Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PETICE: Žádáme změnu příslušných zákonů

Žádáme změnu příslušných zákonů tak, aby již nebylo možné setkat se v lese s ozbrojenými myslivci, kteří i přes možný úbytek duševních sil a snížené smyslové vnímání mají zbrojní průkaz a platný lovecký lístek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RP

Nebo třeba by to chtělo změnit zákon tak, aby majitelé lesních a polních pozemků v extravilánu nemuseli strpět invazi všelijakých vandalů a neználků a mohli si sami určovat, komu na své soukromé pozemky dovolí přístup a komu ne. Beztak institut volného vstupu na tyto soukromé pozemky dávno ztratil svůj základní sociální význam a sice přinést obživu či přilepšení chudým vrstvám na vesnici. Aby chudí mohli získávat dřevo na zimu sběrem klestí, chudé děti peníze na školní učebnice sběrem borůvek v létě a obecně aby chudí získali přivýdělek sběrem lesních plodů, hub léčivých bylin. A některé řemesla chudých lidí získala v lesích zdroj výchozích surovin. Třeba proutí a sítí pro košíkáře, kořeny některých dřevin pro dýmkaře, zdroj lepu a ptáčků pro čihaře, zdroj určitých dřevokazných hub pro výrobce čepic a klobouků atd.

Jenže dnes chudí lidi do lesa ani nepáchnou, ti zůstávají ve svých vyloučených lokalitách, do lesa chodí hlavně ti bohatší.

0 0
možnosti
Foto

Ono by pro začátek bylo krásné, kdyby ti samí majitelé lesních a polních pozemků v extravilánu mohli rozhodnout o tom, jestli jejich pozemek bude honební nebo nehonební.

0 0
možnosti
KK

Myslivce, který by zastřelil mého psa, nebo mou kočku, toho bych na místě popravil. I kdybych z to šel sedět.

0 0
možnosti
JV

J68a36n 31V65i33n40t41r

12. 3. 2023 15:53

Ve skutečnosti bych to určitě neudělal, ale mám také takové myšlenky....

0 0
možnosti
ŚS

Současný paragraf je jasný a logický. Myslivec neměl právo psa usmrtit a dopustil se trestného činu, za který může dostat rok. Majitel a každý člen jeho rodiny může v občanskoprávním sporu vysoudit pěkný balík za nemajetkovou újmu. Chápu rozzuřené ochránce. Stát se to mému psovi, budu souzená za pokus vraždy. Ale napařit někomu 5 let asi řešení nebude.

0 0
možnosti
VM

VINA, JE NA OBOU STRANÁCH SPORU.

0 0
možnosti
Foto

Zkusme si to shrnout.

Nějak všichni víme, že po přírodě pobíhají krom lidí i jiní tvorové. Od mravenců až po zajíce. Občas vysoká, prase, myš... Různí ochránci přírody nám již léta vysvětlují, že šelma tomu jen prospěje. To je něco, s čím bez problémů souhlasím. Evidentně to tak funguje, bez sebemenších problémů, od chvíle, kdy první virus sežral kolegu.

Neexistuje na světě pes, který by sám strhnul srnčí. Na to je potřeba smečka. A jestli to zvládne jeden pes, tak ta srna mohla být o den později kořistí kočky, nebo vrabce. Kočky mi kolem baráku běhají volně. Stejně jako o pár km dál vlci. A někdo chce, aby mi tam, kde běhají vlci, pár rysů a za kopcem rodina medvědů byl pes na vodítku? Proboha proč? Ten pes je stejnou součástí přírody jako sova. Nebo pavouk. Nebo dítě, které také málokdo vodí na špagátu.

Trochu si vybavuji dobu, kdy mi bylo čtyřicet, po mnoha letech jsem se vrátil do místa prvních vandrů, prvního lezení, a kolem mne pobíhal pes zvící 4,5kg živé váhy, včetně asi kilogramu srsti. Potkal jsem zelenou uniformu a řešil problém. Jasně. Pes byl dominantní, lovecké povahy y občas mi přinesl živou, oslintanou myš, kterou stejně nechal odejít, ale nebyl na vodítku. Neměl ani obojek. Po delších hádkách to skončilo policií, správním řízením a pokutou. Tu pokutu jsem zaplatil z důvodu, který nby asi málokdo předpokládal. I když ochrana přírody v tom měla hlavní slovo. Pes bez vodítka, běhající mimo vyznačenou cestu, svými drápky mohl narušovat vegetaci.

Takže běžte tam, kam by to Vaše maminky nechtěly slyšet.

0 0
možnosti
BH

Já žádám změnu zákonů, aby debilové se psama nechodili volně a nepouštěli psy na 2 m od sebe.

0 0
možnosti
RL

No, já myslím, že debilové nemají rádi psy, a ani jiná zvířata. A ani jiné lidi. :-P

0 0
možnosti
RP

Problém je v tom, že na soukromé pozemky, pole a lesa v extravilánu je našimi zákony na vlastníka těch pozemků naloženo věcné břemeno volného pohybu neznámých lidí bez povolení vlastníka toho pozemku. A spousta lidí nechápe, co to znamená. že i když tam mohou být, jsou defakto na návštěvě na cizím a proto by se měli jako na návštěvě n cizím chovat. Například nepouštět volně psa pobíhat a plašit zvěř stejně jako by na návštěvě na cizí zahradě taky nepustili pa a nenechali ho na té zahradě honit a plašit majitelovy slepice a kachny.

Na pouštění a volné pobíhání psů jsou určeny pozemky, psí cvičiště a podobné plochy. Rozhodně to není les. Ten pes neměl běhat volně, měl být na vodítku.

Na druhé straně myslivec toho psa střelit neměl, měl se na to vykašlat. Takhle blízko cyklostezky, kdyby se měli střílet všichni psi, jejichž majiteleé nedodržují pravidla, byla by tam střelba jako u Verdunu. A plno mrtvých psů. Liška je jinak výmluva, já jsem to video viděl a viděl jsem i nějaké lišky běhat v přírodě a ten pes rozhodně neběžel jak liška.

Zákony by se změnit měly. Lesy v dnešní době, zvláště lesy blízko měst a podobných děl jako jsou cvyklostezky doslova trpí soustavnou invazí lidí i jejich psů. Dříve to bylo jen za dne, ale dneska s rozvojem LED světel je zvěř plašena ve dne v noci. Minimálně by měl v noci zákaz vstupů lidí do lesů. Nebo by se měl změnit zákon o volném vstupu neznámých osob na soukromé pozemky, po vyřešení migrace zvěře. Aby si majitelé lesů a polí mohli své pozemky oplotit a tak uzavřít pro veřejnost.

0 0
možnosti
JV

J15a38n 36V47i24n39t22r

11. 3. 2023 10:37

Proč si myslíte, že by se všichni měli podřizovat úchylům, kteří si zábavu zvolili vraždění živých tvorů?

0 0
možnosti
JV

J50a27n 91V74i14n27t69r

11. 3. 2023 9:03

Problém je v tom, že "myslivost" byla vždycky panská zábava. Proto bylo a je mezi myslivci mnoho veřejných osob v rozhodovacích funkcích. Z toho vychází, že zákony a úřední postupy vždycky nadržují bouchalům....

0 0
možnosti
RP

bane, problém je v tom, že si spousta lidí myslí, že pole a lesy, když nejsou za plotem a ideálně ještě za plotem s ostnatým drátem a cedulemi "Soukromý majetek" njsou ničí. A tudíž že se tam mohou chovat, jak je napadne. Třeba pustit psa, aby měl pohyb třeba tím, že někde na poli prožene srnčí nebo zajíce.

0 0
možnosti
Foto

"Vážení členové Petičního výboru, žádáme Vás o úpravu příslušných zákonů tak, aby odpovídaly humánním, etickým a právním imperativům 21. století."

a sakra, u nás má legislativní proces na starost petiční výbor?

0 0
možnosti
JO

A nestačilo by mít psa na vodítku? Ta představa já mám psa a všichni něco musí, ale já nic je až dojemná. Zamyslete se nejdříve jestli vy a váš pes někoho neobtěžujete nebo neohrožujete.

0 0
možnosti
Foto

a nestačilo by to sem napsat jednou?;-)

0 0
možnosti
JO

A nestačilo by mít psa na vodítku? Ta představa já mám psa a všichni něco musí, ale já nic je až dojemná. Zamyslete se nejdříve jestli vy a váš pes někoho neobtěžujete nebo neohrožujete.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz