18.4.2021 | Svátek má Valérie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
janoryna 12.7.2006 12:37

Re: Re: Vízku, je to zbytečné!

tak, aby si benito komplexy neléčil, tak ať vítěz voleb sestaví vládu a zvolí předsedu poslanecké sněmovny. na to přece socany nepotřebuje a je to jen a jen na schopnostech vítze jak se s tím popere a ne aby se vymlouval, že mu opozice nejde na ruku. jsou tu i jiné strany než socani.

jirka.s. 12.7.2006 18:40

Re: Re: Re: Vízku, je to zbytečné!

Nemáte na mysli, doufám, komouše?

Malý Aston 12.7.2006 10:54

Nemáte pravdu,ten co prohrál,prohrál o hodně halsů!

Já to pořád a pořád píši. ČSSD prohrála volby a má jen 74 poslanců. Tříkoalice má 100 hlasů a možná jeden nebo dva hlasy,které řídí pan Přikryl.Takže reálně má 98 hlasů. Komunistickou stranu by mohla ale nechce ČSSD ignorovat . A tak máme 100 komunistů proti 98 nekomunistů ale ještě neznáme,zda všech 74 poslanců jsou také komunisté,protože jim pan Paroubek a Rath,zakázali hlasovat. Nepovažuji za demokratické,aby 74 členů ČSSD blokovalo jednání proti 98 poslancům. Po bolševicku a podle jejich ideologie,kterou si dohodl Paroubek a Filip,to již chápu. Máme my bolševici 100. nebudeme to nikomu říkat ale budeme společně hlasovat. A tak hlasují a jednají a tváří se jako silní spojenci.My bolševici máme 100 a my budeme diktovat podmínky pro jednání. Jejich tanečky o spolupráci již všichni znají.Budou se tvářit,že jsou státotvorní a předkládat a předkládat další a další požadavky mimo realitu,a svalovat nemožnost dohody na jiné. Tak nějak postupuval Adolf,když jednal s demokratickými státy a ty nenašli v rámci demokracie páku,jak tomu zabránit. Proti bolševikům,tak jako proti teroristům je jediná obrana,nejednat a neustupovat. Občané nepřišli k svobodným a tajným volbám,aby tady instalovali bolševickou vládu. Není rok 1948. Jsem pro nové volby.Již každý občan i ten,který nesleduje politiku poznal,že ČSSD+KSČM je již jen jedna strana a to strana bolševiků.

F.Vízek 12.7.2006 12:39

Re: Můžete mi popsat

podle tohoto uvažování povolební situaci roku 2002, která vydržela do letoška, kdy ČSSD a KSČM měla ve Sněmovně 111 poslanců ?  Zradila tehdy ČSSD občany České republiky, kteří si velkou většinou přáli vládu levice, tím, že šla do trojkoalice s dvěma pravicovými stranami a 4 roky s nimi držela basu ? Prosadila-li  s pomocí KSČM Zákoník práce a zákon o neziskových nemocnicích, byla to podle Vaší teorie také zrada na občanech?  Nebo se tak stalo z vůle většiny, čili demokraticky?

kocourleo 12.7.2006 14:20

Re: Re: Můžete mi popsat

F.Vízek napsal:

"Prosadila-li  s pomocí KSČM Zákoník práce a zákon o neziskových

nemocnicích, byla to podle Vaší teorie také zrada na občanech?  Nebo se

tak stalo z vůle většiny, čili demokraticky?"

Stalo se tak demokraticky. Nebyla to zrada na občanech, ale na koaličních partnerech. ČSSD obešla koaliční partnery, což je porušení zásad slušnosti v zemích na západ od našich hranic. Důvěryhodnost politika je vytvářena jeho jednáním, tím, jak ctí a dodržuje psané i nepsané dohody. Toto Paroubek nedodržel a proto jeho vláda měla podat demisi (nebo alespoň žádat o důvěru v parlamentu). Došlo zcela jistě k porušení koaliční smlouvy. Chybou koaličních partnerů ČSSD bylo, že v takové vládě zůstali. Ihned měli podat jejich ministři demisi, teď se v té paroubkovské špíně válí společně s ČSSD. Dobře jim tak, ostatně u voleb se ukázalo, že se to voličům nelíbí.

Mard 14.7.2006 21:04

Re: Re: Re: Můžete mi popsat

Ano a na základě dosavadních zkušeností s vůdcovstvím Paroubka se nedivím že ani zelení ani černí nechtějí o koalici s Paroubkem slyšen. Ono věřit někomu, kdo se ukázal jako křivák nedodržující smlouvy, je čiré bláznovství. Myslím, že i komunisté by od Paroubka chtěli pevné záruky.

bruno 12.7.2006 17:06

Re: Re: Můžete mi popsat

PANE VÍZKU,

VY JSTE JAKO NEÚNAVNÝ FLAŠINET. TO, ŽE VAŠE NÁZORY JSOU HLOUPÉ, JE VAŠE VĚC, NEMÁ CENU S VÁMI DISKUTOVAT,VY O ŽÁDNÝCH JINÝCH ARGUMENTECH NEŽ MÁTE VY ANI NEPŘEMÝŠLÍTE. JSTE JAKO RUDÉ PRÁVO, VŠEZNÁLEK NEOMYLNÝ. MĚJTE SI SVÉ PŘESVĚDČENÍ, TO VÁM NIKDO NEBERE, ALE NEOPRUZUJTE A NEOBTĚŽUJTE TÍM DRUHÉ LIDI. PIŠTE DO HALO NOVIN. CO MÁTE ZA TU PROPAGANDU SLÍBENÉ? NĚJAKÉ VELVYSLANECKÉ MÍSTO NEBO NĚJAKOU POBOČKU VŠEOBECNÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠTOVNY? NEBO VÁS ŘÍDÍ PAN PŘIBYL? TAKOVÁ HOROUCÍ AKTIVITA NEBUDE JEN SAMA OD SEBE, LEDA BYSTE BYL FANATIK NA N-TOU NEBO DUŠEVNĚ NEMOCNÝ. KOLIK VÁM PAROUBEK PLATÍ ZA TU ZÁŠKODNICKOU ŠPINAVOU PRÁCI A PROVOKOVÁNÍ NORMÁLNÍCH LIDÍ?

intendant 12.7.2006 13:54

Re: Nemáte pravdu,ten co prohrál,prohrál o hodně halsů!

Když socan přejde na stranu modrých strak tak je to státotvorný občan! Když zelenáč přejde na stranu socanů tak je to zrádce!  Dá rozum.

StandaT 12.7.2006 16:13

chybný závěr: 74 hlasů jsou komunisté

Jsou to komunisté, protože jinak by se chovali dle slibu poslance, nikoliv podle rozkazu Paroubka.

Radajan 12.7.2006 21:35

Re: Nemáte pravdu,ten co prohrál,prohrál o hodně halsů!

Nazdar Astone. A kde máš Standu se strejdou Vikem ? A již vůbec se nedivím, že se ti nezdá něco demokratického při tvém politickém rozhledu.

Karel008 12.7.2006 10:43

Franto nechlastej tolik,

protože potom ty tvé zvratky dáváš ne papír a je to nakažlivé.

Psí vrah Čumil 12.7.2006 10:29

Bože, jeden text, který jasně a jednoznačně shrne situaci, jaká je -

a tolik zoufale frustrovaných komentářů ...8-o

Mirek Šejna 12.7.2006 10:47

Čumile,

ta jejich frustrace musí být opravdu šílená. Přečtěte si těch sprostých nadávek, posílání Paroubka do prdele atd... Tohle tady předvádí ta údajně inteligentnější a bohatší část voličů, kteří si říkaji, že jsou pravičaci.

Ladislav N. 12.7.2006 10:54

Re: Čumile,

To je tak, když totální blb najde zalíbení v psaní do noviny a partaj jej v tom podporuje... ;-D  

Mirek Šejna 12.7.2006 12:32

Ládínku,

je s podivem, jak Vás ten údajný totální blb dokáže dostat do vulgární nepříčetnosti.

mira.le 12.7.2006 16:54

Re: Re: Čumile,

to určitě,myslíš sebe,tvoje bláboly jsou toho důkazem.

Psí vrah Čumil 12.7.2006 11:07

Re: Čumile,

No, já myslím, pane Šejno, že to musí být nějaký omyl. Ona to je spíše jen jakási sedlina nešťastníků...

Moc vás zdravím.

jepice 12.7.2006 15:53

text, který jasně a jednoznačně shrne situaci, jaká je ?

