21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 3.3.2021 18:43

Ad poslední odstavec - je v něm psáno o MŠMT - cituji - . V jeho cca dvousetstránkovém dokumentu najdeme přínos v „multikulturalitě jako prostředku vzájemného obohacování“ nebo ve „vstřícném postoji k odlišnostem“, zatímco opomenutí Newtonova nebo Ohmova zákona se zdůvodňuje přílišnou náročností výuky. - konec citátu. Náročností výuky !!!!!!

Je zjevno, že dotyčné ministerstvo je ovládáno kredenciózními blby s pokročilou demencí a rozhledem slepého prvoka. Ovšem moderně progresivními, vyzobávajícími v prostoru kdejakou aktivistickou peachovinu. Jeho cílem je patrně vychovávat nevzdělance neznalé přírodních věd a matematiky, zato vstřícné k odlišnosti a multikulturalitě. Prostě tak akorát perzonál za pulty MacDonalda, blbečky pro aktivistické neziskovky, pomocné dělníky, pfilozófy a bojovníky proti kysličníku. A kandidáty na vedoucí funkce na MŠMT nebo přímo na jeho ministra - asi taky absolvoval "nenáročnou výuku". :-/

;-O;-€;-O;-€

V. Čermák 3.3.2021 19:40

Tak Ohmův zákon a Newtonův, nejspíš setrvačnosti, nejsou moc těžké na pochopení, ale těm nadšeným gerojům, o kterých se zmiňujete by jejich nepochopení asi zbytečně snižovalo sebevědomí do dalšího rozletu...;-D

T. Zlesa 3.3.2021 20:20

Na druhé straně jsou tyhle zákony opravdu tak jednoduché, že ti, kteří je budou v životě potřebovat, je pochopí v dalším kole vzdělávání za 3 minuty. Budou na to mít potřebné buňky. Ostatní zase pochopí jiné věci. Zákonů je tolik, že znát všechny se stává nemožné...

V. Petr 3.3.2021 20:46

Jsou zákony klíčové a ty ostatní. A přírodní vědy rozvíjejí intelegenci a ta je důležitější, než "odlišnosti."

P. Dufek 3.3.2021 18:23

Kdyby Němci měli v sobě trochu cti,tak aspoň 30 let nevylezou do světa.Tolik utrpení,které způsobili se nedá omluvit.

V. Čermák 3.3.2021 18:27

Tak Němci se za ta zvěrstva omluvili. Kdo se ale neomluvil jsou Sudetští Němci, ačkoliv Havel jim podal ruku na usmíření...;-D

J. Vlk 3.3.2021 18:44

Zajímavé je pozorovat jak dlouho toto téma ještě bude existovat. Asi navěky. Podobně jako když židé popravili Ježíše Krista, smrt nevinného se nedá odčinit a jak uvádíte, princip je shodný s chováním nacistů, jsou a budou navždy zatraceni.

P. Dufek 3.3.2021 19:13

Do té doby dokud budou Němci plakat,že jim bylo ublíženo.

J. Vlk 3.3.2021 20:09

Nežil jsem v té době, ale dnes se jeví nelogické, že byly přijaty zmiňované dekrety. Měly existovat řádné soudy, jednotlivě a naopak neorganizovat odsun. Němci zde měli zůstat a řádně pracovat k rozkvětu naší socialistické vlasti a odčinit své hříchy. Chápete tu nesmyslnost tehdejších rozhodnutí ?

A. Renjascu 3.3.2021 19:17

Téma již mohlo být dávno uzavřeno, nebýt toho, že si zločinec stěžuje, poté co se podílel na likvidaci více než třista tisíc svých spoluobčanů, že s ním nebylo citlivě zacházeno. Čím více se tento zločinec snaží tlačit oběť do role viníka, tím větší odpor vzbuzuje. Po plyšáku a podpisu českoněmecké deklarace se zdálo vše ok, než si druhá strana opět usmyslela, že chce vše a druhé nenechá nic. Možná by bylo dobré, aby se sudetští Němci začali starat o zneplatnění Mnichovské dohody a jejímu vyškrtnutí z německého práva, než o házení svých zločinu na ty které zradili..

V. Čermák 3.3.2021 19:41

R^

V. Petr 3.3.2021 20:47

A co jiné národy. Co ti, kdo šířili komunismus?

V. Petr 3.3.2021 17:52

Mimochodem, Britové uvažovali o odsunu Němců v případě vítězné války už roku 1938! Lze doložit dobovým tiskem.

T. Krystlík 3.3.2021 18:02

Pane Petře, Britové nicméně doporučili Benešovi ještě před jeho odjezdem z Londýna v únoru 45, aby s vyháněním počkal na závěry mírové konference, což se rovnalo zákazu.

V. Čermák 3.3.2021 18:25

Britové nic nezakazovali, sami měli máslo na hlavě...;-D

A. Renjascu 3.3.2021 19:36

Otázka pro vás. Po válce bylo že střední, jižní a východní Evropy vysídleno více než třináct milionů Němců ( některé prameny uvádějí až dvacet, ale ověřeno je jen třináct) a další byli odsunutí ze západních zemí (přesný počet jsem nezjišťoval). A tak se chci zeptat, zda tito odsunutí Němci se neustále domáhají odškodnění, navrácení a očištění i v ostatních zemích odkud byli odsunuti a nebo si toto troufají pouze vůči ČR. Co takhle Polsko a další země, jak tam uspěli? A to ani v těch ostatních zemích nezpůsobili jejich rozpad a nepozvali tam aktivně své soukmenovce.

T. Krystlík 3.3.2021 20:00

Pane Renjascu, vyháněni etničtí Němci byli jen z PL, H, CS a YU, z ostatních zemí ne! Z NL jen 3691 ze 170 000. Polsko je speciální případ, většina Němců byla vysídlena z přidělených území na úkor Německa. Dnešní stav. Maďaři vrátili v roce 1991 všem svým vyhnaným Němcům a jejich potomkům maďarské občanství a nabídli finanční restituci. Srbsko jim vrací nemovitosti in natura, občanství navíc, podmínkou je, aby restituent od něhož se nárok odvozuje, nebyl veden coby válečný zločinec. Polsko, Česko, Slovensko nevracejí vůbec nic. Přičemž jejich okradení a pozbytí státní příslušnosti odporovalo a dodnes odporuje mezinárodnímu právu.

V. Petr 3.3.2021 20:52

Poláci prohlásili, že poválečné poměry lze změnit jen válkou a je pokoj. Vůči Rusům Němci drží hubu a nedovolí si ceknout!

J. Vlk 3.3.2021 22:03

Měly existovat řádné soudy, jednotlivě a naopak neorganizovat odsun. Němci zde měli zůstat a řádně pracovat k rozkvětu naší socialistické vlasti a odčinit své hříchy. Chápete tu nesmyslnost tehdejších rozhodnutí ? S trochou ironie asi i volby v r 1946 by dopadly jinak.

A. Renjascu 3.3.2021 23:01

Polsko není žádný speciální příklad, prostě Němce odsunuly a to dokonce z území, které ani nebylo jejich. Jinak Němci byli vyhánění i že Sojuzu .

A tady něco k sudetackemu problému.

https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/odsun-nemcu-angela-merkelova-jindrich-dejmek_1806211301_pj

Jak potvrdil Konrád Henlein, když ve svém projevu ve Vídni dne 4. března 1941, kde mimo jiné řekl: „Právě zde, v dunajské kotlině a Sudetech povstali první hlasatelé Velkého Německa, právě zde zapustila kořeny idea pangermanismu... Abychom se zpočátku vyhnuli zásahům českých úřadů a rozpuštění, museli jsme zpočátku skrývat naši příslušnost k nacionálnímu socialismu. ... Během několika let se sudetským Němcům podařilo ohrozit vnitřní stabilitu Československa tak zásadně, že bylo zralé na likvidaci...“

V listopadu 1937 poslal K. Henlein Hitlerovi dopis, ve kterém mu sdělil, že „netouží po ničem tak horoucně, jako po začlenění sudetoněmeckého území, ba celé oblasti Čech, Moravy a Slezska, do Říše.“ V této době se vyhrocovala situace v pohraničí, Češi byli od Němců napadáni, byly jim odmítány služby v obchodu a pohostinství, byli nuceni čelit nátlaku německých výrostků v podkolenkách, kteří pořádali místní demonstrace a pochody, při nichž skandovali: „Heim ins Reich!“ (domů do Říše!)

https://ceske-narodni-listy.estranky.cz/clanky/prispevky/nemecko-a-reseni-ceske-otazky-iii--ing.-josef-miks.html

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/kniha-vyhnani-cechu-z-pohranici-v-roce-1938-1.A190311_172440_p_spolecnost_wag

T. Krystlík 3.3.2021 23:34

Němci ustupovali s Wehrmachtem před Rudou armádou z Východního Pruska, ale z SSSR vyháněni nebyli! Jindřich Dejmek lže. Henleinovo potvrzení v 1941 není směrodatné - byl ohrožován Heydrichem, který ho chtěl odstranit a byl ohrožen na životě, protože byl britský špion. Wir wollen heim ins Reich vzniklo až 15. 9. 38, takže zase jen české kecy!

A. Renjascu 4.3.2021 0:04

Vypadá to, že jste sám sebe ustanovil za etalon pravdy, co se vám nelíbí je lež, čemu věříte je pravda. Naštěstí existuje spousta historiků, kteří zdokumentovali zločiny Němců včetně těch sudetských. Můžete si se svými soukmenovci namlovat co chcete, ale pravda je taková, že jste měli hlavní podíl na rozbití nejdemokratičtějšího státu tehdejší Evropy, na zavraždění více než tři sta tisíc svých tehdejších spoluobčanů, podíl na rozpoutání nejničivějšího konfliktu v dějinách, na smrti desítek milionů obětí a utrpení dalších stovek milionů lidí. Až toto začnete zřetelně vidět, tak se vaše jednání změní a vztahy uzdraví.

A. Renjascu 3.3.2021 23:03

A ještě k vašemu tvrzení, že Čechy nikdo nevyhaněl

V druhé polovině třicátých let se neustále stupňovaly nejen požadavky českých Němců vůči československé vládě, ale docházelo i k formám otevřeného nepřátelství vůči Čechům, kteří byli slovně i fyzicky napadáni, kterým bylo odmítáno poskytování služeb a prací ze strany Němců, či znemožňováno své služby a práce Němcům poskytovat. Stále častěji se konaly pochody německých hajlujících výrostků, Čechům a Židům bylo vyhrožováno, byla jim rozbíjena okna, ničen majetek. Mnoho smíšených česko-německých manželství bylo z důvodu německé nenávisti k Čechům rozvráceno.

V. Petr 3.3.2021 20:54

Byli to ale Britové, kdo v Postupimi nejvíce prosazoval odsun. Stalin, jehož Rudá armáda se přímo podílela na divolém odsunu (vím od obětí) by patrně dal přednost odsunu bez právního rámce.

V. Chrastina 3.3.2021 17:29

Jak může někdo brát vážně tvrzení zelených mozků, že lze vyrobit dostatek energie z voltaiky a větrníků? Jsou to pomatení demagogové, kteří nakonec zaviní nejenom energetický kolas, ale navíc ekonomický propad a tím neřešiteelnou bídu. Budiž řečeno: pryč se zelenými aktivisty, nadělají jenom škodu a krach civilizace.!!

T. Zlesa 3.3.2021 16:01

Většinou mám k rozhodnutím předků kohokoliv značný respekt. Pokud není jasné, že něco udělali v pomatení smyslů. Většinou tuším, že ta nepopulární opatření dělali z mnoha zjevných důvodů, o kterých se ani moc nediskutovalo, protože byly všem, celé společnosti, zcela jasné. U toho vystěhování Němců určitě platily všechny níže probrané důvody. Přidám ten můj hlavní - tehdejší rozumná většina všech zúčastněných zemí uznala, že dva národy v jedné lokalitě, ve velkém množství, je trvalý zdroj násilí do budoucna. Potvrdilo se to mnohokrát i potom - Jugoslávie, Africké země, Asie... další a další genocidy. Tehdy tomu rozdělení národů přály okolnosti a to, že se k tomu odhodlali, je velká věc. Mír na dlouhá desetiletí, minimální národnostní rozepře. Bylo to státnické, moudré. Poškozených jednotlivců bylo samozřejmě hodně. Plusy však převažují zcela jasně.

J. Jurax 3.3.2021 18:46

No, začasté s Vámi nesouhlasím, ale pod tohle bych se bez výhrad podepsal.

J. Urban 3.3.2021 15:56

Ohanet se Benesovymi dekrety je hoooodne sporne, ne-li hloupe. Benes abdikoval v roce 1938, znovu zvolen presidentem az 1946. Dekrety 1945 az 1946 vydaval jako soukroma osoba, byt vuli SSSR (ci spis Stalina) dosazena do nejvyssi funkce, jakou pravni vahu asi mohou mit?

P. Brich 3.3.2021 16:05

No jo. Jakou právní váhu může mít obnovení Francie, když ji dobyl utečenec de Gaulle za pomoci nepřátel Říše?

J. Jurax 3.3.2021 18:49

Ano, a navíc nevolený samozvanec! ;-D