3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

JUSTICE: „A mně se chce něco říct...“

„A já to řeknu! Císař pán je…“ Ba ne, neřeknu. Císař pán je v tom tentokrát nevinně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 8.5.2019 11:30

Re: Odmítnutí

..a jéje, další intelektuální gigant, rozlišující pouze černou a bílou, nic mezi tím. Kdypak jste byl naposled v Rusku? Drobnost na závěr: cizím lidem netykat, příjmení nekomolit, pokud možno přečíst: Společenský katechismus; Guth-Jarkovský.

P. Pavel 7.5.2019 22:27

Re: Odmítnutí

Koukám, že ty seš u v půlce cesty na washington, flaško. Můžeš to puťkovi poradit, ať uzavře naleziště na poloostrově Jamal, kde se těží plyn pro Evorpu a hlady chcípající rusácko připraví o stovky miliard eur z exportu do Evorpy. Pro info, přes infratstrukturu, která je na východě Sibiře, puťka víc plynu a ropy než se už do Číny exportuje opravdu ale opravdu neprotlačí, přičemž jak EU tak Čína mohou své dodávky snadno diverzifikovat.

K. Lilibínský 7.5.2019 22:24

všechno je jinak

majitel toho ostravského hotelu se jmenuje Miroslav Mamula, který si vylepšuje kádrový profil a chce se zalíbit jistému Petru Cibulkovi.

No a nález Ústavního soudu si řádně zaplatil.

P. Pavel 7.5.2019 22:19

Politický hnus nebo výplod „politické korektnosti“

vyplodil jen a pouze vlk a ta rusácká podržtaška schneider, na kterou se odkazuje a nikoli ústavní soud. Ten pouze konstatoval, že hotel nikoho ubytovat neodmítl, pouze stanovil (předem a veřejně) jasné podmínky pro ubytování. Vlk tady neustále a dokola tepe politickou korektnost, s čímž se dá do určité míry souhlasit, i když často ty jeho výlevy nemají ani hlavu ani patu a není sto uvést konkrétní příklad, když se hotel zachová politicky nekorektně, čímž chce dát najevo, nesouhlas se zločinnou okupací ukrajinského území rusáckem, tak dostane hysterický záchvat. Jediný kdo tady předvádí politickou korektnost a dvojí metr je právě vlk.

M. Mikulec 7.5.2019 21:46

Re: Jsem překvapen vaším demagogickým překroucením rozsudku

Možná jste měl místo rychločetby zvolnit a text přečíst 2x. Jenomže jste se nemohl dočkat, abyste dal příspěvek do diskuze, to je ovšem váš problém. :-))

P. Han 7.5.2019 21:11

Re: Právě v Ostravě

Musíte myslet politicky, soudružko. Zaměňujete příčinu a následek. Z toho, že je odmítl ubytovat, přece jasně vyplývá, že to byli Putinovi agenti! Že má právo je za ně pokládat, o tom rozhodl Ústavní soud a basta fidli.

P. Han 7.5.2019 20:53

Re: Odmítnutí

Bylo to rozhodnutí tehdejšího šéfa SSSR.

P. Han 7.5.2019 20:52

Re: Jak jednoduché milý Watsone

A vzpomínáte opravdu důsledně. Jen jste převlékl kabát, ale metody zůstaly.

P. Han 7.5.2019 20:49

Re: Jsem překvapen vaším demagogickým překroucením rozsudku

A tento rozsudek (který jako judikát Ústavního soudu je závazný pro všechny nižší soudní instance, takže má prakticky sílu zákona) se týký jednoho konkrétního hoteliéra, všech hoteliérů, nebo i ostatních občanů? Na rozdíl od vás jsem rozsudek nečetl. Může se takhle zachovat i lékař? Nechat zemřít pacienta, který nepodepíše, že nesouhlasí s politikou své vlády? A znovu: Týká se to pouze Rusů, pouze Krymu, nebo každého a čehokoliv? Podotýkám, že vojenští lékaři za války ošetřovali raněné obou stran, aniž by ty nepřátelské nutili k dezerci.

J. Schwarz 7.5.2019 19:45

Re: My jsme Ústavní soud,

Pokud taková povinnost neexistuje, pak může každý obchodník ze svého kšeftu kohokoli vyhodit - třeba s odůvodněním "cizinče, vaše tvář se mi nelíbí"...

J. Schwarz 7.5.2019 19:38

Re: Jsem překvapen vaším demagogickým překroucením rozsudku

No právě. V nacistickém Německu taky neměli nějaký "univerzální návod jak diskriminovat", šlo jen o velmi specifický případ kdy bylo podle Norimberských zákonů diskriminování přípustné...

Š. Minařík 7.5.2019 19:03

Re: Proti Babišovi, jeho minulosti a dnešnímu řádění musí

Ježíši, to je debil.

S. Vostřel 7.5.2019 18:52

Re: Odmítnutí

Bylo to svobodné rozhodnutí Ukrajince Nikity Chruščova.

B. Hynek 7.5.2019 18:19

Re: V tom s Vámi nesouhlasím. Rus mohl být ubytován,

Toto je skutečná demagogie.

