22.5.2024 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tygr007 26.1.2006 4:07

ad jaderne elektrarny

Pan autor si patrne nevsiml, ze v mnoha statech Asie se zacinaji stavet nove jaderne elektrarny (Indie, Cina, japonsko, Jizni Korea, Taiwan), americane maji svuj Nuclear Power 2010 program, Finove stavi EPR. Sazet na uspory a alternativni zdroje je naivni hloupost.
tygr007 26.1.2006 4:00

zoufaly blabol

"Spojené státy dnes spotřebovávají o 47% méně energie na dolar výroby než před třiceti lety a ušetří tím miliardu dolarů denně." Ano, vetsina energeticky narocneho prumyslu se mezitim presunula do Ciny. USA vytvari svuj HDP z nejvetsi casti ze sluzeb.
Šumavák 26.1.2006 2:39

jaký : "povedou spory" ?? Už se vedou !!

VOEST Linz má problémy jednak s cenou surovin a jednak s tím že Číně se vyplatí i nakupovat železný šrot v Evropě.(zřejmě kvůli vytížení lodí zpět do Číny).O to staré železo už je boj !
Kvetla 26.1.2006 1:57

Vážený pane,vypadá to že se nám snažíte čůrat na nohy !

Průmysl v Číně , Indii a Pakistánu teprve úspěšně startuje a zdroje bude úspěšně skupovávat.Více než dvě miliardy domácích zákazníků .Není daleko doba,kdy se ropa bude přeplácet a o tunu dnes obyčejného železa či mědi se povedou spory....Evropané si dnes ještě mohou nafoukaně myslet,že udávají tón.Do padesáti let to bude jinak...
Radim Chvála 26.1.2006 1:49

Velmi nesolidní informace

Mohl bych napsat mnoho zpochybňujících nebo vyvracejících vět. Pokud o to autor stojí, ať se mi ozve. Špatné je, že takovéto diletantské a zatemňující texty odvracejí pozornost od skutečných problémů a oddalují jediné možné řešení, kterým je (zatím bohužel) pouze jaderná energie jako zdroj a přečerpávací elektrárny jako akumulátor. V posledních materiálech z Evropy i z USA se již více či méně opatrně objevuje zoufalství z 20 promarněných let, kdy odborníky překřičeli snílkové. (ovšem většinou v zájmu tzv. dobrých úmyslů).
Šumavák 26.1.2006 1:20

Mimochodem, pane Reiniš, nechci vám kazit radost z doasžených úspěchů,

ale v tom Německu, těch 10 % jsou všechny "obnovitelné" energie, víte.Jenom vodní z toho je 5,5%, pak nějaký třapec bioenergií a a ty větry, ty tvoří necelá 4% el. energie VYROBENÉ ( ne spotřebované!!oni docela dost nakupují!) v Německu. O solární je , s jejími asi 0,3%, zbytečné mluvit.O Vašem vyhledávání podkladů ovšem také.
Šumavák 26.1.2006 1:13

Nebude to lehké a nebude to hned.

ale bude to, až bude i Šumava vypadat takto : http://sumavak.bloguje.cz//krajinabudoucnosti.jpg
Kikina 26.1.2006 1:04

Re: Panebože, co tady píše autor za kydy?

Autor opomenul el. energii vyrobenou třením ebonitové yče liščím chvostem. Obzvláště ekologické a vhodný pohyb pro obézní samozásobitele el.energií. Jenom nevím, jestli psal ze spaní  a nebo se  teprve probudil..
Přeji hezký den !
Stoura 26.1.2006 0:58

Nekolik dotazu na upresneni

Je nekde mozne najit informaci o produkci vetrne energie ve srovnani s jadernou? Protoze v instalovanem vykonu nejspis vetrne elektrarny skutecne vedou, ale s produkci, vzhledem k jejich relativne male vyuzitelnosti (kolem 20%) to asi bude slabsi. K vodiku na Islandu - v canku uplne chybi informace o tom, jaka cast z primarniho zdroje se dostane ke kolum pres vyrobu elektriny, z ni vodiku, jeho vyuziti ve vodikovych clancich a prenosu na kola (podobne, jako je to zmineno u beznych aut). Chybi take informace o cene a zivotnosti tech vodikovych clanku.
Lapil 26.1.2006 0:57

Probůh, pane Reiniši

Co je to za agitku? Zrovna od Vás jsem něco takového nečekal...
rif 26.1.2006 0:49

kompetitivni hodnota dolaru

"kompetitivni", ja snad prasknu smichy, tohle existuje v cestine? snad dostupne, ne?Mimochodem dnes je hodnota dolaru jina (monohem nizsi) nez pred 30ti lety...
Borek 26.1.2006 0:34

Panebože, co tady píše autor za kydy?

Vždyť vyloženě lže....