23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Hrůzy lidské hlouposti ožívají

Tak se nám po veledílech "Vraždění po česku", "Vyhnání Berty Schirnich", "Bergersdorf" a velkofilmu "Habermannův mlýn", dílka tak pronacistického a tak protičeského, že je proti tomu nacistický film "Jud Süß" (žid Süss) z roku 1940 celek slabý odvar.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vlk 26.2.2013 16:07

Re: A co Češi udělali, pane Vlku?

O všech mediálně roztíraných případech –Postoloprty  (nejasné) ústí nad Labem- pravděpodobně nejprve sabotáž 31. července došlo k sérii výbuchů v muničním skladě í Krásné Březno, -27 mrtvých a desítky .Následně vypukl hon na Němce , kteří veřejně vyhlašovali, že se Ústí brzo „osvobodí“ –počet mrtvých Němců byl 43. Tvrzení landsmanšaftu  o 2700 mrtvý je historiky ověřené jako lživé. Doporučuji knihu Odsun němců z Československa -65 let poté- nakl.CDK –lze si jim napsat a pošlou Vám ji. O dalších „masakrech jsem již honorát psal, třeba o tom, jak se lhalo o Dobronínu , kde sudetské Němce zavraždili levicoví Němci atd. což dosvědčili místní Němci Najděte si na netu. Porovnávat miliony mrtvých v plánovaném vraždění a několik excesů při vyhánění Němců je nechutné přepisování dějin .

J. Václavíková 26.2.2013 16:14

Re: A co Češi udělali, pane Vlku?

Nechutné přepisování dějin je, když se snažíte tvrdit, že Češi udělali jen to, co jim v Postupimi řekli. Přitom dobře víte, že posloupnost byla opačná. Beneš celý konec války loboval u velmocí, aby mu vyhnání schválily. Navíc divoký odsun proběhl před Postupimskou konferencí, ta jej pouze akceptovala.

M. Martinovská 26.2.2013 16:34

Re: A co Češi udělali, pane Vlku?

Počet mrtvých Němců? Zapomínáte, že i oběti výbuchu ve skladu byli většinou Němci. Počet mrtvých při následném masakru lživě snižujete (informace máte, takže nemůžu napsat, že byste se jen mýlil).

Postoloprty byly vyšetřovány a mrtví byli exhumováni a spočítáni.

P. Rychetsky 26.2.2013 16:58

Re: A co Češi udělali, pane Vlku?

Odsun nezpochybnuju. Jde presne o tech "několik excesů". Vy se tematu bohate venujete, tak by me zajimalo, jakym cislem (ne emocemi) podporite "několik excesů". Tedy zlociny pachane Cechy na Nemcich pri odsunu.

Uvedomujete si, ze uvedeni takovychto faktu by vam jen pridalo na kredibilite?

Ty zlociny tam byly. Byly asi pachany jak lidmi valkou zdevastovanymi, a tedy lidsky pochopitelne, tak asi i ruznymi krivymi oportunisty a budoucimi bolsevickymi "revolucionari", tedy spis lidsky odsouditelne.

Ja urcite nikoho soudit nemuzu. Nemce bych nenavidel stejne uprimne. Kdyz by nyni na ulici nekdo bez duvodu dal me zene facku, tak mu nedam facky dve, ale skoro bych ho ukopal k smrti. To je lidsky pochopitelne, a navic mi pomuze matematika. 1 zlo delene zadnym zlem rovna se nekonecno. 2 facky za 1 jsou tedy zlo dvojnasobne, ale mnohem mensi nez nekonecno. A prestoze jsem lidsky pochopitelny vztekloun, tak bych za tezke ublizeni mozna sel sedet, a je to tak spravne. Protoze jsme krestani, a protoze chceme jak spravedlnost tak i krestanskou spolecnost, ktera je mnohem lepsi nez nekonecne odplaty.

Neporovnam miliony. Zajimalo by me, jestli jste vubec schopen videt excesy jako zlociny, kterymi jsou. A abyste jako expert hobbyista uvedl nejake cislo, kterymi vetsinou nesetrite. A neplyne z toho poucka, ze Cesi jsou bestie, ale ze jsme lidi kteri jsou schopni divat se kriticky nejen na hrichy cizi ale i na vlastni. Navic se s tou nenavisti k Nemcum nemusite tvarit jako uslapnuta minorita. Vzdyt 3/4 ci vice Ceska by s vasim pohledem na "excesy" souhlasilo.

B. Pavel 26.2.2013 17:41

Re: A co Češi udělali, pane Vlku?

Před válkou žilo v českém pohraničí ca. 3,5 milionů Němců. podle Vás bylo po válce vyhnáno 2,5 milionů Němců. Kam se podle Vás poděl ten 1 milion?

