3.6.2020 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

MÉDIA: Už máme instrukce, co si myslet o Notre-Dame

Byly doby, kdy média nepsala pravdu. Každý to věděl. Pravda se filtrovala mezi řádky. Totéž v písničkách a v divadelních hrách. Cenzura všude. Autoři museli psát tak, aby divák pochopil, cenzor nikoli. Šílená doba. A je tu zas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 224, poslední: 21.4. 2019 10:49, přehled diskusí

V. Novák 18.4.2019 9:41

Re: Dokonalé.

Autorka žádné spekulace neuvádí.

Jako obvykle jste mimo.

Z. Lapil 18.4.2019 8:56

Vymyslet toho můžeme spoustu

I to, že paní Šichtařovou platí Putin a Trump ze společného účtu.

Co se týká Notre Dame: myslím, že k teroristickému útoku by se už někdo dávno přihlásil. A pochybuju, že se turisté vodí do technického prostoru mezi klenbu a střechu, notabene v době, kdy je tam staveniště. Takže to nejspíš opravdu bude nějaká nehoda, jistě podpořená nějakým šlendriánem.

Co se týká médií: pokud mě paměť neklame, požár vznikl před Velikonocemi a ve Francii, neboli v zemi, kde je nábožensky dost výbušná situace jak ve vztahu muslimové - křesťani, tak ve vztahu neznabozi (ateisti jsou neutrální pojem, to psát nechci) - křesťani, to vše okořeněno demonstrujícími žlutými vestami a ve velkém emigrujícími Židy. Proto se VŮBEC nedivím nikomu, kdo se pokouší situaci zklidnit. S čímž, nepletu-li se, nezačala média, ale francouzský šéfprokurátor nebo kdo to byl.

J. Kombercová 18.4.2019 9:13

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Na Notre Dame probíhala rekonstrukce, tedy neúmyslné zapálení je nasnadě. Jen bych k tomu vašemu textu připodotkla, že to množství napadených kostelů také nemá viníka. Nikdo se nepřihlásil. Přesto jsou poničené zcela zvláštním způsobem.

Z. Lapil 18.4.2019 9:28

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Psal jsem o Notre Dame, ne o množství napadených kostelů.

Ale ano: není třeba chytit viníka za ruku, pokud se tento podepíše. Kříž z výkalů, postínaní svatí a podobné věci jasně říkají, že dotyčný "má něco proti křesťanství", což - zohledníme-li, že v Evropě se podobné námitky obvykle prezentují ne vysloveným ničením, ale kreativně (byť třeba na způsob Pussy Ryot) - na muslimy jasně ukazuje.

Možná kromě toho kříže Z(to)hoven, ten si v nějaké galerii dovedu docela dobře představit. Nevětrané, protože člověk má vnímat umění všemi smysly.

K. Zelený 18.4.2019 9:28

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Odkud psm o napadání kostelů a jakým zvláštním způsobem jsou poničené? Odkazy na PL, Eurabia, Blesk či podobné zdroje mě psm neunavujte.

Tohle jste četla?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesti-elfove-pro-seznam-retezove-e-maily-plne-lzi-miri-na-seniory-odhaleni-trollove-zmlknou-70575

J. Kombercová 18.4.2019 9:41

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Včera byl mezi blogy na iDnes článek, vracející se do roku 2015, kdy se Hate Free usilovně věnovala vyvracení "hoaxů", týkající se tehdejší připrchlické invaze, sem na Psa přepastovaných panem Jílkem. Postupem času se ukázalo, že vyvracení údajných hoaxů bylo lživé ze strany Hate Free. Hezký den.

K. Zelený 18.4.2019 9:46

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Tag určitě pokud "se ukázalo", pak přes to vlak nejede. Pani, blog je něčí názor, někoho "pravda" kterou má každý, stejně jako rektum. Na čem záleží jsou fakta.

A ty kostely?

A ti elfové?

