21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Češi jsou Romové Evropy

Předeslat musím, že titulek odkazuje nikoliv k Romům skutečným putujícím kdysi ze země do země, ale k Romům v očích jisté části české společnosti: darmošlapové a darmožrouti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Kořinek 16.9.2017 10:49

Placale a vis kolik si od nas rocne odvezou zahranicni spolecnosti ( hlavne Nemecko, Rakousko,Nizozemi, Francie....) do svych zemi ! Nejen dividendy, ale i pomoci ruznych optimalizaci ? Je to rocne cca 400 miliard korun. Dale tyto firmy, zde udrzuji ve svych filialkach co nejnizsi platy, vetsinou tretinove. Nase levne subdodavky si zhodnocuji ve svych dodavkach a rocne tak ziskaji cca 200 -300 miliard korun navic. Spolecne se Slovenskem ( i kdyz ma euro) mame nejnizsi podil mezd na HDP. Jako kolonie EU jsme ji odvedli daleko vice penez nez nam milostive poslali. A to jeste na Nemecku nechceme reparace !

P. Hlosta 16.9.2017 10:56

Re:

Myslet si, že dotace EU je nesplátná částka, je nivní a názorem hlupáka. EU dotace se splácí a to státem zasílaných příspěvků do EU pokladničky, z které se zase ty prachy rozesílají do jiných států. Podle ekonomické síly kterého státu pochopitelně. Proto i je Brexit, protože Británie jen zasílala peníze EU a nedostávala zpět kompenzačně nic.

V EU je systém dotací, jako integrační nástroj, co má udržet své kolonie v poslušnosti. Hlavní pro nachytání obyvatel integrovaných nových států je slibovaný blahobyt. Že si ho vlastně musí sami zaplatit je normálnímu člověku jasné. Hlupáčkům finančně negramotným to je cosi jako perpetuum mobile, že to samočinně bude dotovat jejich pohodlí blahobytu.

K. Kořinek 16.9.2017 13:41

Jenze za cca 3 roky uz budeme cistymi platci do fondu EU az do skonani sveta. To ten trouba zapomnel napsat.

R. Langer 16.9.2017 10:20

Pane Payne,

vy máte nějaký komplex méněcennosti?

J. Kombercová 16.9.2017 11:52

Re: Pane Payne,

Tihle mrskači svých spoluobčanů (i pan Stirský k nim patří) mají zřejmě dojem vlastní mimořádnosti... jen ti jejich převážně hloupí spoluobčané jim kazí umělecký dojem obrazu, jaký by o sobě chtěli prezentovat (sami před sebou, protože kdo se nad východní Evropou ošklíbá - ví-li vůbec, kde ČR leží - nerozlišuje mezi Stirským a Kombercovou, jsme pro ně stejná pakáž, snad jen paní Netzer ten rozdíl "cítí").

P. Hlosta 16.9.2017 10:16

Autor je křivák!

Autor nás hází do jednoho pytle všechny. Ovšem nutno ho upozornit, že nemálo z populace Čechů zdaleka nečeká s nataženou rukou, leč se živí svou prací a tím živí i příživy, jako je autor sám. Tato část národa Českého nechce dotace EU! Protestuje proti dotování z centra, které v podstatě vydírá, ruší konkurenční prostředí, zasahuje do trhu nepatřičně a způsobuje ekonomické ztráty o kterých se nechce novináři, jako je autor tohohle moralistického článku, psát, protože je takový součástí toho vyděračského systému.

Ano, nejsme stejní autore. Jedni jsou proti dotacím, že je to v podstatě zlodějna páchaná na společnosti, jiní jsou pro dotace, protože to pro ně je blahobyt zdarma. Vy autore jste pro blahobyt zdarma a tedy křivák!

P. Portwyn 16.9.2017 11:36

Re: Autor je křivák!

Já si myslím, že ty slavné dotace chce jasná menšina české populace. To je vidět i na popularitě eurovlezdpoudelních stran... Těch pár pijavic z agentur a nóbl podnikatelů z eurofirem nemá dost hlasů...

J. Hejna 16.9.2017 10:09

Typický projev

Typický projev bruselského lehkoživky.

T. Hraj 16.9.2017 10:06

0.924376 EM

Po přiložení k článku se na stupnici mého do-vlastního-hnízda-kálení-metru ryska přiblížila k hranici jenoho Emanuela Moravce. Tak vysoké hodnoty jsem snad ještě doposud nenaměřil.

P. Vaňura 16.9.2017 13:39

Mýlíte se, je 1,5 EM

Moravec Čechy takto neurážel, "Pouze" se je snažil přesvědčit, že jedině těsná spolupráce s Německem je jim ku prospěchu.