Pamatuji, jak mne nutili podepsat petici proti Americkému presidentu ( bylo to dávno před rokem 89 a tak rozhodně nešlo o současného, což už se také začíná opakovat)

J. Křivánek 7.5.2019 17:59

Re: Odmítnutí

....svobodný rozhodnutím podle platné ústavy SSSR....

Dobrej fór.

J. Křivánek 7.5.2019 17:57

Jsem překvapen vaším demagogickým překroucením rozsudku

Nooo pane autore, jsem překvapen (jindy s vámi často souhlasím) jak jste zcela překroutil obsah rozsudku. Příklady, které jste uvedl jsou natolik přitažené za vlasy, že jsou zcela mimo a jsou čirou demagogií, protože právě tento rozsudek (který jsem si celý přečetl, abych si udělal názor) ujasňuje, že všechty tyto vaše příklady by byly diskriminační. Rozsudek nezakládá žádný univerzální návod jak dikriminovat legálně podle kde čeho. Je to velmi specifický případ, kdy je diskriminování přípustné. Podstatné je také, že případný Rus tohle podivné rozhoduntá pana hoteliéra věděl předem a měl mnoho jiných možností jak svoji potřebu uspokojit jinde, nijak ho to neohrozilo ani neomezilo, kromě jeho pocitu a politického postoje. Myslím, že pocity podivína-majitele jsou přednější než pocity potenciálního hosta.

Pane autore, já nemám nic proti Rusům. Anexi Krymu považuji za naprosto marginální problém v rámci mezinárodních vztahů. Tohle podivné rozhodnutí majitele hotelu mi přijde divné.

K. Janyška 7.5.2019 17:57

Re: Proti Babišovi, jeho minulosti a dnešnímu řádění musí

Přitroublý rudočerný zločinoide ? Dzp.

I. Břízová 7.5.2019 17:31

Re: Jak jednoduché milý Watsone

Teda vy jste expert, to se hned tak nevidí

L. Kubeš 7.5.2019 16:40

Re: Jak jednoduché milý Watsone

Soudruh oddaný až za hrob ...... Už se ty staré časy nevrátí, zbývá už jenom vzpomínat... =))

K. Janyška 7.5.2019 16:30

Re: Proti Babišovi, jeho minulosti a dnešnímu řádění musí

Ano, jsem... Dzp.

P. Grigar 7.5.2019 16:09

Re: Odmítnutí

.. inu, účinnější by bylo od nich nic nekupovat, takhle jsou to jenom plané žvásty. Jenže "Rusáci" by se taky mohli udělat sami pro sebe s "Číňany"(cosi takového kdysi naznačili) a potom... babo raď, přinejmenším německá Energiewende by šla do kopru. Právo, i to mezinárodní, se stává floskulí, nedokážete-li prosadit jeho respektování. Tož šup.. maskáče, M16 do ruky, feldflašku whisky a hurá, na Moskvu!! Dobrovolníci krok vpřed!

P. Grigar 7.5.2019 16:01

Re: Jak jednoduché milý Watsone

.. hm, logika houpacího koně.

L. Kubeš 7.5.2019 15:54

Jak jednoduché milý Watsone

Podnikatel ve svém soukromém podniku odmítl ubytovat národnost, která je stále oslněna velikostí Josipa Visarionoviče Stalina. Oželel případné tržby a dal tím najevo, že s komunisty a agresory se slušný člověk nebaví. Toť vše. A jestli je něco levicového, tak to je právě ten antidiskriminační zákon.

J. Jurax 7.5.2019 15:52

Nebudu muset, neboť to rád podepíšu ... :-)

V. Petr 7.5.2019 14:53

Záleží na tom, kdo to posuzuje. Pokud by to posuzoval

generál, bylo by obecně jeho primárním cílem minimalizovat celkové ztráty. Rozlišovat by mohl pouze mezi vlasními a nepřáteli, vlastní by pro záchranu nepřátel nikdy neobětoval.

V. Petr 7.5.2019 14:43

To máte pravdu!

V. Petr 7.5.2019 14:41

V tom s Vámi nesouhlasím. Rus mohl být ubytován,

pokud něco podepsal, Žid nesměl být ubytován, ať už by udělal cokoliv.

Tím netvrdím, že s rozhodnutím ÚS souhlasím.

Ś. Svobodová 7.5.2019 13:55

Re: Právě v Ostravě

A oni to byli Putinovi agenti, které odmítl ubytovat?

K. Salajka 7.5.2019 13:36

Právě v Ostravě

zakládali ve veřejném prostoru soudruzi konzulát republiky, kterou založili Putinovi agenti na území samostatné Ukrajiny. Z toho důvodu mám porozumění pro majitele, který si ukrojí z tržeb tím, že takové osoby neubytuje.

K. Salajka 7.5.2019 13:30

Odmítnutí

mi připomíná atmosféru jakou jsem cítil v deseti letech. Okupace Krymu je odporné porušení mezinárodního práva, které se odehrálo a nebylo ničím zahlazeno. Sankce jejíž součástí je budování plynovodu je trapné předstírání. Je dobře dát Rusákům najevo, že Stalin je persona non grata a že se nám nelíbí když tohoto vraha adorují a kopírují jeho metody.

Krym byl připojen k Ukrajině svobodným rozhodnutím podle ústavy SSSR platné v tehdejší době.