14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

ROZLOUČENÍ: Otevřený dopis Gorbačovovi

Byla zima ‘91/92, Vaše země zanikla. Prakticky bez jediného výstřelu, což bylo vlastně po generace i u nás skutečně nepředstavitelné. Ale stalo se. A já nepochyboval ani v nejmenším, že díky Vám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sedláček 1.9.2022 9:56

no tak toto je gól, toto si za rámeček nedají, na toto se čekalo

K. Křivan 1.9.2022 9:53

"..otevřenou válku proti státu v těsném sousedství.."

A že ta válka trvala už osm ! let, o tom ani slovo ! A kdo ji začal ? Ukrajina !

K. Křivan 1.9.2022 9:55

Mohl to být dobrý článek, ale tou povinnou úlitbou Bohu Zelenskýmu jste si to po...l.

O. Mayer 1.9.2022 12:07

..a to tím, že drze vnutila Rusku Krym a Donbas. Tahle fašistická prohnanost nemá hranic (spolu s dokonalostí, s jakou jste si zřejmě sám vymyl mozek od jakéhokoliv vnímání reality a časové posloupnosti)

M. Vaněk 1.9.2022 9:46

...pane Boudo, vaše "žití v míru" bylo draze zaplaceno jinými národy, které se staly cíly teroristů z NATO a USA; východní blok byl díky zrádcům jako byl gorbačov, jelcin, nebo havel obsazen a vypleněn. Celý ten váš svět demokratůry je podvod, postavený na lži: americký doler je ničím nekrytá měna, bezcenný cár papíru, který se brzy zhroutí (tentokráte to ale bez boje nebude, protožepodvodníci z USA udělají coikoliv, aby si zachovali hegemnii v okupovaném světě), a proto si mohli dovolit "uzbrojit" východníá blok. Se vzrůstající konkurenceschopností východu by se totiž provalila propast mezi iluzí a realitou, jak jsme toho svědky dnes uAsie, Číny a Indie především, které drží polovinu amerického dluhu.

V. Kolman 1.9.2022 14:27

Vaňku, neotíraj si svojí hubu o pana Havla!!

M. Vaněk 1.9.2022 14:41

O lháře a podvodníka václava havla, ex-prezidenta, který se nechal zvolit jen díky zavření jednoho politika, který podpisem pod českoněmeckou Smlouvu o "usmíření" nás připravil o cca 350 mld. kterých jsme se "dobrovolně" vzdali? Kdykoliv...

L. Novák 1.9.2022 22:21

Ty máš velké štěstí, že to byl Havel, který varoval před odplatou komunistům jako jsi ty, a neskončili jste na kandelábrech, rusáčtí šmejdi!!!

J. Farda 1.9.2022 9:38

Tak už je to venku, tak už to konečně prasklo! Michail Gorbačov byl - stejně jako před ním Chruščov či Brežněv - i když se místem jeho narození se oficiálně uvádí obec Privolnoje ve Stavropolském kraji, po matce Ukrajinec! Tak proto "jako agent Západu pracoval ve prospěch USA", jak zaznělo včera od Lva Gudkina v čase 31'50", tak proto mohlo dojít k tragedii největší geografické katastrofy XX. století, jak jeho "dílo" geniálně charakterizoval soudruh Pútin! Důkaz - 35'39" vysílacího času hlavních zpráv prolhané ČTV, kdy promluvil o Zdeňku Mlynářovi po chocholsku "Zdeněk Mlynar i mnoho druhych!!! Jak kdysi prorocky písalo Rudé Právo o ztroskotancích a zaprodancích "fakta nelze zamlčet"!, pravdu, vy zaprodanci imperialismu USA, natrvalo neutajíte!!!

