19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jepice 21.9.2006 17:01

Re: Re: Re: S Brezinou je to pořád stejný, je to prachsprostý propagandista, copypaste a spol.:

Fajn.

Jirka původní 21.9.2006 14:28

skepriku aspol

vůbec nevíte o čem je řeč...vážně. Směšujete dojmy s pojmy a cítím ve vašich postojích trochu něco jiného, než jen odbormou polemiku v tomto odborném tématu. Pokud se ale chcete něco dozvědět, o čemž ale pochybuji koukněte se sem  http://www.sisyfos.cz/  a nebo si klikněte na prof. RNDr. Zdeněk Opatrný, CSc. -... . Je to pouhých 45 minut Vašeho jistě drahého času, ale ujišťuji Vás , že by Vás to mělo minimálně donutit k zamyšlení nebo nedejbože ke studiu. Potom jsem ochoten s Vámi polemizovat o GMO , takhle je to je plácání prázdné slámy.

Ladislav N. 21.9.2006 15:05

Re: skepriku aspol

To je s tímhle nickem "skeptikem" pokaždé.... Rv:-/ On ve skutečnosti žádný skeptik není, jenom aktivistický trouba, který netuší, o čem je řeč.

Ladislav N. 21.9.2006 14:21

Autor má pravdu, a za tu bude zelenými magory upálen...

Holt, blbost a nevzdělanost je někdy hodně agresívní... ;-(

Skepticus Maximus 21.9.2006 14:24

Říká zelený mozek povoláním :-)))

;-D;-D;-D

Bedřich 21.9.2006 14:29

Re: Autor má pravdu, a za tu bude zelenými magory upálen...

V každé době se vždy vyskytne část lidí, kteří mají ohromnou potřebu za něco či proti něčemu bojovat. Pak pouze stačí vnuknout jim nějakou myšlenku která je osloví a hurá jde se do boje. Takové lidi v 50letech oslovili komunisté a hurá, šlo se na stavbu mládeže, zakládat družstva a rozorávat meze.

ok 21.9.2006 15:51

Re: Re: Autor má pravdu, a za tu bude zelenými magory upálen...

Komuniste nebyli nikdy naivni snilci, to o sobe jen rikaji. Komuniste byli vzdy brutalni svi.ne.

Traviata 21.9.2006 14:10

Studujete obaly potravin, aby náhodou neobsahovaly GMO?

Císař Augustus se pro jistotu živil jen vlastnoručně natrhanýmí fíky.

Tak mu je Livia namazala jedem přímo na stromě.

Jura 21.9.2006 13:22

Ať si GM potraviny žere kdo chce ale ať mi je nikdo nenutí!

Což se děje - musím se při nákupu dívat na obal co nového zas potraviny obsahují.Rv

Jirka původní 21.9.2006 13:28

Re: Ať si GM potraviny žere kdo chce ale ať mi je nikdo nenutí!

a to je problém.....kromě toho co to vlastně je to geneticky modifikované.....nejsou to nakonec všechny odrůdy a sorty vyšlechtěné od  původní plané rostliny....?

Surovec 21.9.2006 13:40

Re: Re: Ať si GM potraviny žere kdo chce ale ať mi je nikdo nenutí!

Přesně - geneticky modifikované je VŠECHNO, co prošlo šlechtením nebo domestikací. Koně, krávy, pšenice, jablka..... NIC z dnešních potravin není ze surovin čistě a neupraveně přírodních. Takže kdo chceš jíst jen to, co je čistě přírodní, můžeš tak maximálně zkoušet plané švestičky, plevely a podobně. Ty šlechtěné = GM nejsou

žabák 21.9.2006 13:46

Re: Re: Re: Ať si GM potraviny žere kdo chce ale ať mi je nikdo nenutí!

Přiznávám, že genetika není můj obor, ale mohl byste mi aspoň krátce vysvětlit, jak při domestikaci koně došlo ke genetické modifikaci?

Ladislav N. 21.9.2006 13:56

Re: Re: Re: Re: Ať si GM potraviny žere kdo chce ale ať mi je nikdo nenutí!

Plemena, odrůdy, kultivary... to jsou výsledky cílené změny genetických (přenosných na potomstvo) vlastností živých organizmů.

Skepticus Maximus 21.9.2006 14:01

Re: Re: Re: Re: Re: Ať si GM potraviny žere kdo chce ale ať mi je nikdo nenutí!

Fajn, takže vlastně GMO plodiny nepotřebujeme, když se nijak neliší od těch klasicky šlechtěných, že? ;-D

Ladislav N. 21.9.2006 14:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ať si GM potraviny žere kdo chce ale ať mi je nikdo nenutí!

