23.9.2020 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Češi jsou Romové Evropy

Předeslat musím, že titulek odkazuje nikoliv k Romům skutečným putujícím kdysi ze země do země, ale k Romům v očích jisté části české společnosti: darmošlapové a darmožrouti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 16.9.2017 8:16

Co je to za svoloč, ten Payne ?

Potřeboval by pár přes drž ku.

V. Hájková 16.9.2017 8:18

Re: Co je to za svoloč, ten Payne ?

Ano- to je přesně styl - zdejších diskuzí, kdy se nediskuteje ale hned se dává přes držku!

V. Kotas 16.9.2017 8:56

Re: Co je to za svoloč, ten Payne ?

Takové názory si nic jiného nezaslouží, tak to chodívalo v českých hospodách.

V. Kotas 16.9.2017 8:57

Re: Co je to za svoloč, ten Payne ?

A byl klid.

I. Babková 16.9.2017 9:07

Re: Co je to za svoloč, ten Payne ?

Máte pravdu. A když chce chlap chlapovi rozbít kokos, tak by se do toho rozhodně neměly plést ženské.

P. Sulc 16.9.2017 23:20

Re: Co je to za svoloč, ten Payne ?

Bohuzel mate pravdu, ale prekvapujici to neni. jE to proste to zname ceske buranstvi a hulvatstvi a to je zname uz za Rakouska Uherska. Rikalo se, ze Cech je bud hulvat nebo slouha. Nezmenilo se nic, u naroda ktery ma zato, ze jej cely svet obdivuje.

O. Zuckerová 17.9.2017 15:03

Re: Co je to za svoloč, ten Payne ?

Paul Sulc 16.9. 23.20: A Vy jste co z toho dvojího?

P. Sulc 17.9.2017 21:37

Re: Co je to za svoloč, ten Payne ?

Ja uz v Cesku 50 let neziji, takze se za Cecha uz moc nepokladam

A. Sedláčková 16.9.2017 7:44

Obsah článku

mně připomíná výroky jedné starší paní, která trpěla nekritickým obdivem k západní Evropě, zvláště k Německu. Kdykoliv viděla v televizi špatné zprávy, říkala: co my jsme to za národ. Autor článku trpí zřejmě stejným komplexem a je zbytečné s ním polemizovat. Je to nesmírně smutné, že tak pohrdá svým národem, ale je to jeho volba. Pro mne z toho vyplývá: články pana Jiřího Payna číst, pana Jana Payna s jeho sebemrskačskými sklony nečíst. Navíc překrucování reality nesnáším.

V. Hájková 16.9.2017 8:16

Re: Obsah článku

Ano vážená - máte v něčem pravdu - ale asi tak, jako ji má v něčem i autor článku . Uznávám, že byl místy až příliš kritický - ale protože jsem hodně cestovala za posledních 27 let musím mu v určitém směru dát za pravdu!

Když čtu to neustálé nadávání na EU - ptám se "" a co MY"" ?? Vždyť i my jsme EU ! Patříme do toho to společenství!

Když čtu - to vyšilování nad evropskými dotacemi - ptám se "" kolik toho víte "" jak to bylo v počátcích jejich nastavení SOCANEM PAROUBKEM - zmršeno , když se to rozdrobilo do 25 programu, /záměrně/ které byly mnohdy zbytečné a hlavně se jejich počet nedal uhlídat , aby se nerozkradly! To nebyla vina Bruselu - ale nás všech, že jsme si do čela země postavili takové gaunery! Až převážně koaliční pravicová vláda to změnila na pogramu 9 ! Kradlo se bohužel i tak

ŽE se kradlo - máme dnes v přímém přenosu případ BABIŠ- BUREŠ - bývalý komunista a mafián nebývalých rozměru ! Přesto jej více jak třetina čechu hodlá postavit do čela vlády! A v tomto momentě se ptám, co jsme to za národ?? A lidé jako vy se budou rozčilovat, co si to dovoluji!

Nebo nemám snad pravdu - když se ptám , co jsme to za národ, když opět chceme volit za prezidenta- ALKOHOLIKA- neuvěřitelně sebestřednou osobu , která na hradě po svém boku má agenta RUSKA NEJEDLÉHO ?? A jak je vidět- ani toto velkému % národa nevadí, že po všech zkušenostech s rusáky- jim opět vyšlapává cestičku do této země! A mohla bych pokračovat v těchto konkrétnostech od vás všech celé hodiny !! Bohužel moje konkrétně uvedené názory zde lehce jako vždy popliváte svými obehranými frázemi! Zde se bohužel NEDISKUTEJE!

