14.8.2022 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

MÉDIA: K odchodu Václava Klause z rozhlasu

Aniž bych znal podrobnosti, když se objevila zpráva o tom, že federální ministerstvo financí vedené Václavem Klausem tajně odeslalo na přelomu 80. a 90. let do SSSR půjčku (cca 1,3 mil USD), intuitivně jsem Klausovu „vinu“ odmítl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 7.6.2021 15:02

Píšete nesmysly. O tom mezistátním jednání.

Stačilo zas zopáknout pojednání o tom, že "Václav Klaus miluje špinavé peníze".

A otázkou stále zůstává, pro jakou věkovou skupinu jsou určena "moudra" České televize. Včera tam tři minuty vysvětlovali (vysvětlovala), že třešně občas dozrají o 78 hodin později. Protože počasí je lumpárna. Tři minuty! Vyjelo, k tomu tíhou třešní prohnutému stromu, určitě velké auto, šest darmožroutů .................... a obecenstvo vzdychalo "hrůzným dojetím". Z vopožděných třešní. Budou jich metráky, tuny, jen ale zůstanou na stromech. Česat nejdou ani neziskově ani digitálně. Navíc zlevní, jsou všude.

Sleduji kontrolně televizi, naštěstí nikoho z mých dětí ani nenapadlo tam jít pracovat/kecat.

J. Ptáček 7.6.2021 17:19

Kéž by to byly nesmysly! To, že nevěříte mně vím, máte na to plné právo a ctím to. Ale že nevěříte ruskému rádiu a dokonce ani Putinovu poradci, to je zvláštní. Drtivou většinu dluhu si rozkradli zkušení ruští tuneláři. Kolik drobných dolarů zůstalo českým chamtivcům, to fakt nevím. Vím jen, jmenovitě, že nejméně tři zemřeli, tak ctím určitou pietu. 2 až 3 jména vysoce postavených dosud žijících Čechů jsem také slyšel. Z České televize, ale ani z jiné televize nemám ani ťuk, klidně mně nevěřte, ale fakt ne. Odpovídám vám, protože znám vaše názory, hodně opačné, než moje, ale připadáte mně jako slušný člověk, který má navíc dobrý rozhled.

P. Brich 7.6.2021 17:54

Ještě musíte vydat pokyny, pane Ptáčku, kdy ruskému rádiu a Putinovu poradci věřit a kdy je to hybridní válka. Zřejmě to máte perfektně zmáknuté:-P

J. Ptáček 7.6.2021 19:37

Jak to můžu mít zmáknuté, když jsem do svých letošních osmdesátin negramotný. Určitě vám poradí někdo fundovanéjší a ne negramotný hlupák.

J. Ptáček 8.6.2021 8:41

Vy rád urážíte ostatní, často bez důkazů nebo aspoň důvěryhodných indícií. Pokud nutně pokyny potřebujete, máte po ruce Zeman s hradní sebrankou, Putina s těmi jeho už aspoň východně kultivovanými kágébáky a další. Já bych vás jen dezinformoval, tak proč vám dělat zle.

P. Han 7.6.2021 14:11

No tak ať to vrátěj, když to přiznávaj. ;-D

P. Han 7.6.2021 13:06

Já to Klausovo vyjádření (dát pěstí atd.) pokládám za ironickou nadsázku. Václav Klaus má (ač si to jeho odpůrci nemyslí a všechny jeho výroky berou doslova) slušný smysl pro humor a dokáže si utahovat i sám za sebe. Že to neví pan Stejskal, je s podivem.

J. Matuška 7.6.2021 12:54

Nemyslím si, že je běžné, aby vydavatel novin rozhodl o vymazání původního článku a nahradil ho "akutalizací".

P. Dvořák 7.6.2021 14:10

Omyl. Na Novinkách zcela běžné s tím, že zmizí veškerá předchozí diskuze. Samozřejmě těch diskuze těch pár jedinců, co ještě nemají doživotní blokaci.

;-D . . . 8-o . . . ;-€

P. Brich 7.6.2021 12:53

Z druhé strany, od Kroce to byla slabota. To za starých zlatých komunistických časů se něco podobného nechalo uveřejnit nejdříve v New Age nebo podobných honosně nazvaných plátků pofidérních kompartají a tady to ČTK a Rudé právo propíralo jako závažnou informaci prezentovanou ve světovém tisku!!:-P

J. Ticháček 7.6.2021 12:33

Ono je to duchem doby.

Bývaly časy, kdy by se společnost velmi rozhořcovala, že ten moderátor tu facku nedostal, neboť gentleman je povinen bránit svou čest. Případně by byl vyzván na souboj. Dnes se i myšlenka na facku považuje za téměř dokonaný násilný skutek.

P. Brich 7.6.2021 12:30

Hezky humánní. Jsou ale lidé, kterým to ale do hlavy nedostanete jinak, než pěstí do zubů.;-OEU;-€

L. Čája 7.6.2021 12:08

Pane Stejskale! Pan Klaus něco řekl, něco 'neudělal'. Čtěte, prosím mezi řádky.