V. Vlk 26.2.2013 19:15

Re: A co Češi udělali, pane Vlku?

na to je celkem  jednoduchá odpověď. Podle nepřesných údajů-Němci to kupodivu statisticky nezpracovali, padlo v řadách Wehrmachtu něco mězi 250 000 až 400 000 sudetských Němců. Stále chybí půl milionu,ale to statiskika nevysvětluje. Velká část však koncem války utekla sama, jak konstauje již zde paní Martinovskou citpvaný von Aurburg .Lze nalézt v jeho knize Vysídlení  Němců a proměny českého pohraničí 1945-1951 - VYDÁNO 2010 U NÁS   nakl.Zedněk Sussa. 

M. Prokop 26.2.2013 13:47

To holt bude generační rozdíl.

Ta Vlkova generace viděla jen vinu Němců, ta mladá už vidí i vinu Čechů.

E. Heusinger 26.2.2013 14:44

Už dvacet let

je jim vtloukáno do hlavy, že vinni jsou pouze Češi.

J. Václavíková 26.2.2013 16:00

Re: Už dvacet let

Ano? A kde prosímvás?

V. Vlk 26.2.2013 16:11

Re: Už dvacet let

Pratkicky deně v tisku, flmu i televizi,

J. Václavíková 26.2.2013 16:15

Re: Už dvacet let

Konkrétní příklad by nebyl? Vám nedochází, že máte dost zkreslené vnímání reality?

E. Heusinger 26.2.2013 17:21

Re: Už dvacet let

Vy jste zde dvacet let nežila?

J. Václavíková 26.2.2013 18:54

Re: Už dvacet let

Právě, že jsem za těch dvacet let ještě neslyšela, že za všechno můžou Češi.

J. Anděl 26.2.2013 13:40

Asi tak

Nebudu se už vyjadřovat k odsunu a poválečných časech, protože na to téma už tu toho bylo napsáno hodně, i já napsal pár příspěvků.

Takže se vyjádřím k umělcům, ať již s Barbie a Kenem, použitými vložkami, nebo detaily řitních otvorů ve vysokém rozlišení (též bylo v nějaké galerii):

nezaslouží si, aby se k nim normální člověk nějak vyjadřoval.

M. Martinovská 26.2.2013 16:23

Re: Asi tak

Mě tedy přijde Barbie a Ken něco obsahově i pohledově něco dost odlišného, než vložka či řitní otvor a ta výstavka mi nepřijde špatná.

J. Anděl 26.2.2013 16:30

Re: Asi tak

Výstavku jsem neviděl a podlehl jsem dojmu z článku pana Vlka a jeho srovnání s vložkou, což mně připomnělo ty konečníky a obecně vůbec ten typ umění, jehož cílem je dle mého názoru jen poutat pozornost provokací.

Jak Vás znám, věřím, že když to píšete, něco na Kenovi s Barbie bude, porozhlédnu se po tom, abych si mohl udělat zasvěcený názor, když už jsem se do toho takhle namočil.

M. Martinovská 26.2.2013 16:37

Re: Asi tak

Já jsem viděla jen fotky na LN, ale myslím, že ta provokace tam je, ale cílená k účelu upozornit na to, že oběti byli normální lidé, kteří docela normálně žili, a pak docela hodně trpěli. Takže bych podle těch fotek neřekla, že je to jen provokace.

R. Szewczyk 26.2.2013 13:33

jo jo,

Zaplaťpámbu a díky spojencům, že Němci dostali po mnoha staletích

výbojných válek, na nichž vždy územně vydělali, konečně to, co

zasloužili.,,,,,,,,,,To zaslouží vytesat do kamene,,,,,,,,,,,,,ale chápu,tak vás to učily soušky učitelky.,,,,,,,,Ty nikdy nepochopily.že na těch válkách češi tak z 90% se učastnili,a přibližně stejně na nich vydělávali,namátku připomenu opékání nemluvnat u Milána českými vojáky pod vedením Barbarosy a protože tam jistě byli za žold vojáci i s Horních uher,můžeme napsat,že s Barbarosou bojovali českoslovenští vojáci,abych se držel dikce páně Vlkově,takže nerozborné spojenectví československo -německé je tímto důkazem dokázáno,

D. Nowodny 26.2.2013 13:41

Re: jo jo,

Jaké štěsti, že to tam váš předek přežil s nepožkozeným mozgem, což se nepovedlo u vás!