I. Babková 16.9.2017 8:41

Re: Obsah článku

Bože, co jsme to za národ. Takoví Němci si před nějakými 90 lety zvolili A. H., Rusové zas měli v čele báťušku Stálina. Od Čecha aby pes kůrku nebral.

V. Hájková 16.9.2017 9:26

Re: Obsah článku

Promiňte- ale co říci na vaše floskule - bez jediného konkrétního argumentu , s čím v mém příspěvku nesouhlasíte! Zkuste napsat , co vás na něm tak irituje , nebo v čem nemám pravdu? Ještě nikdy zde na psu mně nebylo konkrétně oponováno, jak by to ve slušných diskuzích mělo být Vím , že jsem naivní , když něco podobného čekám i od Vás!

I. Babková 16.9.2017 9:43

Re: Obsah článku

Fajn, jsme členy EU. Po implementaci Lisabonské smlouvy jsme se stali zemí, která sice čerpá, ale musí poslouchat větší. Hlasování principem kvalifikované většiny nám neumožní bránit se nápadům, které nás poškozují. Sice svůj názor ještě můžeme nahlas říci, ale už nás za to jemně kárají a mezitím přemýšlejí, jak kritiky do budoucna legislativními zásahy umlčet.

Zpackaná transformace - faktory Washingtonský konsenzus, bezmezná naivita některých našich politiků, samozřejmě i činnost našich grázlů (andělé my Češi opravdu nejsme). Víc v textech ekonomky Ilony Švihlíkové.

Netroufala bych si Vás označit za naivní, ale z té mé floskule dosti jasně vyplývá, co jsem měla na mysli. Léta prožitá v totalitě mě naučila psát mezi řádky, těžko se té dovednosti zbavuji. Hezký den i Vám.

A nemyslíte, že by Romové měli autora za ten titulek zažalovat? On (patrně nechtěně) přiznává, že oni čerpají, rozkrádají a nadávají.

V. Hájková 16.9.2017 10:11

Re: Obsah článku

To nevím- zda by uspěli se žalobou! :-) A otázka- když čtete levicovou ekonomku p. Švihlíkovou - čtete i názory pravicových ekonomu, abyste si mohla utvořit vlastní názor??:-)

I. Babková 16.9.2017 10:39

Re: Obsah článku

Přečtěte si knihu "Jak jsme se stali kolonií". Budete překvapená, jakých úvah je levicová ekonomka schopna.

R. Chodovsky 16.9.2017 10:15

Re: Obsah článku

Tak já paní Hájková naťuknu, sice výsledek tuším ale... Volba, která Vám nevyhovuje - je volba ožraly a argument potvrzující "české" vlastnosti. Zmínka o volbě Adolfa Hitlera je floskule. Co?

Ještě mě zarazila Vaše zmínka o mnohých podniknutých cestách. Cestovala jste jen po hotelech a turistických centrech? Asi ano, tam je vše nalinkováno jasně a růžově. A jestli ne, musíte poctivě uznat, že všude jsou lidi různí. Hodní, zlí, hloupí, moudří, vzdělaní i nevzdělaní.

T. Kočí 16.9.2017 10:25

Re: Obsah článku

Takovej Nejedlý nevyšlapává cestičku do Ruska. On jen zneužívá zcela zhavarovaného vožungra pro své rejdy. A není sám.Je jich plnej hrad. Jinak v zásadě souhlas.

V. Student 16.9.2017 7:07

Produktivita práce?

Naše produktivita práce je nízká, protože nechceme nebo neumíme pracovat, jo? Autore, čtěte Śichtařovou, ta to umí vysvětlit. Tam se dozvíte, jak důležité jsou pro produktivitu práce takové "moderní technologie". Tohle dělali komunisti, že svoje ekonomické neumětelství sváděli na lenochy v řadách pracujícího lidu.

Vy, abyste nás odnaučili rebelovat proti EU děláte si "výzkumy" ze kterých vyplývá že my, kteří jsme proti migraci, jsme chudí a hloupí. Gallupův ústav nedávno vyprodukoval šetření že jsme také osamělí a nejspíš nešťastní. Neziskovky nás vidí jako zlé a sobecké jedince. Vy jste to dnes okořenil termíny jako darmošlapové a darmožrouti. Díky.

Takže jistě unesete, když vám řeknu, co si myslím já o vás. Vy, vítači, jste pro mě nezodpovědní hazardéři s budoucností, záludní manipulátoři kteří nás dokáží nepříjemně, opravdu hodně urážet, aniž by museli říct jediné vulgární slovo. A to všechno proto, že se vám takhle dobře žije, přilípnutí k Velkému bratrovi jste vděční za ty miliony, za které se staví "dětská hřiště". Mimochodem, vite že dětí se rodí stále méně, že? Dětskými hřišti to nespravíte. Takhle posílením práv rodiny, a zvyšováním její prestiže ve společnosti, co říkáte. Jenže na to nám EU prachy nedá, viďte?