Ale to snad ne, Čumile. ;-D

Copak pan Vízek nezná ústavu, když mluví o jejích ustanoveních pro případ neúspěšných pokusů o sestavení vlády? Tam se přece jasně mluví o neschválení  jmenované vlády poslaneckou sněmovnou. Pokud by se Paroubek chtěl profackovat ke svému druhému nebo  třetímu pokusu podle  litery ústavy, musel by nejdřív připustit, že by bylo dobré se dohodnout na předsedovi sněmovny a tak dále hezky podle pravidel.

Psí vrah Čumil 12.7.2006 20:54

Re: text, který jasně a jednoznačně shrne situaci, jaká je ?

Ano, jepice, dohodnout se na předsedovi sněmovny znamená dohodnout se předem také na programových otázkách chystané koalice. Při tomto rozložení sil je to dokonce nutné. Paroubek své připomínky i návrhy formuloval; je na panu Topolánkovi, aby se pokusil s nimi nějak vyrovnat. On teď hraje o své premiérství. Je početně vzato vítězem voleb, je tedy na něm, aby byl konstruktivní. Přece nemůže očekávat, že mu polovina parlamentu podepíše bianco šek na prolongované úřadování bez důvěry parlamentu, to si snad je s to (nebo jeho poradci jsou s to) spočítat předem. Tudy cesta rozhodně nepovede.

Mard 14.7.2006 21:10

Re: Re: text, který jasně a jednoznačně shrne situaci, jaká je ?

Kolego ty jsi asi nějak postižený, neboť jsi zcela zřejmě nepochopil příspěvek na který reaguješ. Tedy po lopatě a jednoduše. Ústava praví že další pokus o sestavení nové vlády se koná poté co předchozí nedostane důvěru nebo je jí vyjádřena nedůvěra. Tudíž ústava de jure předpokládá že existuje funkční sněmovna s existujícím vedením aby mohla být instalována vláda (či případně odvolána). Ústava nemluví o nějakých čachrech s funkcemi, jak si představuje vládnutí pan Paroubek. Pan poslanec Paroubek nyní blokuje ustavení funkční sněmovny s výmluvami na nějaké nerelevantní fakty. To lze akceptovat. Nikoli tvůj názor. To že se zvolí sněmovna nedává panu Topolánkovi žádný bianco šek. Doufám že se nad celou záležitostí ještě jednou zamyslíš.

Marat 12.7.2006 10:05

Soudruhu Vízku,lépe by bylo,kdyby jste zůstal pracovat v tom lomu.

Soudruhu Vízku,zřejmě nejste schopen pochopit,že Paroubek je ochoten odsouhlasit vládu Topolánka,jen pokud Topolánek převezme vládní program soudruha Paroubka a soudruh Paroubek obdrží velice důležitý úřad.Nejlépe předsednictví vlády.Na nic jiného soudruh Paroubek nepřistoupí.Sudruhu Paroubkovi jde a vlastní blaho,nikoliv o blaho státu.Soudruh Paroubek chce být předsedou vlády a jen k tomu usilovně pracuje a na nic se neohlíží.

Jaké to sprosté individum se dostalo do čela socdem pol. strany a mává se státem.

To snad... 12.7.2006 9:51

Vízku, podej ruku Jelínkovi a JDĚTE DO PR..... !

DVA IDIOTI NA JEDNÉ STRÁNCE, TO JE TROCHU MOC, JELÍNEK JE K SMÍCHU , ALE VY K PLÁČI !!! Vaše slaboduché převracení skutečnosti a pokusy o zmanipulování jednodušších lidí svědčí o promyšlené taktice Jirky č. 1. Prostě stokrát opakovaná lež se stává pravdou.Odstopím, neodstoupím, nepřipadá v úvahu, budeme o tom uvažovat, nepůjdu do prdele,  ALE PŮJDETE TAM !!!(Y)

daimonion 12.7.2006 9:07

BUĎ ANEBO

Je třeba vybrat si. Buď se budeme řídit literou zákona, ovšem ten rozdělil karty 100:100 a takový výsledek se ve všech sportech pokládá za plichtu. S tím se nedá dělat nic jiného si rozdat partii znovu čili znovu jítt volit. Anebo opustím čistě legální a legalistický přístup a pokusím se jednat na základě legitimity čili na základě principu fair-play a v tom případě je třeba vzít v úvahu například to, že KSČM není demokratickou stranou a že Bohumínský sjezd ČSSD zakazuje s nimi spolupracovat na vládní úrovni, ovšem  také to, že koalice získala o 200 000 hlasů více čili že kdyby byl přirozeně většinový systém volební, měla by 104 mandátů čili o 8 poslanců více než opozice a mohla by pohodlně vládnout. Jenže Paroubek již řadu měsíců dokazuje to, že pojem fair play mu vůbec nic neříká. Takže jděme opět k volbám!

jirka.s. 12.7.2006 11:12

Re: BUĎ ANEBO

A proč by zhovadilost jedince měla stát nás všechny další miliardy za pochybný akt, kterému se doposud, i když nevím proč, říká volby?

