27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

GLOSA: K výročí (další) elitářské nadutosti

Jistý čtenář adresoval v těchto dnech jednomu z českých deníků následující slova: „Do Norimberku jezdím často, vždy to bývalo čisté a upravené město. Už loni jsem tam viděl výrazné změny – na ulicích plno odpadků, na chodnících a u dveří kostelů posedávají přistěhovalci a žebrají. Němci nostalgicky vzpomínají na doby, kdy se nezamykaly automobily a domy...“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 18.8.2016 7:49

Re: Po roce se ukázalo, že k nám islamisti nepřichází

Pane Šimku, na vás je vidět, jak se vlastní blbost nechce přiznávat. Vy jste jeden z těch, kteří vždy psali a píší bláboly přesně v souladu těch pitomostí, které uváděli ve svém pamfletu naši "vševědoucí vědci". Vy se snad nemůžete dočkat, až se k nám ti přivandrovalci začnou také valit. Vaše nadutost je nebetyčná, podobná té, kterou projevili naši "vševědoucí vědci".

J. Šimek 18.8.2016 16:21

Re: Po roce se ukázalo, že k nám islamisti nepřichází

Kecáte.

P. Boublíková 18.8.2016 6:56

Jak se říká

trefili kozla.

D. Stirský 18.8.2016 6:17

A může někdo zjistit,

kolik migrantů u nás v Česku vlastně je? Resp. kolik jich do Česka za rok od petice přišlo? Prosil bych pokud možno přesné údaje, odkud jsou, jakého vyznání, kde jsou ubytováni, kolika trestných činů se za dobu svého pobytu zde dopustili. Potřebuji totiž vědět, proti komu se je třeba vlastně vymezovat, kdo konkrétně je tím nebezpečím.

J. Kanioková 18.8.2016 6:47

Proti Bruselu a snaze kvótovat, přerozdělovat

Kde je nějaký příklad dlouhodobě fungujícího mírumilovného a harmonického soužití lidí různých barev, kultur nebo náboženství v jednom státě? Že by Kosovo, Sýrie, Irák, Indie, Timor nebo Bosna? I onen proslulý tavící kotlík USA se nyní proměňuje v papiňák, který hrozí vybuchnout. Napětí mezi bělochy a barevnými stoupá a barevní se navzdory veškeré zákonem zaručené rovnosti, navzdory pozitivnímu diskriminování a politické korektnosti a navzdory roky probíhajícím antirasistickým osvětovým kampaním cítí stále více utlačováni a zbídačeni.

„Skoro vše lze napravit, kromě chyb v imigrační politice.“ historik Daniel Pipes

P. Boublíková 18.8.2016 6:58

Re: A může někdo zjistit,

Jsme přece Evropané, a zvlášť naše intelektuální elity. Nebo jen tehdy, když se to hodí?

E. Vašátko 18.8.2016 7:21

Re: A může někdo zjistit,

Já myslím, že je třeba jasně definovat migranty, proti kterým je třeba se vymezovat a to jsou jednoznačně muslimové (a potenciálně i Rusové) Těch ostatních migrantů k nám přichází poměrně hodně a nikdo to ani příliš nevnímá (např. Vietnamci, Ukrajinci, je tu i dost Američanů, Holanďanů a jiných). Jde o migranty, kteří nejsou v Česku integrovatelní a vyžadují zvláštní nároky (zákon šaria). Pokud jde o Rusy - tam vidím problém v ruském zákonu, který prohlašuje, že Rusko je tam, kde jsou Rusové. Tohle bych nepodceňoval, jinak nic proti ruským migrantům, osobně mi nevadí.

V. Javora 18.8.2016 7:34

Re: A může někdo zjistit,

A skutečně vám není, pane Stirský, nepříjemné, dokonce se dá říci podezřelé, že se toho nikde nedopátráte?