Mimochodem, EM byl pomalu první z českých politiků který začal operovat s pojmem "Mnichovská zrada." (Západní spojenci) "nás napřed uvedli do nemožné situace a poté nás hanebně zradili, když začalo jít do tuhého."

P. Janos 16.9.2017 10:01

A jinak se pane autore

cítíte zcela zdráv?

P. Rudolf 16.9.2017 9:28

Vysvětlení

této nemilé skutečnosti jste bezezbytku podal ve svém předešlém článku "Kvazi-elity".

P. Dvořák 16.9.2017 9:42

Re: Vysvětlení

Jako vždy jste něco přečetl, ale vůbec nepochopil myšlenku.

V článku "Kvazi-elity" je popsán způsob, jakým jsme v minulosti postupně přišli o naše elity. Romové o žádné přijít nemohli.

Dále jsou popsány dnešní rádoby elity, které se vždycky vyrojí po všech bouřích a chopí se majetku i moci. Jejich společným úhlavním sokem je ovšem elita skutečná. Romové nemají ani rádoby elity ani skutečné elity. Pár skutečných a naprosto ojedinělých výjimek to rozhodně nesrovná.

A. Hrbek 16.9.2017 9:52

Re: Vysvětlení

Poněkud se mýlíte. Skuteční cikáni své elity měli a někde stále ještě mají. Jenom to co dneska u nás převažuje nejsou skuteční hrdí cikáni, ale lumpenproletariát, který jsme si sami po roce 1989 vytvořili.

A. Nový 16.9.2017 11:08

Re: Vysvětlení

Vy jste si nevšiml, že Cikáni se nezměnili, jen se změnil režim. Už je nikdo nenutí k ničemu. O svém životě si rozhodují sami.

S. Netzer 16.9.2017 9:56

"Romové

nemají ani rádoby elity ani skutečné elity."

http://www.imninalu.net/famousGypsies.htm

A. Hrbek 16.9.2017 10:13

Re: "Romové

Dík!

F. Navrátil 16.9.2017 9:17

Za diskuzi veselejší

Článek patří do kategorie aktivizačních komunikačních metod. Má za úkol rozvířit diskuzi a nic jiného. Autor obvykle ví, že píše nesmysly, editor to právě proto uveřejňuje a část pravidelných diskutujících mlčí, protože pochopili smysl příspěvku. Části čtenářů se při čtení tohoto nelogického provokativního celku zvedne adrenalin a zapojí se do distuze. Úkol je splněn. Na základní škole v usínající třídě učitel otevře okna a nařídí krátkou fyzminutku.

P. Dvořák 16.9.2017 9:32

Re: Za diskuzi veselejší

Máte pravdu. Již název článku je pitomý, protože kromě Romů neznám další systemizovanou skupinu obyvatel, která by již čtvrtou generaci žila jen a jen za peníze těch druhých.

A ještě se cítila ukřivděná a diskriminovaná.

A. Hrbek 16.9.2017 9:45

Re: Za diskuzi veselejší

Brzy to naplní někteří politici.

D. Stirský 16.9.2017 9:15

Ostatně výkřiky typu

"kdo je ten blb" jen potvrzují, že autor ťal do živého.

P. Hlosta 16.9.2017 10:24

Re: Ostatně výkřiky typu

Se cítíte být příživníkem? Já rozhodně ne. Musel jsem celý život pracovat v přidávání hodnoty a zadarmo nedostal nikdy nic, natož dotaci, či grant! Takže jste s autorem stejný, blb určitě ne, ale vychcánek!

D. Stirský 16.9.2017 9:14

Autor nemá nepravdu.

Já tvrdím, že se mnohdy chováme - pravda, ne všichni - jak minoritní věřitel na konkursní schůzi. Ten, co má pohledávku 100,- Kč, nadělá největší povyk. To přesně sedí na vztah mnohých Čechů k migrantům. Navíc si myslím, po návštěvě některých Zemí jako je Egypt, Čína, Rusko,..., že žijeme v celku slušném, fungujícím státě. Jenže řeknu-li toto, jsem něco jako zrádce. Mnozí jásali nad velemoudrým rozhodnutím Britů ohledně vystoupení z EU. Avšak neuvědomili si, že právě ti Britové, co takto hlasovali, nás považují za póvl z východu, co neví, jak se používá mikrovlnka či splachovací WC, byť paradoxně životní úroveň mnohých Čechů byla a je daleko vyšší.

J. Kulheim 16.9.2017 8:35

Všude se najde dost lidí,

"Již stovky miliard eur přišly na české konto a pokud je naši šejdíři nerozkradli."

