20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mell 20.5.2009 18:35

Re: Možná by, pane Semíne, nebylo od věci, kdyby se pan Hájek se svými věroučnými prohlášeními napříště prezentoval mezi věřícími -

Mi je zase líto, že se schováváte za pojmy jako "přírodní vědy, objektivně doložitelná fakta" to mne chcete přesvědčit, že za posledních, řekněme 100 let bylo všechno v biologii založeno na doložených faktech? Sám víte, že je to nesmysl, proběhly desítky a stovky teorii, které autoři podložili fakty a následně zase jiní vyvrátili. Je mi líto lidí, kteří tak jednoduše věří bohyni vědě, přestože komentáře výsledků různých pozorování dělají zase jenom omylní lidé a dosti často je jejich motivem pouze se zviditelnit, nikoliv přiblížit se možné pravdě.

vita 20.5.2009 18:53

Re: Možná by, pane Semíne, nebylo od věci, kdyby se pan Hájek se svými věroučnými prohlášeními napříště prezentoval mezi věřícími -

Věda je především metoda. Důsledkem vědecké metody je to, že každá teorie, ať je založena na jakkoli pevných základech, je podrobena vědecké kritice - a většina z nich kritiku nevydrží.

Zatímco nevěda je založena na víře, ať už v Hospodina Zástupů nebo T.D.Lysenka - a tudíž kritice nepodléhá. Občas vědu převálcuje, v posledních desetiletích naštěstí spíše dál od nás.

Takže použít ve vztahu k vědě slova "věří bohyni vědě", je nesmysl od samého počátku.

? 20.5.2009 18:54

Re: Možná by, pane Semíne, nebylo od věci, kdyby se pan Hájek se svými věroučnými prohlášeními napříště prezentoval mezi věřícími -

Ach jo, pane/í Melle, zkuste si přečíst glosu ďáblovu tady o vlákno výše:

Re: vědecká pitomost:

Autor: Lucifer IP: 147.231.36.xxx Datum: 20.05.2009 18:01 -

Jinak opakuji - Bůh není přírodovědná kategorie, tím méně přírodovědný fakt. To je pojem pro teologické, případně filozofické konference nebo do kostela. Nenuťte mne k tak vulgárním otázkám, jako je například ta, zda byl Váš kreátor takový babrák, že musel nejprve sesmolit neandrtálce a teprve poté Adama s Evou?

No nic, těšilo mne. :-)

? 20.5.2009 18:56

Re: Možná by, pane Semíne, nebylo od věci, kdyby se pan Hájek se svými věroučnými prohlášeními napříště prezentoval mezi věřícími -

PS - pan vita vám to vysvětlí jistě bezezbytku.:-)

žibřid 20.5.2009 18:57

Re: Možná by, pane Semíne, nebylo od věci, kdyby se pan Hájek se svými věroučnými prohlášeními napříště prezentoval mezi věřícími -

Přes veškerá klopýtání má přírodní věda blíže k pravdě o chronologii vesmíru, než například systematická teologie nebo jakákoli jiná interpretace biblických textů.

žibřid 20.5.2009 16:06

rychlý posun v pojmech fanatika Semína

"Věcem tohoto světa se nedostává existence z vlastních ontologických zdrojů, ale z existenčně nezávislé, soběstačné, nutné a tedy i vždy trvající První příčiny. Tedy vše, co vzniká, vychází v posledku z rukou Božích..." Jak se z první příčiny (např. něčeho, jako je velký třesk) stala hned ve druhé větě ruka Boží?

Pámbu nás chraň a opatruj před klerofašisoidními fanatiky ze SSO, a že jich tam je: namátkou ještě Payne a Bahník (to je kamarád Landy z Orlíku, bývalého nácka, později zakladatele nějakého šíleného rytířského křesťanského řádu). A co je vůbec zvláštní a nemám pro to vysvětlení, že se dal Klaus dohromady s náboženskými blouznivci a paranoiky.

Jenda 20.5.2009 15:38

Jakmile nekdo pouzije termin jsoucno je jasne, ze neni potreba cist dal

Ale je od vas hezke, ze jste alespon priznal z jakeho axiomu vychazite. Pfilozofe.

filozof 20.5.2009 15:47

Re: Jakmile nekdo pouzije termin jsoucno je jasne, ze neni potreba cist dal

se neplaš.....jsoucno je prostě objektivní realita,o které zatím dost málo víme,ale to co víme stačí na docela pohodlnej život,ne ?

