Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ROZLOUČENÍ: Otevřený dopis Gorbačovovi

Byla zima ‘91/92, Vaše země zanikla. Prakticky bez jediného výstřelu, což bylo vlastně po generace i u nás skutečně nepředstavitelné. Ale stalo se. A já nepochyboval ani v nejmenším, že díky Vám.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

"Gorbačov, sdílející s Reaganem přesvědčení o nesmyslnosti Studené války, věřil, že konflikt skončil. A chyba tohoto jeho přesvědčení spočívala v tom, že Washingtonu neporozuměl.

Americký prezident může totiž uzavřít dohodu, kterou jeho následník může spálit na popel. Což platí dokonce i pro dokumenty podepsané, ale případ dokumentu nepodepsaného, umožnil korupčnímu Clintonovu režimu prohlásit, že žádná dohoda o tom, že se NATO nepohne k ruským hranicím, neexistuje a nikdy ani neexistovala.

0 0
možnosti
MP

Dobrý voják se vždy snaží porozumět motivaci jednání svého protivníka. Proč dělá to, co dělá?

Současný protivník, Rusko, se cítí být ohroženo blízkostí raket.

0 0
možnosti
MP

Otevřené historické archivy jsou mnohem zajímavější než otevřené dopisy Gorbačovi.

Takže: Gorbačov, jako pracovník sovětské tajné služby dobře věděl, jak na tom jeho země skutečně je, metaforicky řečeno, že SSSR již "mele z posledního". A že tedy jakási změna sovětské politiky byla již nezbytně nutná. Tu změnu politiky Gorbačov nazval Perestrojkou a Glasností. Jenže všichni jeho záchranné politice neporozuměli.

Američané (již tehdy) měli lepší technologii a odposlechli SSSR (přes sovětské kabely na dně moře). Američané se z odposlechů doslechli že na perestrojkového Gorbačova v SSSR byl chystán tuzemský atentát. Tuto kriticky důležitou informaci Ronald Reagan pak osobně sdělil Gorbačovi, čímž

1. Gorbačov pokus o atentát v SSSR přežil.

2. Nicméně v probíhajícím jednání SSSR versus USA Gorbačov nadměrně změknul.

...

0 0
možnosti
DL

Nicmene ani Gorbacov si nepral pritomnost NATO na ruskych hranicich.

0 0
možnosti
VK

M. Gorbačova jsem si vždy vážil a vážím si ho i po jeho smrti. Udělal toho pro lidstvo víc než dost.

Škoda jenom, že to jeho pokračovatelé nedotáhli do konce a že ten v řadě poslední to nebetyčně pohnojil:-(:-(:-(

0 0
možnosti
VM

Hnojit to začal Jelcin.

0 0
možnosti
VK

V72. 22K48u41h89a21j

1. 9. 2022 11:30

Vážený Michaile Sergejeviči, asi jste předpokládal, že se zánikem SSSR a ideologie komunismu bude Rusko automaticky považováno za seriozního partnera. To se ovšem nestalo. Iracionální opovržení a ignorování Ruska bylo stále více podobné meziválečnému opovrhování Německem, které s pomalým chcípáním samozřejmě srozuměno nebylo, takže na slepou poslušnost vůči silnému jedinci bylo zaděláno.

Tušil jste, že to bude Ukrajina, kdo bude vaše krajany šikanovat až za hranice únosnosti, a demokratický svět k tomu bude mlčet? Věděl jste, že vaší milované vlasti je přichystán úděl Německa, tedy stále větší živoření přehlíženého outsidera, nebo bouchnutí pěstí do stolu? Náš prezident Zeman řekl, že touhle agresí Rusko ztratilo vše. Měl by pravdu, kdyby Rusko mělo co ztratit.

