Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Jsme v průšvihu. Proč a jak?

Vláda vydala k 27.12. 2020 Opatření proti šíření koronaviru v ČR. Jenže někteří lidé (přibližně 30%) tato Opatření nedodržují (roušky - respirátory, rozestupy, desinfekce.…).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IM

I33. 59M44e57n43t38l16í39k

2. 3. 2021 6:20

Přesně popsaná zásadní příčina vysokých přírůstků nakažených. Zkuste kdekoliv za hranicemi Česka diskutovat o přestupku s policií, to je i odmítačům dávno známá věc. Ještě bych přidal bez řečí karanténu ve státním, s plnou penzí, ale za své, bez diskuzí vždy při příjezdu ze zahraničí (když má někdo na Zanzibar, má určitě i na 14denní pobyt v českém hotelu), jak to funguje v několika mně známých zemích, které za nedemokratické nelze označit ani náhodou. A pravdou je, jestli někoho vyrazit z vlády, tak ministra vnitra.

0 0
možnosti
LB

Ve svém hodnocení situace jste nekonsistentní. Na jedné straně voláte po tvrdých opatření vůči narušovatelům "opatření" a na druhé straně byste "vyrazil z vlády" člověka, který je zastáncem těch nejdrastičtějších postupů vůči těm, kdo "neposlouchají". Kvůli tomu mu také s ním nespokojení lidé přišli před dům demonstrovat.

0 0
možnosti
TK

Ta Hlava XXII je v tom, že ti, co opatření nedodržují říkají, že opatření nefungují. V tom je to dovedené do "dokonalosti". Z bludného kruhu není úniku.

0 0
možnosti
LB

Mnohý kritik vlády neustále naříká, že opatřením lidé nerozumějí. Myslím, že na nich není nic, čemu by nebylo možno rozumět. Na potřebu vysvětlovat lidem se stále odvolávali funkcionáři v minulém režimu. Podle mne stačí pouhé každodenní opakování resp. připomínání toho, co je - při všech těch změnách - ještě aktuálně platné.

0 0
možnosti
RV

Vláda chce promořovat a dle toho jedná. Opatření se přijímají neúčinná, popřípadě taková, jejichž dodržování se obtížně kontroluje a ktetrá se dají obcházet. Prostě vládní "musíme to promořit" jede dál.:-)

0 0
možnosti
PH

Mimochodem, jak předpokládám, onen údaj že ".. přibližně 30 % lidí opatření nedodržují" vychází z publikovaných výsledků jisté ankety ovšem tedy již navíc dosti zastaralé ́ Vůbec nešlo o to, kolik lidí nedodržuje --přece snad nebudou tázaní udávat sami sebe ale kolik si myslí že ostatní nedodržují.

Ovšem, každý kdo sám chodí po ulicích a vidí, zjistí že ta procenta jsou někde jinde - řekněme odhadem do 10 procent - jenomže navíc na volném prostranství, kde se jim každý může zdaleka vyhnout.

0 0
možnosti
Foto

Zapomněl jste na stokrát použité roušky, které Čechové z vrozené úspornosti nechávají přes noc "vyvětrat" a ráno opět nasazují. A taky je jednodušší, když už, použitou roušku fláknout do odpadků nebo na chodník a ne pracně zavazovat do igelitového pytlíku.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz