17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
František I. 5.4.2006 11:31

Re: Re: Havel literát

Věřím, že to on skutečně napsal. I když jsem slyšel, že mu jeho dílka redigoval starší pan Ruml. Ale to je jen z doslechu. Navíc Havla, krom příležitostných brigád, aby ho nezatkli za příživu, živila cizina, takže neměl co dělat. Jako tvůrčí člověk, a to určitě byl, něco dělat musel. Takže psal. Zlí jazykové tvrdí, že to byly jeho jediné chvíle, kdy ho Olga nechávala na pokoji.
dvd 5.4.2006 12:09

Re: Re: Havel literát

Mně se líbila Zahradní slavnost - byl jsem mlád a absurdita se nosila. Ale pak už to byly jen takové ocucané bonbony - počínaje Vyrozumněním.
krmič 5.4.2006 13:27

Re: Re: Re: Havel literát

Takže ještě jednou k té Zahradní slavnosti: "A ještě pro ten celek a úplnost a taky pro zajímavost bych dodal, že z téhle mé povídky pro jeviště vznikla za mé roční spolupráce hra Zahradní slavnost." Toto píše Ivan Vyskočil na straně 122 v knize Malé hry. Vydala Mladá fronta v roce 1967.
Kodl 5.4.2006 11:01

Jste manipulator pane Krizi

Jeste, ze se v clanku priznavate, ze jste byl kdysi zastancem Havla a branil uverejneni kritickych clanku k jeho osobe. Divim se jenom, jak ted bohorovne prezentujete svou kritiku Havla, misto toho, abyste nekam zalezl a sypal si popel na hlavu, coz by charakterni clovek udelal. Jste obrazem ceske novinarske neethiky, trapnosti a neschopnosti veci prohlednout a objektivne o nich napsat.
A. 5.4.2006 10:56

Vážení kritici

Po přečtení tolika příspěvků, kolik mi dovolil zvedající se žaludek, jsem dospěl k názoru, že každý, kdo jen o píď převyšuje své spoluobčany, lhostejno zda majetkově či myšlenkově, je hajzl, grázl, lump et cetera.
Hodně to vypovídá o tristním stavu tohoto národa.
brouk 5.4.2006 10:23

Jeste nez jsem zacal cist

tak jsem si v duchu rikal koho tady najdu. A hele! Jsou tady skoro vsichni, co se domnivaji ,ze Havel je duvod jejich nespokojenosti se svetem. Jestlipak si nekdo za par let vzpomene aspon na ty vase nicky?
Buvol 5.4.2006 10:36

Re: Jeste nez jsem zacal cist

Proč by na nás někdo vzpomínal? Jsme snad presidenti? Doufám ale, že na toho Havla se bude vzpomínat hlavně jako na vynálezce "humanitárního bombardování". Časy se přece jen mění. Goebelles tomu říkal coventryzace ....
brouk 5.4.2006 10:42

Re: Re: Jeste nez jsem zacal cist

Treba by na tebe moh nekdo vzpominat jako na dobryho cloveka !?  A ne, jako na dobytek.
Buvol 5.4.2006 10:49

Re: Re: Re: Jeste nez jsem zacal cist

Co máš proti dobytku? Ten je přece mnohem užitečnější než někteří politici .... protože neškodí a přináší užitek ....
František I. 5.4.2006 10:49

Re: Re: Re: Jeste nez jsem zacal cist

A jak vzpomínat na vás, Broučku? Jako na hovnivála, ploštěnku, švába, rusa či potemníka?
brouk 5.4.2006 11:09

Re: Re: Re: Re: Jeste nez jsem zacal cist

No vidis Frantisku, ty jsi zrovna ten,koho jsem mel na mysli. Takovej bezvyznamnej psouk .
František I. 5.4.2006 11:14