Co je to podle vás "klasicky"? Je to třeba záměrné vyvolání mutací ozářením a výběr jedinců vhodných vlastností pro další kultivaci? ;-)

Skepticus Maximus 21.9.2006 14:20

Ladislave N.

Klasicky je pro mě selekce vhodných jedinců neovlivněných chemickou či radiaktivní cestou, to je rovněž pochybná záležitost, byť více omezená než přímá manipulace s geny.

Ladislav N. 21.9.2006 15:03

Re: Ladislave N.

Ale tahle cesta vzniku mutací funguje celou dobu existence života na Zemi...

Šumavák 21.9.2006 14:04

a co jsou to "GMO plodiny",

když se nijak neliší od těch klasicky šlechtěných, he?

Vy zřejmě nepotřebujete ani ty klasicky šlechtěné.

Homunkulus 21.9.2006 15:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ať si GM potraviny žere kdo chce ale ať mi je nikdo nenutí!

Vlastne ani ne. pokud mame cas par set let cekat az vyslechtime neco takoveho.

Šumavák 21.9.2006 14:01

Domestikace je jedna věc a šlechtění druhá.

Ale velmi podobně jako po domestikaci vlka ,došlo k vytvoření psích ras.

Tedy cíleným pářením jedinců s cílem prosadit požadované vlastnosti.

A vyřazováním z chovu těch, co je nemají.Tedy přenášení vybraných genů, jen to holt trvalo déle, než je přenést pinsetou.

Skepticus Maximus 21.9.2006 14:09

Re: Domestikace je jedna věc a šlechtění druhá.

Šumaváku Vy jíte psy? 8-o

Šumavák 21.9.2006 14:15

Já ne. Ale miliarda lidí na světě jí psy,

a nejvíce si chválí bernardýny.

Skepticus Maximus 21.9.2006 14:23

Šumaváku,

bernardýnů je plná Čína, viďte? Viděl jste jak vypadají ti psi chovaní na maso? ;-D

Sch.pravicový volič 21.9.2006 12:50

Při současné nadprodukci potravin na zlomku zemědělské půdy GMO nepotřebujeme.

Rozvojové země také ne. Ostatně jejich populační růst svědčí o tom, že tamnímu obyvatelstvu se většinou daří lépe než zdejšímu. Veškeré problémy které mají mohou vyřešit bez nás sami způsobem života. GMO je jen byznys. Podobně jako projekt modifikované rýže produkující karoten. Je nesmysl někomu pomáhat k tomu aby ho bylo více a potřeboval ještě více pomáhat.  Špatný způsob života není živelnou katastrofou hodnou solidární pomoci. To bychom tu zakrátko měli Chánov velký jako kontinent.

Ladislav N. 21.9.2006 13:59

Re: Při současné nadprodukci potravin na zlomku zemědělské půdy GMO nepotřebujeme.

Ale no tak, vy už jste skoro jako ti Greenpeace... ;-P Ta nadprodukce potravin je umožněna  právě používáním GMO organizmů... ;-) ... a silnými státními dotacemi.

Skepticus Maximus 21.9.2006 14:05

Re: Re: Při současné nadprodukci potravin na zlomku zemědělské půdy GMO nepotřebujeme.

A holinky jsou jako hodinky, protože se také natahují, že? 8-o

Ladislav N. 21.9.2006 14:14

Re: Re: Re: Při současné nadprodukci potravin na zlomku zemědělské půdy GMO nepotřebujeme.

Ale byznys je přece byznys. Tržně se chováme všichni, ikdyž nškteří trochu "oklikou"... ;-D

hodne neRath 21.9.2006 12:34

asi se s tou vyukou

bude muset neco delat....

http://www.ekozahrady.com/web_rs/info_o_gmo.htm

Jirka původní 21.9.2006 12:38

Re: asi se s tou vyukou

to je hrozné.....opravdu. Kdyby věděli co vlastně ekologické zemědělství je tak by takhle neplkali. Vždyť to je jako sekta.

bobina 21.9.2006 13:11

Re: asi se s tou vyukou

Tak jsem si ty stranky precetla. Clovek, ktery je vytvoril, se pocita mezi "ekology" a pritom o sobe jednim dechem pise, ze nevystudoval zadnou vysokou skolu. A jenom plka o tom, ze GMO jsou hrozne fujtajbly... Takze prto mne osobne je to normalni hospodsky zvanil a ne nekodo, kdo by mel sebemensi odborny kredit se ke GMO vyjadrovat.

Nejhorsi je, ze tihle lidi si vazne mysli, ze muzou neco kritizovat, aniz by to tom meli nejmensi poneti.