R. Szewczyk 26.2.2013 13:57

Re: jo jo,

ale ten přeedek se mi svěřil ,že české království bylo součástí německého spolku do 1866  a že německo vzniklo pár let potom,1871,,,,,,dokonce jakýsi Karel,trochu přemyslovec ,byl šéfem všech svatých němců,jako největšímu čechovi,to docela slušelo,,,hi hi hi

D. Nowodny 26.2.2013 13:32

Hon na p. Vlka

je pro naše "spravedlivé ČECHY", zvláště ty kteří v té době nežili, typická ! Stejně jako když  jejich rodiče nadšeně, kolektivně podporovali tresty proti "nepřátelům" Socialismu ! Dovedete vubec pochopit 6plus let nacizmu,okupace a světové války ?

M. Prokop 26.2.2013 13:48

Re: Hon na p. Vlka

Já ano, ale vám to nějak dělá problém ......i češtinec. :-P

F. Navrátil 26.2.2013 15:21

Re: Hon na p. Vlka

 Byl jsem byl vychován tak, abych se nebál bránit, ale nemstil se na nevinných. To, že v

žádném případě neschvaluji a nesouhlasím s násilím po skončení války, by snad mělo

být samozřejmostí každého slušného a inteligentního člověka. Po přečtení článku pana

Vlka mě překvapují jeho názory, zvláště když je právník. Každý zločin a nespravedlnost by

měl být potrestán, ale podle zákona a ne uvalením kolektivní viny a řáděním lůzy.

C. Coton 26.2.2013 13:22

Souhlasím s autorem

Je to trend (a nebezpečný) ukazovat Čechy jako mstící se bestie na chudácích Němcích. Kecy o vyrovnání se s minulostí apod... slouží přesně k tomu, k čemu mají. Vzbudit v lidech pocit viny (bez ohledu na historii a kauzualitu) a nížit tak v budoucnu jejich odpor k faktickému vyrovnání v naturálním smyslu. Že Němci postavili památník holokaustu v Berlíně? Až je postaví na místě všech koncetračních táborů, v Ležákách, Lidicích, pak budu věřit, že se vyrovnávají.

R. Houška 26.2.2013 13:41

Re: Souhlasím s autorem

A co by měli Němci ještě udělat, když vám nestačí omluva a lítost německého prezidenta v Lidicích? Měl si tam obřadně uříznout ucho a nechat ho sežrat českým fouskem nimroda Pepíka, aby byli Češi jako vy spokojení? Je 68 let po válce!!!

V. Plocek 26.2.2013 12:23

ůzy lidské hlouposti ožívají

Pane Moc.  Ten tupec z hospody byl můj soused. Jeho jak říkáte ohromující kecy (a s  hdoncením vámi souhlasím)  byly však potvrzeny dalšími občany, kteří popsané činy na vlastní oči viděli. Smysl mého psaní nebyl obhajovat Němce, kteří za války zde dělali ohromná zvěrstva a to i nevojáci z řad občanstva, nebo Čechy, které si neodvažuji odsuzovat, protože tuším, že to uvolnění po válce  a její hrůzy ten tlak musel přinést zákonitě protitlak. Ale v zájmu dalšího spolužití s Němci bych chtěl skutečně poznat alespoň částečně pravdu. A když to udělali Němci postavením památníku holokaustu v Berlíně, proč bychom se neměli k některým událostem postavit čelem i my. A znovu opakuji, nechci obhajovat, ale uznat pravdu a to o obou strannách. A p. Vlk to nedělá, pouze dští jednostraně síru. A ve finále uráží. Což mi potvrzuje můj názoér na jeho psaní.  

P. Kmoníček 26.2.2013 12:45

Re: ůzy lidské hlouposti ožívají

pane Plocku,děkuji za rozumný názor.

R. Houška 26.2.2013 13:43

Re: ůzy lidské hlouposti ožívají

Děkuji.

J. Václavíková 26.2.2013 14:01

Re: ůzy lidské hlouposti ožívají

Přesně tak.

J. Vyhnalík 26.2.2013 14:03

Re: ůzy lidské hlouposti ožívají

S tím, co jste napsal, se nedá než souhlasit. Přitom si ovšem myslím, že i pan Vlk to vidí podobně. Pouze polemizuje s jednostrannou prezentací vyhánění a odsunu, jako českého zločinu, jako kdyby vše začalo až v květnu 1945.

Byla to strašná doba a neexistovalo žádné dobré řešení, jenom samá špatná. Odsun byl, dle mého názoru, tím nejméně špatným. To, že v té době docházelo ke zločinům vůči Němcům z české strany pan Vlk nijak nezpochybňuje, pouze požaduje, aby se vycházelo z historických pramenů a nepřekrucovaly se fakta.

Nakonec se nejednalo o nějakou českou specialitu. K lynčování Němců a jejich spolupracovníků docházelo v celé Evropě a po celé Evropě byly tyto zločiny z doby těsně po válce hromadně amnestovány.

Válka není žádná rytířská epopej, jak se někdy snaží ukazovat filmy. Válka je hnusná a ničí lidi a to jak poražené, tak vítěze.