12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiri 24.12.2009 1:13

Re: No nevim, nevim

Inu, to je ten nejklasictejsi omyl, ktereho se dopousti spousta lidi - vetsinou lidi z byvaleho "vychodniho bloku". Pred priblizne 10-15 lety se priblizne 60 zemi podrobilo standardizovanemu testu absolventu 7-8 trid (matematika a prirodni vedy). Nerad vam to rikam, ale napriklad Cechy (a s nimi i veskere ostatni staty toho vyse zmineneho bloku) dopadly hrozive, daleko za napriklad Kanadou a USA. Nejlepe si ve vsech kategoriich vedlo Finsko (coz jsem, uprimne receno) necekal.

A. S. Pergill 24.12.2009 0:55

Re: No nevim, nevim

Ta absolventka, pochopitelně, nedostala PhD (co se píše za jméno), ale doktorát - PhDr. nebo PaedDr. (co se píše před jméno). Jinak obecně platí, že náš maturant má znalosti a dovednosti západoevropského / US bakaláře, náš bakalář magistra atd. (a bude to ještě nějaký čas platit, než se EUrohovadům podaří naše školství dostatečně poprznit).

NevericiTomas 24.12.2009 0:50

Re: Economist - pro anglicky čtoucí

Mysleno Mariino dilko

NevericiTomas 24.12.2009 0:48

Re: Economist - pro anglicky čtoucí

TO JE SVINSTVO...:-(

Jiri 24.12.2009 0:46

Re: Economist - pro anglicky čtoucí

Tak to jsme cetli kazdy jiny clanek - google asi nebude prilis spolehlivy prekladatel. Autor kritiky ma Mary za zle, ze vycita chyby Cechum a Slovakum s gustem, ale chvali ji za vytecny vyzkum.

JaS 24.12.2009 0:40

Není na škodu,

když se takové názory srazí. Aspoň se občerství povědomí, o co šlo. Dík!

Jiri 24.12.2009 0:39

No nevim, nevim

Pane autore, nevim, nevim. Nektere casti vaseho clanku me vedou k presvedceni, ze jste to pri tom cestovani bral ponekud povrchne. Abych to vzal od zacatku - vase uvaha o tom, ze vysokoskolske vzdelani muze v Americe ziskat kde kdo... je ponekud polovicata. Ziskat PhD v Americe je rozhodne o poznani tvrdsi orisek, nez ziskat doktorat v Cechach. Videl jsem na vlastni oci absolventku 4 lete vysoke pedagogicke, ktera za "dobry prospech" ziskala automaticky doktorat. Tak to by se vam v Americe nepovedlo i kdybyste se rozkrajel. Vase uvahy o prazskem jaru - inu, ja tam take byl a nemohu se zbavit pocitu, ze ten souboj mezi dvema frakcemi KSC byl ten rozhodujici faktor. Ze my jsme to citili jinak je pravda, ale na nase pocity kazdy kaslal. Dodnes vidim pred ocima Sasu jak v televizi prohlasuje, ze demokracie je pekna vec, ale pouze pod taktovkou KSC. A co se tyce osobnosti, jejichz jmena mely kolem sebe aureolu posvatnosti (nikoliv treba v ucebnicich, ale mezi lidem), inu ja jsem tem pocit mel (Masaryk, Benes, atd.). Netvrdim, ze pani autorka ma pravdu (s chuti si ovsem tu knihu prectu), protoze nejsem historik, ale celkem chapu nazor pana Adlera, ze pohled zvenci neublizi, a ze historie, at uz uredne psane nebo ne, jsou vzdy tak nejak psany ve prospech toho ci onoho naroda.

autor 24.12.2009 0:36

Re: Economist - pro anglicky čtoucí

Doporučuji si kliknout a pro neznalé angličtiny použít pro překlad Google. Autor kritiky knihy oné Mary vpodstětě souhlasí s mým názorem.ta ženská je nejen hloupá ,ale je zaujatá a i kritik poznal, že opisovala hlavně od fanatických sudetských milovníků Henleina .

Bizon 24.12.2009 0:22

Jsou to bez pochyby obrazy Mikuláše Medka ....