Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Jsme v průšvihu. Proč a jak?

Vláda vydala k 27.12. 2020 Opatření proti šíření koronaviru v ČR. Jenže někteří lidé (přibližně 30%) tato Opatření nedodržují (roušky - respirátory, rozestupy, desinfekce.…).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Směšné až ubohé - stačí se podívat na policejní zátarasy kolem Prahy i jinde - policajti vás zastaví se skupinou dalších policistů a nakloní se vám do otevřeného okénka aby si přečetl vaše lejstra - to v lepším případě - v tom horším na vás naskáčou jako vzteklí psi - zalehnou vás, spoutají a funí vám do obličeje své bacily ze vzdálenosti 10 cm i méně a tak to chodí vesele dál - stačí váš malinký odpor a snad vás na místě i zastřelí - bravo !!!!!!

0 0
možnosti
JU

J37a86n 92U17r72b25a86n

2. 3. 2021 9:56

Jj. Svobodu pohybu mame jak v Severni Koreji. Pritom kdyz jedou narvane autobusy z pulky republiky, dele jak hodinu, do jedne firmy v Dobrovizu... testuji, denne ci obden? Ci jsou uz oockovani?? V praci se ocuchaji s dalsimi stovkami podobne navezenych... a pak zase plnym autobusem pres hodinu domu...

0 0
možnosti
MB

Nadějně je to, že se vlivem postupujícího očkování již nacházíme v cílové rovince.

? V akej cieľovej rovinke? Po očkovaní neotestovanou vakcínou, schválenou na núdzvé použitie? A to proti tak slabému vírusu, že kvôli zablokovanej ambulantnej liečbe (aspoň na SK) naň zomierajú v podstate iba starí a chorí. Čo táto vakcína spôsobí v masovo očkovanej populácii stredno alebo dlhodobo nikto netuší. Naviac, ROR vakcína neodstráni, čiže policajný štát bude naďalej.

Student Harvardovy univerzity upozornil na jednu důležitou skutečnost, kterou si mnozí lidé v souvislosti s očkováním neuvědomují. Problém je v tom, že očkovaní lidé by se v budoucnu mohli stát rychle takzvanými superpřenašeči koronavirové infekce. Díky očkování totiž nabydou mylnou jistotu, že se jim virus bude vyhýbat a v důsledku toho mohou způsobit jeho ještě agresivnější šíření.

Rushabh Doshi proto apeluje na vlády a úřady, aby vydali poučení směrem k veřejnosti o tom, jakou ochranu skutečně poskytují. “Spolu s očkováním populace se odborníci zároveň obávají toho, že lidé přestanou dodržovat protiepidemická opatření včetně nošení roušek a sociálního odstupu.“

https://www.mix24.cz/student-mediciny-z-harvardu-varuje-svet-pred-velkou-hrozbou-ktera-podle-nej-prijde-po-ockovani-proti-koronaviru/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

A to až do ďaľšie očkovania opäť neotestovanou vakcínou?

Čo príde po očkovaní? Možno ďalšie očkovanie. Dôvodom sú nové mutácie vírusu

https://www.trend.sk/spravy/co-pride-ockovani-mozno-dalsie-ockovanie-dovodom-su-nove-mutacie-virusu

Čiže nekonečná pandémia vírusu ľudskej hlúposti. O koľko tisíc mŕtvych mohlo byť v ČR i SR menej, keby sa včasná efektívna a známa liečba sústredila na rizikové skupiny? A zvyšok krajiny sa, s miernymi obmedzeniami, nechal normálne žiť?

0 0
možnosti
JP

Čili by se měl naočkovat každý, abz to naočkovaní nešířili mezi nenaočkovanými ...Tak tyto obavy opadnou...No ony jsou to vše asi jenom kecy...u virových infekcí žádná efektiví léčba neexistuje...Že by se mělo postupovat jinak...to určitě, ale ani odborníci se neshodnou jak...

0 0
možnosti
LB

Nejistota stran očkování a vhodnosti jednotlivých vakcín činí některé osoby útočnými. (A snaha někomu se zalíbit). Ocitoval jsem jinde info z rakouských novin o vakcině AstraZeneca, jíž se kancléřka Mekelová odmítla nechat očkovat s odkazem na svůj věk 66 roků. Jeden čtenář vídeňské noviny označil za "drbnu", druhý to označil za hoax, takže jsem dostal tzv. ban. Uvedl k tomu nějaký anglický text. Kancléřka se ovšem vyjádřila německy a německé noviny Frankfurter Rundschau uvedly: "Die 66-jährige Angela Merkel hatte gegenüber der „FAZ“ mit Verweis auf ihr Alter eine Astrazeneca-Impfung abgelehnt. Die Ständige Impfkommission hatte den Astrazeneca-Impfstoff nur für unter 65-Jährige empfohlen." Neříká-li se zde, že ""66-letá AM ve vyjádření pro F.A.Z. očkování s vakcínou A-Z s odkazem na svůj věk odmítla; stálá očkovací komise doporučila očkovací látku A-Z jen pro osoby ve věku pod 65 let"", sním svoje více než 40 let staré vysvědčení ze státní zkoušky jazykové z němčiny.