Jenda 20.5.2009 16:38

Re: Jakmile nekdo pouzije termin jsoucno je jasne, ze neni potreba cist dal

Kdyby se to nechalo na filozofech a nabozenskych blouznivcich tak bychom vedeli jeste mnohem min a stacilo by to na pohodlny zivot prave tak pro ty filozofy a dostatecne vyrecne blouznivce.

Pasáček koz ve Vermontu 20.5.2009 15:00

Bůh ????

Moje koza Gwendolína se domnívá, že Bůh není objektivní realitou. To ale neznamená, že neexistuje !

pasák 20.5.2009 15:04

Re: Bůh ????

přesně...

Ludva 20.5.2009 16:46

Re: Bůh ????

To, co existuje se obvykle nějak projevuje. Jak se projevuje Bůh ? Kromě toho, že zajišťuje obživu církevním pracovníkům.

Jenda 20.5.2009 17:17

Re: Bůh ????

Buh se stejne jako jakykoli jiny mem projevuje prostrednictvim infikovanych mozku a jiny ovladanych tel.

princ 20.5.2009 22:13

Gwendolíno,

Bůh byla firma velikosti Planckovy délky, která ukončila činnost po uplynutí Planckova času.

sláva 20.5.2009 23:28

Re: Bůh ????

Moje kráva Boženka se domnívá, že Teoxwentquatelho není objektivní realitou. To ale neznamá, že neexistuje!!!!!!!!!!!! Např. já v něho věřím a chodím se modlit do jeho kostela, postaveného stejně věřící blby.

kolemjdoucí 20.5.2009 14:54

Sardinko,

jen drobná otázka: existuje vůbec evoluce?

vedlejdoucí 20.5.2009 15:00

Re: Sardinko,

za Sardinku-ježiš,jo, ve smyslu adaptace na prostředí,mimikry a tak....

kolemjdoucí 20.5.2009 18:19

Re: Sardinko,

No, já bych docela rád znal Sardinkovu odpověď. Pokud ovšem není srab a odpoví na jednoduchou otázku...

čtenář 20.5.2009 14:47

To Sardinka

a tak se nám to tu pěkně rozjelo a tak jeden pro zasmání....

Stvořil Bůh muže,kouká na to kroutí hlavou,drbe se ve vousech.....I stvoří ještě Sardinku,kouká na to,drbe se ve vousech...,až praví:"Do prdele,to je den...!"

vtipník 20.5.2009 15:48

Re: To Sardinka

žádná reakce ?

Jakub S. 20.5.2009 21:32

Re: To Sardinka

Jo! Byl jsem v divadle. Dobrý!! No měl den blbec, že...

sláva 20.5.2009 23:35

Re: To Sardinka

Stvoří bůh Adama, tomu je smutno, tak bůh povídá: udělám ti družku.

Stvoří Evu. Tak co tomu říkáš? - Adam se ošívá...

Bůh praví: No, nic moc, já vím, ale vona se domaluje..

Bagarov 20.5.2009 14:40

Starec kmet Jakub J.

Lide milujte se navzajem - ale nekteri rikaji "Miluj blizniho sveho a kde muzes kopni do neho" - to je vzkaz starcu jako Jakub J (nebo B.?) pro nas bezvouse mladiky. To je vse co si z teto dlouhe diskuse vezmu zitra do skoly.

JE 20.5.2009 15:35

Re: Starec kmet Jakub J.

Taky nahlížíte, že Sardinka kolem sebe kope jak najatá?;-P

občan 20.5.2009 15:38

Re: Starec kmet Jakub J.

no,jejej....:-D

vita 20.5.2009 15:58

Re: Starec kmet Jakub J.

Pozoruhodný výtvor evoluce - sardinka s kopýtky. Ploutvema toho moc nenakopete...

Pasáček koz ve Vermontu 20.5.2009 14:27

tak odkud člověk vlasně pochází

Některé moje kozy tvrdí, že člověk nepocházi z opice, ale z kozy. Když se ale podívám do zrcadla, tak opravdu nevím ...

otec 20.5.2009 14:40

Re: tak odkud člověk vlasně pochází

no,moje děti si vždy obouvaly boty obráceně tzv. kozí nohy a moje žena ........bez trička ......též připomíná....kozy.Akorát naše poslední koza (Róza),fakt jsem je choval,měla jen jeden cecek (po úrazu).Ale dva litry denně byly.

Bagarov 20.5.2009 14:42

Re: tak odkud člověk vlasně pochází

A jakou roli prosim pekne hraje v teto zalezitosti cap?

ostravak 20.5.2009 14:49

Re: tak odkud člověk vlasně pochází

cyp,ty p..o