Vy máte tu drzost podstrkovat nám názor, že přitakávání EU (opravdu myslíte i v otázkách migrace, že?) je známkou zvyšování hrdosti a úcty k sobě samému?!.

Já se do EU kdysi těšil. Vstup pro mě byl symbol definitivního rozchodu s obdobím tutlání, lhaní, obracení pravdy v lež a naopak. Po odchodu nevolám, i když by jich pár našlo, ale abych nesměl mít ani výhrady, to už je trochu moc,ne?

I. Babková 16.9.2017 9:05

Re: Produktivita práce?

Sice to neříkáte explicitně, ale z Vašich slov vyplývá, že je třeba se vážně zajímat o naše reálie. Vy zmiňujete texty paní Šichtařové, já bych zas velmi doporučila publikace ekonomky Švihlíkové, které velmi polopaticky vysvětlují, jak u nás probíhala transformace a navíc jsou tam odkazy na texty dalších odborníků .

Stejně tak je důležité se pořádně seznámit s nedávnou historií naší země a Evropy (přinejmenším), aby si pak jedinec nemusel nechat nabulíkovávat názory kdejakého krasoducha, který žije v nějakém svém vysněném světě.

V. Kotas 16.9.2017 6:58

Payne, sebemrskačství a patolízalství, si

nech pro sebe a sobě podobné ! Neházej ho na lidi práce v zemích Koruny české.

S. Netzer 16.9.2017 6:51

Ti,

kteří nevěří v existenci nějaké kolektivní "povahy národa" to mají snažší.

Nemusí se vztekat kvůli "hnusným protičeským oikofobním neomarxistickým slintům", ale taky nehaní jiné rasy, národy nebo menšiny ("Ano, jsou lidské rasy schopnější, inteligentnější a pracovitější, ale na druhé straně jsou rasy hloupé, lenošné, násilnické, nic nepřispívající k lidské civilizaci.")

V. Student 16.9.2017 7:10

Re: Ti,

Lidi jako autor sofistikovaně haní lidi ve svém nejtěsnějším okolí, a to jen proto, že vyjadřují jiné názory.

S. Netzer 16.9.2017 8:32

Re: Ti,

Ta hezká zvyklost "hanit lidi ve svém nejtěsnějším okolí, a to jen proto, že vyjadřují jiné názory" je zde na Psu naprosto běžná. Nechápu, proč vás irituje.

P. Manda 16.9.2017 8:52

Re: Ti,

že nechápete je běžné.

V. Student 16.9.2017 17:40

Re: Ti,

My jsme publikum, taková lůza. My si můžeme nadávat. Ale od autorů článků bych očekával větší nadhled.

K. Křivan 16.9.2017 8:21

Re: Moudrá slova jste napsala !

Ano, jsou lidské rasy schopnější, inteligentnější a pracovitější, a na

druhé straně jsou rasy hloupé, lenošné, násilnické, nic nepřispívající k

lidské civilizaci.

Po ovoci jejich je poznáte. Bílé rase vděčí svět nepřehledné množství vynálezů, od Aspirinu až po železnici, skrz celou abecedu. Co vynalezli černoši z Afriky ?

S. Netzer 16.9.2017 8:30

Re: Moudrá slova jste napsala !

Ta "moudrá slova" napsala vaše spřízněná duše Lukešová. Proto ty uvozovky.

Když člověk čte ty vaše výplody, tak se nemůže ubránit dojmu, že to autorství vynálezů "od Aspirinu až po železnici" patří vám dvěma.

K. Křivan 16.9.2017 11:13

Re: Moudrá slova jste napsala !

Aha ! Já si hned myslel, že vaše inteligence je na tato slova příliš slabá, příliš pitomě levicová.

autorství vynálezů "od Aspirinu až po železnici" patří bílé evropské rase. Našim předkům.

S. Netzer 16.9.2017 14:17

Re: Moudrá slova jste napsala !

Ti, kteří se užírají závistí a v životě nic nedokázali se sice rádi pyšní cizím peřím, ale autorství vynálezů (od Aspirinu až po železnici) patří jejich vynálezcům, a nikdo jiný nemá právo si je přivlastnit.

H. Lukešová 16.9.2017 14:28

Re: Moudrá slova jste napsala !

Copak jste dokázala vy? Na jakém vědeckém objevu jste se podílela? Čím jste přispěla lidské civilizaci? Když se tak vyvyšujete nad jiné!