0 0
možnosti
PV

z jedné studie:

Nošení masky vám může nebezpečí infekce covid až o 46%, ale také může zvýšit vaše riziko až o 23%...

97,9% těch, kteří nenosili masku, a 98,2% těch, kteří masku nosili, se nenakazili kovidem...

z jiné studie:

úmrtnost na covid je z 67% dána faktory, které nelze ovlivnit protiepidemickými opatřeními. Mezi ně patří: procento obyvatel nad 80let, hustota obyvatelstva, urbanizace, HDP, teplota, počty lůžek v nemocnicích...

0 0
možnosti
JK

To si měli přečíst odborníci, kteří chtějí krotit coronavirus. Zapomněl jste ještě na to nejdůležitější, to je podnebí a počasí. V teplém a suchém počasí se virus hůř šíří než v podzimních plískanicích.

0 0
možnosti
JK

30% nezodpovědných - to je celkem úspěch. Po takových příkladech, které dává např. p. expresident a další významné osobnosti. Ti mají být exemplárně postiženi a to až v první řadě. A co ten "flákanec"? Má pravdu s těmi kufříky peněz? Jak to, že na takové obvinění celý parlament zírá s otevřenou pusou? A mají opravdu poslanci takovou výjimku? Asi ano, když tam ti 2 sedí dále bez roušek. A co to plácání o nějakém zázračném léku v Bělorusku? Jak to, že na to ministr okamžitě nereaguje? Pan Volný nazve vládu bandou vrahů a nic. Proč ten zázračný lék nepoužívají v celém světě? Na to neumí nikdo z vlády odpovědět? Potom ať děkují za pouhých 30% nezodpovědných.

0 0
možnosti
JJ

Koukám, že soudruh Joukl se do role příslušníka Lidových milicí stylizuje nejen obsahem a rétorikou článku, ale i profilovou fotografií. :-)

0 0
možnosti
Foto

Roušky a krytí musí nosit nemocní! Nikde se nepíše, radši asi, že nejsnáze se kapénková nákaza všeobecně, dostane do těla přes OČI! Takže ochrana rouška + brýle! Jinak v nosní dutině zdravý člověk zachytí a imunitný systém zlikviduje většinu infekcí.

0 0
možnosti
JJ

Proto je také hloubkovým odběrem vzorku pro PCR test potřeba to proniknutí koronaviru usnadnit...

Nemluvě o tom, že hlubokým šťouráním v nose se může aktivovat pneumokok a ten pak způsobí zápal plic.

0 0
možnosti
LB

Vláda jistě dělá vše, aby šíření covidu učinila přítrž. Zákaz konzumace v závodních jídelnách je součástí její neutuchající snahy. Doufejme, že tentokrát se zákaz bude vztahovat i na restaurační zařízení ve sněmovně. Ta po zákazu provozu restaurací "venku" zůstala otevřena. Při přímých TV přenosech z PS občané jistě ocení solidaritu poslanců nejen z vládních stran, až je spatří, kterak si ke konzumaci rozbalují z domova přinesený žitný řez s máslem a salámem. Jistě to bude platit i pro taková zařízení ve vládních budovách. Když už činitelé mohou chodit řádně ostříháni, zatímco běžný občan nikoli, občan ocení, když se budou také aspoň stravovat doneseným z domova.

0 0
možnosti
MK

Pane, vy jste zaslepený fanatik policejního státu. Policie nesmí rozdávat pokuty, jak jí napadne, ale musí mít oporu v zákoně.

Platí sice, že neznalost zákona neomlouvá, ale opatření nestanovuje zákon nýbrž nějaké vágní vládní nařízení. Navíc každý den jiné. A neexistuje platforma, kterou by občanovi nějaký zákon přikazoval povinně sledovat. Porušení vládního nařízení navíc není trestný čin.

Takže pči porušení vás orgán napřed musí s opatřením seznámit a teprve při dalším porušení lze dokázat, že jste o opatření věděl a může uložit pokutu. I tak máte možnost pokutu odmítnout a žádat správní řízení. To nyní nelze provést s ohledem na omezení počtu účastníků na dvě osoby. Já a můj svědek jsme dva a už zde není prostor pro projednávajícího úředníka.A než k němu dojde, budou opatření soudem zrušená jako nepřiměřená. Takové soudy dnes vyhrávají i středoškolní studenti. Tak co chcete řešit?

A úplná pitomost je, že 30% lidí nedodržuje opatření. Vy vidíte v obchodech 30% lidí bez roušky? Vy vidíte 30% lidí sedět v hospodách? Vy vidíte 30% lidí v kinech, v divadlech, v muzeích, v posilovnách, na koncertech, ve skiareálech? Nevidíte a ani vidět nemůžete, protože všechny tyto objekty jsou povinně zavřené. Tak neplácejte nesmysly.

0 0
možnosti
Foto

To všichni víme, ale politici chtějí být opět zvoleni, mají hrůzu z toho, že budou muset něco dělat, pokud vypadnou z politiky.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz