4.10.2022 | Svátek má František


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
fox 16.5.2008 7:54

Re: všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější

souhlas.Jo vzývat Reagana,to by se vám líbilo.Jenže v Čechách nereálné.Nikdo by ho nezvolil a jeho přístupy by tady neprošly.Viz příspěvek I.Gabala.

Ypsilon 16.5.2008 8:00

Re: všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější

Dovedete odlišit kravál amatérsky provozovaného techna a komerční agenturou provozovaného "open air" fes'ťáku? Já ne.

pig 16.5.2008 8:42

Re: Re: všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější

Ten trvá tak max. 2 noci a pořadatelé se dohodnou s obcí na finanční kompenzaci (např. Benátská noc na Malé Skále). Kromě toho po sobě uklidí, obec vybere od stánkařů svinské peníze za provozování stánků, etc. V neposlední řadě je termín akce znám dlouho dopředu a můžu se zařídit (třeba tím, že odjedu, ožeru se, nacpu si vatu do uší). Technaři se sletí nečekaně jako kobylky, svým tuc tuc otravují týden a zase zmizí.

Ypsilon 16.5.2008 8:52

Re: Re: Re: všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější

Některé letní festivaly jsou i delší. Ano, obec si přijde na nějaké peníze a tak její obyvatelé musí držet hubu, že. Kšeft je kšeft a mimo jiné  "vo tom to celý je"

zz 16.5.2008 9:07

Re: Re: Re: Re: všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější

Jaksi všichni - ať nevědomě či úmyslně - zamlčujete ten největší rozdíl. Na organizovaném a řádně povoleném festivalu je dodržován noční klid. A je i kontrolována hladina hluku.

Ypsilon 16.5.2008 10:12

Re: Re: Re: Re: Re: všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější

Ale, ale. Před dvěma či třemi lety jsme náhodou byli u známých v Sázavě v době konání nějakého komerčního festivalu a kravál panoval celou noc. O kontrole hladiny hluku bych nemluvil ani při koncertech na pražské Letné, záleží na meteorologické situaci. Pamatuji si, že snad po koncertu Stounů to bylo přetřásáno v tisku...Prostě kšeft je kšeft.

Když se chce hledají se řešení , když se nechce hledají důvody, jak prosté

Smoker 16.5.2008 15:29

Re: Re: Re: Re: Re: všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější

...aha... doporučuji dojet si na Pradubický SUMMER OF LOVE -  ty housesračky jsou slyšet na druhém konci města...

pig 16.5.2008 12:01

Re: Re: Re: Re: všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější

Jé, tak to nejsou 2 dny ale 3 :-). Na nich pak stejně bývá 2. příp. další noc ta hudba mnohem tišší (hvězdy se vyplácají první den). A ano, obec si přijde na nějaké peníze a z nich nechá třeba opravit autobusovou zastávku, takže obyvatelé obce nemoknou. Z technařů maji houbeles.

Lída 16.5.2008 13:37

Re: Re: Re: všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější

Musím říct, že nevidím velký rozdíl mezi hlukem z Open Air festivalu a z Techno párty. Obojí je zábava na úkor okolí.

hamar 16.5.2008 5:14

Zdrojů hluku je mnoho ...

Silnice narvané kamióny, zvyšující se letový provoz ... zde budou také porušovány hlukové limity dané zákonem a vliv na člověka je více zničující ... Budou povoláni Blaničtí rytíři, aby to vyřešily? P.S. Začíná to technaři (pak třeba přijdou na řadu Open Air koncerty, koncerty na stadionech, ...) a končí tím, že zahrádky nemají co dělat v Praze, či že město je pro bydlení, ne aby tam byly parky ...

Chris Kelvin 16.5.2008 8:20

Re: Zdrojů hluku je mnoho ...

Město není pro bydlení, ale aby se tam dělal "byznys". Bydlí se za městem a do kanceláře se zásadně dojíždí autem. Realita dnešního dne.

MLOK1 16.5.2008 9:28

Re: Zdrojů hluku je mnoho ...

Budou povoláni Blaničtí rytíři, aby to vyřešily?

       Tak ti by to milý hamare opravdu vyřešily:-)

Jenda 16.5.2008 16:39

Re: Zdrojů hluku je mnoho ...

Sum silnice se da ignorovat rozhodne snaz nez neustaly pravidelny bezmyslenkovity rambajz techna. Dokud ho neprorizne nejaky vytuneny trouba s vytunenym vyfukem.

seegr 16.5.2008 2:51

aha

Jsi asi upad tohle, je kultura ne pedofilie!A co ty cirkularky ve 4 rano?

loula 16.5.2008 6:20

Re: aha

Syn bydlí v chráněné oblasti. Opravuje barák - jako ostatně řada lidí ve stejné obci - a tak musí používat míchačku, i tu cirkulárku, a pod. Ale platí tam pravidlo, že  tyto hlučné stroje běží pouze od 9 do 18 hodin, v neděli neběží vůbec. A také to jde.

Lobo 16.5.2008 9:03

Re: aha

Cirkulárka ve 4 ráno? To nic, to jsi asi měl špatnej trip.

Ypsilon 16.5.2008 1:51

Záhada

Zajímavé je, že vadí převážně jen akce technařské, tedy akce organizované většinou amatérsky na pronajaté louce někde za vsí. Komerční ,také několikadenní, fesťáky nikdo nenapadá, přesto, že kravál je stejný.

Čím to je? Dovedou města a obce svým obyvatelům zdůvodnit kravál báječným výnosem z pronájmu areálu, či koupaliště pořadatelům festivalu? Nebo je za nechutí k technařským akcím spíš odpor k někomu , kdo nepotřebuje akci zvenku organizovanou a baví se křepčením při podivné muzice? Nějak mi článek pana Zahrádky poněkud  připomíná výpady bolševiků proti Plastikům, DG 307 a podobným nemainstreamovým kapelám a jejich fanouškům. Podotýkám, že počet opilců, zhulenců a jinak sjetých bude na oficiálních fesťácích i na akcích technařů podobný.

cimbal 16.5.2008 6:24

Re: Záhada

Uchází Vám podstata. "Oficíální festivaly" mají pořadatele, který odpovídá za akci ( od povolení od obce, místa na parkování až po zajištění toalet ).

daemon 16.5.2008 7:35

Re: Re: Záhada

nikoli milý zlatý, třeba letošní, nejvíce propíraný v médiích, u strakonic pořadatele měl.

problém je skutečně v tom, že to není již společností přijatý rock, ale zatím nepřijatá elektronická hudba. kravál, drogy, problémy - to vše mají tyto subkultury společné, rozdíl je pouze v tom, že technaři jsou příliš noví a proto příliš odlišní.

Ypsilon 16.5.2008 7:46

Re: Re: Re: Záhada

Naprostý souhlas. A jen znovu dodám, že asi hoodně vadí, že si to technaři organizují sami a nenechají si cpát nějakou agenturou na co mají křepčit

baltahsar 16.5.2008 7:56

Re: Re: Re: Re: Záhada

A hlavně to neni kšeft pro navazující pornoprůmysl, tedy podiovou travesty šou s plešatou zpěvačkou a Sílou Bílou ;-) a neživí to Hušáka a další kámoše ;-D

GLOWi 16.5.2008 8:37

Re: Re: Re: Záhada

Milý zlatý,

nemáte pravdu, To že měl "pořadatele", neznamená, že by to měl po všech stránkách organizačně zajištěno. To že si pronajmu louku a přivezu par toi-toiek, není všechno.

Ypsilon 16.5.2008 8:49

Re: Re: Re: Re: Záhada

A co víc je třeba? Ještě úklid po ukončení. Ten se, pokud akci předčasně neukončili poliši, snad také vždy konal. Dávat avízo všem stánkařům v okolí snad třeba není. To se dá zajistit samozásobením nebo stánkem u pojízdných aparatur.

cimbal 16.5.2008 8:58

Re: Re: Re: Záhada

A milý zlatý, zajistil pořadatel, aby se festival nerozlezl i na nepronajaté pozemky? 

d 16.5.2008 12:08

Re: Re: Re: Re: Záhada

mily zlaty, provozovatel se stara o to co se deje na pozemku ktery ma pronajaty

zadny zakon mu nedovoluje peskovat nekoho na jinem pozemku

Jenda 16.5.2008 16:26

Re: Re: Re: Re: Re: Záhada

V tom pripade, proc pronajimat tak velky pozemky, staci par ctverecnich metru na aparaturu a ty nahodne kolemjdouci co se jen tak usalasili na jinem pozeku ja preci nemuzu peskovat ...

Jakub 16.5.2008 7:42

Re: Re: Záhada

jenže hlučnost těchto akcí je stejná, o nějakém nočním klidu nemůže být ani řeč a přesto nikdo  letní festivaly nezakazuje

baltahsar 16.5.2008 7:59

Re: Re: Re: Záhada

Stejně jako horský dráhy a kolotoče, celej duben de nedalo v klidu projít po Stromovce, třeba. Prostě když je to oficiální kšeft, je povolený všecko, a hluk je najednou přirozenej projev života, tudíž je nesmysl ho omezovat, jak pravil při jednom svym vetu (co má prezident učinit nejvejš třikrát za volební období ;-) pan Narcis Hradn9 ;-D

GLOWi 16.5.2008 8:40

Re: Re: Re: Záhada

Víte, ono to je tak, že je někdo POVOLUJE.

Doufám, že chápete ten rozdíl.

Je Vám také doufám jasné, že kdyby nebyly povoleny, tak by se nekonaly.

Otázka jestli by to povolení měly dostat či ne je na jinou diskusi.

PetrN 16.5.2008 10:29

Re: Re: Re: Re: Záhada

Vedle jak ta jedle. Takovéto akce se nepovolují. Pouze se ohlašují. A správní orgán je následně může zakázat ze stanovených důvodů... ;-)