J. Kombercová 18.4.2019 9:51

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Když před časem přebral Chvojka po Dienstbierovi to zbytečné ministerstvo bez portfeje, jedním z jeho prvních počinů bylo zastavení financování Hate Free. Tehdy jeho jeden z pracovníků téhle také zbytečné neziskovky prohlásil (trošku furiantsky), že se nic neděje, nebude Hate Free, bude něco jiného. Zkusím si tipnout... elfové?

No, a vy jste těch elfů futrál.

Z. Lapil 18.4.2019 11:05

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Možná zkuste dnešního Psa: http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-kostely-ponicene-pokalene-nebo-podpalene-fu4-/p_zahranici.aspx?c=A190416_203753_p_zahranici_wag

:-)

M. Prokop 18.4.2019 9:43

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Jo, taky to tak vidím.

V. Novák 18.4.2019 9:45

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Nejspíš máte pravdu - ale pokus pana šéfprokurátora byl mimořádně nešťastný, protože každému byť jen trochu informovanému člověku musí být jasné, že žvanil o něčem, o čem neměl páru.

Tedy se pokusil hasit ohýnek benzínem...

Z. Lapil 18.4.2019 9:59

Re: Vymyslet toho můžeme spoustu

Otázka je, mohl-li dělat něco jiného. Správně měl samozřejmě říct, že "nejsou indicie pro teroristický útok", jenže znáte noviny. Udělají z toho "nevyloučil" a už se to veze.

Mně z toho - pokolikáté už - vychází, že některé hry se musí hrát podle scénáře, přestože všichni vědí, že ten scénář je cinknutý. Viz "metro z technických důvodů nestaví ve stanicí Muzeum". VŠICHNI víme, že nejspíš někdo nahlásil bombu, ale v zájmu vlastního duševního zdraví předstíráme, že té paní v reproduktoru věříme. Rozhodně je to lepší, než v tunelu zatáhnout za záchrannou brzdu a vzájemně se ušlapat.

Mmch: v tunelech je evakuační chodníček, takže i když vlak nedojede do stanice, lze dojít pěšky a nesáhnout si omylem na nabíjecí lištu (je na druhé straně koleje). Nic pro opilce, ale dáma s kramflíčky to zvládne.

J. Poživil 18.4.2019 8:55

My tomu rozumíme. A víme, že ty mohamedansky oslavy podvrh z větší části nejsou. Ale sluncovym dusim to nevysvetlite, i kdyby to dostali naservirovany na zlatým podnose. Protože v Respektu a v Denniku N psali, že je to lež, a tam oni mají pravdu přece vždycky.

K. Janyška 18.4.2019 8:48

Ano, máte pravdu. Smrdí to tím, paní autorko.

Ovládání hloupých lidí lidmi hloupými, ale bohatými, je velmi jednoduché. Nakecat jim cokoliv opravdu jde, když jsou prachy. Lidstvo je nevzdělané vědeckou kompozitivní teorií a tak nemá neutrální relevantní kotvu, které by se drželo a podléhá mýtům a pověrám velmi lehce... Dzp.

Z. Lapil 18.4.2019 11:02

Re: Ano, máte pravdu. Smrdí to tím, paní autorko.

Za relevantní kotvu bych doporučoval spíš metodu. V případě médií něco jako "čti - ověř - rozhodni, uvěřil-lis".

Teorie se může ukázat nesprávnou (třeba ta o šíření světla éterem) nebo omezenou (třeba ta Newtonova, co s dostatečnou přesností platí jen pro dostatečně malé rychlosti a hmotnosti).

Kromě toho přiznávám, že mi naprosto uniká, jak souvisí z teorie o řádu lidského světa s fyzikální otázkou "jak vznikl konkrétní požár". Protože uvědomte si - on to ani nikdo zapálit nemusel, ať už omylem nebo úmyslně, mohly být někde shnilé kabely, při práci za ně někdo zatahal, aby - co já vím - snáz vyškrabal starou maltu ze spáry, čímž se setkaly dva holé dráty dost málo na to, aby shodily "středověké" pojistky, ale dost na to aby zdroj tepla podpálil nějakou hromádku pilin a neštěstí je na světě. Nebo nějaký pablb zapomněl vypnout nějaké nahřívadlo (že by chodili na kafe bůhvíkolik pater dolů?) a jiný trouba pojistky při odchodu z práce a ejhle, ono to chytlo.