Švrk 12.7.2006 11:29

Re: BUĎ ANEBO

No asi by se mělo znovu volit, ale kde vezmeme jistotu, že ta samá půlka národa neodvolí stejně?? Hlupák se raduje, když se mu slibuje. Slibem nezarmoutíš a od socanů slíbené lepší je než splněné!!

helman 12.7.2006 8:45

truc nebo OK

Že se jedná v případě ODS i ČSSD o ústavní postup není pochyby. Hlavní problém ale je, že díky výsledku voleb jsou šance na sestavení fungující vlády téměř nulové. Obě strany předhazují druhé straně nabídky, které jsou zcela nepřijatelné. Vypadá to, že se ODS i ČSSD připravují na nové volby, jakoby začla předvolební agitace.  Ty hrátky kolem sestavení vlády jsou jen divadélkem pro voliče. A hlavní hrdina - rek Topolánek - je neschopný pro svého krále Klause vytáhnout z hlubokého jezera ani jeden dar, a to ani předsedu parlamentu, ani podporu pro svou vládu. A místo toho, aby hledal pomocníky, tak nadává svému sokovi, že mu nechce pomáhat.

Král tomu nasadil korunu, když hlásal, že od Paroubka žádné služby, natož dary nepřijme. To je ale přece dar pro Paroubka. Nic nemusí dělat a přitom roste jeho obliba. Čím se ukáže Topolánek neschopnějším, tím víc získá Paroubek. A že takto jednoduchý závěr ODS nechápe znamená, že by její vedení potřebovalo vyměnit. A to nejen Topolánek, ale i ostatní jeho souputníci: Tlustý, Langer, Němcová, Nečas. Ty zkameněliny politiky 90-tých let.

Podle mne jsou předčasné volby na spadnutí a pokud se ODS personálně neomladí (Pavel Bém) tak  k tak potřebné výměně vlády ČSSD bohužel nedojde.

 

Vladimir 12.7.2006 10:26

Re: truc nebo OK

A co takhle, mily socdemaku (coz vyvozuju z toho jak ironicky pisete o predsedovi ODS), kdyby CSSD obmenila sve vedeni - mohli byste treba vyhodit paroubka, sobotku, ratha a misto nich tam dat vase milovane STBaky, jako je treba vas pritel nejvernesi Falmer.

Švrk 12.7.2006 11:34

Re: truc nebo OK

Vždy se najde kolík, který začne volat po obměně, pokud možno u  ODS (mimochodem to nasvědčuje o skrytých sympatiích). Už to tady bylo tolikrát. Nechápete, že každá změna je většinou vždy k horšímu??

Mard 14.7.2006 21:14

Re: truc nebo OK

Hmm, hlavně ža Paroubek přišel na premiérské křeslo rovnou z pole nebo od soustruhu. Paroubek hraje o vše, protože ví že když budou další volby do kterých půjde současná koalice ODS + SZ + KDU ČSL jako jedno koaliční seskupení, tak získají možná až ústavní většinu.

Emil 12.7.2006 8:38

Vízku, stále blbej, stále blbej

Už slyším, když Paroubek se 100 by dával dohromady vládu, jak píšete, jak ODS není státotvorná, jak blokuje vznik vlády. Jste opravdu tak hloupý, že to nevidíte ? Jestli máte pocit, že vina je jen na straně ODS, tak ať ten váš puchýřovitý zástupce laskavě drží hubu a stále netvrdí, jak je státotvorný, jak dělá vše pro lidi (70 000,- Kč zadlužení na každou hlavu v ČR za vlády ČSSD). To fakt ještě nevidíte, že jemu jde o vlastní narcisistní ješitné ego, že mu jste jako celá ČSSD šumafuk, že jemu jde o koryto a ČSSD je k tomu prostředkem ?