Milovníci té nefalšované skutečné právdy, pište a sdílejte to s ostatními dřív, než to zakážou!!! ;-)R^

K. Křivan 1.9.2022 9:59

SSSR bylo stejné, vlastně horší zlo než Adolfova socialistická Třetí Říše. Gorbačov SSSR nezničil, jen jeho přirozený rozpad trochu urychlil.

J. Černý 1.9.2022 11:27

Opravdu? A že jsme to SSSR přežili dokonce s daleko vyšší životní úrovni než měl samotný Sovětský Svaz.

Proto se tady okupačnímu důstojníků Kličkovi i jeho synům tolik líbilo.

Ale Třetí Říše u nás vyvraždila 360 000 Čechoslováků a to během pouhých 6 let.

K. Křivan 1.9.2022 13:02

Stalin nechal zavraždit mnohem víc (vlastních) lidí, než socialista Hitler.

M. Zikmund 1.9.2022 9:25

Každá ideologie je jen klacek, klec a transparent s namalovaným rájem, které používají elity vůči vlastní společnosti i vůči konkurentům v cizině. Elity jsou vždy první, kdo přestává věřit v základy vlastní ideologie, ale využívají její účinnosti. Když nástroj zrezivý a přestává fungovat je třeba ho vyměnit. Tak tomu bylo v historii vždy. Pokud stávající mocenské elity mají šanci na výměnu bez ztráty svého postavení, udělají to. Když nemají šanci, tak přitvrdí a časem to skončí revolucí a výměnou elit.

Přesně to se stalo v SSSR na začátku 80-tých let. Rychlá umrtí generálních tajemníků byl jen souboj elity, křečovitě se držící starého klacku s elitou, která chtěla klacek nový. M.S.Gorbačov byl dosazen tou druhou. Jeho naivita byla v touze ten starý klacek "zrekonstruovat" a jeho nepochopení, že elity už chtějí něco jiného. Chtějí jachty v Monte Carlo a fotbalové kluby v Londýně.

Využitého naivního Gorbačova vyměnil neméně naivní Jelcin, který si představoval, že Rusko se svou vojenskou silou a nerostným bohatstvím zajistí Rusku rovnocenné partnerství se Západem. Jenže nepochopil, že to by Západ nesměl mít za sebou mnohasetleté panování světu a pod kůži zažraný návyk "já pán, ty kmán". Západ, oslněn iluzí, že Rusko uzbrojil a dostane ho na kolena, dělal všechny globální tahy tak, aby dostal Rusko pod tlak. Výsledek byl jediný - ruské elity pochopily, že Rusko se respektu dočká jedině strachem z něj, z jeho síly. Proto byl Jelcin nahrazen judistou Putinem, který svým elitám úkol splnil - Ruska se Západ bojí, vůdčí postavení Západu se rozpadá a zbytek světa si čím dál tím víc přikládní k Rusku a Číně.

Jestli se dnes nepodaří Rusko pokořit (a posléze Čínu), a vypadá to, že ne, pak je otázka, zda si i západní elity nakonec neřeknou (nebo už neřekli), že ten jejich klacek, ta demokratická ideologie svobody, není náhodou zrezivělý a nepotřebuje vyměnit. Bylo by to k naší škodě.

Z. Lapil 1.9.2022 9:33

Možná jste napsal zajímavou vec: Západ umí (i) panovat, Rusko umí (jen) expandovat.

M. Zikmund 1.9.2022 10:42

No to je právě otázka, zda Západ umí panovat, když se mu ta moc nad světem postupně rozpadá. Navíc je otázka, jaký je rozdíl mezi panováním a expanzí.

Z. Lapil 1.9.2022 11:35

Rozpadající se moc - dobrý přípodotek. Děkuji.

Panování je vláda nad opanovaným (ať okupovaným, ať vlastním) územím. Expanze je rozšiřování.

Mmch - Rusko od dob Moskevského knížectví expanduje průměrnou rychlostí 1 Slovensko ročně. Obrátilo se to až skrze rozpad SSSR. Svým způsobem není divu, že to Rusům vadí, ale když on žádný strom neroste do nebe.