Re: Re: Re: Re: Re: Jeste nez jsem zacal cist

Jsem jím rád.
František I. 5.4.2006 10:19

soumrak boha

Kdysi před revolucí se jeden můj náhodný známý zmiňoval o svých zkušenostech se spoluvězni z basy. O jednom z nich se dokonce velice pohrdlivě ("Chlap, který se sesype po první facce, a pak si ho bachaři šlechtějí, nemívá v lochu dobrou pověst.") Bylo to krátce poté, co soudruzi povolili svobodnou první demonstraci na Žižkově, kde poprvé náš pozdější president promluvil k davům. (Upřímně, byla to hrůza.) "Nech ho, blba, kecat. Dem se radši napít!" poručil přítel a já, který na zádech cítil připomínku z Palachových lázní na Václaváku v Praze, jsem uposlechl. Revoluci jsem přijal s nadšením a Havla jsem chvilku zbožňoval jako většina národa. Teprve později, při dělení republiky, jsem si na větičku mého známého vzpomněl. Došlo mi, proč asi se KSČ tak snadno vzdala moci, když měla většinu trumfů v rukávu. Nešlo o nic více nebo méně, než o dobrý business. Jen otázečka, existuje nějaký předlistopadový ministr či jeho potomek, krajský tajemník KSČ nebo generál, který není milionář? Takže pan Havel byl užitečným nastrojem přechodu od komunismu ke kontrolované demokracii s lidskou smysluplnou tváří s dobrotivým panovníkem nahoře. Žel tuto krásnou vizi mu zlikvidoval Klaus hnusným tržním kapitalismem. No ale těšme se, Paroubek ve spojení s komouši a Havlem nám ji jistě brzy vrátí zpět. A možná zažijeme Havla na Hradě ještě jednou. Užitečný vůl se na jatka neposílá.
ok 5.4.2006 10:48

Re: soumrak boha

Frantisku, nevedomky jste se svym prispevkem velmi presne vystihnul  
A vo tom to je      vas prispevek je presny, takovi proste jste.
 
František I. 5.4.2006 10:50

Re: Re: soumrak boha

Já si nestěžuji.
huhu 5.4.2006 11:14

Re: soumrak boha

Františku, přesně jste popsal pocity mnoha lidí i moje. Dneska je Havel již zcela jasně a veřejně na jedné lodi s těmi "moderními" komunisty, pro které je slovo komunismus jako nadávka, ale stejně jako "staří" komunisté se cítí být elitou povolanou k ovládání druhých - těch podřadných.
Pirat 5.4.2006 11:30

Re: soumrak boha

přesně, co víc dodat
P.J. 5.4.2006 12:07

Re: soumrak boha

Máte to časově poněkud popletené - ta povolená demonstrace byla v prosinci 88 (Den
lidských práv?), kdežto Palachův týden až v lednu 89 ...
Kirken 5.4.2006 10:14

Dobrý, pane Kříži.

Hřebík na hlavičku.
Buvol 5.4.2006 10:12

ČlČlánek je to opravdu výborný! Popisuje činnost, které já říkám havlárna a definuji ji takto

Havlárna = blbárna .... pseudočinnost z neschopnosti, nevzdělanosti, nesoudnosti a z toho vyplývající bezradnosti, inspirovaná pohádkami. Vede většinou k pravému opaku toho, co bylo zamýšleno. Příklad: generální amnestie, pomlčková válka, omluva sudetským Němcům apod. Verbálně se projevuje prapodivnými slovními spojeními, jako je např.: „humanitární bombardování“. Často je doprovázená infantilní hravostí: neónové srdce nad Pražským Hradem, plány na vybudování euro vesničky atd... Tuto činnost provozují lidé typu Járy Cimrmana, Forest Gumpa, Hloupého Honzy, Bila Přitom, Hurvínka apod. celkový pocit ovšem vzbuzuje ty nejhorší obavy .... a dělá dojem, že vlak vjíždí do nádraží ....
ok 5.4.2006 10:22

Re: ČlČlánek je to opravdu výborný! Popisuje činnost, které já říkám havlárna a definuji ji takto

Je skvele ze mate tu sebejistotu, ze nejste Forrestem Gumpem ani Hurvajzem kdyz pisete do Psa o Havlovi. Totez plati o panu Krizovi, timto clankem se skutecne Forrestem Gumpem a Hurvajzem stal
Dobre si uvedomuji Havlovu nedokonalost, presto si ho vazim, jsou za nim skutky uzitecne pro Ceskou republiku.
Buvol 5.4.2006 10:32

Re: Re: ČlČlánek je to opravdu výborný! Popisuje činnost, které já říkám havlárna a definuji ji takto

Tak nám nějaký ten "užitečný skutek pro Českou republiku" jmenujte! Já se vždycky rád zasměju! Nemyslíte náhodou omluvu sudetským Němcům? To byla skutečně ukázka "státnické prozíravosti"! Mít je tady v roce 1989 nebo v roce 1993 došlo by pravděpodobně k druhému Mnichovu... a nebo snad myslíte humanitární bombardování Jugoslávie, aby se zamezilo etnickému čištění Kosova? Jděte se tam podívat! Dneska jsou tam jenom ... Albánci ... Tak jmenujte něco Vy!
ok 5.4.2006 10:38

Re: Re: Re: ČlČlánek je to opravdu výborný! Popisuje činnost, které já říkám havlárna a definuji ji takto

Bez "humanitniho bombardovani" by tam byli jenom Srbove, a asi take mnohem vic mrtvych civilistu na obou stranach, a cela Evropa by mela spinave ruce, jako je ma dodnes holandska armada, ktera se z transporteru necinne divala na organizovane vrazdeni civilistu. Ktera varianta je lepsi?
Co udelal Havel dobreho? Pomohl ceskemu statu skoncovat s komunismem. Nejak na to zapominate, asi to pro vas neni dulezite
Buvol 5.4.2006 10:45

Re: Re: Re: Re: ČlČlánek je to opravdu výborný! Popisuje činnost, které já říkám havlárna a definuji ji takto

"Bez "humanitniho bombardovani" by tam byli jenom Srbove" FAKTEM ovšem je, že jsou tam dneska jenom Albánci! "Pomohl ceskemu statu skoncovat s komunismem." Tím. že z nich udělal kapitalisty viz třeba Junka, Čalfu aspol., že jo?! Skutečně "geniální"!
míša mýval 5.4.2006 11:02

máš tam chybu

Předposlední věta - správně: Pomohl ceskemu statu neskoncovat s komunismem. Lidi na to zapomínají, ale Čalfa a spol mu to nezapomenou.
Pavla B. 5.4.2006 10:44

Re: Re: Re: ČlČlánek je to opravdu výborný! Popisuje činnost, které já říkám havlárna a definuji ji takto

V zahraničí reprezentoval ČR velmi dobře, patrně lépe, než to dnes dělá Klaus. Omluva sudetským Němcům byla na místě - ale tím mělo všechno skončit (a tím pádem zase dělá dobře Klaus, že už se touto záležitostí odmítá zabývat); že chce čert celou ruku, to není chyba Havla.
ok 5.4.2006 10:56

Re: Re: Re: Re: ČlČlánek je to opravdu výborný! Popisuje činnost, které já říkám havlárna a definuji ji takto

To nemate pravdu, Sudetaci jen uplatnuji svoji konzistentni mazanou strategii, kterou Cesi dost podcenuji. Omluva byla spis dobry trik, jak teto strategii sebrat argumenty.
Ale to je na ceskou spolecnost prilis slozite tema  Cesi to chteji mit jednoduche, a ti Sudetaci - mrsky jedny - postupuji mazane a slozite.
Mimochodem Sudetaci udelali fundamentalni chybu, kdyz v Evropskem parlamentu hlasovali proti prijeti CR do EU. Tim se pripravili o veskere sympatie jiste casti ceske spolecnosti, do ktere patril treba Pithart. Pithart pak jen lapal po dechu, Havel asi taky.
 
L 5.4.2006 11:15

Omluva

Omluvit se jim meli Hitler a Henlein.
 
Dobry trik vymysleli Polaci. Vycisleni valecnych skod a predani uctu. V Cesku by to byl urcite jen zlomek, ale taky by to fungovalo.
janoryna 5.4.2006 11:25

Re: Re: Re: Re: Re: ČlČlánek je to opravdu výborný! Popisuje činnost, které já říkám havlárna a definuji ji takto

ještě že ti sudeťáci po uskutečnění heim ins reich v roce 1938 za to museli mašírovat ke stalingradu.
Buvol 5.4.2006 10:57

Re: Re: Re: Re: ČlČlánek je to opravdu výborný! Popisuje činnost, které já říkám havlárna a definuji ji takto

"že chce čert celou ruku" ví každý, že? Chtěla jste mít snad za presidenta hlupáka, ktrý to neví?!