Všude se najde dost lidí, kteří si rádi berou cizí peníze. Většinou to nejsou Jankové z Horní Dolní. Není žádná novinka, že čím víc "cizích" peněz se přerozděluje, tím víc se jich rozkrade a tím větší je korupce. Přerozdělováním společnost nebohatne.

Příležitost dělá zloděje. A dotace pobídky, granty ap. jsou příležitosti pro ty, kteří o dotace žádají, kteří vypracovávají žádosti a ty, kteří je schvalují. Ti co berou miliardy dotací si rádi nějaký milionek přiberou.

Já jsem čistý plátce peněz na dotace. Těch je většina v tomto státě. Ti na vypisování žádostí a studium zákonů nemají čas. Musí pracovat, aby uživili rodinu.

V. Kotas 16.9.2017 8:53

Re: Všude se najde dost lidí,

Jako čistých plátců na dotace, je nás stále méně. Za to platíme stále víc.

V. Hájková 16.9.2017 8:59

Re: Všude se najde dost lidí,

PÍŠETE- Většinou to nejsou Jankové z Horní Dolní. Není žádná novinka, že čím víc

"cizích" peněz se přerozděluje, tím víc se jich rozkrade a tím větší je

korupce. Přerozdělováním společnost nebohatne."""

SAMOZŘEJMĚ - že ten ""JANEK "" z Horní - Dolní asi těžko bude žádat o dotaci na svou novou králíkárnu :-))) Níže píši jak to s těmi dotacemi bylo, kdo je nejvíce svým rozdrobení zmršil - ale to zde nikoho NEZAJÍMÁ!

Navíc nejste ČISTÝ PLÁTCE JAK PÍŠETE - nebo lépe řečeno nebyl byste čistý plátce, kdyby se peníze lidí z celé EU přicházející do naši země efektivně použily a nebyly z části rozkradeny nebo podvodně využity - viz multimiliardář - mafián BABIŠ - BUREŠ!! A za toto vše nemuže BRUSEL - ale my všichni, kdo toto ztrpíme !!! A o tomto v některých pasážích svého článku píše i autor ! Bohužel někdy svou tvrdost přehání!

I. Babková 16.9.2017 8:34

Čtu a nevěřím svým očím

Že se naše zpackaná transformace řídila doporučeními Washingtonského konsenzu, který vymysleli krasoduchové z amerického ministerstva financí, mezinárodních bank a MMF, to autor nezmiňuje. Našim politikům se dá vyčítat naivita a bezmezná důvěra v nezištnou pomoc vyspělých kapitalistických zemí nám opouštějícím náruč (svírající tak že dusila) Sovětského svazu. Samozřejmě gaunerů mezi nimi, kteří využili situaci k vlastnímu obohacení, bylo dost. Ale to není ryze české specifikum. Nelze též popřít, že někteří jedinci západních zemí nám doopravdy chtěli pomáhat.

Vyčítat našim politikům, že usilují o hospodářskou spolupráci s Čínou, je též velmi pikantní. Celý svět o ni stojí. Možná to dělají ti naši trochu nešikovně, určitě by měli zapracovat na úrovni svého vystupování, ale proč by měli přenechávat místo jiným?

Psát, že Češi jsou Romové Evropy (vyžírky nevděčné, které rozkradou, co dostanou a následně ještě nadávají a kritizují). Být Rom, tak autora zažaluju. Zajímavé též je, že se západní země nebrání přílivu vysoce kvalifikovaných pracantů z východu (lékařů, zdravotních sester, informatiků, strojařů, kvalitních řemeslníků) - to jsou typičtí Romové.

P. Smatlak 16.9.2017 8:26

To je ten blb?

Payne to je blbec už od počátku,pokud je to ten politik co ho znám.Jak a kdy přišel na ty žvásty o produktivitě a pod.to nevím.Naši lidé makají a jsou v mnoha věcech schopnější než ti na západě a byloto už za mého mládí a to je dosti dávno.Jen ten szstém nám bránil v tom abychom něci vybudovali lépe a za 1 republiky jsme byli jeden z nejvyspělejších států a navíc tu byla demokracie o které se jinde v evropě lidem jen zdálo. A to bylo díky našim obyvatelům a lidem a poliotice a politikům.Tajkže ty žvásty toho s prominutím duševního impotenta jsou někde mimo.

P. Smatlak 16.9.2017 8:28

Re: To je ten blb?

A srovnání čechů s ne romy ale cikány to už je na žalobu pro urážku na cti.

P. Manda 16.9.2017 8:50

Re: To je ten blb?

Blb jse vy, dnes tu mají článek oba.