Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Jsme v průšvihu. Proč a jak?

Vláda vydala k 27.12. 2020 Opatření proti šíření koronaviru v ČR. Jenže někteří lidé (přibližně 30%) tato Opatření nedodržují (roušky - respirátory, rozestupy, desinfekce.…).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

Souhlasím s autorem článku. Prošení nedisciplinované části veřenosti ze strany vedení státu nemá potřebný dopad.Tvrdost ve vymáhání protikovidových restrikcí v Německu, Británii a např. v Kanadě by se měla být inspirací. Naše menšinová vláda se ale pohybuje v minovém poli opozice a také při trvalých podrazech ze strany zejména veřejnoprávních sdělovacích prostředků.

0 0
možnosti
PK

P31e81t42r 15K47u85b86á81č

2. 3. 2021 15:31

Kde autor přišel k tomu opakovanému tvrzení, že 30% lidí nedodržuje anti-koronavirová opatření ?

0 0
možnosti
LK

Díky za výstižný článek !!! R^R^R^

0 0
možnosti
LS

Co dává najevo ten který nenosí roušku ? Odvahu asi ne, ta přece má chránit ostatní, čili je to egoismus. Nebo vím, že je rouška na nic a tisíce odborních pracovníků je pomýlených ? To je choré sebevědomí.

0 0
možnosti

ČSSD je už od dob Josefa Haška vnímána jako Strana mírného pokroku v mezích zákona. A taková partaj si najde voliče i dnes.

Kdokoli se pokusí ČSSD předělat na něco jiného, na Stranu zelených, na Stranu přátel Tchaiwanu nebo dokonce na Stranu progresivních evropských hodnot, by si toho měl být vědom.

0 0
možnosti
VK

Bezpečná vzdálenost jsou dva metry,tak proč v zastavěné oblasti kde není vidu že by jste někoho potkali musíte mít roušku? Tomu nějak nerozumím.Autor článku se velice plete pokud věří tomu,že ty tisíce mrtvých mají na svědomí ti kteří nenosí roušky.Ve všech super a hypermarketech,ale i v jiných obchodech které jsou otevřeny jsem neviděl nikoho kdo by neměl roušku.Takže ono to rouškami nebude,ale je dobré to na ně svést.

0 0
možnosti
ZZ

Neplete se. Autor má samozřejmě pravdu. Všichni, všichni co roušky nenosí a neustále to okecávají mají na svědomí tisíce mrtvých na Covid. Samozřejmě, pokud roušku odmítáte a nenosíte ji, tak i vy, pane Kaine..

0 0
možnosti
ZZ

Nakonec všechno dopadne dobře. Po tvrdém vyžadování dodržování opatření, dostanou někteří, po zaplacení nemalé pokuty, rozum, opatření se začnou dodržovat, nárůst nakažených začne klesat, mezitím dorazí účinné léky a vakcíny z Ruska, začne narůstat počet naočkovaných a společně s paprsky letního slunce se začne vše dostávat do normálu. Na podzim vyhraje Babiš, coby vítěz na koronavirem, volby s velkýn náskokem tak, že si bude moci vybrat jen jednu stranu do koalice (předpokládám, že ODS pod vedením pana Kuby). Opozice opráší čapák a jiná nesmyslná obvinění, pokusí se něco vyštrachat a obyvatelé Česka si budou v klidu a pohodě opět žít a pracovat..

A ANO, nakonec bude líp..

0 0
možnosti
JU

J17a47n 63U77r12b94a12n

2. 3. 2021 12:42

Berete na tu horecku neco?

0 0
možnosti

Moc se o tom nemluví, ale nemělo by se zapomínat, že jedna tisková konference, nebo vystoupení ministra zdravotnictví, ale i průmyslu a z toho plynoucí "vládní opatření" znamená náklady aspoň za miliardu korun ( pro stát nebo podnikatele). Přínos je ale velmi nejistý, nebo žádný. Vláda to nezvládla, ale nevidím daleko široko, kdo by byl lepší. Schopní lidé do politiky nejdou.

Podle zásady : "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten jde do státních služeb a politiky a pak to řídí".

0 0
možnosti
Foto

J63a76n 33M95a93c54k43ů

2. 3. 2021 11:50

Pořád se nemohu ubránit srovnání nošení roušek se scénou ze Švejka. Proslulý dr. Grünstein nařizuje provést na Švejkovi jeho skoro jedinou léčebnou metodu, kterou používá, klystýr. Na to odpovídá Švejk Nešetři mě. Mysli si, že na klystýru stojí Rakousko a vítězství je naše! Prostě v rouškách to není, ať si říká kdo chce co chce. Soudruzi z vedení státu kážou vodu o potřebnosti roušek a chlastají víno, nenosí ji kdekoli jsou mimo objektivy kamer, za krátký projev ve sněmovně jim rouška nebo respirátor padesátšetkrát spadne z nosu, běžné ji nosí sundanou z nosu. To je vzor pro národ hodný následování, nedivím se, že to nefunguje. Je to spíše o chování, hygieně, opatrnosti, než o rouškách.

0 0
možnosti
ZJ

Také pomocí roušek byla překonána první i druhá vlna. A částečně i třetí. Výsledky tu jsou.

0 0
možnosti
Foto

Rakousko po šesti týdnech lockdown zrušilo z důvodu, že lidé jej přestali dodržovat dodržovat, a proto ztratil účinnost, jak sdělil rakouský kancléř Sebastian Kurz Nenahnal na neposlušné lidi armádu a policii jako u nás. Rakouská vláda se rozhodla jako alternativu masivní testování. Rakousko otevřelo školy, kadeřnictví, tetovací studia, pečovatelské ústavy a některá lyžařská střediska pro ty, kteří mají negativní koronavirový test. A to navzdory tomu, že má nyní výrazně vyšší incidenci (137 případů covidu na 100 tisíc obyvatel než Německo.

0 0
možnosti
PJ

Přesně, taky jsem chtěl připomenout Rakousko, předtím nám dáváno za vzor dodržování...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz