30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

PETICE: Žádáme změnu příslušných zákonů

Žádáme změnu příslušných zákonů tak, aby již nebylo možné setkat se v lese s ozbrojenými myslivci, kteří i přes možný úbytek duševních sil a snížené smyslové vnímání mají zbrojní průkaz a platný lovecký lístek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Polášek 13.3.2023 7:04

Nebo třeba by to chtělo změnit zákon tak, aby majitelé lesních a polních pozemků v extravilánu nemuseli strpět invazi všelijakých vandalů a neználků a mohli si sami určovat, komu na své soukromé pozemky dovolí přístup a komu ne. Beztak institut volného vstupu na tyto soukromé pozemky dávno ztratil svůj základní sociální význam a sice přinést obživu či přilepšení chudým vrstvám na vesnici. Aby chudí mohli získávat dřevo na zimu sběrem klestí, chudé děti peníze na školní učebnice sběrem borůvek v létě a obecně aby chudí získali přivýdělek sběrem lesních plodů, hub léčivých bylin. A některé řemesla chudých lidí získala v lesích zdroj výchozích surovin. Třeba proutí a sítí pro košíkáře, kořeny některých dřevin pro dýmkaře, zdroj lepu a ptáčků pro čihaře, zdroj určitých dřevokazných hub pro výrobce čepic a klobouků atd.

Jenže dnes chudí lidi do lesa ani nepáchnou, ti zůstávají ve svých vyloučených lokalitách, do lesa chodí hlavně ti bohatší.

P. Pospisil 13.3.2023 9:34

Ono by pro začátek bylo krásné, kdyby ti samí majitelé lesních a polních pozemků v extravilánu mohli rozhodnout o tom, jestli jejich pozemek bude honební nebo nehonební.