18.9.2021 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Karel Gott se zasloužil o socialismus

Pamětní deska tohoto znění by měla být (třeba násilím) umístěna na mistrově vile na Bertramce, jak v to alespoň tajně doufají vyznavači jediných správných názorů pánové Hutka, Rejžek, Šídlo a další, jež se rovněž v pytli neutají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 24.7.2019 6:47

Ano, jeden z mých spolužáků na gymnásiu

byl za bolševika zavřen, protože jako vedoucí hospody udělal manko, klasická rozkrádačka. Po "sametu" nám vykládal, jak ho zavřeli za bojování proti bolševikům, i když dobře věděl, že skutkovou podstatu jeho zavření známe.

F. Houžňák 24.7.2019 6:43

Chápu, vy jste prostě gigant v lidské podobě,

co všecko zná a umí nejlíp a všude byl třikrát. Ještě že vás lidstvo má, jinak by bídně zahynulo, protože všichni kromě vás jsou primitivní a neschopní lemplové.

J. Vintr 23.7.2019 21:31

Re: Gott byl asi dobrý zpěvák, jinak trapná osobnost.....

Lidsky defektní budete nejspíš vy. Bez ohledu na to, jaké máte vzdělání.

J. Lepka 23.7.2019 20:02

Re: To je pravda, to se vám asi ještě nikdy nestalo,

Naopak, milý Houžňáku, ve své profesi jsem musel právě zhusta opravovat zmetky a nedodělky těch skvělých řemeslníků od soustruhu. No a pro osvěžení paměti si vzpomeňte na přezdívku nejrozšířenějších aut komunistické éry. Ale ano, milý Houžňáku, Škodovce se říkalo DoDo, tedy dodělej doma a vy to určitě víte stejně dobře jako pachatel tohoto neobjektivního až reklamního pamfletu, pan Macků.

D. Stirský 23.7.2019 20:02

Jinak na YT by měl být dokument o Charte resp. O Anticharte. Musel jsem se smát, jak skoro každý, koho se ptali, tvrdil, že nic nevěděl, že myslel, že podepisuje jen prezenci, někteří zavřeli i podpis a vymysleli si různé krkolomné historky. Myslím, že např. F. R. Čech a jiní. Velmi sympatická byla paní Pilarová. Svůj podpis nezapírala, “chtěla jsem zpívat”, řekla. “A stydím se dnes.” Třeba já bych tam asi šel a také podepsal, kdo ví? Ta doba byla právě těmito “Sophiinými volbami” odporná.

D. Stirský 23.7.2019 19:38

Podle mne jsou dvě profese, kde 99 % jedinců neumí odejít v čas, asi bych to neuměl ani já a výjimky jen potvrzují pravidlo. Politika, zvláště ta vysoká a pak kumštýři, jako zpěváci a herci. Oni potlesk, zájem médií, vyprodány sál potřebují jako nějakou drogu. Pokud to nemají, je s nimi rychlý konec.

L. Novák 23.7.2019 18:25

Zahrejte nám Karla Gotta!

:-P

L. Novák 23.7.2019 18:17

Re: Grafoman Pivoda

Pivoda: "...udržet myšlenku/opustit myšlenku..." Co takhle si najít nějakého psychoterapeuta a "vyzpovídat" se mu, místo grafomanických vpádů na Neviditelném psu? :-P

M. Hoblík 23.7.2019 18:02

Autor tohoto článku

Autor tohoto článku je mi milý. Mám rád slabomylsné občany; zaslouží si naši lásku a schovívavost!

V. Liptovský 23.7.2019 17:30

Re: Československo - čierna diera?

No, Gottovou úlohou to ani nebolo. Mal iný cieľ - prinášať radosť. To splnil na sto percent. Mimochodom - tridsať rokov po "revolúcii" - máme čo? Skapínajúcu vedu, "doprasené" školstvo a cudzie továrne, z ktorých zisky odchádzajú za hranice...A "kdo ví co"...

M. Pivoda 23.7.2019 17:22

Pro Jiřího Karlíka

Podnikatelství je především stav mysli (mindset). Čuba nic neobjevil. Čuba chtěl podnikat v náročném (antipodnikatelském) prostředí. Asi se přecenil, ale snažil se. V rámci daných možností.

V roce 2002 (!) mne vyhodili od habilitace, když habilitátoři mně tvrdili, že moje definice podnikání (kterou jsem do své habilitační práce převzal z Harvardské školy byznysu) je prý zcela zcestná. Vězte, že zcestný je především přístup české montovny s překabátěnými komunisty na kapitalisty.