J. Jurax 1.9.2022 13:48

Možná uměl.

Dnes umí hlavně rozkládat sebe sama zevnitř šílenými ideologiemi počínaje zeleným šílenstvím a konče svobodnou volbou pohlaví.

K. Křivan 1.9.2022 14:15

R^ R^ R^

F. De Winter 1.9.2022 9:33

Dobrý postřeh. R^

P. Kubáč 1.9.2022 9:19

Myslím, že Rusáci Gorbačovi neděkují. Naopak jej považují za zrádce, protože ne neschopnost a nelidskost bolševického systému, ale on je v jejich očích příčinou zániku SSSR.

I my můžeme mít smíšené, pocity. Díky Gorbačovovi jsme čuchli k demokracii a kapitalismu, ale teď zase šupky dupky zpátky do reálného socialismu. Letos jsou dokonce v plánu uhelné prázdniny jako v sedmdesátkách.

F. De Winter 1.9.2022 9:26

R^R^R^

J. Farda 1.9.2022 9:49

Plánované kým? Bruselem či Pětikolkou, nebo válčícími Rusáky zavírající plynovod a plyn raději pálící - https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rusko-plyn-nord-stream-zemni-plyn-eu-finsko.A220805_130242_eko-zahranicni_vajo - nebo zastavením povrchové těžby uhlí v důsledku silných mrazů způsobujících zamrzání těžebních mašin a traťových výhybek, neočekávaných Státní plánovací komisí? ;-)

M. Vaněk 1.9.2022 9:51

Kdepak, teprve teď poznáte ten kapitalismus z blízka a na vlastní kůži...; nejen že nebude čím topit, ale stát v čele kapitalistickou Elitou na vás hodí bobek, jelikož se prý nemá starat občany, jak pravila Surikata -Vyplašená...;-D

P. Kubáč 1.9.2022 10:03

Kapitalismus nás donutil platit solárním baronům cenu 5 jaderných elektráren ? Kapitalismus zakázal žárovky, vysavače a chystá se zakázat i auta ?

M. Vaněk 1.9.2022 10:37

A kdo jiný? Socialismus snad? Nebo chcete tvrdit, že na Západě, v EU, panuje socialismus? ;-D Problém je ovšem v tom, že máte částečně pravdu... Jde totiž o cílené zmatení pojmů: levice i pravice ztratily smysl, ruší se pohlaví, rozrušuje se naše vnímání spravedlnosti, poctivost je vydávána za hloupost, "čest" některých je vynucována silou a nátlakem, po generace stavěné hradby jsou rozkádány. Jen si vezměte klasická schémata: stát zachraňuje soukromé banky, ale občan skončí pod mostem bez jakékoliv pomoci, když ho ten samý stát okrade díky justiční mafii s její rodnou sestrou - exekutorskou chobotnicí. "Dotace" (což je často jen eufemismus pro krádeže z erární kasičky) jsou často jediným příjmem soukromých společností, stát podporuje ziskovky, vyvíjejíci činnost proti státu samotnému, a podporuje spíše pachatele, než-li jejich oběti. To vše je zalito mainstreamovou omáčkou polopravd a lží. Takové menu vám tu podávají.

K. Křivan 1.9.2022 12:55

Ano, v EU panuje druh socialismu, zvaný fašismus.

Definice fašismu: Fašismus je státní korporativní socialismus.

M. Vaněk 1.9.2022 14:57

A kruh se uzavírá...

L. Novák 1.9.2022 22:23

Zelený komunizmus. Rv Už jsi zase doma.

J. Jurax 1.9.2022 13:50

Panuje.

M. Sedláček 1.9.2022 14:17

Ano, panuje socialismus nový a moderní. Ty jako starej komouš bys chtěl socialismus v původní verzi a tak to pořád nechápeš.