29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

GLOSA: K výročí (další) elitářské nadutosti

Jistý čtenář adresoval v těchto dnech jednomu z českých deníků následující slova: „Do Norimberku jezdím často, vždy to bývalo čisté a upravené město. Už loni jsem tam viděl výrazné změny – na ulicích plno odpadků, na chodnících a u dveří kostelů posedávají přistěhovalci a žebrají. Němci nostalgicky vzpomínají na doby, kdy se nezamykaly automobily a domy...“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Klíma 19.8.2016 22:25

Konečně!

Díky za oprávněnou kritiku těch přebujelých nadutých inteligentů, xenofilů, islamofilů, zoofilů a podporovatelů terorismu.

Jenže jim nepochybně ani podřezání kněze přímo u oltáře nepřipadá nebezpečné, podle faráře Halíka byl tento kněz zajisté toliko multikulturně obohacen, podobně jako ty masově znásilňované ženy a děti v Německu a ve Švédsku.

J. Svoboda 19.8.2016 19:09

Re: Elitářská nadutost

Do toho vám vůbec nic není. Dobře vak vím, do čí péče se svěřit nechci. Zastávám názor, že do ničí péče je to pravé ořechové. Ona ta péče velmi málo kdy je zadarmo.

J. Spousta 19.8.2016 9:57

Re: Elitářská nadutost

Jistě, od toho ty trika jsou. Mimochodem, do čí péče chcete svěřit sám sebe ?

S. Donát 19.8.2016 1:09

Re: Dokáží akademici dnes ještě něco vyprovokovat?

Proč tady ztrácíte svůj drahocenný čas, člověče nešťastná? Nutí Vás to někdo číst? A co je třeba a netřeba nechte prosím na každém občanovi, díky :)

J. Jurax 19.8.2016 0:53

Re: 1977

No, někdy bohužel zbytečně ...

J. Jurax 19.8.2016 0:51

Re: 1977

Zjevně Vy jste ale nic nepochopil :-(

J. Jurax 19.8.2016 0:50

Souhlas

J. Farda 18.8.2016 23:49

Hm, tak snad by

ani nebylo od věci připomenout obecné pro i proti Klausovské veřejnosti panu Strejčkovi jako fujeklhaft typického elitáře sběratele všech možných tuzemsko i mimozemských vědeckouniverzitních titulů, jeho šéfa z Institutu, získavšího m.j. počáteční titul profesora VŠE v době jeho premierování, excelencí Klause. Pane Strejček nyčko pláče na špatném hrobě, protože jeho Boss VK se o nastolení toho současného srabu (např. opoziční smlouva) nepominutelně zasloužil.Tak jen houšť a větší brečlavé kapky, pane Stejčku, bléééé! :-P

Gentlemani a Ladies z Fan klubu Excelencí Klause mi líbějí vodpustit .... :-)

S. Netzer 18.8.2016 22:13

Re: Elitářská nadutost

Hélas.

J. Kombercová 18.8.2016 22:09

Re: Elitářská nadutost

Vy jste přesně ten případ naduté elity, co si myslí, že ona jediná má tu pravdu.

Pište, pane Hofmane, pište. :))

S. Lazárek 18.8.2016 22:08

Re: Elitářská nadutost

Stejný styl, stejné grify, jen jméno je jiné. Vzdělaný a zcestovalý.

P. Rudolf 18.8.2016 22:01

Re: Elitářská nadutost

Normálně bych napsal, pokuste se pochopi text, na který reagujete. Ve vašem přpadě je to však zcela nemožné, já vím.

J. Kanioková 18.8.2016 22:00

Jo, jo.... podle sebe, soudím tebe..

J. Kombercová 18.8.2016 21:53

Re: Elitářská nadutost

Jak to venku na ulici vypadá? S kým se na té ulici potkáváte, s kým se pozdravíte? Ta ulice je tak pestrá, pochybuji, že se všemi, které tam na té vaší ulici potkáte, si padnete do náruče, jsouce stejného názoru.

S tou klikou těch všech vámi onálepkovaných se mýlíte, buď, nebo záměrně lžete.

F. Houžňák 18.8.2016 21:27

No, já za to nemůžu, že vás to nenapadlo,

asi máte podvyvinutou fantasii. Stěžujte si na mě, máte na to plné právo, jenom mi není jasné, kde? Zkuste to v tom Parýzu. Slovo "petent" se v diskusi vyskytlo několikrát, zkuste si ji znova přečíst a vnímejte při tom čtený text. O článku jsem neutrousil ani slovo, to si mě s někým pletete. K žádným "elitám" se nepočítám, a francouzských slov ovládám spoustu. Máte ještě nějaký problém? Pokud se nudíte a z nudy blábolíte, kupte si medvídka mývala.

J. Kanioková 18.8.2016 21:08

Petr Robejšek -

https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1595696900731272/

J. Svoboda 18.8.2016 21:05

Re: Dokáží akademici dnes ještě něco vyprovokovat?

Zkuste se zeptat někoho z elitářů, proč prší, když vy si to zrovna nepřejete.

J. Svoboda 18.8.2016 21:03

Re: Elitářská nadutost

Dobře jste si osvojil "elitáři" používané nálepky.

O tom, co píšete si opravdu myslíte, že to není dehonestací všech, kteří s vámi nesouhlasí?

J. Svoboda 18.8.2016 20:56

Re: Jakému výronu blbosti, Francouzi toto slovo

To, o čem píšete, mne ani ve snu nenapadlo. Mohl bych si stěžovat na vás, což ale rozhodně neudělám. Slovo, o kterém píšete, se ve článku nevyskytlo ani jednou.