Za sebe si zde nestěžuji, protože se nakonec ukázalo, že každé zlo je opravdu k něčemu dobré. Ale to by byla dlouhá historie. To už zde raději diskutujte Karla Gotta. Jako zpěvák byl v Česku po dlouhou dobu číslo 1.

V. Liptovský 23.7.2019 17:21

Re: Pro Vladimíra Liptovského

Našťastie - túto dilemu na Slovensku nemám... Avšak nanešťastie máme ešte horšie dilemy... Ale, ja by som nepovedal, že Karel Gott budoval socializmus. Skôr - prinášal radosť a príjemné chvíle miliónom v Čechách aj na Slovensku - a to nebolo málo v danej situácii. Hoci som nešalel pri jeho pesničkách (bol som trocha inak zameraný), ale tešil som sa z toho, že sa tešia ľudia okolo mňa. Skrátka "Mistr".

M. Pivoda 23.7.2019 17:11

Pro Vladimíra Liptovského

Majitel tohoto blogu ve svém úvodníku se nedávno vyznal, že volí stále politickou stranu ODS. Nemohu mu to zakázat, ale ani doporučit.

Poté, co tato tzv. pravicová strana zvolila svým místopředsedou komunistu Vlastimila Tlustého, se morálně odsoudila k smrti.

Proč tady okopávají kotníky Karlu Gottovi, že budoval socialismus?

M. Prokop 23.7.2019 17:04

Re: Historii ČR je třeba převyprávět

A čtyřproudou dálnici bez návaznosti. :-P

M. Prokop 23.7.2019 17:02

Re: Československo - čierna diera?

Na rozdíl od Bangladéše tu máme hory.

Že tu ale byl v roce 1989 bordel, zastaralé továrny, doprasené školy a kdo ví, co ještě, to těžko popřít.

To nezachránil ani Gott.

M. Prokop 23.7.2019 17:00

Vždyť tu o tom melete furt!

"Třicet let o tom já (trvale bezpartijní) nemohu v této údajně demokratické zemi promluvit."

V. Liptovský 23.7.2019 16:21

Re: Historie stále živá

Veď hej, keď Tonda Zápotocký písal knihu "Vstanou noví bojovníci", ani netušil, koľko nových bojovníkov odrazu vstane po roku 1989, hoci predtým ani netušili, že sú "disidenti". A tie ich historky (!)... To partizáni zo SNP sú "šuviks"... Ale, mimochodom, podobné som zažil na svojom pracovisku. Odrazu bol "disidentom" aj pedofil, čo mal za svoje excesy v osemdesiatych rokoch problémy.

J. Karlík 23.7.2019 16:15

Re: Historii ČR je třeba převyprávět

Radši nic neprevypravujte. Ani americkému profesorovi podnikání, to se studuje na Yale? Pro socialistický řád bylo podnikání vykořisťováním člověka člověkem. Tam byl zakopaný pes. Čuba objevil koloběžku.

M. Pivoda 23.7.2019 15:49

Historie stále živá

Můj skupinář Olda, vyškrtnutý z KSČ po roce 1968, na výzkumném ústavu VUT Brno, se pokoušel dostat zpět do KSČ. Nepodařilo se mu to do listopadu 1989, a tím byl prý hodně poškozen. Proto po listopadu 1989 mu byla udělena rehabilitační docentura.

Agent StB, ústavní om(r)da Alexandr Čestnější, také vyškrtnutý z KSČ po roce 1968 (protože tehdy jel po sekretářce nějakého soudruha z Ministertsva školství), byl po listopadu 1989 zvolen (všemi obtaženými ženami) novým ředitelem našeho ústavu. Ha. Také on dostal rehabilitační docenturu, protože prohlásil sám sebe za disidenta - a tzv. vědci na VUT Brno mu to uvěřili. Saša mne po listopadu 1989 vyhodil z VUT Brno, protože jsem upozorňoval na jeho podvod ve výzkumu před listopadem 1989 a řešil aplikaci tzv. české umělé inteligence. Třicet let o tom já (trvale bezpartijní) nemohu v této údajně demokratické zemi promluvit. O čem to tady diskutuje, hlupáci?

Karel Gott je politická prkotina.

E. Pawlica 23.7.2019 15:33

Re: Kdyby byli všichni tak profesionálně zdatní, jako KG

... a zkratka KHG znamená Kurvahšigutntág.

Omlouvám se za kouzlo nechtěného, ale rozesmál jste mne ...

