22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Hrůzy lidské hlouposti ožívají

Tak se nám po veledílech "Vraždění po česku", "Vyhnání Berty Schirnich", "Bergersdorf" a velkofilmu "Habermannův mlýn", dílka tak pronacistického a tak protičeského, že je proti tomu nacistický film "Jud Süß" (žid Süss) z roku 1940 celek slabý odvar.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pujman 26.2.2013 1:51

Mně není dobře

zase z Vás. Jste pro mě blb.

Z. Jaromír 26.2.2013 4:19

Re: Hrůzy lidské hlouposti ožívají

Moc dobře jste to napsal, pane Plocku. Znával jsem podobného "mstitele", a kdykoliv jsem ho u nás v hospodě viděl, taky mi bylo špatně.

M. Bezouška 26.2.2013 8:14

Re: Hrůzy lidské hlouposti ožívají

pánové Plocku a Jaromíre, pokud berete za základ svých úvah "hospodské mstitele", můžete dospět k velice pozoruhodným závěrům. Hlavně nesmyslným, protože ti lidé bývají - no, řekněme, poněkud nespolehliví. Karel Poláček si kdysi z podobných individuí dělal srandu a v jednom fejetonu psal, jak se v každé české hospodě se najde strejc, který po pěti pivech mlátí pěstí do stolu a huláká "jak si došláp na ministra". Ti vaši mstitelé jsou přesně stejné figurky (on totiž případný "viník" by sotva něco podobného vykřikoval nahlas a už vůbec ne v hospodě). Takže raději vezměte za bernou minci fakta, například ta, která uvádí pan Vlk. A propo - v Praze na nábřeží kpt.Jaroše teď visí ohromné fotografie výjevů ze 17. května 1945 a podobně. Kdo to tam instaloval?

S. Moc 26.2.2013 6:40

Re: Hrůzy lidské hlouposti ožívají

Pane Vlk, také já čtu vaše články, ale na rozdíl od pana Plocka je čtu rád, protože se mi zdají nejen zasvěcené a k tématu, ale že se držíte doložených faktů a nikoli nějakých keců jednoho nejmenovaného tupce z hospody na Teplicku. V hospodě se vždycky najde blb , který chce ohromit. Ať už tak nebo onak. Je smutné, když jeho kecy nějaký naivní člověk předkládá jako pravdu podle níž soudí i jiné události. Po matce jsem ze Sudet i já a můj strýc Franta, který vodil odsouvané Němce přes hranici do Němec mluvil vždy jen o tom, že se po lesích schovávali Němci, kteří na ně stříleli, když se vraceli zpět do Čech. Byla to divoká doba, ale to se nedá srovnat s tím, co dělali Němci našim lidem, kteří zůstali za války v Sudetech. Výslechy, mučení, ponižování na veřejnosti a bití... ale, to vše jsou dnes jen vyprávění z druhé ruky. Vás však obdivuji, že dokážete tu atmosféru připomenout, protože mnozí už zapoměli nebo nechtějí vědět. Odsun byl pro české Němce krutý především tím, že ztratili majetky, jinak si mohli gratulovat, že vítězové nebyli tak krvelační a neměli takové plány s nimi jako oni s námi.

Z. Kulhánková 26.2.2013 0:18

Konečně inteligentní článek na toto téma

E. Sevrát 26.2.2013 7:34

Re: Konečně inteligentní článek na toto téma

Zcela souhlasím !