F. Kusák 7.6.2021 12:06

Tato kausa nemá komplexní rozměr Klausova charakteru, ale týká se čistě jedné události, kterou, jak jinak, rozšířili novináři. Pro lidi, kteří se někdy pohybovali v oblasti zahraničního obchodu, má tato záležitost stejnou vypovídající schopnost, jako Hamáčkova cesta do Moskvy nebo kausa nekausa "Vrbětice po sedmi letech", prostě bohapustá hovadina, kterou se jen redaktoři HN shodili a aktivistický Kroc, mimochodem se vzděláním v zahraničním obchodě, chtěl jen dál tu hloupost rozmazávat. Měli bychom vědět, že určitým lidem se nenaslouchá, je to prostě ztráta času a V. Klaus sr. si to měl také uvědomit.

J. Urban 7.6.2021 15:13

Souhlas. Klausovi se nenasloucha, po tom vsem, co v ruznych funkcich predvedl.

D. Vlk 7.6.2021 11:38

Osobně s Vámi nesouhlasím, pane Stejskale. Domluvit se můžete s někým, kdo je toho schopen. Ale představte si, že do Vás někdo neustále hustí své duševní fekálie a nenechá si (=nechce si nechat) říct. Od takového člověka můžete odejít (ve smyslu "když se s blbcem hádáte déle, než pět minut, hádají se blbci dva", nebo taky "moudřejší ustoupí"), ANEBO dát mu pěstí. Sice Vás změkčilá část populace odepíše, ale je tu stále dost lidí, kteří by Vám i zatleskali. R^

P. Adámek 7.6.2021 11:34

Pro mě je Václav Klaus člověk, který často přijde s rozumným protinázorem, ale pak ho dovede do takových ž absurdních konců, že to všechno shodí. Takže celý ten příběh je vlastně pro VK typický.

Š. Hašek 7.6.2021 15:06

Myslíte jako, že sarkasmem lze předchozí vyslovená fakta shodit?

Faktem je, že sarkasmus je dobrým vtipem na druhou. Někteří posluchači neumí odmocňovat a přemýšlet. A mocninám mnoho lidí nerozumí. V ČT09 rozumí jen výplatní pásce s číslovkama základní školy.

M. Valenta 7.6.2021 11:32

Že je zbabělec, kňoura a poseroutka předvedl Klaus názorně za bolševika a třeba při podpisu LS.

M. Krátký 7.6.2021 12:51

blbe !!!!!!

R. Langer 7.6.2021 12:53

Jasně. Zato jedinci, co ho chtěli prohlásit za nesvéprávného, když to nepodepíše, byli pravděpodobně hrdinové, co? Vzpomenete si ještě, kdo to byl? Schválně! :-P

P. Brich 7.6.2021 12:55

Přece nebude práskat sám na sebe!!;-D

R. Langer 7.6.2021 13:04

Přesně! Lůza jedna levičácká nevycválaná. Ten se jako totální bruseloušský bolševický aktivista/ateista pravděpodobně i modlil, aby to Klaus podepsal, a teď tady za to na něho bude kydat hnůj, hovado jedno! ;-€

P. Han 7.6.2021 13:08

Věřím, že vy byste se radši nechal prohlásit za nesvéprávného a zavřít do léčebny. Nic není ztraceno, to můžete i teď.

M. Valenta 7.6.2021 13:49

Víte dobře, že mu nic takové nehrozilo a to ani náznakem.

P. Brich 7.6.2021 14:02

Jak se cítíte po lobotomii? Už Vám dovolili i klávesnici?

M. Sedláček 7.6.2021 16:14

Jakpak jste bojoval s komunismem vy?

O. M. 7.6.2021 11:17

Paqne Stejskale, souhlasím s vaší poslední větou, že bojovat se má slovy, nikoli pěstmi. Ovšem jinak s pokusem o jeho obhajobu nesouhlasím. On je pan Klaus ješitný, a pokud se dostane do nekomfortni situace (což při tom rozhovoru byl), tak reaguje vztekle (vybavuju si, jak kdysi na tiskové konferenci měl nějaký novinář služební hovor, VK rozlítilo, že někdo během jeho odpovědí "drze telefonuje", telefon novináři vytrhl a mrštil s ním o zem). Ano, rozhovor byl nepříjemý, otázky byly protivné, ale to je někdy úkolem novinářů dávat protivné otázky. VK nebyl pánem situace a ztratil nervy. Přitom mu pan Kroc pokládal ty otázky zcela korektně a bez urážek, dal mu příležitost zcela stručně a jednoznačně odpovědět na pokládané otázky a ty lži vyvrátit, vysvětlit, jak to ve skutečnosti bylo, a odpustit si ty politické okecy. VK dostal šanci na nejposlouchanější rozhlasové stanici v ČR (nebo jedné z nejposlouchanějších stanic), a takhle hloupě ji promarnil.

J. Ticháček 7.6.2021 12:29

Popravdě řečeno, ten novinář opravdu drze telefonoval. Nic mu nebránilo odejít telefonovat někam stranou. Já bych měl také sto chutí praštit tím novinářem, nebo alespoň jeho telefonem o zem. Když už to neudělali jeho kolegové.

P. Brich 7.6.2021 12:34

O.M. - jeden z těch, kteří nerozumějí ničemu jinému, než pěstí do zubů!!