7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jack 9.12.2009 8:59

Re: 500 000 exekucí

Přesně jak říká badaxe. Na ČT běží docela poučný pořad "Krotitelé dluhů". Poslední dobou se to spíš zvrhlo v psychologickou poradnu, ale i tak je neuvěřitelné, na co si jsou lidi ochotni půjčit, a za jakých podmínek... Na dovolenou, na dárky, na splacení dluhu, dokonce tam byl jeden extrémní případ, kdy si lidi půjčili u lichváře!!! na opravu domu, a místo toho to prožrali. Ano funguje tu výběrový efekt, v televizi jsou vidět jen ti největší zoufalci, ale i tak je děsivé, že i tihle lidé mají volební právo.

Fanda 9.12.2009 9:24

Re: 500 000 exekucí

149,5%???-Provident nabízí RPSN od 250% a ještě se se tváří,že vlastně pomáhá.Rv

skrebec 9.12.2009 21:03

Re: 500 000 exekucí

Taky jedna ze života : To jednou byli DVA dospělí, k právním ůkonům atd. způsobilí človíčci (v textu dále B&B od Blbý a Blbější) A zachtělo se jim koupit si barák. Prodali byt za 600k a jelikož dům stál 850k, nemaje jiných úspor, vzali si půjčku. A jelikož jejich předchozí vztahy s regulérními bankami nebyli zrovna harmonické, vzali půjčku 250k od půjčkové společnosti (dále PS). V den podepsání smlouvy už dlužili 300k (50k na poplatcích) a PS měla zástavní právo k domu. Úrok byl 7%. Měsičně.

B&B se nastěhovali a počali se činit - vysázeli růže, hrozen, položili plávajíci podlahu atd. Podotýkám, že dům byl od počátku plně obyvatelný a nebyli žádné nezbytné opravy. Co se týče jejich postoje ohledně dluhu, průměrný pštros by zbledl závistí. Zanedlouho už B&B dlužili PS něco přes 600k (na splátkách uhradili jen něco přes 100k) a hrozil prodej domu. B&B opravdu rychle potřebovali 600k. Tak zašli za původním majitelem domu (dále PM) a půjčili si od něj. 600k na jeden rok s tím, že do roka vrátí 750k. Ale : PM udělal velice moudrou věc -  věděl jaká je platební disciplína B&B a tak si půjčku posichroval zabezpečovacím převodem domu. S tím, že tam zatím B&B mohou bezplatně bydlet (!) a až bude dluh uhrazen, barák se převede zpátky. Pak PM počkal 365 dní, vrátil B&B doposud uhrazené splátky cca 120k a požádal soud o jejich vystěhování. 

Ke mně se spis dostal ve chvíli, když B&B žalovali PM protože při uzavírání smlouvy o půjčce věděl že se nalézají v tísni = zneužil jejich situaci = smlouva včetně zabezpečovacího převodu je neplatná = dům je jejich.

Někdo tady psal o volebním právu... jakého věku se asi dožívají savci bez mozku?

David Ondrejkovič 9.12.2009 12:53

Re: 500 000 exekucí

Umíte číst? Ano. Je tohle Váš podpis? Ne. Byla nějak omezena vaše způsobilost na právní úkony? Ne. To nevadí - soukromý rozhodce a brácha věřitele říká, že dlužíte a basta! Že jste věřitele nikdy neviděl a nikdy mu nic nedlužil? Ale prosím vás - koho to zajímá? že už rozhodce není chlap, ale ženská a že se jmenuje Bc. Sandra Svobodová (viz Google), zatímto předtím to byl Martin Svoboda? To sem nepleťte!

David Ondrejkovič 9.12.2009 12:59

Re: 500 000 exekucí

Že podáte k soudu (ke mně) odvolání? Klidně - majetek budete mít zablokovaný tak dlouho, jak JÁ budu chtít! Že není možné, aby Vám někdo zablokoval jen tak majetek na základě vymyšlené a nikdy neuzavřené smlouvy? Chachá! Co můžete udělat pro odblokování? Zaplať hejle! Cože - výpalné? No a? Zažaluj mně - do důchodu se odblokování nedočkáš - víč mně se každou chvíli rozbije auto zrovna když jedu na jednání, onemocním jako napotvoru taky zrovna v den soudního jednání....

Další!

xx 9.12.2009 13:05

Re: 500 000 exekucí

Pak to ale jednou dopadne :

Cvak, cvak, bum.         .....aarhg....  

V. Hoffman 9.12.2009 13:16

Re: 500 000 exekucí

Jde o svinstvo dovedené na nejkrajnější mez legality - dobre, takze teraz je rec o tom, ci by sme tu hranicu legality nemali posunut, aby sa to svinstvo dostalo za nu. To je imho legitimna otazka.

Inak som v priamom prenose videl ako moju exsekretarku obrali o dom za 800 000 na zaklade neopravnenej /presnejsie uz davno uhradenej/ pohladavky na 36 000. A mne samotnemu sa v 2008 stalo, ze mi exekutor blokol konto kvoli ukonom, ktore v 2007 robil s pohladavkou, ktora uz bola davno uhradena. Lenze klient zabudol exekutora informovat, ten si vytvoril ukony k uz uhradenej pohladavke a chcel ich vyuctovat mne. Nehovorte mi, ze v exekucnom systeme nie je co vylepsovat, deju sa riadne svinstva /mimochodom, este stale plati, ze dlznik, ktoremu zhabu majetok z titulu exekucie nemoze byt ucastnikom drazby na ten samy majetok, takze nema sancu zabranit, aby sa exekvovana nehnutelnost nepredala hlboko pod cenu?/. 

Didi 9.12.2009 15:34

Re: 500 000 exekucí

On exekutor není odpovědný za škody způsobené jeho chybným rozhodnutím?

V. Hoffman 9.12.2009 17:32

Re: 500 000 exekucí

Zjavne nie. On totiz bude argumentovat, ze na zaklade podkladov, ktore mal, rozhodol opravnene. A nema povinnost skumat ci pohladavka uz nebola vyrovnana. A nejake dodatocne predlozene dlznikove doklady o zaplateni on skumat nemusi a nebude.

Kolda 9.12.2009 0:46

500 000 exekucí

A jsou to všechno exekuce kvůli půjčkám? Pochybuju. Pokud je to číslo vůbec pravdivé, tak stejně tam bude hodně případů, kdy se se pojišťovny dožadují pár korun na údajně neuhrazeném pojistném apod. Měl jsem tu čest.

Jinak souhlas. Reklamy na půjčky by měly podléhat stejné regulaci jako reklamy na kuřivo.