4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

JUSTICE: „A mně se chce něco říct...“

„A já to řeknu! Císař pán je…“ Ba ne, neřeknu. Císař pán je v tom tentokrát nevinně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Křivánek 7.5.2019 17:57

Jsem překvapen vaším demagogickým překroucením rozsudku

Nooo pane autore, jsem překvapen (jindy s vámi často souhlasím) jak jste zcela překroutil obsah rozsudku. Příklady, které jste uvedl jsou natolik přitažené za vlasy, že jsou zcela mimo a jsou čirou demagogií, protože právě tento rozsudek (který jsem si celý přečetl, abych si udělal názor) ujasňuje, že všechty tyto vaše příklady by byly diskriminační. Rozsudek nezakládá žádný univerzální návod jak dikriminovat legálně podle kde čeho. Je to velmi specifický případ, kdy je diskriminování přípustné. Podstatné je také, že případný Rus tohle podivné rozhoduntá pana hoteliéra věděl předem a měl mnoho jiných možností jak svoji potřebu uspokojit jinde, nijak ho to neohrozilo ani neomezilo, kromě jeho pocitu a politického postoje. Myslím, že pocity podivína-majitele jsou přednější než pocity potenciálního hosta.

Pane autore, já nemám nic proti Rusům. Anexi Krymu považuji za naprosto marginální problém v rámci mezinárodních vztahů. Tohle podivné rozhodnutí majitele hotelu mi přijde divné.

J. Schwarz 7.5.2019 19:38

Re: Jsem překvapen vaším demagogickým překroucením rozsudku

No právě. V nacistickém Německu taky neměli nějaký "univerzální návod jak diskriminovat", šlo jen o velmi specifický případ kdy bylo podle Norimberských zákonů diskriminování přípustné...

P. Han 7.5.2019 20:49

Re: Jsem překvapen vaším demagogickým překroucením rozsudku

A tento rozsudek (který jako judikát Ústavního soudu je závazný pro všechny nižší soudní instance, takže má prakticky sílu zákona) se týký jednoho konkrétního hoteliéra, všech hoteliérů, nebo i ostatních občanů? Na rozdíl od vás jsem rozsudek nečetl. Může se takhle zachovat i lékař? Nechat zemřít pacienta, který nepodepíše, že nesouhlasí s politikou své vlády? A znovu: Týká se to pouze Rusů, pouze Krymu, nebo každého a čehokoliv? Podotýkám, že vojenští lékaři za války ošetřovali raněné obou stran, aniž by ty nepřátelské nutili k dezerci.

M. Mikulec 7.5.2019 21:46

Re: Jsem překvapen vaším demagogickým překroucením rozsudku

Možná jste měl místo rychločetby zvolnit a text přečíst 2x. Jenomže jste se nemohl dočkat, abyste dal příspěvek do diskuze, to je ovšem váš problém. :-))