To, že o tom píšete, asi svědčí o tom, že se počítáte k "elitám" a nedá vám jinak, než že musíte ukázat, že ovládáte také několik francouzských slov.

J. Svoboda 18.8.2016 20:49

Re: A pak: Dnes auta

A vy, jakožto i vaši souvěrci, neumravňujete a nementorujete jiné, kteří s vámi asi ani diskutovat nehodlají?

J. Svoboda 18.8.2016 20:44

Re: Elitářská nadutost

Budiž vám dopřána pravda. Pokud se však chcete svěřit do péče vévodů všech podvodníků, jako jsou soudruzi Chovanec a Hašek, tak jedině na vaše vlastní triko.

P. Rudolf 18.8.2016 20:40

Re: Elitářská nadutost

Centrum českého žvástu IVK nemá vůbec cenu vážně komentovat. A tady na Psu vše ovládla vystrašená, nenávistná a xenofobní klika pravičáků z leknutí, která diskuzi totálně zlikvidovala a "povýšila" ji jen na urážky a dehonestaci každého, kdo má jiný názor. Naštěstí venku na ulici to vypadá jinak.

J. Svoboda 18.8.2016 20:39

Re: Elitářská nadutost

Velmi hezky jste slova nakladl. Aspoň tak vím, s kým mám čest.

Samozřejmě máte právo si vážit pana Halíka a jemu podobných, velmi často převzdělanců a vůbec bohužel mocných bez jakékoliv odpovědnosti.

V této souvislosti bych od vás rád četl názor na Halíkova spoluelitáře Putnu, který vida plakát jako upoutávku na přednášku pana Robejška na FF UK, vzal fix a načmáral tam nápis "Ruský šváb". Které elity jsou podle vás škodlivější?

M. Pivoda 18.8.2016 20:38

Dokáží akademici dnes ještě něco vyprovokovat?

Ivo Strejček samozřejmě nadutě tlachá ve stylu svého velkého učitele VK. S tímto pánem a celým institutem VK není třeba ztrácet čas.

Nicméně zkuste se zeptat plukovníka Šlachty, zda ho k jeho zodpovědné občanské činnosti vyprovokovala právě ta zmiňovaná česká akademická petice.

J. Svoboda 18.8.2016 20:26

Re: Vzhledem k častému výskytu slova "petent" v diskusi

Snad ještě mohu napsat svůj názor.

S tím, že příspěvek považujete za vhodný, nehodlám, nemůžu a ani nechci dělat vůbec nic.

Ani do role arbitra se nepasuju, jen trvám na svém názoru. Arbitr, nearbitr, připadá mi minimálně nerozumné, že ten, kdo nemá nic k tématu, začne rajtovat na nepodstatné maličkosti. V článku, na který pán reagoval, se slovo "petent" nevyskytlo ani jednou. Je tam pouze synonymum "signatář".

I. Mertl 18.8.2016 20:05

Re: Tak a můžeme diskutovat - cíc textu se nevešlo:

Hm, hm.

J. Spousta 18.8.2016 19:33

Re: Elitářská nadutost

Víte, s právem je to těžký. Už od narození. Mně úplně stačí, když má země nějakou perspektivu, neválčí, není v ní hlad a lidi se k sobě chovají s odpovědností a úctou.

I. Mertl 18.8.2016 19:00

Re: Elitářská nadutost

Máte pravdu! Na rozdíl od IVK, jen kalícího smrdutou vodu, zmíněnný triumvirát představuje reálné nebezpečí, zvláště kdyby relativně průhledného Sobotku nahradil jiný socan, například Chovanec nebo Hašek. Uvidíme, je to na voličích, pokud pro samé emigranty nezapomenou na svá práva.

J. Spousta 18.8.2016 18:42

Re: Elitářská nadutost

A to je určitě jenom zlomek toho, co lze o tomhle spolku napsat !

Ale u moci je teď triumvirát Babiš - Sobotka - Zeman, tak se tím můžete utěšovat.

V. Klepetko 18.8.2016 18:06

Re: Tak a můžeme diskutovat - cíc textu se nevešlo:

Není. Nesplnitelný sen je poskytovat toto "všem, kdo v Evropě hledají útočiště". Budete lákat do svého domu hladové ubožáky na dobrou večeři, když víte, že každý desátý cestou umře? Jestliže ano, pak budete mít ty mrtvé na svědomí, a nedá se to štěstím těch nasycených nijak vvykoupi!

Eskalace migrace pod vlivem různých lží a vzdušných zámků přinesla tisíce zmařených lidských životů! Jedním z virtuálních pilířů těch vzdušných zámků byla i Výzva našich vědců. Pod vlivem podobných výzev politici porušili zákony a způsobili smrt lidí. Doufám že jednou budou souzeni. "Český vědec" mezi nimi nebude, možná že dostane i půlpenny odškodného, ale z morálního hlediska je to velké selhání! Podobná situace jako v Evropě byla před nedávnem v Austrálii. Také tam ve vlnách umírali lidé. Nyní stát provádí rozumnou a velkorysou migrační politiku, a nikdo se v moři netopí! I Ajlan mohl žít těžký, ale ŽIVOT v Turecku...

Místo toho mu mafie, Merkel, novodobý Himmler - Avramopoulos a vědci nachystali smrt.

Vědci nemají ponoukat své politiky k zločinnemu a vrazednému chování - a pokud k tomu došlo v dobré víře, tak by člověk alespoň po roce očekával nějakou sebereflexi! Místo toho vidíme je sebestylizaci do role "chartistů" (Sic!) Není to hanebné!?

Omlouvám se, nebudu moci odpovědět, mám tu 02.01 ((((