Tuším Průmyslový palác ve "Fučíkárně" chytil od nějakého zapomenutého vařiče. Mezi Prahou a Paříží je jistě mnoho rozdílů, ale fyzika tam platí stejná.

K. Salajka 18.4.2019 8:20

Podle

Raymonda Ibrahima NP dnes byl před měsícem zapálen kostel sv. Sulpice - tam se mají přenést bohoslužby z Notre Dame. Takže prostě smůla a poprava dvojčat je taky Fake.

P. Harabaska 18.4.2019 8:02

Pokrok nelze zstavit.

Zatímco dříve působily agentury pro výzkum veřejného mínění, např. onen zmíněný Gallup. Dnes působí agentury pro tvorbu veřejného mínění. Jména si jistě každý podle zkušeností doplní sám.

J. Svoboda 18.4.2019 8:23

Re: Pokrok nelze zstavit.

Marek Prchal.

Pěkný den.

I. Mertl 18.4.2019 8:49

Re: Pokrok nelze zstavit.

I Neffův NP tak dozajista působí.

P. Dvořák 18.4.2019 8:57

Re: Pokrok nelze zstavit.

Neffův NP je která agentura?

Š. Hašek 18.4.2019 7:53

Přesné, paní Šichtařová.

M. Mařák 18.4.2019 7:24

Jak snaživě uplést z nano pšouku

mega bič, aneb i paní Šichtařová vstupuje do VIP klubu profesionálních obchodníků se strachem.

Vyšetřování probíhá, všechny možnosti jsou otevřené a z nějakých důvodů se od začátku spíše počítá s variantou neúmyslného vzniku požáru. Článek, ve kterém k dokonalosti chybí již jen neomarxismus, býldrberg a totalitní EU, se však napsat musí, jinak by obrazně na chleba nebylo...

P. Hlosta 18.4.2019 7:57

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku

A vy nevíte jak byste té Šichtařové zabránil, aby nepsala to, co vám je nepříjemné. Proto to osočení Šichtařové od vás.

M. Mařák 18.4.2019 8:00

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku

Copak je mně podle Vás nepříjemné? To by mne docela zajímalo.

P. Hlosta 18.4.2019 8:08

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku

Očividná pravda. Ztratil byste tvář, kdyby jste ji přijal. Rozhodně nejste sám, kdo očividnou pravdu musí popírat, aby zachoval vlastní pocit držitele pravdy. Vlastně je to pradávný příběh, popsaný například v Bibli. Nijak se nevymykáte vzorku části lidskosti. ;-)

M. Mařák 18.4.2019 8:26

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku

A co je to ta Vaše očividná pravda, při které bych ztratil tvář, mohl byste být přesnější?

R. Chodovsky 18.4.2019 8:11

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku

Nic Vám nemůže být nepříjemné. Vše je v pořádku a nic se neděje.Máme spousta norem na bezpečnost práce. Haldy komisařů a jiných hlídačů a kontrolních úřadů. A výsledek je toto?

M. Mařák 18.4.2019 8:28

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku

Napsal jsem snad něco takového? Vás obklopí konspirace a blížící se apokalypsa i když jen otevřete ledničku, řekl bych...

R. Chodovsky 18.4.2019 8:31

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku

Napsal jsem něco takového? Já souhlasím s Vámi. Nic se neděje. Nic s ničím nesouvisí. Prodavači strachu dealují strach.

Co je na tom konspirativního? Naznačujete, že je to jinak?

M. Mařák 18.4.2019 8:44

Re: Jak snaživě uplést z nano pšouku

OK, sorry, mám něco jiného na práci a špatně jsem to pochopil.