O. Uživatel 18.8.2016 7:38

Uživatel požádal o vymazání
J. Vlček 18.8.2016 8:13

Re: A může někdo zjistit,

Pane Štirský, když už ze sebe chcete za každou cenu dělat hlupáka, co kdyby jste se zajel zeptat našich západních sousedů, jak jsou nadšení z těch nelegálních vetřelců, jak nostalgicky vzpomínají na doby klidu a pořádku. Třeba vám o tom něco povědí.

P. Portwyn 18.8.2016 8:20

Ono se tu moc nepanikařilo

Panikařit opravdu není nutné. Na druhou většinový postoj české veřejnosti, který by se dal popsat jako "díky, ale nechte si je v Německu, když je tam tak vítáte", není žádným teatrálním "panikařením" nebo "vymezováním se".

Myslím, že kdybychom se chovali tak, jako se chová Německo, měli bychom problémů dost i s násobně menším počtem imigrantů. To, že problémy s imigrací nemáme, není důsledkem toho, že by mohamedáni byli hodní, ale toho, že tu nejsou. Nepochybně i zásluhou racionálního postoje české veřejnosti, který jeho odpůrci pro nedostatek argumentů nazývají "xenofobií" nebo "panikářstvím".

V. Kain 18.8.2016 8:39

Re: A může někdo zjistit,

Podobné statistiky jsou zakázány.Mimochodem už to pomalu začíná.Vě větších městech se objevuje čím dál víc zahalených muslimských ramlic.

D. Stirský 18.8.2016 6:02

Klidně bych podepsal i dnes:

My, zde podepsaní vědci a vědkyně, pracovníci akademických a výzkumných institucí, jsme velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Mnozí politici i média užívají rétoriku strachu z cizinců a lhostejnosti k jejich utrpení, dříve považovanou za extrémní a nepřijatelnou. O imigrantech, lidských bytostech, se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali. Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslováni jako pátá kolona, podvodníci a zločinci. Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy, bez ohledu na jejich skutečné názory či nepřebernou rozmanitost náboženských směrů, které vyznávají. Dennodenně se z našeho údajně holubičího národa ozývají hlasy přející té či oné skupině cizinců smrt. Nic z toho neodpovídá realitě a neodráží ani tak skutečnou migrační krizi, jako nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí lidskost a zdravý rozum.

T. Marný 18.8.2016 6:45

Re: Klidně bych podepsal i dnes:

Klidně podepisuj, když chceš být otrokem ( ne už jen slouhou ) ve vlastní zemi. Já ( a zřejmě i mnoho jiných ), jsem povinován jak svým předkům, kteří dokázali uchovat řeč, kulturu, holou existenci proti všem a svým potomkům, kterým to musím předat alespoň ve stejné míře. Proto mě nikdo nemůže donutit, abych poklonkoval imigrantům, kteří by mě chtěli toto minimum vzít. Můžou bojovat o svoje přežití ve svých zemích, jako to dělali Naši předkové zde. Ale jak je vidět, toto chápu jen ti, kteří mají ještě vztah ke gruntu. Ti, co žijí z peněz jiných, si musí rozbít hubu vlastní vinou, aby to pochopili.

O. Uživatel 18.8.2016 7:52

Uživatel požádal o vymazání
V. Klepetko 18.8.2016 10:00

Re:.bych podepsal i dnes: Nejsme jako oni. Štítíme se jich!

Úmyslně jste zamlčel nejdůležitější větu z preambule Výzvy.

"Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti ...". Petenti nás vůbec nechtějí přesvědčit o své pravdě. Jen se snaží "vymezit proti"! "Nejsme jako oni", říkají takto všem těm nevzdělaným zabedněncům.

Svého cíle dosáhli. Tato petice sama o sobě vyrobila z normálních lidí víc xenofobů, než by dokázalo deset Konvičků s řecko-migračním pozadím za deset tisíc let!

