6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
gerontusinza 16.5.2008 10:36

Proč tak málo adresně pane Zahrádko...

co chcete od této vlády, když tak vehementně podporovali technaře...... ? Daňový poplatník podle těchto pánů je tvor vhodný k ostříhání, oholení a k okradení.... ještě by jim pak chtěl mluvit do svých vlastních věcí.....:-/ inu není svoboda jako svoboda, každý má tolik svobody kolik si urve to jste ještě nepochopil....? Zeptejte se Langra..... Jistě vám neodpoví, leda byste jej nakopl, ale to prosím co nejdůrazněji ,aby se mu v mozkových závitech (má je prý spojeny se sedinkou) rozsvítilo...;-D Hezký den

Skoroprduch 16.5.2008 12:49

Re: Proč tak málo adresně pane Zahrádko...

Panu Langrovi schází už jenom malá čepice aby měl závity dva (100% nárůst inteligence)

jirka.s. 16.5.2008 16:10

Re: Re: Proč tak málo adresně pane Zahrádko...

No, za to ty s gerontosaurem máte oba čepice alespoň na 12 kg brambor, viď? ;-P

ubu 16.5.2008 22:41

Re: Proč tak málo adresně pane Zahrádko...

blbej jako vždy. To už je tradice

ixypsilon 16.5.2008 10:12

Jsou to zárodky

Hele, nechte toho, bývalý prezident přece řekl, že jsou to zárodky občanské společnosti. A ten tomu nějak rozuměl!

Jura Jurax 16.5.2008 11:47

Re: Jsou to zárodky

Zárodky? Neříkal záprdky občanské společnosti? :-D

ubu 16.5.2008 22:41

Re: Re: Jsou to zárodky

tos říkal ty

portwyn 16.5.2008 10:00

Technaři jsou jen mediálně vděční,

protože mají bizarní oblečky atd. Jsou zde jiné případy, nenápadnější, ale stejně otravující život lidem. Šestnáctiletý fracek, který se co víkend prohání na řvoucí terénní motorce maloměstem kolem dokola. Sedmnáctiletý frajírek co víkend jezdící v (pravděpodobně tatínkově) hondě nepřehlednou jednosměrkou tam a zpět, aby se předvedl. Party adolescentů na veřejných prostranstvích, kde dlouho do noci řvou, pijí a devastují vše, co jim přijde pod ruku. Na celé město dva policisté. A lidé mají strach se proti nim postavit, protože nechtějí mít další noc rozmlácená všechna okna.

Obecně jde o problém "zákony platí jen pro ty slušné" neboli "pravidla přede dodržují jen ovce". Média pochopitelně manipulují lidmi ve prospěch/proti některým skupinám (podle momentálních osobních a politických preferencí), takže aktuálně jsou fotbaloví fanoušci i technaři ti zlí. Otázku "Jak se asi budou mladí chovat, když jsme jim deset let tloukli do hlavy, že můžou všechno?" si ovšem naši čačtí žurnalisté nepoloží...

Technaři jsou jen jediná stránka problému. Křiklavá, nápadná, mediálně nafouknutá (i když pro místní velmi nepříjemná), ale ne nejpodstatnější. Podstata věci je v tom, že se společnost rozpadá.

ixypsilon 16.5.2008 10:15

Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

Bohužel si to lidé sice možná uvědomují, ale nechtějí o tom moc přemýšlet. Vždyť hudba ještě hraje...

Ypsilon 16.5.2008 10:18

Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

Neviděl bych to tak vyhraněně. Frackové na mopedech se proháněli vsí i v 70. letech a řvoucí partičky táhnoucí nocí ve značně ožralém stavu z tancovačky taky. Jen se z toho nedělal PROBLÉM.

portwyn 16.5.2008 10:29

Re: Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

Jo, jenže ta tancovačka není každý pátek i sobotu. A moped nenadělá takový kravál, jako kroska 250.