V. Liptovský 23.7.2019 15:19

Re: Kdyby byli všichni tak profesionálně zdatní, jako KG

Na okamih ma striaslo, že KG znamená Klement Gottwald... (-:

V. Liptovský 23.7.2019 15:13

Re: Když oni si tihle "disidenti" o sobě myslí, že jsou

Spomeňte si na múdrosť svojich predkov - orali a siali aj po Bielej hore, aj za Švédov, aj za Prvej svetovej, na Slovensku aj za Aponyiho zákonov, aj za Tisa, aj za tzv. socializmu... Tak kázal zákon zachovania rodu... čo robili lenivci? Dávali sa na politiku... (-:

E. Pawlica 23.7.2019 15:09

Kdyby byli všichni tak profesionálně zdatní, jako KG

Zajisté bychom jako společnost i společenství byli na vyšší úrovni.

KG není můj šálek kávy, ale jeho vyprávění v několikaletém cyklu Českého rozhlasu "Já zpátky si dám tenhle film ..." mne tak zaujalo, že před ním s úctou smekám, i když na dobu v časech bývalého režimu mám hodně negativních vzpomínek.

KG se nám může a nemusí líbit, můžeme jej milovat i nenávidět, vychvalovat i proklínat, ale to je tak asi všechno, co můžeme. Já jej vnímám pozitivně.

V. Liptovský 23.7.2019 14:56

Re: Suchý a Kubišová

No, Suchý... Bol som "blázon" do jeho pesničiek aj programov. Ale - spomeňte si - dostal priestory vari na najlukratívnejšom mieste v Prahe... Kde je teraz Semafor? Hm...

F. Houžňák 23.7.2019 14:51

Když oni si tihle "disidenti" o sobě myslí, že jsou

něco lepšího a mají tohleto pověření rozhodovat o morálce ostatních. Taky jsou dožraní, že jim někdo drze tohle právo upírá.

F. Houžňák 23.7.2019 14:49

No když je tahle země "pro Gotty a Nohavici",

tak se odstěhujte někam, kde vám to bude vyhovovat víc. Co naděláte.

V. Student 23.7.2019 14:04

Re: Československo - čierna diera?

Souhlas, pane Liptovský. Dobře napsáno!

J. Hejna 23.7.2019 13:54

Re: Gott byl asi dobrý zpěvák, jinak trapná osobnost.....

vy jste, pane Flenere, prostě závistivý blb.

F. Houžňák 23.7.2019 13:49

Ale ne, já nemyslím mlíko z přepravek s pytlíky,

tedy Hutka to nemyslí, ale lahve s mlíkem, které roznášeli různí lidé za drobnou úplatu (u nás domovnice) a stavěli je lidem přede dveře. Mlíko z přepravek bylo socialistické, státní, a to se jako krádež jaksi nebralo a obchod to prostě odepsal. V tom jsme zajedno. Hutka a spol. ovšem kradli už zaplacené "osobní" mlíko, jak jsem to z jeho knížky pochopil, a to považuju ne za klukovinu, ale za svinstvo. Moje známá komunistka nebyla ani tehdy, ani později, naopak měla s bolševikem různé potíže. Několikrát mi cpala Plastiky, Chartu jsem dostal taky od ní (eště ji mám skovanou), takže vaše domněnka je zcela lichá. Jistě, ano, tenkrát byli symbolem boje proti komunismu, ovšem nejspíš proto, že jsme je neznali osobně a neměli jsme s nimi co do činění. Viz Havel jako pars pro toto, který se "ve svobodě" projevil jako lhář, podvodník, zloděj a všeobecný křivák, co poučoval lidi z okénka svého pětilitrového terénního Mercedesu cestou do své vily v Portugalsku, že mají žít skromně a nepodléhat konzumnímu způsobu života. Jistě jsou důležitější věci než makat u pásu ve fabrice, ale to jsou ti "primitivní hlupáci", co ty povznesené inteligenty a bojovníky za lepší příští, kteří těmi primitivními hlupáky pohrdají a považují se za něco lepšího, svojí prací živí, protože ti bojovníci by jinak pochcípali hlady, anžto zpravidla neumějí nic praktického postavit na nohy.

M. Valenta 23.7.2019 13:32

Re: No, jaké dali přednost normalizačním umělcům,

Hutka se živí chovem akvarijních rybek a že je trochu otrávený z vývoje v Čechách( podobně jako Kryl) není divu. Tahle země je pro Gotty a Nohavici.