Moravcová 23.7.2019 10:09

Re: Suchý a Kubišová

ano, asi tak. A já si dokonce ráda poslechnu i jeho písničky. Jeho desky doma nemám, ale v rádiu mi nevadí.

V. Liptovský 23.7.2019 14:56

Re: Suchý a Kubišová

No, Suchý... Bol som "blázon" do jeho pesničiek aj programov. Ale - spomeňte si - dostal priestory vari na najlukratívnejšom mieste v Prahe... Kde je teraz Semafor? Hm...

D. Stirský 23.7.2019 8:51

I autor žije tak trochu v bludu velmi častém,

že známí lidé (umělci, sportovci, popř. vědci, politici)musí být morálními skvosty. Dr. T. Volek zkritizoval Amadea, neb Forman vykreslil ve filmu Wolfiho jako prostořekého spratka (co na tom, že prostořeký, ne moc spolehlivý a rozhazovačný opravdu byl, a to i na tehdejší rokokově uvolněnou dobu). Jistá autorka životopisu Leonarda da V. (z Polska) věnovala celou kapitolu tomu, aby vyvrátila, že Leonardo byl gay (ona si samozřejmě myslela, že je to něco dehonestujícího a u Mistra tudíž nepřípustné). Petr Brandl chlastal, byl ve vězení pro dlužníky, rval se, nedával manželce peníze na děti. Nohavica byl na seznamu spolupracovníků STB, Wagner byl zuřivý antisemita... Němcovou bychom asi nepověřili vedením domácnosti a rodinného rozpočtu a mít za sousedku třeba Edith Piaf, no potěš Bůh. Gott chtěl zpívat a tak se zaprodával. Což nic nemění na tom, že - pokud považujeme populární hudbu středního proudu za umění - je velký umělec.

P. Brich 23.7.2019 11:24

Re: I autor žije tak trochu v bludu velmi častém,

Souhlas, pane Stirský. Nejhorší ale je, když baviči (od fotbalistů, hokejistů až po herce a zpěváky) začnou ze sebe dělat morální autoritu, znalce klimatu a politiky a vynášet soudy nad druhými s jiným názorem.

P. Hlosta 23.7.2019 8:27

Ale no ták :-(

Ono se i přese všechno špatné v tomhle státě vždy přeci jen cosi povede. Není nic špatně, když někdo maká na sebe a pro sebe a zároveň vidí, že u druhých to má úspěch. Že toho zneužívá režim, politika?! To je irelevantní.

Něco jiné je, když poddaní podlézají svým pánům, aby měli zachovánu určitou výhodičku, kterou si dříve sobě zabezpečili loajálním přístupem k moci. Pokud má kdo co takového o Gottovi... Hodně bych se divil, kdyby cosi takového bylo.

D. Polanský 23.7.2019 8:05

Otázkou je o co se zasloužil autor,

Hrdinů po vybojované válce je vždy jako hnoje.

M. Mikulec 23.7.2019 8:10

Re: Otázkou je o co se zasloužil autor,

Tady nejde o autora.

Co tam mate dal?

V. Kotas 23.7.2019 8:47

Re: Otázkou je o co se zasloužil autor,

1* a čim dál od války, tím jich je víc.

J. Karlík 23.7.2019 7:44

???

Viděno stejnou optikou se tedy Lendl, Navrátilová, Matuška a desítky dalších zasloužili o propagaci kapitalismu. Když tady někdo chtěl dělat, co ho baví a co mu jde, musel nejprve vlézt do řitě nejbližšímu tajemníkovi, který by se normálně neuživil ani jako hajzldedek. Gott chtěl taky pláchnout, ale Gustik mu to rozmluvil. Ty pomůžeš nám a my tobě. A mistr si to spočítal a rozhodl se pro projev proti Charte77. Pro podporu nejlepšího řádu na světě. Kubišová to viděla jinak. Mistr prostě nadřadil své popěvky nad slušné chování. A korunu tomu svému pružnému postoji nasadil zpěvem hymny s K. Krylem. Skutečný národní umělec.

P. Hlosta 23.7.2019 8:31

Re: ???

Když Kubišová neměla práci a byla režimem dehonestovaná, Gott byl jediný, kdo ji k sobě vzal na bydlení a zdarma podporoval. Jiní raději přešli na druhou stranu cesty, aby se náhodou nemuseli Kubišové podívat do očí, kde by viděla jejich strach z reakce režimu komunistů.

J. Kindl 23.7.2019 9:58

Re: ???

To není pravda. Ten,kdo ji podporoval byl Neckář. Gott po ní ani neštěkl. Kubištová řekl v televizi,že jediný, kdo ji pomáhal byl Neckář.

M. Moravcová 23.7.2019 10:06

Re: ???

Gott pomáhal zase Suchýmu a dalším. Vytřete si ty kysance z očí, abyste lépe viděl.

V. Kotas 23.7.2019 8:50

Re: ???

Tady se ptejme, kdo si ty dva na tom balkóně přál. Že prý osobně V. Havel.

J. Holíček 23.7.2019 10:49

Re: ???

Proč tolik nenávisti? Trhal vám na zahradě rajčata?

J. Kindl 23.7.2019 7:38

Karel Gott se zasloužil o socialismus

Jo a my oslavujeme Karla Gotta, který reprezentoval hudbu bez paměti. On potřeboval komunismus, protože jinak by nebyl nic a komunismus potřeboval jeho. Také mu za službu komunistům dal prezident zapomnění titul národní umělec, protože prezident zapomnění i idiot hudby patřili k sobě. On si jezdil na diplomatický pas na západ a jiní a daleko schopnější hudebníci nemohli dělat to, co měli rádi, protože jim to komunismus zakázal a svoji beznaděj utápěli v alkoholu. V jiné zemi, by takovou osobu, která vystoupila veřejně, proti vlastní lidem by po změně režimu hnali, ale u nás ne. Za 30 let nevydal ani jedno album a náš lid by jej nejraději kanonizoval. Ještě to podporují veřejnoprávní media. Je mně z toho šoufl.

E. Derat 23.7.2019 8:16

Re: Karel Gott se zasloužil o socialismus

Já zase cítím silnou nevolnost, když slyším z radia barda Jarka Nohavicu, estébáckého udavače kamarádů. A přesto vyprodává stadiony, vydává desky a lidé mu nadšeně fandí, mnohdy stejní lidé, kteří to vyčítají Babišovi.

V. Čermák 23.7.2019 10:03

Re: Karel Gott se zasloužil o socialismus

Tak já si to SRBácké udávání kamarádů dovedu živě představit. Kryl byl včera v hospodě a dal si tam 2 plzně a guláš s 5-tima. Hutka se chystá emigrovat.....