Pocházím z malého města a dodnes tam často jezdím. Ještě před deseti lety byla rozmlácená lavička celkem výjimečný jev - dnes pravidlo (a že to musí dát práce zlomit ty pěticentimetrové fošny a vyvrátit betonoé stojiny!). Vyvrácené odpadkové koše, zničené dopravní značky? Dnes normální. Ještě pře pěti lety jsem neměl strach jít sám v noci po autobusáku. Dvěma, třem, snad čtyřem bych se ubránil. Ale dvaceti?

Jura Jurax 16.5.2008 11:54

Re: Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

Ale dělal - přijeli esenbáci a pokud v té partičce nebyl někdo jaksi chráněný, srovnali to. A frackům na mopedech esenbáci sebrali ventilky a bylo vymalováno.

Ypsilon 16.5.2008 15:44

Re: Re: Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

Já žil v mládí v malém městečku, kde esenbáci stanici neměli, takže noční anabáze bez problémů - mobily  nebyly , i pevných linek málo ...Takže nějaké esenbácké zásahy byly jen náhodné. Spíše fungovala v  rozlícená stížnost rodičům, "hele, už nám zase řval pod okny " nebo "zamkni mu tu pinďasku, pes z něj řve jak pominutej"...

portwyne, zdemolovat lavičku kupodivu nevyžaduje žádnou zvláštní dávku vandalizmu. Stačí, když mlaďoši pravidelně hřadují na jejím opěradle, betonové "jéčko" na to není konstruované a postupně praskne. Nevím, já jsem byl zmlácen ještě před restauračním převratem na stanici metra partou skinů večer cestou z práce.....podotýkám, že jsem modrooký, jen vlasy tehdy jsem nosil dlouhé :-). Od té doby jse na budku nedostal a bydlíme na sídlišti

Jura Jurax 16.5.2008 11:51

Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

Otázku "Jak se asi budou mladí chovat, když jsme jim deset let tloukli do hlavy, že můžou všechno?" si ovšem naši čačtí žurnalisté nepoloží... no, za pár let z té mládeže budou právě ti čačtí žurnalisté :-/

Obecně - po sametu se kladl velký důraz na práva (celkem oprávněně, anžto byla komunisty okleštěna), ale zapomnělo se na povinnosti. A zapomíná se na ně dosud. Nejdebilnější slogan ze všech - nevaž se, odvaž se! - je normou.

portwyn 16.5.2008 13:05

Re: Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

Ono je taky výhodnější (pro byznys) lézt lidem do řiti než po nich chtít dodržování povinností...na to nikomu mobila neprodáte :-/ Základní premisa (show)bussinesu zní "bav se!", přičemž se tím myslí "nech se bavit" (už i bavit se sám dá moc práce...kromě té destrukce).

No a ten první odstavec...asi jo, ale co bude dělat zbytek těch, co se celý život učili jen flákat? Jo, já vím, budou řvát o dávky, protože přece mají právo na to, co už je dneska standard.

Lída 16.5.2008 13:33

Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

Máte pravdu, techno je jen nejviditelnější část problému. A taky to bohužel není jen problém adolescentů. U nás se zrovna před pár dny zabili v půl třetí v noci dva otcové rodin, když si pro zábavu jezdili velkou rychlostí po rovné městské třídě mezi obytnými domy na rychlé motorce.

portwyn 16.5.2008 18:05

Re: Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

A to ještě bylo štěstí, že to bylo v noci a nezabili nikoho jiného...

cobaya38 16.5.2008 16:55

Re: Technaři jsou jen mediálně vděční,

když čtrnáctiletý fracek „ubalí“ jednu učitelce zato, že dostal „kouli“ a ta upadne do bezvědomí, odveze ji sanitka, je to pouze přestupek proti kázeňskému řádu, možno snížit známku z chování. Pokud tatáž učitelka dá lehčí pohlavek témuž parchantovi, který terorizuje celou třídu, dopustí se zločinu, který vyšetřuje policie, jako týrání, omezování, atd. A dokonce to řeší soudružka ministryně Džamila, která ve svém hen's brain navrhuje zakázat lepanec i rodičům. Lidi, co toto je za společnost, povězte mi, to snad už všichni přišli rozežraností o rozum ???????

