1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

GLOSA: K výročí (další) elitářské nadutosti

Jistý čtenář adresoval v těchto dnech jednomu z českých deníků následující slova: „Do Norimberku jezdím často, vždy to bývalo čisté a upravené město. Už loni jsem tam viděl výrazné změny – na ulicích plno odpadků, na chodnících a u dveří kostelů posedávají přistěhovalci a žebrají. Němci nostalgicky vzpomínají na doby, kdy se nezamykaly automobily a domy...“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 18.8.2016 14:06

Re: Tak pořád žádné konkrétní argumenty

Pane, je vám známo, že čím víc se kdo s hovnem maže, tím víc smrdí?

Toto platí samozřejmě i o petici. Je tak hloupá a nesmyslná, že by bylo hroznou ztrátou času, ji jakkoliv cupovat.

A. Alda 18.8.2016 12:09

Máte pravdu, pane.

Německo se změnilo k nepoznání.

A nám to hrozí rovněž.

M. Šejna 18.8.2016 11:45

ach jo, pane Strejčku

já si zas ani nostalgicky nemohu vzpomenout, kdy se u nás v Česku nemusely automobily zamykat. Nejspíš po celý můj život tady v Česku žijí samí imigranti mluvící sice perfektně česky, ale odemknutý automobil bych před nimi nenechal.

P. Vaňura 18.8.2016 13:13

Pane Šejna, tady se NEMLUVÍ o Česku ale Norimberku

Ani já si nejsem jist, že by se tam auta někdy nezamykala. Nicméně, situace je taková, že bezpečnostní situace ve Skandinávii byla před příchodem migrantů lepší, než v Česku, kde je pořád stejná, ale po příchodu migrantů se stala např. ve Švédsku výrazně horší než v Česku. A o tom to celé je!

Pokud udržíme migranty za hranicemi, můžeme se stát oázou bezpečí v celé Evropě s výrazným dopadem např. na turismus. Pro tento cíl jsem ochoten rozvěšet vítače na lucerny!

S. Donát 18.8.2016 11:44

Myslím si, že na tu srágoru už se tak nějak zapomnělo

a je ztráta času se tím dnes nějak zabývat.

S. Netzer 18.8.2016 13:28

Re: Myslím si, že na tu srágoru už se tak nějak zapomnělo

Nevím, kterou "srágoru" máte na mysli.

Pokud se jedná o tento článek, tak s vámi plně souhlasím.

S. Donát 18.8.2016 17:36

Re: Myslím si, že na tu srágoru už se tak nějak zapomnělo

Mluvím o té petici. Každý člověk s trojciferným IQ by to pochopil. Gratuluji Vám, že jste se zařadila k těm dvouciferným.

L. David 18.8.2016 11:12

Za svůj už dosti dlouhý život jsme se vícekrát setkal

s lidmi bez vzdělání, avšak jinak inteligentními a především moudrými.

Ovšem potkal jsem taky osoby s vysokoškolskými tituly, v jádru však primitivy a hlupáky.

Pokud se naši vědci - sepisující hlupácké výzvy - domnívají, že je budeme pokládat za autority, jenom proto, že jsou odborně vzděláni v nějakém úzoučkém oboru, pak se velice mýlí.

Ono nezbývá, než takovým pomateným osobám říci hezky od podlahy, jadrně a česky: "Držte pitomečkové hubu, věnujte se práci, za kterou jste placeni a nestrkejte svůj hloupý a drzý rypák do věcí, kterým nerozumíte, či nechcete rozumět!"

F. Netopil 18.8.2016 11:06

Němci nostalgicky vzpomínají na doby, kdy se nezamykalo ...

To bylo asi před tím, než se v německých a rakouských supermarketech začaly objevovat nápisy "Češi, nekraďte tady !". Zažil jsem na vlastní kůží.

S. Netzer 18.8.2016 11:13

Re: Němci nostalgicky vzpomínají na doby, kdy se nezamykalo ...

Taky mě toto tvrzení překvapilo. :-)))) Dovolila bych si dokonce tvrdit, že i předtím se zamykalo.

Ale svědectví "jistého čtenáře" je samozřejmě závažnější, protože to je "běžný člověk", žádný nadutý intelektuál.

P. Vaňura 18.8.2016 13:16

Já jsem zase viděl počátkem 90 let v Karlových Varech

česko-německé nápisy "krádeže hlásíme na policii."

I. Mertl 18.8.2016 13:52

Re: Já jsem zase viděl počátkem 90 let v Karlových Varech

To už tam byli utečenci? Nebo snad upozornění pro nečeské turisty, aby si dali na auta před domorodci pozor?

P. Vaňura 18.8.2016 14:37

Ty nápisy byly, pochopitelně, v OBCHODECH

P. Vaňura 18.8.2016 10:55

Já některé signatáře tohoto blábolu znám

a nic dobrého bych o většině z nich neřekl. Spolek všeho schopných kariéristů...

S. Netzer 18.8.2016 10:15

"Příspěvek

běžného člověka získaný na základě vlastní zkušenosti" v protikladu k "prázdnotě a hlouposti elitářské namyšlenosti".

Antiintelektualismus je typickou součástí všech populistických strategií. Tento příklad je navíc velmi primitivní - ryzí produkt IVK.

P. Rudolf 18.8.2016 10:32

Re: "Příspěvek

Ale jak se to zdejším "pravičákům" líbí!

P. Vaňura 18.8.2016 10:58

Naopak, tento pohled je naprosto REALISTICKÝ.

Můžete snad něco z toho vyrátit????

O "intelektuály" jako byli Rousseau, Marx, Lenin, Bronstien-Trockij, J. P. Sartre a další opravdu, ale opravdu nestojím!

S. Netzer 18.8.2016 11:03

Re: Naopak, tento pohled je naprosto REALISTICKÝ.

Tak to je rozhodující, že o něco nestojíte.

Takovým argumentem uzemníte každého oponenta.

P. Vaňura 18.8.2016 11:08

Rozhodující je, že to, co tito namyšlení intelektuálové

vyprodukovali, vedlo k masakrům, za které by se nemusel stydět ani Džingischán...

Vy se jich zastáváte, patrně se jim svým myšlením podobáte!

O. Uživatel 18.8.2016 11:10

Uživatel požádal o vymazání
J. Spousta 18.8.2016 10:11

Limonádový Joe

Také to mám v blízkém okolí takhle rozdělené. Ale jak se říká ve filmu: "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina..."

Je dost možné, že Halík, Putna a jiní, kteří teď vypadají, jako že úplně ztrácí soudnost, budou mít na jiné situace lepší vhled než většina populace.

Ta petice byla asi unáhlená volovina, přesně z důvodů, které tak trefně popisujete, ale je potřeba jasně také říct, že základní neschopnost z úctou naslouchat protistraně, a to ještě v době dávno předuprchlické, projevují také pánové VK a MZ. Podle mého dodneška nestrávili fakt, že základní úkol politika je trpělivé vysvětlování a debatování postojů lidem , kteří v tomto oboru mají méně zkušeností a tudíž se často projevují naivněji, či rovnou jako hlupáci.

V. Čermák 18.8.2016 10:41

Re: Limonádový Joe

Souhlasím s vámi v jediném, že petice byla volovina namyšlených hlupáků. A myslím, že vysvětlovat trpělivě něco Halíkovi nebo Putnovi je naprosto zbytečné. To dělá pravidelně hodně lidí a oni jsou pořád stejní. A VK a MZ nepotřebují něco někomu trpělivě vysvětlovat. Jsou to prezidenti, kteří prostě promluví a lidi s tím buď souhlasí, nebo to odmítnou. Podsouvat jim proto hhlupáctví je hloupé.

J. Spousta 18.8.2016 11:08

Re: Limonádový Joe

Zkusme se na to podívat z jiného úhlu. Já se třeba živím jako OSVČ v oboru, kde se vyhotovují pro lidi dost složité technické formuláře, které pak semele nějaký úřední šiml. Mám přitom úžasnou možnost dost často ze svých zákazníků dělat hlupáky (a někteří kolegové v oboru to tak bohužel někdy i dělají), zvláště když vím, že z jejich strany jde nejspíš o jednorázovou akci. Důvod, proč to nedělám je ten, že se jednak chci považovat za profesionála a zadruhé dobře vím, že tito lidé jsou v nějakém jiném oboru na míle přede mnou.

Stejně jako se kdokoliv z běžné populace těžko může měřit s Putnou v oboru ruské literatury, stejně tak je jasné, že i Klaus a Zeman mají mimořádné znalosti v ekonomii, či prognostice. Jenže politika je umění prosadit svůj názor, aniž se připravím v budoucnu o možnost vytvořit se svým soupeřem v nějaké jiné věci kompromis. A (stav i před uprchlickou krizí!)na tuhle premisu jako by teď naši politici trochu zapomínali.

D. Stirský 18.8.2016 9:57

Takže žádných

argumentů, v čem je petice mylná, jsem se zde nedočkal. Opět jen proklamace a sdělení, já rozebírat nic nepotřebuju. Ta patice, alespoň jak já ji chápu, říká zhruba toto: Pokud jde o migranty, situace je složitá. Nezlehčujeme ji. Jen odmítáme házet veškeré jinověrce a uprchlíky do jednoho pytle, ne každý uprchlík je terorista a dojič sociálních dávek. pečlivě zkoumejme informace, zvláště ty od novinářů, dnes je zdrojů řada. A nepropadejme xenofobii a panice. Toť zhruba vše. Na to, dle mého soudu, není nic elitářského, nic, co by se nadalo podepsat. Mnozí nadávají petentům do levičáků, komunistů a bůhví čeho. Ale já žil vždy v domnění, že to byly právě levicové ideologie, které vytvářely nepřítele ze skupin lidí (kapitalisté, kulaci, židé...). Pro pravicově smýšlejícího by mělo být příznačné, že každého jedince bude považovat za neopakovatelnou, svéprávnou bytost a že nepotřebuje vytvářet imaginární skupiny nepřátel.

P. Rudolf 18.8.2016 10:05

Re: Takže žádných

Je to tak, jak píšete, ale to fanklubu Kykiny nevysvětlíte. Jen s tou levicí bych byl trochu opatrnější. Je totiž někde úplně jinde, než před takovými sto lety. Nakonec pravice taky.

V. Klepetko 18.8.2016 10:08

Re: Takže žádných

Mé tři argumenty (viz. 4.12) jste nezaregistroval?

Citoval jste zde text Výzvy, a proto Vám ještě jedou uvedu svou čtvrtou, nejdůležitější výhradu:

Úmyslně jste zamlčel nejdůležitější větu z preambule Výzvy.

"Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti ...". Petenti nás vůbec nechtějí přesvědčit o své pravdě. Jen se snaží "vymezit proti"! "Nejsme jako oni", říkají takto všem těm nevzdělaným zabedněncům.

Svého cíle dosáhli. Tato petice sama o sobě vyrobila z normálních lidí víc xenofobů, než by dokázalo deset Konvičků s řecko-migračním pozadím za deset tisíc let!

I. Mertl 18.8.2016 10:45

Re: Takže žádných

Tak jsem si Vaše 4.12 přečetl, pane Klepetko, napoprvé (autor+délka) > přeskočit. Takže až teď - minulé 3 argumenty = nulové argumenty, jen verbální výlevy; navíc v závěru nezastřená, nedemokratická (jako každá, pane, našel jste cosi podobného v oné výzvě?) hrozba, včetně naivního, že svedeným studentům budiž udělena milost, ty přece ztratit nechcete (!!). Podobně i nyní. Opět jen zoufalství: copak "vymezit se proti něčemu" je trestné? Vzdělaný (?) zabedněnec, pro emoce neschopný diskuze, jen nadávek a vyhrožování. A takových zde je! Ale Vás, hochu, přece Nejedlý, Kojzar a podobní veleduchové padesátých let nevzdělávali, ne? Prosím, nechápejte to jako výzvu k diskuzi.

V. Klepetko 18.8.2016 12:35

Re: Takže žádných

Díky za názor. Dikce Vašeho sdělení je bohužel stejná, jako té "Výzvy", žádnou diskusi a priori nepředpokládá...

Vidět v mém textu nějaké "vyhrožování"? Nic takového jsem nezamýšlel. Probouzím snad nějaké podvědomé obavy, narazil na jakýsi podvědomý (xenofobofobní ) strach? Celé je to zajímavé: Vy vidíte v mém textu něco, co by mě ani ve snu nenapadlo, já čtu ve "Výzvě" cosi, co tam autoři zřejmě vůbec nechtěli "zakódovat". Zatím nechápu jak a proč tento efekt vzniká. Budu to asi řešit tak, že se zamyslím nad sebou :-)))). Někde být chyba musí.

V. Klepetko 18.8.2016 12:47

Re: Takže žádných

P.S. Re: "vymezit se proti něčemu" je trestné?"

Vzdělaný člověk, duchovní, morální autorita... Tito lidé po věky působí spíše jako léčitelé, nejsou to chirurgové. Vymezují se spíše fanatici, fundamentalisté, manichejští zvěstvovatelé pravdy, paliči knih a Maratové ducha. Trestné to, pravda, není.

O. Uživatel 18.8.2016 10:43

Uživatel požádal o vymazání