9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

MÉDIA: Už máme instrukce, co si myslet o Notre-Dame

Byly doby, kdy média nepsala pravdu. Každý to věděl. Pravda se filtrovala mezi řádky. Totéž v písničkách a v divadelních hrách. Cenzura všude. Autoři museli psát tak, aby divák pochopil, cenzor nikoli. Šílená doba. A je tu zas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirský 18.4.2019 5:17

Když ráno nenajdu před domem auto, nejpravděpodobnější vysvětlení je krádež nebo odtah policií. A nikoli odběr vzorku do létajícího talíře mimozemštanů. Katedrála se opravovala, krov je dřevěný, čili nejlogičtejší vysvětlení je nešťastná náhoda. Byť mnozí vcetně Šichtařové by byli strašně rádi, kdyby požár založili muslimové nebo neomarxisté. Fake News jsou realitou. Zrovna nedávno mně známá ukazovala fotku nazvanou “vlak s migranty na Masaryčce”. Teprve po podrobném zkoumání fotky jsme zjistili, že o Mas. nádraží vůbec nejde. Ale konspirátoři mohou snovat: ND je zkratka pro Notre Dame i Národní divadlo. A Praha a Paříž začínají na P.

J. Strakoš 18.4.2019 5:37

Re:

Zkuste si článek ještě jednou přečíst.

P. Dvořák 18.4.2019 6:00

Číst to nebude.

Má ve všem jasno už předem. Jako ti novináři.

J. Vintr 18.4.2019 7:47

Re:

Když se po Paříži potuluje spousta lidí, kteří se občas "baví" třeba zapalováním aut (a sem tam i nějakého kostela), tak zkuste hádat, jaké je nejlogičtější vysvětlení ...

Z. Lapil 18.4.2019 9:37

Re:

Důsledně uváženo není důležité, kdo se potuluje po Paříži (a tak to budou většinou Francouzi). Spíš je podstatné, kdo se potuluje po střeše (opravované) katedrály.

Jo, a taky to může být čistě technická chyba.

Jo, a taky existuje detektivka, v níž jakéhosi mládence vyhodili z práce na statku, a on na seníku našteloval lupu tak, že požár vznikl přesně v den, kdy potřeboval. Ať mi někdo dokáže, že to takhle neudělal místní farář, protože mu špatně platili.

J. Pokoutný 18.4.2019 17:08

Re:

Nezatkli teď náhodou, tuším v New Yorku, chlapíka, který si "zkracoval" cestu skrz jistou katedrálu s dvěma kanystry benzínu a podpalovači?

L. Novák 18.4.2019 4:50

Síla davu a hloupost davu - jedno si vyberte

Šíření různých fake-news po internetu a zvláště pak na tzv. sociálních sítích je realitou a je přirozeným důsledkem převažující lidské hlouposti dominující díky neschopnosti kritického myšlení a přebírání neprověřených "informací". Kdysi to byla např. UFO-mánie, na níž se dalo dobře vydělat, viz známý Erich von Daniken a jeho kniha a film "Vzpomínky na budoucnost". Dnes, kdy lze snadno dohledat důkazy, že autor záměrně manipuluje veřejnost k přesvědčení, že lidskou civilizaci založili mimozemšťané, už je okruh nadšenců podobných mánií velmi malý.

Marketing a propaganda znají metody, jak se zadřít čtenářům nebo posluchačům do mozku a zanechat tam v podvědomí záznam, který lze dodatečně využít ke komerčním nebo politickým cílům. V prostředí, kde vám před oči naskakují denně tisíce reklamních i politických sdělení při brouzdání sítí, už se nad tím nikdo nepozastavuje. Ale stačí se ohlédnout, jaké metody používá třeba ideologická centrála zeleného magoření Greenpeace a kolik lidí dokáže strhnout do fanatického přesvědčení o blížícím se konci lidské civilizace... a stávkám -náctiletých ve školách "proti změnám klimatu"... Tady už je nutno zbystřit pozornost. Zlo si vybírá různé barvy převleků...

J. Sinnreich 18.4.2019 3:20

Fake news?

Kdyz 9/11 spadly v New yorku Twin Towers tak to v Gaze a na Zapdnim brehu oslavovaly davy tancicich Palestincu. Detem byly rozdavany cukrovinky. Proc by tedy nebyl duvod k oslavam, kdyz hori krestansky chram?

I. Kellner 18.4.2019 3:00

JO!

Z. Pešek 18.4.2019 0:26

Výborně,

příčinu se nedozvíme...víme, že ND bude opraven, miliardy posbírány, vyhlášeno výběrko prostě kde co, ale o tom proč se to stalo se jaksi nemluví

J. Vintr 18.4.2019 2:43

Re: Výborně,

Pokud nenajdou pachatele, bude to důkaz, že "konspirační teorie" měly pravdu. A pokud určí viníka (a nebude to muslimský terorista), tak jim to lidé také neuvěří.

F. De Winter 18.4.2019 6:43

Re: Výborně,

Pochopitelně. Pokud vyhlásili výsledek vyšetřování dopředu, dá se očekávat politický tlak, aby vyšetřování dopadlo jaksi dle politické objednávky, že? Vyšetřovatelé už vědí, jak má vyšetřování dopadnout :-P

K. Nový 18.4.2019 0:05

Logický článek

Přesné a logické.

J. Sedlář 18.4.2019 0:18

Re: Logický článek

A právě proto bude utlučeno sebrankou co má jasno. Přijde Zima a s ní Nesser a to bude každý Rada drahá, až z toho budeme Jeleni. Koho jsem vynechal ?

BTW: ten mustr je daný už 4 roky. Určitě to nesouvisí s ničím, a už vůbec ne s tamtím. Kde já jsem to jenom četl...