J. Kanioková 18.8.2016 4:50

Ony ty "elity" trpí zbytnělým sebevědomím

Vypadá to, že každá kultura si smí vytvářet své mantinely, jen ta evropská to sama sobě zakázala, a tím se odsoudila k vlastní likvidaci. Je to paradox tolerance, který Evropané řeší už mnoho staletí: tolerance se většinou dožadují netolerantní menšiny. To neplatí jen o současném islámu v Evropě, to se týkalo všech možných extrémních vyznání a sekt od středověku a možná bychom našli podobné problémy už ve starověku. Existence jiného vyznání na nějakém území byla vždycky problémem. A panovníci vždy znovu řešili, jak přítomnost cizího elementu regulovat, a do jaké míry jej snášet, tedy tolerovat.

Tolerance je pěkná věc, potíž je v tom, když se absolutizuje a dovádí do extrému, když naše tolerance nemá hranic, když sami sobě upíráme právo vymezovat, co se na našem území smí a co nesmí, když zkombinujeme absolutizovanou svobodu, absolutizovanou rovnost, absolutizované nediskriminování a absolutizovanou toleranci. To jsou všechno důležité hodnoty, ale není dobré je "zbožšťovat."

Stejně jako každé lidské jednání je i jednání politické vždy jedinečné a často je nelze předem posoudit, zda je dobré, nebo zlé, neboť nejsme schopni předvídat všechny důsledky, které bude mít. I z ušlechtilých hodnot lze vyvodit jednání, které přinese společnosti negativní důsledky, jak praví přísloví: Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

Politické, kulturní a další "elity" soustavně apelují na naši morálku. Nabádají nás, abychom k aktuálnímu politickému dění zaujali JEDINÉ možné korektní stanovisko, které bude potvrzovat naše bytí na té jedině správné, uvědomělé straně. Ustanovené (jak jinak), jen jimi "shůry".

1982 - Na Stanford University vypracovali manuál "na převýchovu západního člověka" - (myslím, že tady jsou ty "super vědecké" počátky experimentování sociálního inženýrství) - Changing Images of Man - http://ce399.typepad.com/files/changing_images.pdf

J. Kanioková 18.8.2016 6:24

Re: Ony ty "elity" trpí zbytnělým sebevědomím

Psycholog Drbohlav: Útoků bude přibývat, prožíváme souboj civilizací, Evropa leží na zádech - http://jdem.cz/cbn333

Stojí za pozornost jeho zmínka o morfologických a funkčních změnách v mozku,ať už vlivem traumat nebo indoktrinací náboženstvím či jinou ideologií odmala.

Neříkat pravdu o islámu je rána pod pás muslimským disidentům - http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nerikat-pravdu-o-islamu-je-rana-pod-pas-muslimskym-disidentum_369790.html

L. Severa 18.8.2016 13:11

Re: Ony ty "elity" trpí zbytnělým sebevědomím

.).).)

V. Klepetko 18.8.2016 4:12

Bad trip.

Před rokem byly takové petice dvě, a tu slovenskou, "Výzvu k lidskosti" jsem tenkrát ještě podepsal, byla prostá, neideologická a nenamyšlená. Nad tou českou jsem se ale už velmi zlobil, a protože jeden ze signatářů je mým dobrým přítelem a současně i blízkým příbuzným, snažil jsem se mu svůj odpor nějak vyargumentovat. Po roce má asi pro nás smysl zopakovat jádro té argumentace...

1. Proti nenávisti nelze bojovat nenávistným a arogantním způsobem, dikce textu je stejně důležitá jako obsah. Chybná dikce výzvy povede k rozkolu společnost, říkal jsem!

2. Boj proti strachu nemůže být motivován strachem z lidu. Tzv. "obyvatelé " z takto formulovaného textu vycítí, že se jich vlastně bojíte.

3. To, co "vědci" vnímají jako xenofobii, je léčitelná nemoc, nikoliv zhoubný nádor, který je třeba vyříznout! Když ve městě propukne epidemie chřipky, nevyhlásím přeci petici "Chceme se distancovat od prskajících spoluobčanů", nezakážu chrchlajicím vstup na veřejné záchodky a nezačnu psát do novin texty na téma "Nejsme jako oni!"