0 0
možnosti
OM

O19t98t33o 33M76a91y57e54r

1. 9. 2022 12:01

... marně přemýšlím jak se projevovalo to iracionální opovržení a ignorování Ruska, snad jen s vyjímkou arogantního předpokladu, že Rusko nemá právo napadnout kteréhokoliv souseda, pokud se mu zamane. . Jinak ale paralela s Německem skutečně sedí, nacistický režim taky hrozně rád hovořil o šikaně svých soukmenovců za hranicemi (jejichž svoboda byla v tu chvíli násobně větší než by tomu bylo ve Vaterlandu) a spolu s vámi doufám, že současnému ruskému režimu je přichystán skutečně stejný úděl. A samozřejmě gratuluji, jak jste se dokonale dokázal ponořit do té paralelní reality.

0 0
možnosti

J77a46n 70Č33e73r16n68ý

1. 9. 2022 11:22

Vy jste specialista na otevřené dopisy. Tak ho prosím napište živému Rakušanovi

0 0
možnosti

Ano, Putin začal válku proti Ukrajině, ale vyprovokovaly ji svojí Chybnou agresivní protiRuskou politikou USA, NATO a zneužitá Ukrajina. Rusko pouze vrací Úder. No a zatahovat do toho Gorbačova, který ČSSR a dalším Sovětským satelitům přinesl svobodu, Německu sjednocení a Světu společně s Reaganem a dalšími velikány, ukončení Studené války, je další Pitomost. Mimochodem, podle fotky pan autor Bouda v Gorbačovově éře buď nebyl ještě na světě, nebo tahal kačera po dvorku... ..;-D.Rv

0 0
možnosti
JF

A Vy už poslouchal lektory marxlenismu na Vokovické Sorboně ... ;-)

0 0
možnosti
JS

no tak toto je gól, toto si za rámeček nedají, na toto se čekalo

0 0
možnosti
KK

"..otevřenou válku proti státu v těsném sousedství.."

A že ta válka trvala už osm ! let, o tom ani slovo ! A kdo ji začal ? Ukrajina !

0 0
možnosti
KK

Mohl to být dobrý článek, ale tou povinnou úlitbou Bohu Zelenskýmu jste si to po...l.

0 0
možnosti
MV

...pane Boudo, vaše "žití v míru" bylo draze zaplaceno jinými národy, které se staly cíly teroristů z NATO a USA; východní blok byl díky zrádcům jako byl gorbačov, jelcin, nebo havel obsazen a vypleněn. Celý ten váš svět demokratůry je podvod, postavený na lži: americký doler je ničím nekrytá měna, bezcenný cár papíru, který se brzy zhroutí (tentokráte to ale bez boje nebude, protožepodvodníci z USA udělají coikoliv, aby si zachovali hegemnii v okupovaném světě), a proto si mohli dovolit "uzbrojit" východníá blok. Se vzrůstající konkurenceschopností východu by se totiž provalila propast mezi iluzí a realitou, jak jsme toho svědky dnes uAsie, Číny a Indie především, které drží polovinu amerického dluhu.

0 0
možnosti
VK

Vaňku, neotíraj si svojí hubu o pana Havla!!

0 0
možnosti
JF

Tak už je to venku, tak už to konečně prasklo! Michail Gorbačov byl - stejně jako před ním Chruščov či Brežněv - i když se místem jeho narození se oficiálně uvádí obec Privolnoje ve Stavropolském kraji, po matce Ukrajinec! Tak proto "jako agent Západu pracoval ve prospěch USA", jak zaznělo včera od Lva Gudkina v čase 31'50", tak proto mohlo dojít k tragedii největší geografické katastrofy XX. století, jak jeho "dílo" geniálně charakterizoval soudruh Pútin! Důkaz - 35'39" vysílacího času hlavních zpráv prolhané ČTV, kdy promluvil o Zdeňku Mlynářovi po chocholsku "Zdeněk Mlynar i mnoho druhych!!! Jak kdysi prorocky písalo Rudé Právo o ztroskotancích a zaprodancích "fakta nelze zamlčet"!, pravdu, vy zaprodanci imperialismu USA, natrvalo neutajíte!!!

Milovníci té nefalšované skutečné právdy, pište a sdílejte to s ostatními dřív, než to zakážou!!! ;-)R^

0 0
možnosti
KK

SSSR bylo stejné, vlastně horší zlo než Adolfova socialistická Třetí Říše. Gorbačov SSSR nezničil, jen jeho přirozený rozpad trochu urychlil.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz