23.9.2020 | Svátek má Berta


SPOLEČNOST: Češi jsou Romové Evropy

16.9.2017

Předeslat musím, že titulek odkazuje nikoliv k Romům skutečným putujícím kdysi ze země do země, ale k Romům v očích jisté části české společnosti: darmošlapové a darmožrouti.

Nechtějí či neumí pracovat a jen berou dávky za nic. Ale vždyť i my jsme právě takoví. Již stovky miliard eur přišly na české konto a pokud je naši šejdíři nerozkradli (představujeme v tomto v EU jeden z nejhorších států), spoustu užitečných věcí jsme za to již postavili, počínají dětskými hřišti a dálnicemi konče. Je to ostudné! V běžné populaci se zároveň na Romy nadává: nechtějí či neumí pracovat a ještě reptají na to, že jsou utlačováni. Ale co děláme my? Jak vypadá produktivita naší práce? Stále hluboko pod průměrem EU a převážně montovna zaměstnávající lidi s kvalifikací nízkou.

Co si o nás tak asi myslí Skandinávci či Němci? Ti Češi jsou „budižkničemové“ a jen tyjí z podpor; zaměstnání mají od nás. Kdybychom od nich nekupovali zboží vyrobené na základě jejich nízkých platů, neměli by nic. Ke všemu jsou prolezlí korupcí a ani si neumí vládnout: slouží navzdory vlastní zkušenosti s okupací Rusů Rusům a navzdory zkušenosti s komunismem jim poklonkování komunistické Číně nevadí. Co je to za svoloč?

Myslím natolik, nakolik znám lidi z oněch zemí, že k nám přistupují docela jinak. Chápou náš handicap z minulosti a snaží se nám pomoct. Bohužel my si dodáváme kuráž tím, že na EU a Brusel věčně nadáváme, přičemž lekci si z toho vzít neumíme. Chovat se podobně k našim Romům či k migrantům utíkajícím před smrtí nejsme s to. Jsme sobecky zaměření k sobě samým. Na ostatní kašleme.

Kéž by se v české společnosti probudila místo onoho bizarního vzdorování EU hrdost a úcta k sobě samotným! K tomu by bylo třeba předně žít mravně a pak znát jazyky plynně a ještě něco dalšího k tomu, čím bychom dokázali v EU vyniknout, případně se dohodnout s menšími státy, které takové infantilně pošetilé chování nemají. Raději se uchylujeme k pivní kultuře a spílání. Je to pohodlné.

Převzato z blogu autoraPOUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms
POUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms

Přeneste se do tropů s exotickou vůní květů Monoi, jasmínu a sladkého kokosu. Zapojte se do soutěže a možná právě vy vyhrajete balíček nové řady...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.