karel 16.5.2008 9:50

Policie

Nevim vubec o čem je tady řeč. Je přece věci policie a statniho zastupitelstvi dohližet na dodržovani zakonu. Pokud je při technoparty porušen zakon měla by policie neprodleně jednat. Pokud je policie napadana sdělovacimi prostředky nebo politiky za dodržovani zakona, měla by tyto stihat za navaděni k porušovani zakona.

Jura Jurax 16.5.2008 11:59

Re: Policie

No, máte pravdu. Jenže u nás to takhle nefunguje.

Milda 16.5.2008 9:44

Zmatení pojmů a souvislostí.

Článek je v akademické rovině výborně napsán. Z hlediska reálné praxe je to naprostý blábol.

Jak chcete udržovat cosi jako právo a pořádek, když např. neonacisti mají ochranu policie a Greenpeace si táboří ve vojenském prostoru???

Kenavp 16.5.2008 12:22

Re: Zmatení pojmů a souvislostí.

A na komunisty se jaksi zapomnělo?

MLOK1 16.5.2008 9:36

DYŠ JE TA SVOBODA......

Což takhle -  pohnojit prasečí kejdou všechny pozemky, přilehlé k místě konání techno-party??? Nejlépe letecky.

       Vy do nás decibely - my do vás smradem!!! A bude to fifty-fifty.:-):-):-)

AndyO 16.5.2008 9:39

Re: DYŠ JE TA SVOBODA......

myslíte něco jako Myvámtonedámeradějtozbouráme? ;-D;-D;-D

Majitelé nejsou čuchoslepí a dobře ví, že louka politá prasečí kejdou je podstatně větší problém než týden technoparty.

Ještě máte nějaký dobrý nápad?

Milda 16.5.2008 9:45

Re: Re: DYŠ JE TA SVOBODA......

;-)

loula 16.5.2008 9:47

Re: Re: DYŠ JE TA SVOBODA......

Jo, na vedlejší louce uspořádat dechovkovou párty. On takový klarinet, prohnaný přes megawatový zesilovač, dokáže také udělat své. Možná by potom technaři odtáhli. Říká se tomu vyhánět čerta dáblem.

MLOK1 16.5.2008 9:57

Re: Re: Re: DYŠ JE TA SVOBODA......

A víte milý loulo, že to opravdu funguje?

       Jednou jsem takto proti příliš hlasitému! "technu" ze sousední chalupy - v paneláku by to nebylo vhodné řešení,  vyrukoval s Bethovenem!!! Stačil na to stařičký  Transiwatt a dvě 40 litrové bedny. Techno se za chvíli ztišilo a Bethoven i já jsme měli klid.:-)

Ypsilon 16.5.2008 9:58

Re: Re: Re: DYŠ JE TA SVOBODA......

Ale pak už snad přestává být problém nadměrný hluk a jasně se rýsuje odmítání "jiného" způsobu zábavy ne?

MLOK1 16.5.2008 10:40

Re: Re: Re: Re: DYŠ JE TA SVOBODA......

Ne Ypsilone - v tomto případu to byl opravdu hluk. Byl už dost pozdní večer a moje děti nemohly spát. Tak jsem to zkusil takto - a ono to kupodivu pomohlo.

       I když! Mám -li být naprosto upřímný, Bethoven a  t. zv. vážná hudba všeobecně, jsou mi neskonale bližší nežli techno a různé diskosra*ky.

aljav 16.5.2008 10:02

Re: Re: Re: DYŠ JE TA SVOBODA......

těm technosmažkám je po pár "pilulkách" stejně asi jedno co slyší !