30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

MÉDIA: K odchodu Václava Klause z rozhlasu

Aniž bych znal podrobnosti, když se objevila zpráva o tom, že federální ministerstvo financí vedené Václavem Klausem tajně odeslalo na přelomu 80. a 90. let do SSSR půjčku (cca 1,3 mil USD), intuitivně jsem Klausovu „vinu“ odmítl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 7.6.2021 13:00

Hm, a vy jste se u toho vykrádání domů ani trochu nezastyděl? Ani když vás potom chytili? Kolik jich máte na svědomí? Víte, jaké to bylo pro ty okradené? Nestydíte se?

Ś. Svobodová 7.6.2021 9:56

Na Klausovi je prostě znát únava. Před lety by moderátora roznesl na kopytech.

V. Povolný 7.6.2021 9:17

Pane Stejskale, já s vámi v podstatě souhlasím, ale je velmi obtížné ovládnout se při rozhovoru s někým, kdo pořád dokola opakuje několikrát vyvrácenou lež. Já bych s tím měl určitě problém. Ten člověk je buďto naprostý idiot, což se ale u rozhlasového redaktora nepředpokládá, nebo lhář a manipulátor a takový si jednu přes hubu určitě zaslouží. Mimochodem, co na to naši neziskoví bojovníci s dezinformacemi?

J. Poláček 7.6.2021 9:41

Ano to je těžké ! Moderátor není idiot. Nemůže a nesmí být. Maximálně (bohužel) se připouští "užitečný idiot" - pes na vodítku. Klaus zareagoval správně, souhlasím se Stejskalem. Ale to prohlášení o pěsti je taková malá domů. To už tam nepatří. To je horší - to je chyba. Klaus a ani jeho odkaz nežijou ve vzduchopráznu ale v reálném světě plném všelijakých lidí, kterým tímto vystavil bianco šek na pěsti. Brachiální násilí je doménou lůzy a kdejakého pouličního póvlu, nikoliv ekonoma, politika, státníka - prezidenta. Tuhle robotu má přenechat na bodyguardy, budeli to nutné a nešpinit si ruce. Zbytečně se do toho zamotal.

V. Povolný 7.6.2021 10:12

Jistě, pěsti do rozhovoru nepatří. Ale nepatří do něj ani lži, manipulace a překrucování. Tady se ale teorie rozchází s praxí, protože tyto metody se běžně používají. Ale co je ještě horší, podle všeho jsou tyto věci jedné straně všeobecně tolerovány, zatímco druhá strana je tepána pro každou maličkost a vylučována z veřejné diskuze. Pak se nedivte, když někomu dojde trpělivost.

J. Poláček 7.6.2021 13:29

To si možná řekneme my pane. A možná, pokut to "uznáme za vhodné" tak přikročíme k akci. M. Macek to jednou názorně předvedl na D. Rathovi. Ne že by si to nezasloužil. Každopádně V.Klaus je persona co hrál (prezident, ministr, pedagog !!!) jinou roli a tu chce skze svůj institut i hrát nadále. Je to jeho volba. To není Lojza z nádraží ! Jak tam ty pěsti chce uplatnit. Ať si dá boxera do ruky, kožennou bundu s cvokama a potáhne na bažinu. Jako POLITIK má především vědět že tahle hrací plocha má jiná pravidla.

P. Brich 7.6.2021 12:37

Také jsem se na to chtěl zeptat, pane Povolný. Co na to třeba takový Janda. Toto jsou jím hájené evropské hodnoty?;-€EU;-O

J. Nevrkla 7.6.2021 8:41

O co jde? O strach některých, že Klaus bude kandidovat na prezidenta. Pro mě se žádných zmiňovaných chyb nedopustil, přišlo mi to přirozene a sympatické. Budu mu držet palce, aby kandidoval a zvítězil, potřebujeme takového člověka v prezidentském úřadu jako sůl.

Š. Hašek 7.6.2021 8:58

U mě stejné.

P. Pepax 7.6.2021 9:08

Souhlas, tu ránu pěstí si rozhodně zasloužil, ale od profesionálního boxera.

P. Brich 7.6.2021 12:40

Rozmáznout po zdi studia. Aby tam měli památku jako po dru. Faustovi!

V. Církva 7.6.2021 8:13

Tak pan Stejskal ví kam došlo oko za oko v Izraeli, tak je mu fyzické napadení proti mysli. Pochopit se to dá.

V některých případech je ale třeba se k podlosti jasně postavit. A tam už argument, soudy asi nestačí.

V. Holoubek 7.6.2021 8:06

Řekl bych, že se Klaus bojí, aby se neprovalilo něco mnohem většího, jinak si jeho hysterickou reakci na celkem banální věc nedovedu vysvětlit. Otázky pana Kroce mi nepřišly nijak útočné, měl-li pocit, že se ptá stále dokola, mohl mu to v klidu vytknout. Místo toho redaktora agresivně uráží (vy jste blázen, hlupák, lžete společně s ostatními soudruhy z HN) a korunuje to sprostou nadávkou statečně zašeptanou při odchodu.

R. Langer 7.6.2021 8:10

Jasně, on se bojí... ;-D

R. Langer 7.6.2021 8:13

Jistě, a opakované otázky pořád dokola na vylhanou kauzu jistě nejsou vůbec útočné. Když jste vy onehdá vykrádal tu samoobsluhu, myslel jste si, že vám na to snad nepřijdou? Všimněte si, že otázka není nijak agresivní. ;-D

Š. Hašek 7.6.2021 8:14

R^

P. Brich 7.6.2021 12:45

Copak samoobsluhu, ale 85-leté babičce předtím čmajznul z tašky její důchod a ta drzá babizna mu za to ani nepoděkovala!!;-€EU;-O

R. Tesařík 7.6.2021 8:44

Holoubku, Holoubku.

J. Urban 7.6.2021 7:59

No twl, kdyby mu ji Klaus vypalil, redaktor by mu ji snad patricne vratil - a mohlo bejt o jednoho Klause min;-D

R. Langer 7.6.2021 8:14

Hm, vy jste si nějak jistý... 8-o

R. Tesařík 7.6.2021 8:43

Jste legrační.

F. Navrátil 7.6.2021 7:53

Nic nového. Hospodářské noviny přijdou s výmyslem a mnozí novináři předstírají, že tomu věří. Lež však žije svým vlastním životem, i když HN publikují upravenou verzi.

A. Novák 7.6.2021 7:59

jenže ta oprava v HN byla jen velmi kosmetická.

L. Hančar 7.6.2021 7:32

Podtrženo, sečteno: Václave, vydržte, presidentské volby jsou význa i naděje!

Š. Hašek 7.6.2021 7:54

Tak nějak!!!

R. Langer 7.6.2021 8:15

Nemyslím si, že Václav Klaus bude kandidovat. Bohužel.

Š. Hašek 7.6.2021 9:52

Fakt "nevím".

Pokud u něho převládne hodnota "neutrpět porážku", tak do toho nepůjde.

Bude vážit ale samozřejmě několik hodnot, je to matematik.

Já bych si přál, aby do toho šel a vyhrál. A to nejen kvůli tomu, abych viděl ty kyselé ksichty v ČT09. Bude to důležité mnohem podstatněji.

D. Fajfr 7.6.2021 10:47

Vybírat z dvojice finalistů Klaus sr. nebo Babiš? To mě potěš. Dalších deset let v ...

R. Langer 7.6.2021 11:23

Jak pro koho...

J. Urban 7.6.2021 14:53

volba mezi estebakem a kagebakem? jo, to by se Cechum mohlo libit.