Přátelé, už jste se od nás, Adornových jednodimenziálních lidí, distancovali dostatečně? Je to na hraně, pane Halíku, pane Putno, pane Niedermayere, je to na hraně! Ještě pár arogantních kroků vpřed, a přestanete být "námi". Nevím , možná že pro vás je již pozdě. Ale pane Grygare, pánové vědci, studenti, řadoví signatáři petice, vraťte se prosím z toho špatného tripu! My vás ztratit nechceme!

P. Dvořák 18.8.2016 2:34

Výzva mimoňů z akvária.

Pětadvacet let nám tady "elity" pilovali mozek, jak patříme do Evropy a ve skutečnosti jsme byli Evropa II. kategorie a nikdy to nemělo být jinak. Pětadvacet let nám lhali, že není dvourychlostní Evropa.

Je dvourychlostní a setsakramentsky je dvourychlostní. Nejen v ekonomice, ale poslední roky zejména v otázce islamizace. Tak bychom měli využít toho, že jsme ta pomaleji se islamizující část, a učinit vše pro to, aby ani v tomto případě tomu v budoucnu nebylo jinak.

Když vyjmenuji všeobecně nejznámější mimoně hned z kraje seznamu výzvy Vědci proti strachu a lhostejnosti: Prof. Jan Sokol, RNDr. Jiří Grygar, CSc., Prof. Martin C. Putna. Určitě by se měli projít některými západoevropskými městy nebo jejich částmi a zcela určitě by měli být na místech, kde došlo k teroristickým útokům. Nepochybně by je místo strachu a lhostejnosti opanoval pocit odvahy a zapálení pro věc pomáhat milionům muslimských imigsrantů. Nejlíp za svoje.

P. Dvořák 18.8.2016 3:39

Re: Výzva mimoňů z akvária.

UFF!

. . . "elity" pilovaly, jistě. Ale původně jsem měl napsáno "elitáři", zůstalo z toho měkké "i".

P. Harabaska 18.8.2016 8:14

Re: Výzva mimoňů z akvária.

Není pochyb o tom, že ti pánové se některými západoevropskými městy nebo jejich částmi pošli a viděli. A dobře pochopili. Jenže jejich nadutost a jejich pocit nadřazenosti jim nedovolí navenek projevit strach, který se jim usídlil v duši poté, co spatřili to, co navenek odmítají připustit. Strach mají, ale říkají si, že povodeň nebude tak rychlá, že se - doufají - oni sami v té potopě neutopí.

J. Vintr 18.8.2016 2:21

Takzvaní intelektuálové

hlavně uměleckého a takzvaně humanitního zaměření obvykle projevují naprostou dezorientaci v praktickém životě. Kolik jich například nadšeně lezlo bolševikům do pozadí po únoru 1948 ...

P. Horak 18.8.2016 8:34

Re: Takzvaní intelektuálové

Vzdyt ovladli i Lidove Milice - ze ano pane Vintr.

P. Válek 18.8.2016 1:25

Uklidnilo mně,

že je to vlastně z IVK. Nic jiného jsem ani nečekal. Prostě je to tak,jsme tu v úžasném ohrožení od imigrantů.Myslím,že ustatavit domobranu už je skoro pozdě.

J. Vintr 18.8.2016 2:23

Re: Uklidnilo mně,

Taky jeden z těch, kteří nedohlédnou dál než pár měsíců dopředu ...

P. Dvořák 18.8.2016 3:42

Re: Uklidnilo mně,

Nehledě na to, že domobrana proti blbům je neúčinná.

Řízek od neděle, co máte do práce ještě v pondělí, přece ještě nezakládá nutnost přemýšlet, čím se nacpete v úterý, že!

K. Frauknecht 18.8.2016 7:20

Re: Uklidnilo mně,

:-)))

O. Uživatel 18.8.2016 8:07

Uživatel požádal o vymazání