Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ROZLOUČENÍ: Otevřený dopis Gorbačovovi

Byla zima ‘91/92, Vaše země zanikla. Prakticky bez jediného výstřelu, což bylo vlastně po generace i u nás skutečně nepředstavitelné. Ale stalo se. A já nepochyboval ani v nejmenším, že díky Vám.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JH

J37i86r94i 71H95u94m50l

1. 9. 2022 2:51

Opravdu dobry clanek; co se tyce zmineni Putina, je nutne ukazat, ze v Rusku byl u vesla nekdo mnohem moudrejsi. Je opravdu mozne, ze Gorbacov zamezil nasili, a umoznil - nasledujici ruske spolupraci s prohnilym Zapadem, Rusky clovek tedy lepe zil, 30 let, nez se Putin poblaznil. Nic netrva vecne. Totalita se drive, ci pozdeji zhrouti.

0 0
možnosti

J49a60n 92Č61e15r13n87ý

1. 9. 2022 7:41

Hle fanoušek Majdanu. A proč Banderovci od roku 2014 vraždí své spoluobčany na východě Ukrajiny ?

0 0
možnosti
PL

P73e77t33r 54L89a36b48a29j

1. 9. 2022 1:29

Určitě souhlas s úvodní částí a zejména s úplným závěrem.

Jen si nejsem jistý oprávněností stavět zásluhu pana Gorbačova nějak srovnatelně s pány Reaganem a Bushem. Ti dva pánové se starali o své zájmy. A nevím, proč by jim měla být přiznávána zásluha za to, že se SSSR rozpadl v pokoji bez válek a velkého násilí. Socialismus se vnitřně zhroutil pro svou ekonomickou nevýkonnost. A je bezesporu velká zásluha pana Gorbačova, že ten konec proběhl takto mírumilovně, protože dokázal zkrotit jestřáby.

A s čím tedy nesouhlasím zásadně je, že jste měl potřebu tam zamotat i pana Putina. Proč? Pro laciné body? Mělo to snad být vzdání úcty velkému politikovi, kterému za mnohé vděčíme.

Panu Gorbačovovi vzdávám hlubokou úctu a upřímné poděkování za možnost prožít velký kus života tak, jak jsem ho prožil. VR^V

0 0
možnosti
LN

Zásluhy Reagana jsou nesporné. Bez tlaku USA by se události mohly vyvíjet úplně jinak.

0 0
možnosti

Děkuji moc, vážený autore. Takový politik, jako byl Michail Sergejevič Gorbačov, si opravdu zaslouží velmi mnoho úcty.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz