12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kalamajka Mike 24.12.2009 8:46

Re: No nevim, nevim

Titul Bc. (3 roky řádného studia) dále navazuje Mgr. (2 roky řádného studia) lze rigorózní zkouškou a prací povýšit na (PhDr., JUDr. atd.; tzv. malý doktorát) psáno před jménem. Titul Ph.D. (tzv. velký doktorát) lze získat dalšími 3 roky řádného studia.

Nemluvě o pedagogickém titulu profesor, který je nesrovnatelně těžší získat v ČR než v USA.

čtenář 24.12.2009 8:44

Dočasnost na furt, která trvala jenom 21 let, aneb "voko bere" :-))))

"Nazývat celý proces, který proběhl v ČSSR od ledna 1968 až do okupace, … jako bohapustý souboj mezi dvěma klikami ve vedení mafiánského spolku jménem KSČ, který nemohl dopadnout jinak než tak, jak dopadl... je podlé a hloupé."  -  máloco bylo v československé historii tak režírované z Moskvy, jako právě tzv. Pražské jaro. Smyslem akce Moskvy bylo nastolit v ČSSR takovou situaci, která by mohla ideologicky a politicky odůvodnit obsazení Československa a zajistit smluvní rozmístění sovětské armády na čsl. území. K tomu všemu Moskvě sloužil právě onen "obrodný proces", který technicky vymyslelo sovětské vedení, jemuž tehdejší šéf čsl. komunistů Novotný a jeho ministr obrany Lomský od roku 1964 tvrdošíjně odmítali přijmout smlouvu o rozmístění sovětských vojsk v ČSSR. "Obrodáři" kolem Dubčeka byli pouze použiti pro cíle Moskvy a o skutečném záměru moskevských komunistů neměli vůbec žádné tušení. Za tou svou cestou "socialismu s lidskou tváří" si stáli a v plném rozběhu si naběhli na moskevské vidle. Moskevský bolševik tak mistrně dosáhl strategického cíle, posunout vlastní vojenskou sílu dále na západ v srdci Evropy a vyrovnat tak přítomnost amerických sil na druhé straně Šumavy a Českého lesa. Následně se Moskva pokusila rozvinout činnost globálně a dosáhnout strategické cíle v Jižní Americe, ale její snahy byly 11. září 1973 zastaveny chilskou armádou a od té doby se započal konec "tábora míru a socialismu".

Jiri 24.12.2009 8:38

Re: Economist - pro anglicky čtoucí

I ja jsem to cetl v originale a nemohu si pomoct - to cituji z toho clanku - autor te kritiky chvali bezvadny vyzkum, ktery autorka udelala a ma ji za zle, ze se opira o Cechy s prilis velkym gustem. Navic dodava, ze kazdy narod mel ve sve minulosti pochybne chvile - coz ma samozrejme pravdu, ale Mary pise o Ceskoslovensku. Pan Adler se ostatne take zminuje o tom, ze kazdy narod vidi sve dejiny ponekud jinak nez jeho sousede.

Kvak 24.12.2009 8:38

Re: Mozna mel pan Vlk

... Nevím, kdo a co učil kolegu Adlera, profesorku asi neučil nikdo nic... Co to tady proboha kdo blábolí, že bychom nevěděli, že šlo o lidi živé a často velice rozporné? Kdo tyhle pitomosti tý Mary nakecal? A proč je Adler opakuje? ... Myslím, že p. Vlk trpí pocitmi nadradenosti nad svojimi blížnymi, ktorí sa opovažujú spracovať informácie inak, ako si ich osvojil on. ... Jestliže někdo chce cokoliv psát o hranicích, měl by si nejprve zjistit fakta. Hranice Čech a Moravy jsou již více než tisíc let prakticky stále stejné... Toto tvrdenie o faktoch, hraniciach a pojmoch, ktoré označujú, pochádza z konkrétneho prostredia a času. Treba viac ako údajné rozčúlenie publicistu, p. Vlka. Iní majú rovnaké právo na nezávislé myslenie a samostatný názor. Po p. Heimanovej môže hocikto formulovať celú kopu bolestivých skutočností alebo otázok. Možno sú tak trochu vadné súčasné české učebnice dejepisu.

Kalamajka Mike 24.12.2009 8:35

Re: Ta Marena je krava

Nedovolila, protože anglicky umí kdekdo. Takže je bezpečnější plácat nesmysly o středu a východu Evropy.

twin 24.12.2009 8:33

Jen tak pro pořádek

Těšínsko bylo jedním z hornoslezských knížectví, která byla od 14. století dlouhodobě součástí zemí Koruny české. Na rozdíl od ostatních slezských knížectví zůstalo společně s Opavskem i v 18. století součástí habsburské monarchie. Obyvatelé byli slovanští Slezané (ti se udrželi jen v malé míře na venkově), Němci a od vypuknutí průmyslové revoluce Poláci, kteří sem masově přicházeli za prací.   

Kalamajka Mike 24.12.2009 8:29

Re: At uz si pani Mary jakkoliv vymysli

Také tu myšlenku šířil T.G.M, který byl sám směskou několika národů. V každém případě se ukázalo, že národní stát má své opodstatnění a umělé slučovánínárodů do větších celků je dlouhodobě neudržitelné.

Kalamajka Mike 24.12.2009 8:23

Vlk je opět pravdě blíže

Např. vliv sovětských "poradců" na vývoj ČSR (politické procesy apod.) v padesátých letech je mnohokráte zdokumentován a nezpochybnitelný.

Takováto "profesorka", co plácá nesmysly o celé Východní Evropě, by neměla dostat ani bakalářský titul, natož Ph.D. :-/

Jen nechápu, čeho si starý Vlk na Adlerovi váží? 8-o

jj 24.12.2009 8:22

Re: Autor článku

Madam, přečtěte si nebo si nechte přeložit  recenzi na níž je odkaz níže. Autor dílo četl, ale stejně mu vyčítá zaujatost (opak nestrannosti). "Myth-busting is fun but it can easily become tiresome. ...she spoils

her case by sounding spiteful." ...."Ms Heimann is right to highlight the messy opportunism that surrounded

the break-up of the Habsburg empire. Czechoslovakia was an artificial

creation. But so, in the end, are all countries." ..."Like everyone, Czechs and Slovaks have plenty to be ashamed of. But they have plenty to be proud of too."

Jarda 24.12.2009 8:15

At uz si pani Mary jakkoliv vymysli

 V tom jmene knizky ma pravdu, idea cechoslovakizmu selhala a protoze na ni byl postaven taky ideal statu, selhal s ni i spolecny stat Cechu a Slovaku.

Kajda 24.12.2009 8:12

Re: No nevim, nevim

Patřil do testu i zeměpis? Já jen, že mnozí, i vysokoškolsky vzdělaní, Američani vědí, že existuje Evropa, ale vyjma Francie a Německa už mají další státy problém rozeznávat neřkuli určit jejich polohu. A když takto selže i nositelka titulu PhD a ministrině obrany USA , tak ty testy nějak pokulhávají. Nehledě na to, že přibližně 30% nynějších amerických vysokoškolákpů umí psát pouze tiskacími písmeny.

Jindra 24.12.2009 8:06

Re: Autor článku

Podobnou myslenkovou konstrukci "nectl jsem - ale bezpecne vim"si pamatuji z ledna 1977.

Jindra 24.12.2009 8:00

Mozna mel pan Vlk

Skoncit tim, ze kolegu Adlera "nemusi".

Rozebirat kritiku knihy, kterou necetl je vazne uz trochu mimo..

Kajda 24.12.2009 7:48

Re: Kam se na vás hrabe pani profesorka, autore!

Ale v tom má pan Vlk pravdu. Gottwald už od první republiky snil o socializaci Československa. Vzorem mu byl tehdejší SSSR jakožto byl první socialisticý stát na světě. Gottwlad snil o něčem podobném, ale v rámci možností československého státu. Stalin mu po II.SV však sebral všechny iluze, respektive mu šlápl na krk, a vše ostatní se pak dělo pod taktovkou Stalinových vykonavatelů.

jančar 24.12.2009 7:45

Já to pořád říkám,

že Vlk je pavlačová drbna! Gottwald byl před válkou v Rusku, kde dostal od Stalina instrukce, a on prý snil o vlastní cestě k socialismu. Snil nebo musel "snít", podle Stalina?

franta 24.12.2009 7:38

Spočítejte si

kolikrát autor v článku sebekriticky uznává, že "neví", přesto dojde k závěru, který se mu líbí. Typický Vlk jako obvykle.  

Fleischer 24.12.2009 6:59

Re: Economist - pro anglicky čtoucí

Jen o fous jsme unikli třetí, tu chtěl zase vyvolat Stalin.

Fleischer 24.12.2009 6:55

Re: No nevim, nevim

Já si také rád tuto knihu přečtu, třeba i v originále, pokud se mi ji podaří obstarat.

honzak 24.12.2009 6:50

Re: Autor článku

a tys to četla, Evženko? Taky ne, že? A kopnout si musíš...

Máš už uvařeno a napečeno jako správná Hausfrau? Jestli ne, tak použij POUZE  sudetské recepty, aby ti chutnalo, ...!...!...! (nebýt Štědrý den, tak jsem místo tří teček napsal pravé významy).

Han 24.12.2009 5:51

Kam se na vás hrabe pani profesorka, autore!

"Gottwald dlouho snil o vlastní cestě k socialismu." 8-o

Ten výrok kandiduje na "Perlu roku"!

Harpyje 24.12.2009 5:31

Autor článku

sice knihu nečetl, ale i přesto je mu jasné, že "paní profesorka nezná nic z českého dějepisu a literatury", protože " profesorku asi neučil nikdo nic", a tudíž jsou "tvrzení paní profesorky, jak se zdá, od začátku ...nesmyslná, hloupá a lživá."

"Chce to čas a odstup. A inteligenci a nadhled." Jak to autor vidí, "paní profesorce jsou tyto vlastnosti vzdálené."

Baubo 24.12.2009 5:16

Re: Ta Marena je krava

Jací Poláci zabili sv. Vojtěcha?. Byli to přece pohanští Prusové.

Věru by mě zajímalo, zda by by si paní Mary dovolila napsat podobně objevnou knihu o dějinách Irska. Není to také stát, který selhal? Dodnes nedocílil územní celistvosti, nevyřešil ani otázku etnickou ani náboženskou.  Původní jazyk uchovává jen z nacionalistických důvodů, děti se jej musí učit ve škole, ač jej nikdy nebudou používat.Jen si ale  zkuste před Irem pochválit Angličana, nebo pochybovat o tom, že cokoli je na světě dobrého, nevynalezl Ir. .

zalozak 24.12.2009 3:02

DEKUJI AUTORE, DEKUJI!

Nezbyva nez podekovat autorovi, i kdyz vyvracet nazory sebepresvedcenych jedincu (jako je napr. autorka one knihy) je obvykle hazenim hrachu na zed.

Knihu jsem mel poteseni si projit (i kdyz se musim priznat ze to bylo prece jen trochu rychlocteni). Prvnim dojmem je ze B. Dolezal a M. H. je snad inkarnace jednoho cloveka :-):-)

Dle meho, ciste soukromeho nazoru je to kniha blba. Je silne ovlivnena zcela zjevnou agendou kterou ma autorka v hlave jiz od zacaku (coz je i v nazvu knihy) a misto historie zde pouze doklada utrzky vice mene znamych faktu ktere si vhodne prizpusobuje. Navic, coz je bohuzel problem zapadnich historiku, je zde vice snaha o napsani dobrozduzneho romanu a zlu a dobru nez o analyzu faktu (ktere mohou byt prirozene, mene ctive)... Nicmene kazdy ma prave na svou interpretaci, s tim se tezko da neco nadelat.

Proto jeste jednou dekuji autorovi za trochu pohledu na vec z druhe strany - je to potreba.

Helmut von Fartland 24.12.2009 2:38

Ta Marena je krava

Jiste do toho  hloupeho dila, ktere nemam v umyslu cist, nenapsala, ze jsme vynalezli lodni sroub, ruchadlo a kostku cukru. Navic Polaci nam zabili Svateho Vojtecha. Co je ceské to je hezké!

JH 24.12.2009 2:38

>Jiri: ... ze pohled zvenci neublizi, ...

Ne, neublíží, ale pomluvy ano! A ještě horší je 100x opakovaná lež, jak to tady předvádí každou chvíli Herr Doleschall :-(

Ivana Rapkova 24.12.2009 2:10

Re: No nevim, nevim

Mate recht

68 24.12.2009 2:01

Re: No nevim, nevim

Nejen to, šel bych dále a dovolím si tvrdit, že náš český starosta má dovednosti US guvernéra státu minimálně, náš domácí absolvent školy mateřské při bližším pozorování projevuje intelektuální kvality US maturanta, také minimálně, a tak je to se vším. Se vším. Jen si to proboha nepokazme, nebo pudem do kytek už zase i přes všechny tyhle výhody a nebetyčný přirozený náskok. 

Hubert Mašín 24.12.2009 1:50

Re: Economist - pro anglicky čtoucí

Je tam celkem zajímavá diskuze, pobavil mne ten názor, že za všechno může W.Wilson, protože zcela demokratickým Němcům ve všech poražených státech po první světové nedovolil se spojit v jednom superstátu, který by určitě byl úplně mírumilovný a Adolf Hitler by v něm nemohl hrát žádnou roli. To už člověk fakt neví, jestli jde ještě o propagandu nebo jen naivitu někoho, kdo o tom ví asi tolik, jako já o kořalce z kaktusů. Takže nejen druhá světová měla vlastně dopadnout opačně než dopadla, ale už první. Stačilo nechat Němce vyhrát aspoň jednu a bylo by dobře až na věky. Skutečnost je bohužel taková, že jim jedna prohraná nestačila a museli jsme s nimi všichni dělat reparát.

calixaren 24.12.2009 1:15

Re: Economist - pro anglicky čtoucí

Google mozna neni dost spolehlivy prekladatel ale odkazovana recenze (cetl jsem ji v originale) doopravdy hodnoti autorku jako extreme zaujatou a neobjektivni...

Hubert Mašín 24.12.2009 1:14

Re: Economist - pro anglicky čtoucí

"Like everyone, Czechs and Slovaks have plenty to be ashamed of. But they have plenty to be proud of too."

Ono ale jde především o to gusto, víte ? Jak u paní Heimannové tak u pana Adlera. Kdyby nebylo  zcela zjevného gusta, tak by ani ta recenze nemusela končit takhle, protože to je jinak věc naprosto samozřejmá, kterou opravdu nemusí žádný recenzent na konec každé recenze v nějaké příhodné formě přidávat.